VIDEO: Rozhovor s Bašárem Asadem, ve kterém obvinil USA z koordinace jejich...

VIDEO: Rozhovor s Bašárem Asadem, ve kterém obvinil USA z koordinace jejich náletu a pozemního útoku ISIL proti pozicím syrské armády! [CZ Titulky]

VIDEO: Rozhovor s Bašárem Asadem, ve kterém obvinil USA z koordinace jejich náletu a pozemního útoku ISIL proti pozicím syrské armády! [CZ Titulky]

Syrský prezident Bašár Asad poskytl v Damašku rozhovor agentuře AP, která se zajímala především o jeho názor na americké bombardování syrských pozic na východě země u města Deir ez-Zor a také na útok proti humanitárnímu konvoji Červeného půlměsíce, ze kterého vzápětí Washington obvinil Moskvu. Bašár Asad uveřejnil zajímavé podrobnosti o útoku amerických letadel na východě Sýrie. Podle jeho slov vůbec nešlo o omyl, protože celkem 4 americká letadla útočila na rozsáhlé území několika kopců více než jednu hodinu v kruhové formaci a likvidovala syrské opěrné body na kopcích. Když vzdušné údery skončily, jednotky ISILu okamžitě zahájily na vyznačené a předtím Američany bombardované kóty soustředěný útok a po chvíli je dobyly. Celý transkript rozhovoru je anglicky zde.

Bombardovací “omyl” doplnily plivance americké ambasadorky při OSN

Předtím v blízkosti syrských pozic žádné jednotky ISILu nebyly, takže nemohlo jít o záměnu pozic nebo chybu v navigaci. Na těchto pozicích byla syrská armáda už několik týdnů a Američané to museli vědět, protože nad celou oblastí létá tolik amerických dronů, že musí mít přehled naprosto o všech přesunech jednotek po zemi. Dokonalá synchronizace mezi americkým letectvem a jednotkami ISILu doslova vyráží dech. Stejně tak vyráží dech i arogantní výstup americké velvyslankyně v OSN Samanthy Power, která místo omluvy syrské armádě před novináři poslala do Sýrie plivance a celé její vystoupení připomínalo nervový záchvat. Je naprosto zřejmé, že americká administrativa nedokáže rozdýchat, že Rusko drží nad Sýrií ochrannou ruku, protože nebýt zásahu Moskvy, dnes by už ze Sýrie byla druhá Libye a Somálsko dohromady. Američané by Sýrii humanitárně ubombardovali.

[VIDEO] Samantha Power a její prskání na adresu syrské vlády

Na těchto příkladech se ukazuje, jak důležitá je ve světě vojenská rovnováha a silové rozložení, protože bez této rovnováhy vzniká série válečných tažení, rozvracení dříve stabilních zemí a nedozírná destrukce. A protože americká moc oslabuje, bude kobyla o to více kopat okolo sebe. Spolupráce americké armády s Islámským státem je už de facto veřejným tajemstvím a vypadá to, že když někdo na to upozorní, místo omluvy se dočká plivanců a křiku, že vláda Bašára Asada bombarduje civilisty. Ty civilisty, kteří chodí s americkými zbraněmi na ramenou a střílí z komplexů TOW na tanky syrské armády. Ty civilisty, kteří střílí ze zbraní, které do Sýrie dováží nejen USA, ale i země Evropské unie. Jak to bude dlouho trvat, než začnou padat bomby i na Krym? S lidmi jako Samantha Power to dlouho trvat nebude.

*Titulky ve videích zapnete tlačítkem “CC” v liště videí.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Donda sprtspudlak
Návštěvník

Na tutoho chlapa-bez komentáře.Narozen-kdy? Úmrtí kdy? Je to chlap,či to druhé???

Forever
Návštěvník

Pozn.: už jsem na to narážel v předchozím článku pana VK, ale v souvislosti se slovy: “Na těchto příkladech se ukazuje, jak důležitá je ve světě vojenská rovnováha a silové rozložení, protože bez této rovnováhy vzniká série válečných tažení, rozvracení dříve stabilních zemí a nedozírná destrukce.”, to sem lépe sedí. O příkladu rovnováhy ve světě mezi velmocemi (teď dávám za příklad spojenecké vztahy USA a Ruska v daných historických obdobích a momentech) se to k tomuto tématu hodí.

Americko-ruské spojenectvícomment image
comment image
comment image
comment image

První spojenectví zachránilo svět od nacistické tyranie, druhé zachránilo svět před třetí světovou válkou, třetí spojenectví způsobilo pád východního komunistického bloku. A čtvrté (pokud se vytvoří)?! To se teprve ukáže.

Miňo
Návštěvník

Forever
až nato, že všetky tieto spojenectvá boli falošné a účelové, okrem toho druhé a tretie malo aj rovinu podriadenosti, respektívne poslušnosti zo strany predstaviteľa SSSR voči vyššej moci, zrejme viete o čom píšem.

Forever
Návštěvník

Která spojenectví v historii nebylo účelné?! Všechno v historii lidstva mělo svůj účel, své poslání. Jestli znáte z historie příklad nějaké bezúčelné věci, sem s ní.

Já hlavně narážel na dnešní dění – stále více jsem přesvědčen o tom, že tzv. sblížení USA a Ruska (podporované a řízené globálními elitami) probíhalo už v minulosti, respektive došlo k pokusům o sblížení USA a Ruska už v minulosti.

Obdobný proces probíhá dnes.

Abych rozvinul jednotlivá spojenectví:

Roosevelt-Stalin – sbližování USA a Ruska probíhalo na bázi spojenectví v boji proti německé nacistické Třetí říši. Po porážce nacistického Německa “sblížení USA a Ruska” jednak zabránila politika západních neoconů a také Stalinova politika, který defacto prosazoval jakousi třetí cestu, tj. odmítání podřízenosti jak vůči us-elitám, tak i vůči globálním elitám. V této Stalinově politice pokračuje dnes právě Putin.

Kennedy-Chruščov – sbližování USA a Ruska probíhalo na bázi odzbrojení obou velmocí odstartované po kubánské krizi (kdy bylo zabráněno 3. světové válce – z čehož byli smutní američtí i sovětští neoconi). Vzalo ale vše za své, když globální elity a us-neoconi nechali zavraždit Johna F. Kennedyho, protože Kennedy, stejně jako Stalin, prosazoval třetí cestu, tj. odmítnutí neoconské politiky a zároveň odmítnutí podřízenosti vůči globálním elitám, čímž proti sobě poštval us-neocony i globální elity zároveň.

Reagan-Gorbačov – sbližování USA a Ruska probíhalo cestou demontáže východního socialistického bloku ve snaze dostat Západ a Východ pod tzv. jednu střechu. Plány ale vzaly za své, když us-neoconi se rozhodli vybudovat globální americké impérium (+ také to, že Rusko v čele s Putinem se postavilo jak proti us-neoconům, tak i proti globálním elitám). Však z toho globalisté, včetně velkého Gorbačova, byli smutní.

Trump-Putin (pokud toto spojenectví vznikne) – to ukáže až čas.

Donda sprtspudlak
Návštěvník

Poznamenám,že Gorbačov má jisté intelektuální vzdělání na úrovni,kdežto Reagan je podprůměrný herec pistolník.Tento trapný bonviván,pazdrát a ohava s člověkem který má (měl) přehled,nemůže vést rozhovor.Oni ho navrčí,ale to,že je blbec nejde odnaučit,ten osel se už tak narodil.A se sblížením těch dvou stran to nemá nic společného.

Jaris
Návštěvník

Forever, Trumpovi neverim ani jeho pozdrav. Jeho velikasske vystupovani mne v tom utvrzuje. Navic za nim stoji opozicni zidovska klika, a to nevesti nic dobreho. Ikdyby mel Trump v umyslu zmenit Ameriku k lepsimu, nebude mu to dovoleno, pokud se stane prezidentem. Drogovy a vojensky prumysl je dulezitou tepnou Ameriky. To je muj nazor.

Donda sprtspudlak
Návštěvník

To není žena,ale docela škaredý CHLAP.Cítím to -jsem narozen 9.9.1961.Jestli tato škaredá ”
Elis” chce hovořit s Jeníčkem-může.To není baba.to je kus chlapa,přátelé!!!

Lex DRUID
Návštěvník

Není to Kerryho transsexuální brácha? Podoba čistě náhodná?

Jajka
Návštěvník

To je plnokrevná lesbička-kačena, která si hraje na amazonku, ale to je tím, že tam neměli válku, a mají hodně fetu.

Kandelábr
Návštěvník

Samantha Power vypadá jako v komíně vysušená yankeeovská píča. Lasso už je připravené..

Sims.
Návštěvník

Škoda lasa, věc vyřídí nějaký Akbar a ještě si holka užije.

Fanny
Návštěvník

to co předvedla ta odporná Samanta je hnus a přesně popsala postup,jak se to dělá aby odvedli pozornost od jedné věci ke druhé,no je vidět,že to mají zažité pod kůží.Nevěřím,že je Bůh,kdyby tohle viděl,musel by něco udělat,nemohl by nechat umírat tolik nevinných lidí a tyhle zrůdy nechat chodit po Světě.

Jaris
Návštěvník

Samanta vypada jak nezrizena divozenka. A tohle. ze je reprezentace v UN? Fuj, ta je na urovni pyskate pavlacove baby!

Donda sprtspudlak
Návštěvník

Trochu urážíte pyskaté pavlačové drbny,jelikož i ony (ty drbny) mají svůj způsob vyjadřování,nádhernou rétoriku a jednoduché věty mířící na podstatu.
Saman-th nemá ani jedno.

paa tal czechia
Návštěvník

Není to ta paní,co si spletla CZECHIA a ČEČENSKO? Ten výbuch v Divadelní ulici od plynu,PRÝ…

zigi
Návštěvník

Zlobí se pindosata,jako rozmazlení spratci,kterým někdo klepnul přes prstíky!
https://www.youtube.com/watch?v=8AaN-kUucF4

Jaris
Návštěvník

Uprimne preji US to same, co napachala v Iraku, Libyii, Afghanistanu, Jugoslavii, a MNOHA jinych zemich. Smrt cele US!

Donda sprtspudlak
Návštěvník

Yenkiové dojedou sami-za všechno neštěstí a zlo co páchají.

NoTax
Návštěvník
Dan
Návštěvník
Lex DRUID
Návštěvník

Martin Koller, Vojenský analytik – nový rozhovor:
https://www.youtube.com/watch?v=9RUAGeVXdvU

Dominika Myslivcová
Návštěvník

Chudák Koller, kandiduje za Úsvit, tj. stejnou stranu, za kterou kandiduji i já, Dominika Myslivcová, kterážto jsem dostala za úkol tuto stranu úplně zdiskreditovat.

Nobody
Návštěvník

Rusi odpovedali na americké bombardovanie sýrskej armády raketami Kalibr. Zabili 20 príslušníkov americkej, izraelskej a britskej rozviedky. Včera vyšla na iránskom serveri http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950631000607 informácia o ruskom útoku raketami Kaliber na tajný bunker, komunikačné a veliteľské centrum v Dar Ezza v západnej časti Aleppa v blízkosti hory Samaan, ktorá je známa množstvom jaskýň a podzemných priestorov. (Prvotná informácia v tlači hovorila o útoku sýrskeho a ruského letectva).

Pri útoku raketami Kaliber bol bunker zničený a zahynulo približne 20 amerických, izraelských, britských, saudských, tureckých a katarských dôstojníkov rozviedky, ktorí riadia činnosť teroristov i “umiernenej opozície”.

Rakety Kaliber vystrelili ruské bojové lode, operujúce v blízkosti sýrskeho pobrežia. Operácia pri ktorej Rusi zlikvidovali centrum zahraničnej rozviedky v Dar Ezza podľa odborníkov oslabí bojové operácie teroristov v oblasti Aleppa a Idlibu.

Carlos IV
Návštěvník

Pak to predvcerejsi obvineni Ruska Velkou Britanii pred mezinarodnim soudem z “valecnych zlocinu v Syrii” dava docela dobry smysl. jde to stylem “oko za oko, trhak za trhak” !

wpDiscuz