VIDEO: “Mama Rossija”. A “Rusko je silné, protože vydrží všechno a nikdo...

VIDEO: “Mama Rossija”. A “Rusko je silné, protože vydrží všechno a nikdo jej neudolá”. A svět vyjadřuje Alexandrovcům a Rusku soustrast

“Rusko se chce stát velmocí, ale nemá na to, pro Západ a pro Evropu není hrozbou, protože nemá technologie, nevyrábí ani žádná auta, na druhé straně Putin získává autoritu, protože ukazuje, že si s problémy tvz. ví rady. a úspěch v Aleppu a úspěch v Sýrii mu dává za pravdu, že dosahuje výsledků” – říká Cyril Svoboda. Jan Kavan oponuje: “Já souhlasím, že Rusko je velmoc, prezident Obama jej nedávno nazval regionální velmocí, ale Rusko je dnes velmoc. Souhlasím i s tím že Rusko není hrozbou pro Evropu” A Cyril Svoboda reaguje: “Rusko je bohaté tím, že má nerostné bohatství, kamkoliv kopnete krompáčem do země, tam je Mendělejova tabulka. A Rusko má zájem o rozhádanou Evropu, protože potom klesá váha vyjednávajícího partnera”.

Do toho vstupuje moderátor, že “Putin přece má zájem o jednotnou Evropu, jinak až pak začne vyjednávat s jednotlivými zeměmi” a Cyril Svoboda souhlasí, že Evropa a Rusko se navzájem potřebují, ale pak dodává slova, která jsem použila v titulku: “RUSKO JE SILNÉ, PROTOŽE RUSOVÉ VŠECHNO VYDRŽÍ”. A to je něco s čím nikdo nepočítá a myslí si, že Rusko udolají, ALE UDOLAT RUSKO SE NIKOMU NEPODAŘÍ”

Věty nejsou zcela doslovnou citací, originál textu je v čase od 43:30 zde .

Vladimír Putin po pádu Tu-154 vyhlašuje v Rusku den smutku

Kdo si text poslechl (a poslechl i část o tiskové konferenci Putina v čase od 34:30) tak v souhrnu neuvidí nic překvapivého – tedy vykreslování Ruska jako hrozbu s rozpínavými ambicemi (a Jan Kavan jako by se až bál mluvit).

Nechtěla jsem na ten pořad upozorňovat, ale k dnešní události s pádem ruského letadla se mi slova Cyrila Svobody jeví jako naprosto nejpříhodnější. A to bez ohledu na to, jestli za pádem letadla je nějaký útok na Rusko, či “pouze” technický problém. Stalo se totiž neštěstí, ze kterého, bohužel, se kus Česka raduje – tak hluboce už je v Česku rusofobie zasetá!  – viz např. Jakub Janda skákal radostí, když se dozvěděl o smrti Alexandrovců.  Samozřejmě se raduje i pražská kavárna, které Alexandrovci vždy leželi v žaludku, viz např. zde

A ač by se jeden v žádném případě nechtěl chovat rusofilně, přinejmenším lidsky vzato je nutné se zachovat antirusofobně (a především jinak, než zfašizovaný Kyjev).

Původně jsem chtěla v úvodu vložit něco od Alexandrovců, ale upřednostnila jsem nějakého půl roku starý videoklip “Mama Rossija”, který doporučuji především shlédnout.

A přidávám ještě ten se slovy: “My jsme armáda své země a svého národa, jsme pevní jako žula a klidní jako skála, ale nedrážděte nás, my máme v paměti bitvy u Borodina”, který jsem poprvé vložila do článku zde  (a který převzaly i ruské stránky např. zde )

A ještě mi nejde nevzpomenout slovenskou poslankyní Marii Ritomskou, která mi velmi utkvěla v paměti – zde .

A tím vším říkám – Rusko,  nedej se!

A jestli to až potud všem přijde jako pouze emotivní rusofilní výkřik, tak na závěr trocha pragmatismu: Evropa, proto i Česko, je v paradoxní situaci, když např. pražská kavárna podporuje USA a současně podporuje Jakuba Jandu a přes něj Evropské hodnoty tzn. podporuje přesně tu sílu, která právě likviduje jak Spojené státy tak Rusko. A pražská kavárna přitom současně vystupuje proti Rusku, tzn. proti jediné síle, která odporuje jak likvidaci USA, tak likvidaci křesťanské Evropy. Ale to už by bylo na jiný článek.

-Pozorovatelka- 26.12.2016

Dnes má Rusko Den smutku a nedá mi nevložit Alexandrovce. První video je ruská národní Kalinka, navíc v ní vystupuje solista Vadim Ananjev, který přežil, protože neletěl kvůli narození dítěte. Druhé video je záznamem části koncertu. Videa jsou ale hodná pozornosti tím, že pod nimi (jako pod jinými Alexandrovců) lidé z celého světa vyjadřují soustrast (zde, zde).

Čest jejich památce!

 

26.12., 13:30, -Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
MIROSLAV
Návštěvník

Zapas o dobro a zlo nieje definovany na pozemnskom svete ako ,, tý na zapade a tý na vychode,, je to zapas o dusu cloveka a o to, co nas definuje ako ludske bytosti. Tento boj je pre tych, co dufaju ze zlo zvitazi nad clovekom, dopredu prehraty! Na nasej strane su mocny spojenci, proti ktorym sa stavat je malicherne. Nepriatelia blednu strachom a krcia sa v kutoch, pretoze ludsky duch, dobro a laska su stít, ktorym nic neprejde! Nikdy v nas nezabiju a nezlomia nasu jednotu a silu ktoru si uchovavame v nasich utrobach a ktora je otlacena v kazdej bunke naseho tela! Citime s tymi ktory zahynuli pretoze sucit a chapanie bolesti je prvopodstata toho aby sme nevnimali to ci umrel rus american alebo cinan ale to ze umreli ludske bytosti a tu nemozno delit narodnost farbu pleti alebo vierovyznanie. Poslovia dobra , ktory cestovali aby potesili bratov a sestry bojujucich aj za nasu slobodu uz nikdy do ciela nedorazia, avsak v nas ostanu navzdicky pretoze si ich uchovame v spomienkach. Alexandrovcov si pamatam nazivo na koncerte v Bratislave. Som hlboko presvedceny ze hudba je nieco, co povznasa ludsku dusu k tomu aby sa stala vacsou a mocnejsou nez je puska alebo granat! Ludia, ktory sa riadia srdcom nikdy nezabudnu, kto boli a co svetu odovzdavali svojim spevom! Za vsetkych ktory boli na palube, venujem ja osobne vnutorne ticho na ich uctenie…nikdy nezabudnem!!

Máša
Návštěvník

Miroslave, mohu se , prosim, zeptat, kdo zapasi o vasi dusi? O moji nikdo protoze bych to jednoduse nedovolila, nikomu.

Mluvite o lasce: ta ale neexistuje jako samozrejmost. Neni lidem dana ( s vyjimkou materske, ale ani to neplati na 100 procent). Laska je umeni, kteremu se lide mohou naucit, pokud o to stoji, ale pokud ne, tak s tim nic neudelate. Je to moc prace. Spouste lidem vyhovuje se drzet jen pudu. Prace na sobe samem je praci nejtezsi …

A jednota a sila jen v utrobach je bohuzel malo z hlediska valky…. Dle planu rozdel a panuj se pomoci tzv. uspesnosti a neuspesnosti podarilo parazitum lidi rozdelit jeste vice nez kdy byli…A to je desive.

Laska se da vypestovat spolupraci. A nejsmutnejsi je, ze hluboka spoluprace u lidi nastava spontanne jen po valkach. Spoluprace prinasi peci jednoho o druheho, odpovednost, znalost a taky uctu. To jsou kaminky nezbytne pro vznik lasky. Kolik te lasky vidite kolem sebe a vubec ve svete? Ja malo. Ale dekuji Vam, ze jste si ji nedal vzit.

Presto Vam musim oponovat, ze nepratele, kteri tyto kaminky lasky ve vetsine lidi zamerne zlikvidovali, se zas tak nemaji duvod pred nami krcit v koute strachem, jak pisete. Je tomu presne naopak, strachy se krci lidi, ve vetsine zbaveni emaptii a vsech druhu lasky ( nikoliv v Rusku, ale tam tyhle hodnoty nestihli paraziti z lidi dostat, protoze ta zeme je suzovana valkami dlouhodobe nejvice a Rusove nezapominaji, neprodavaji sve obeti, jako to delaji druzi..).

bezmocná
Návštěvník

Paní Mášo, právě jste to pojmenovala: o duši usilují, boj svádí: předsudky, pochybnosti, egoismus, pudy, přízemnosti, zvrácenosti, lhostejnost, necitlivost, mamon, nenasytnost… I já, i Vy někdy podléháte těmto temnotám, byť v mírné podobě: pohodlnost, předsudky…

Skutečné lásce se, dle mých poznatků, člověk nemusí učit – LÁSKU pouze PŘIPOMÍNÁ, nikoli učí – MAMINKA: proto je nyní hon nikoli na děti, ale přes děti na maminky. Jedná se o novodobou inkvizici (paní Michaláková je skutečnou obětí, terčem, stejně tak další maminky poznamenané touto inkvizicí, jejich děti nikoli tolik – ty se dokáží lépe vyrovnat s prostředím, v kterém žijí – je to jejich vnitřní, vrozeny obranný mechanismus, který děti mají, pro případ, kdyby přišli o rodiče přirozenou cestou. Maminky tento mechanismus nemají… Oni skutečně trpí, jsou vystavené mučení (i dle znění obsahu zákonné definice mučení definované přímo OSN).

Pouze MATEŘSKÁ láska je nejvyšším lidským stupněm lásky (vyšší je už pouze ta, kterou Stvořitel lidí miluje lidi).
Pouze mateřská láska chrání, umožňuje odpouštět, povznáší, čistí, učí nezištnosti, oddanosti, dává sílu pomáhat, tvořit, učit čistotě, cítit čistotu, pečovat, dělit se, vciťovat se, svornosti, učí souznět, učí nejvyšším ctnostem: upřímnosti, čestnosti, věrnosti, pořádku, řádu, důslednosti, nesmlouvavosti s temnotou… atd. – je to nejčistější forma, nejryzejší forma Světla a tepla, doteku, splynutí s nimi… (tvoří “teplo” domova, “teplému” slovu, vnáší jas a světlo – maminka rozzáří vše…).
Nic se ji nevyrovná (kromě nadpozemské lásky, jak jsem již psala).
V ryzí mateřské lásce nic zvráceného, přízemního ani temného…

Pouze mateřská láska rezonancí šíří lásku v ostatních… Proto ženy s ryzí mateřskou láskou nejsou připouštěné ke slovu, do politiky, do vůdčích rolí… Proto se děje vše, aby matky byly zlomené, zneuctěné, znectěné, potupené, znevážené, odstavené…

Ten, kdo byl vychován takovouto maminkou, je tou rezonancí dobra ovlivněn do konce života, pokud se nenechal ovlivnit temnotou…

To, co se děje, je zlo, chystá se temnota (temnými lidmi)… Zvrátit to může pouze světlo… Matka, ryzí mateřský cit… Za pomoci Zdroje…

Když tak mi oponujte, třeba se mýlím…

zarathustra
Návštěvník

coze? jaky stvoritel? co to blabolite. jak vite ze stvoritel lidi nas miluje? no to je ale blabol. mozna nas nekdo miluje ale stvoritel to rozhodne neni.alespon ne ten z bible. ten na nas poslal potopu ,zavrazdil vsechny prvorozene v egypte,narizoval mojzisovy zavrazdit vsechny co vereji ve zlate tele a tak bych mohl pokracovat. a ten jezis no to je taky darecek alespon podle Matouse 10:34
zarathustra

bezmocná
Návštěvník

To zarathustra: prosím o slušnost.
Na neslušnost se mi nechce odpovídat. Z Vašeho příspěvku není patrná touha si něco ujasnit, ale potřeba dát facku, demonstrovat svoji pravdu, kterou máte za jedinou…
Nicméně, nemluvím vůbec o bibli (považuji ji za pakvil v podobě, v jaké nám ji předkládá křesťanství).
Mluvím o tom Stvořiteli, který stvořil svědomí. A neříkejte mi, že Vy svědomí nemáte. Každý ho má, i když na něj nedá, i když ho popírá.
Zkuste víc naslouchat ostatním, nebo si lépe číst jejich příspěvky.

Je typické, že lidé se vůbec nezabývají svým svědomím (co to vlastně je, o co vlastně jde našemu svědomí, jaký má pro nás význam, způsob kalibrace všech svědomí, jaký by byl život, kdyby lidé žili pouze v souladu se svým svědomím). Nedivím se – je to úspěšný výsledek systému.

Nicméně, když se rozhlédnete, máte krásně patrný výsledek, jaký je život, když lidé nežijí v souladu se svým svědomím. I Váš příspěvek by byl psán jiným způsobem, kdybyste dala na své svědomí.

Je typické i to, že většina lidí reaguje jak štíplí vosou, když se jim někdo zmíní o svědomí… Tito lidé se totiž vlastního svědomí bojí… A jsem si jista, že zbytečně…

zarathustra
Návštěvník

bezmocna-ja nereaguji vubec na svedomi ale na stvoritele.o svedomi me nejde. ja zadnyho stvoritele neznam co by me miloval. mluvite o slusnosti.co jsem rekl neslusneho? prosim napiste co jsem rekl neslusneho.
buduli mluvit o svedomi ,tak kdyz se narodim zadne svedomi nemam.
svedomi se vyvyji tak jak rostu a je ovlivnovno mojim okolim a lidma.
a buduli chtit byt opravdu neslusny jak vy rikate tak musim prohlasit
ze kdokoliv veri v jakehokoliv stvoritele,tak je co? POSUK.
a to jsem jeste malo neslusny. nanestesti drtiva vetsina obyvatel zemekoule veri na stvoritele a tak to vypada jak to vypada.bordel bordel.
spasa neprijde od zadneho vykupitele ale az lide prestanou verit na svoritele.
zarathustra

bezmocná
Návštěvník

Zarathustra: označit názor někoho za “blábolení” je neslušnost.

Svědomí máte od narození: projevuje se o u dětí naprosto jednoznačně: údivem. Údivem: v očích.
Děti se diví, že tatínek křičí na maminku, děti se diví, když s nimi či s kýmkoli v okolí je zacházeno v rozporu se svědomím. Málokdo tu udivenost v očích dětí vidí, ale tato je důkazem, že děti svědomí mají. Děti pomocí svého svědomí vnímají svět kolem sebe – proto jsou nevinné (nevytváří “hřích”, “prohřešky”), nikomu neubližují. Přesně, jak jim to uvnitř radí svědomí.
Následně, když vyrústají, jim dospělí ničí či przní komunikaci se svědomím – ale přesto tam to svědomí zůstavá.

Jakmile se upřímně zamyslíte nad SVĚDOMÍ, jakými hlubokými aspekty disponuje, nakolik GENIÁLNÍ je a nakolik souvisí se životem člověka, jeho kvalitou, nakolik se promítá do všech sfér jeho žití, nakolik propojené je nejen s minulostí, ale hlavně s budoucností života člověka, kdy SVĚDOMÍ TVOŘÍ BUDOUCNOST ČLOVĚKA (až planety jako takové) tak nebudete moci popřít, že svědomí je zázračné, že MÁ NEUVĚŘITELNOU MOC A VLIV NA VŠE: nejen na život jedince, ale že svědomí KAŽDÉHO jedince ovlivňuje a propojuje kvalitu a další aspekty života všech lidí, zvířat, přírody v okolí člověka, potažmo má vliv na stav celé planety jako takové (viz. ono známé přirovnání: je-li nemocný jediný mraveneček v mraveništi, je nemocné mraveniště- Je-li nemocné mraveniště, je nemocná krajina. Je-li nemocná krajina, je nemocný stát, je-li nemocný stát, je nemocný kontinent. Je-li nemocný kontinent, je nemocná planeta. Tzn., je-li nemocný jediný mraveneček, je nemocná planeta… Toto přirovnání lze uzpůsobit svědomí: nejedná-li jediný člověk v souladu se svým svědomím, škodí svému okolí, potažmo má podíl na poškození celé planety – škodí celé planetě…)

A tento zázračný mechanismus, který ovlivňuje pouze jedinec jako takový (nikdo Vám nemůže pošpinit či vyčistit svědomí, pouze Vy sama sobě) nemohl vzniknout náhodou, ani náhodou:-)…

Svědomí stvořil někdo k obrazu svému. Ten, KDO STVOŘIL GENIÁLNÍ SVĚDOMÍ, NEMOHL BÝT HLUPÁKEM, protože svědomí není jen tak nějaký nepodstatný a zbytečný apendix naší psychiky.

Z toho implikací vychází, že GENIÁLNÍ věci může stvořit POUZE GÉNIUS.

Akorát někteří LIDÉ, kteří popírají genialitu svědomí a NEZNAJÍ ZÁKONITOSTI a PRAVIDLA SVĚDOMÍ, NEMOHOU proto POZNAT A POCHOPIT ani zákonitosti a pravidla jeho STVOŘITELE.

Proto NEZNALÍ LIDÉ hodnotí, že žádný STVOŘITEL NENÍ, protože hodnotí činy, přístup Stvořitele k planetě pouze z pohledu NEZNALÝCH (nevědomých).
Kdo zná (tzn. rozumí a chápe) zákony svědomí, VÍ (JE už VĚDOMÝ), že stvořitel je a jedná podle těchto zákonů, s jediným záměrem: v konečném důsledku tyto zákony zabezpečují duchovní vývoj každého člověka, tzn. udělá z člověka VĚDOMOU bytost, která VĚDOMĚ neubližuje (protože prošla vývojem na planetě, kdy POZNALA, jaké to ubližování je: buď sama ubližovala, nebo jí bylo ubližováno) .

Znovu zopakuji: kdyby VŠICHNI lidé dávali dobrovolně a upřímně rádi na své svědomí, NIKOMU BY NEMOHLI UBLÍŽIT (ani sobě ani jiným) a život by byl rájem na zemí (všechny nástroje a podmínky pro vytvoření toho ráje tady stvořitel nechal).

bezmocná
Návštěvník

Trošku pragmatické podložení toho, že existuje Stvořitel. Škoda jen, že NIKDO NEUDĚLAL STUDII O SVĚDOMÍ, O JEHO MOCI A VLIVU, O JEHO PRAVIDLECH A ZÁKONITOSTECH. PAK BY POCHOPIL VÍCE EXISTENCI STVOŘITELE – VÍC, NEŽ Z TOHOTO ČLÁNKU:-)

http://richardmasek.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=427753&x=socialky_facebook_c

Zvedava matka
Návštěvník

Souhlasim, pani Mocna ;-).
Likvidace prirozeneho materstvi je take jedna z veci, o kterou soudruhum v jejich agendach jde.
Pri-rozena materska a otcovska Laska, s prirozene opetovanou bezmeznou Laskou ditete, jsou neporazitelnou Silou.
Tem, kdo nevi, o cem je rec, doporucuji pohadku ” Rozum a Cit “…..

MIROSLAV
Návštěvník

Máša vy aj ja vieme zhruba co v zivote robit tak aby sme o tie nase neprisli to ja vam vysvetlovat nemusim. Ludia tam vonku potrebuju iba vzory ku ktorym by mohli nazerat a nasledovat nic viacej. Verim v ludske dobro a v to ze laska a dobro su neporazitelne nech proti nim stoji hoc samotny Satan i ked presne ten stoji za tym co sa deje na tomto svete! Nechcem tu zklzavat do nejakych Vatikan s.r.o reci a kazani o viere v boha a podobnym veciam, nakolko tym nechcem sameho seba skatulkovat do pozicie obhajcu cirkvy. Seba definujem ako specifického veriaceho a na to, aby som veril sa nepotrebujem chodit spovedat staremu ujkowi do spovedelnice , ani sa klanat obrazom svieckam a verit v dogmy ktore by limitovali moj ludsky potencial!(ak to hocikomu pomaha a splna to svoj ucel takeho cloveka neodsudzujem pozor!!!!). Cez to vsetko si uvedomujem , ze su na svete sily s ktorymi si aspon teda ja osobne zacinat nechcem a viem , kde je moja hranica ktoru neprekrocim! Mate ludi ako slavnych spevakov, hercov, politikov o ktorych 2x nepoviem ze s zrovna s bohom neziju ba prave naopak, svoj zivot zasvetili zlatemu telatu a temnym silam o tom som skalopevne presvedceny!!! Ludia su ako ovce a tak ako nasleduju zlo, dokazu nasledovat aj dobro, len potrebuju ukazat cestu. Ludsky potencial je ohromny ved aj z toho stada viete urobit mysliace samostatne jednotky! Clovek je iba vyplodom prostredia v ktorom zije! Ak by sme dokazali vychovavat deticky resp. novu populaciu sveta v harmonii, cela tato debata by bola zbytocna, pretoze ludia by v sebe automaticky mali zakorenene dobro a nepremyslali by v mantineloch ako s tym druhym vyxxxxxxbat aby mne bolo dobre. Sem prideme aby sme si podebatili s ludmi, ktory premyslaju rovnako/podobne, pretoze ludska osamelost a prazdnota prameniaca z toho ze aj tak vam drviva vacsina ludi s ktorymi prichadzate denne do styku neporozumie, vo vas vytvori urcitu prazdnotu a smutok. Vtedy ostanme silny, majme vieru, je to vlastne iba o tom, ostat silny voci tomu smutku,skepsii a osamelosti tam vonku 🙂 Toto cele je iba taka hra, mam na mysli zivot. Tu hru nebrat moc vazne pretoze sa popalime , ta hra ma pocas dna tolko premennych, ze kazdy z nas musi byt dobry strateg aby uhral sameho seba a nezblaznil sa a ak mu aj potom ostane energia na to aby napisal daky clanok pre ostatnych, podebatil s niekym vo svojom okoli a trosku sa ho snazil pozitivne motivovat aby tu hru zvanu zivot zmakol o nieco veselsie a lahsie…vtedy vo vas prehovara kus boha lebo konat dobro do svojho okolia toto uplne podla mojho nahladu na zivot postacuje…v jednoduchosti je predsa ta krasa no nie :-))))

Zvědavá matka
Návštěvník

Miroslave, 100% podepisuji! 🙂

nývlt
Návštěvník

Ta první píseň nemá chybu. Musel jsem ji stáhnout do PC. Je moc výpovědná a emotívní…

Zvědavá matka
Návštěvník

Mimo téma: symbolická smutná zpráva:
Ve Vánoční den 25.12.2016 zemřel ve věku 53 let George Michael,
autor známé skladby “Last Christmas” – Poslední Vánoce…
https://youtu.be/E8gmARGvPlI
Velká škoda!
Nějak ale nemůžu zapomenout, jak Papež, i Královna VB říkali, že jsou to poslední Vánoce, a Elisabeth dokonce dodala “Užijte si poslední Vánoce…”.

lenka b
Návštěvník

Už na Štědrý den, jsem doma říkala, že jsem z letošních vánoc nějak smutná a ono se opravdu dějí věci. A přesně to co co píšete, na to myslím celý den a nemůžu to pustit z hlavy.

PrerovskeStrojirny
Návštěvník

Rusko možná vydrží všechno, ale můj žaludek nikoliv. Poradce prezidenta Ukrajiny oslavuje smrt Alexandrovců.
comment image

PrerovskeStrojirny
Návštěvník

Debil
comment image

Dan
Návštěvník

Ten hňup veřejně smutní za mrtvými teroristy, veřejně dává najevo svou radost nad tím co se stalo. Chce se mi z lidí jako je on hodně zvracet.

Vlk
Návštěvník

Pokud toto Štětina řekl, tak není debil, ale dobře placený válečný štváč a to je horší než zlé.

Centrum a pupek Světa
Návštěvník

Skvělá zpráva: Korejská média obvinila Pan Ki-muna z přijetí úplatku
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dostal od korejského byznysmena úplatek v částce více než 200 tisíc dolarů, informuje korejský list Sisa Journal.

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201612254401807-korejska-media-obvineni-pan-ki-mun-pijeti-uplatek/
jedna zhlavních masek Hydry padá…
Tak nevím, nevím, jak to dopadne nakonec s tím plánem na ŘEDITELE ZEMĚKOULE, z jejího JEDINÉHO NOVÉHO SÍDLA “ONE WORLD CENTER”.

Máša
Návštěvník

Tuto pisen si pamatuji od 14ti let, kdyz jsme ji zpivaly se spoluzackami trojhlasne….

https://www.youtube.com/watch?v=hr0yCBmFKpc

nexen
Návštěvník

Je to smutná, velmi smutná zpráva, ale jsme ve válce, a válka přináší nejen vítězství, ale i oběti. Tato válka se vede za zachování civilizace, k níž se lidstvo dopracovalo za mnoho staletí. Každý jedinec je smrtelný; jde o to, aby přežil národ, všechny národy, navzdory úkladům těch, kteří pracují k opačnému cíli. Hlubokou soustrast do Ruska.

Stara mama
Návštěvník

Ja bych to v soucasne situaci, ve ktere svet a Evropa uz je, take nerozdelovala na boj Rusko-Amerika, ale na souboj dobro-zlo. Jen zly clovek se muze radovat, kdyz spadne letadlo s nevinymi lidmi, a je jedno, jestli to byli Rusove, nebo Cinani. Je normalni, ze kazdy narod ma urcitou povahu, plus i minus. Plus Rusu podle me je, ze oni opravdu vydrzi hodne. Samozrejme clovek nevidi do vseho, ale z toho co jsem napriklad odpozorovala, co se deje v Syrii, mi Ruska politika prijde, ze ma pred Americanama moralne navrch, a ze to cele zvlada i moralne dobre. A to trochu o necem vypovida. Tahle tragedie se nemela stat. Rusko vi, ze ma hodne nepratel, a tyhle veci, jako bezpecnost svych letu, svych diplomatu, sveho naroda, v tom musi Rusove uplne stoprocente spolehat pouze sami na sebe, musi se to naucit, maj hodne nepratel. “Co te nezabije, to te posili”. Preji vse dobre.

Máša
Návštěvník

Stara mama: Zlo ci dobro v podstate neexistuje. Tato slova jsou pokusem o rozdelovani neceho, co nema hranice a da se dokonce i zamenit. Problem tkvi v tom, ze vnimani, co je dobro a co zlo nemaji lide stejne, a ridi se tim, co jim dela dobre. Co je pro jednoho dobre je soucasne pro druheho zle. Nejlepsi priklad vidite, kdyz jedno zvire zere druhe. Pro jednoho je to dobre, pro druheho zle. U lidi to neni jine. Proto si myslim, ze nejlepsi je pouzivat slovo parazitismus, kdyz chceme lidi od sebe oddelovat.

Co si pomuzeme nazyvat nekoho zlym, kdyz on si to neuvedomuje, nema uz svedomi, se kterym prichazi na svet, proste je potlaceno, neexistuje. Neni zpusob, jak ho zmenit. Jedina sance je mu zabranit, aby druhym pusobil skodu jakehokoliv druhu. Cekani na to, ze si nekdo sam od sebe uvedomi, ze druhym ublizuje, je totalni nesmysl. Neudela to. Nikdo neupusti od toho, co mu dela dobre, kdyz neni donucen.

Myslite, ze ta horda divochu, co se zene do Evropy bile povrazdit a zabrat si jejich domovy ma nejake svedomi? Kdepak. Davno si to zduvodnili tim, ze bili barevne vzdy zotrocovali, jejich zeme drancovali a svedomi neni. Naopak, z jejich pohledu se maji za co mstit, k tomu navic droguji, takze vysledek se dostavuje v tech hruzach, co vidime…

Nemuzete mit svedomi vuci nekomu, kym pohrdate. Zamyslete se nad tim. Zidi pohrdaji nezidy, vladnou ve vetsine zemi sveta, a proto nechapu lidi, kteri rikaji ” kdy uz te vlade dojde, ze….” to nebo ono nam dela. Odpoved zni nikdy! A je potreba se prestat tak hloupe ptat. Toto mi konkretne nejvice vadi u Okamury, ten to opakuje porad dokola jak prasteny, kdyz to nema zadnou sanci na efekt. To same ti v Bruselu. Jedou plan a dela jim to dobre.

Stara mama
Návštěvník

Ja nevim, ja v tom vidim rozdil. Tygr zabije a sezere antiloupu, protoze ma hlad. On za to nemuze, on je takovy, priroda ho takhle stvorila, musi se nejak najist. Ale tohle je neco uplne jineho. Ja verim, ze kazda lidska bytost svedomi ma. I ti vetrelci v Evrope moc dobre uvnitr sebe vedi, ze delaj neco spatneho, neco, co je nakonec dohoni. Jestli to ruske letadlo nekdo umyslne “sundal”, krome toho, ze na to Rusove prijdou a podaj si ho, stejne, jak bude zit? Bude se klepat strachy vecne znervovany a zalezly jako krysa, bude vedet, ze po nem jdou, at se hne kamkoliv. Alexandrovci mozna zili kratce, ale zili. Jako lide. Neco po nich zustane, neco lidem dali a lide je meli radi. Je po nich lidsky odkaz a to je krasne. Jestli je nekdo nechal sundat, stejne se z nej stane troska, silueta cloveka davno zniceneho. Cloveka, kteteho nakonec stejne dozene jeho svedomi.

Máša
Návštěvník

Stara mama: ja nepopiram, ze clovek prichazi na svet se svedomim, ale vidite sama, ze i s temi zvirecimi pudy. To je dano. Jsou silnejsi nez svedomi! Svedomi se lame velmi snadno, pudy zdaleka ne.

Nemuzete se spolehat u lidi na svedomi, za to na jejich pudy ano. Zvlaste kdyz se “nekdo” dlouhodobe a peclive stara o jejich podporu, co dim, uprednostnovanim nad cimkoliv, dale nejen zesmesnovani tech, kteri to svedomi maji, ale dokonce i jejich fyzickou likvidaci!

O co jde v Evrope? Ona neni ve skutecnosti krestanska, ale fungovaly tam hodnoty prevzate z krestanstvi. Za socialismu u nas vira v Boha byla sice tolerovana, ale nikoliv uznavana, protoze je to vymysl. Ovsem je potreba videt, ze pravni rad byl de facto postaven na Desateru, ne ve vsech bodech, ale v tech zakladnich ano. Byla trestana zlodejina a nasili, bylo trestano dokonce vyuzivani jednoho cloveka druhym ( nikdo nemel sluzky, mohl si akorat vydelat a zaplatit ty sluzby, at uz slo o pradelny ci cistirny ci uklidove prace. Proste ten princip moralnich hodnot v Evrope existoval a na jeho zniceni je prave ted vynakladano veskere usili a prostredky.

Vratim se k tomu, ze lide se ridi tim, co jim dela dobre. A nam Evropanum delalo dobre zit moralnimi hodnotami, protoze ty nam soucasne nabizely pocit bezpeci, proto se ho nehodlame vzdat, a dochazi k nasi likvidaci.

Pokud mate na to cas, dohledejte si videa, kde se privandrovalci vyjadruji. A nezapomente na ta, kdy se nektery z nich ocitne pred soudem ( ktery ho nakonec osvobodi), jak se obhajuji. Tam neni ani naznak nejakeho svedomi, proste nemuzete se drzet sve predstavy o svedomi druhych jenom proto, ze Vy sama ho mate. Ono to svadi, posuzovat druhe podle sebe, ale je to fatalni chyba.

Proc to tvrdim? Protoze lide nejsou stejni. Ovlivnuje je prostredi, ve kterem vyrostli a to formuje jejich pristup k zivotu. Soucasne ovlivnuje i to svedomi, rozumite mi? To neni zadna konstanta v cloveku. V tom se hluboce mylite. Zijete ve snu.

Nechci Vam ublizovat, naopak pomoci k tomu, ze realitu musime vnimat takovou jaka je a ne takovou, jaku bychom si prali. Kazda vira Vam paralyzuje obranyschopnost.

bezmocná
Návštěvník

Paní Mášo, miminka, které kontakt se svědomím ještě mají v pořádku, jsou důkazem, že konstanta v člověku existuje od narození.
Nebojí se ničeho (výšky, hloubky, tmy, zvířat, lidí), pouze jediné věci – hluku. A to všechny miminka bez rozdílu.

Jsou nevinná – tzn., neubližují… Pokud ano, nikoli záměrně, úmyslně, vědomě, – a proto mají čisté svědomí… Pláčou, když někdo jiný kolem nich pláče. Smějí se, když se kolem nich smějí. Udobřují si zamračené a naštvané lidi.

Nelžou, nepřetvařují se, neberou si žádné cizí věci se zlým úmyslem. Nikomu nemají záměr motiv ublížit. Mají potřebu pomáhat, dávat, dělit se…

Toto vše v sobě mají, dokud je DOSPĚLÍ nezkazí, DOKUD DOSPĚLÍ NEPŘERUŠÍ KONTAKT SE SVĚDOMÍM, DOKUD DOSPĚLÍ NENARUŠÍ VÍRU VE SVĚDOMÍ…
Právě tato výše uvedená fakta jsou ryzím důkazem, že ta konstanta v lidech existuje.
A tyto vlastnosti mají VŠECHNY DĚTI na světě (ať děti muslimů, křesťanů, hinduistů, lidojedů, satanistů, nacistů, komunistů, ateistů, prezidentů či bezdomovců, atd.)…

Kdo nevěří v konstantu, kterou je nakalibrované svědomí, popírá svoje vlastní nastavení a svoji nevinnost, kterou měl jako dítě…
Jsou lidé, kteří si přesně a konkrétně vybaví, kdy se v nich něco “zlomilo” a kdy přestali dávat na své svědomí v dané oblasti… (“už nebudu pomáhat”, “…dávat”, “…nebudu věrný”, “pracovitý”, “ochotný”, “nebudu říkat pravdu”, “se zastávat slabšich”, “nebudu hasit, co mne nepálí”, “nebudu věřit ve spravedlnost”, “nebudu …”)…
I to “nebudu” je důkazem odklonění od svědomí a jeho hlubších principů (konstatních), které nikdo dítě neučil, nevštěpil, ale kdy s tou vírou v tyto principy se zkrátka narodí…

Moriana
Návštěvník

Stara mamo, bohužel, každý tvor v lidském těle bohužel není Člověkem. Jen Člověk má svědomí, vědomí a vrozený morální kompas. Většina lidí je hmotou, která jedná na základě většinového názoru a čistě vlastního prospěchu. Pak jsou ti bez svědomí, nulová empatie, nulová morálka, tzv. psychopaté, najdete je většinou ve vedoucích pozicích a třeba i v politice.No a pak je zbytek a to jsou ti, kteří používají vlastní hlavu a srdce a ty můžeme nazývat Člověk.
Skupina lidí, rodin, která to tady už staletí řídí, se sama stanovila na úroveň Bohů, mají velkou moc a to hlavně díky informacím a znalostem, o kterých my většinou nemáme ani páru a zkušenosti prověřené staletími.
Jediné, co je naše možná šance jako národa, být zase ve sféře vlivu Ruska, na to jediné jsou oni, alespoň prozatím brát ohled. A to hlavně díky jejich zdrojům, které potřebují a vedení, které chápe podstatu řízení sociálních supersystémů.
Ale to se nejprve musíme zbavit naší kolaborantské a zaprodané vlády a starých politických struktur, které tu vládnou od 89.
Osobně nevěřím, že by to lidem došlo do dalších parlamentních voleb, což bude poslední poklidná možnost změny. Pak už zbývá jen boj a násilí a nebo otroctví…

Máša
Návštěvník

Ten Vas vyraz s tim kompasem nema chybu! Velmi vystizne. A se zbytkem naprosto souhlasim take.

bezmocná
Návštěvník

Tato debata již byla, ale nedá mi to:
My se nebavíme o zvířatech – SVĚDOMÍ mají pouze LIDÉ, zvířata nikoli. Zvířata dluhy nedělají…
Mít svědomí je výsost, i prokletí zároveň… (jak pro koho).

Dobro a zlo existuje, akorát mnoho lidí už má zdegenerovaný pohled na to, co je skutečné dobro a co skutečné zlo.
Podobně o tom mluví pan Putin: http://www.nejvic-info.cz/vladimir-putin-americke-elity-a-americky-narod-ruzne-chapou-co-je-dobre-a-co-spatne-kdo-je-za-tradicni-hodnoty-sympatizuje-s-ruskem/

Ten, kdo má čisté svědomí, nebo o něj usiluje, tomu se dobře umírá (bez pocitu dluhu, který již nelze srovnat). A ten pocit stojí za to…

zarathustra
Návštěvník

jak vic ze zvirata nemaji svedomi? dokaz
zarathustra

bezmocná
Návštěvník

Zcela jednoduchý důkaz: svědomí zaznamenává použití svobodné vůle…
Zvířata nemají svobodnou vůli – mají vůli, ale nikoli svobodnou. Ony se svobodně nerozhodují, ony jsou nástroji osudu.

Věřte tomu, že ta srnka, která skočí řidiči pod auto (a způsobí nehodu bez zranění, nebo se zraněním či smrtí), je nástrojem osudu. Srnka nikdy neskočí pod auto někoho, kdo si to nezaslouží. Možná se smějete, ale dokud o tomto nemáte víc informací, tak Váš smích je výsledkem přesudku, nikoli vědění…

Vždy lze dohledat, proč si to dotyčný řidič zasloužil a řidič jedoucí před ním, kterého srnka nechala jet, nikoli.

Jenomže nikdo tuto studii oficiálně nedělal, protože jde do přílišné hloubky člověka a málokdo se otevře. Postižený řidič musí být na jisté úrovni, aby dokázal upřímně hledat ve svém svědomí, čím si zasloužil tu nehodu, škodu na majetku, nebo zranění, nebo smrt toho-kterého pasažára.

Měla jsem tu čest a možnost studovat osud mnoha řidičů, které zastihla nehoda (s různými poškozeními) a kteří skutečně dohledali, čím si to zasloužili (a následně mohli změnit svůj život, aby si toto ani nic podobně nepříjemného už v budoucnu nevysloužili), a bylo to nesmírně zajímavé a poučné (pro všechny zůčastněné).

Škoda, že neexistuje takový pořad, dokument, který by tyto případy upřímně a nezkresleně přiblížil k ostatním lidem… Bylo by to nesmírně poučné nejen pro dotyčného, ale i pro ostatní… Zlepšilo by to společnost, její podvědomí o možnostech a moci svědomí, zvýšilo by to vědomí lidí o zákonitosti příčiny-následku, a následně by to měnilo směr a vývoj celé společnosti…

Není to možné, ze čtyř hlavních důvodů:
– není o to zájem (lidé nechtějí vědět víc o svědomí, například dohledáváním zápisů ve svém svědomí), raději se podívají na Ulici, či Ordinaci, či detektivku
– řidiči nejsou upřímní k sobě, ani sdílní (bojí se, co tam najdou, ale i proto, že neumí číst ve svém svědomí, bojí se naslouchat radám svědomí – no zjistili by, že se bojí zbytečně – že spíše se mají bát toho, co nastane bez zlatých a moudrých rad svědomí…)
– řidiči nejsou natolik uznanlivými, aby byli ochotni se oddlužovat a měnit k lepšímu (dle toho, co najdou ve svém svědomí)
– nedůvěra, strach (lidé nevěří, že tyto zápisy existují a že těmito zápisy si vždy vykoledují zásluhy – následky různého typu: nemoci, nehody, nezaměstnanost či nenaplňující zaměstnání, nebo naopak si vykoledují zdraví, hojnost, lásku, vysněnou práci… Lidé se bojí, že je dohledávání těchto zápisů a jejich následné vyhodnocování zmanipuluje – mylně si myslí, že tímto více ztratí, než získají…)

ZPĚT KE ZVÍŘATŮM:
– jelikož zvířata se nemusí měnit k lepšímu, jsou dokonale “nastavené”, naladěné. Na jejich naladění není třeba nic měnit (a pokud se chovají nepřínosně, tak pouze z jediného důvodu: když jsou odezvou na nepřínosné lidské počinání, negativně reagují na negativní vliv lidí).

SVĚDOMÍ MÁ ČLOVĚKA ZDOKONALOVAT (v používání jeho svobodné vůle).
ZVÍŘE SE ZDOKONALOVAT NEMUSÍ A NEMÁ. Je dokonalé samo o sobě a jeho počínání není nutné menit k lepšímu za pomoci jeho svědomí…

sys
Návštěvník

“Odpoved zni nikdy!”
Taktak, mají svůj cíl a když se někdo sekne, tak jen tak, nebo taky nikdy nepustí. Proto, když spustili migraci do naší Evropy, Putin řekl, že to bude na dlouho, dát to do pořádku….

bezmocná
Návštěvník

Paní Mášo, všichni máme svědomí – jenom někteří ho nepoužívají (nenaslouchají mu a ani neposlouchají ho)…
Zvířata mají pouze poslání a nemají svobodnou vůli, proto nedostali so vínku svědomí na zaznamenání používání své svobodné vůle. Proto nemůžeme srovnávat lidi se zvířaty v souvislosti se svědomím.
Dobro je to, co v konečném důsledku nikomu neubližuje. DOBRO je vším, co POVZNESE člověka na duchu i na těle, co je přínosem pro lidi i planetu, co činí lidi i svět lepším, hezčím a co nevytváří žádný dluh (ani materiální ani morální)…
Zlo je to, co v konečném důsledku ubližuje každému, a hlavně, co neudělá člověka ani svět lepším, hezčím a vyspělejším. Je tím, co člověka i svět udělá pokleslejším, horším, ošklivějším, temnějším…

Mohu mít čisté svědomí vůči tomu, kým pohrdám.
Pohrdání je druh odmítání, je to jeden z nejzásadnějších druhů nesouhlasu.

A právě proto platí:
– pokud někým (oprávněně) pohrdám, nemám vůči němu dluh, pokud se tak i chovám (odmítavě, nesouhlasně). Například pohrdání pedofily, sexuálními devianty je v pořádku…
– pokud někým (oprávněně) pohrdám, a chovám se k němu opakem, tak si tím dělám vroubek do svého svědomí… (neupřímnost je dluhem, stejně tak přetvářka, faleš, předstírání…)
– pokud někým pohrdám neoprávněně, už jenom tímto aktem si dělám vroubek, dluh do svědomí…

A proto ŽID DLUŽÍ nežidům, kterými neoprávněně (nedůvodně) opovrhuje.

Nedůvodné (opovrhování i jiné) poznám tím, že si to neobhájím před svědomím.
Důvodné si poznám tím, že moje svědomí souhlasí… Chce to trochu cvik, ale naučit se to rozeznávání dá… Ale to je už na jiné povídání…

Proto jsou židé poznamenání těmito dluhy vzniklými (neoprávněným) opovrhováním nežidy. A proto židé nezáří, jde z nich něco temného, jsou prázdní, chybí jim pocit naplnění… Ať udělají cokoli, pokud si budou zatěžovat své svědomí těmito a podobnými dluhy (úklady, intrikami, podvody, sdíráním, lžemi, falší, nenasytností, nadřazeností, podlostmi a dalšími zrůdnostmi) nikdy nenajdou to nejdůležitější: pocit naplnění, tzn. klidu, pohody, lehkosti… plynoucí z pocitu ČISTÉHO SVĚDOMÍ.

Horda divochů usilujících o naše životy má taktéž svědomí. Akorát svědomí ta horda nenaslouchá, protože ta horda uměle mentálně retardovaných lidí naslouchá imámům a jejich kázání: “zlu” (nenávisti, závisti, nárokováním si, posedlosti po majetku druhých, po krvi, po duších islámu nevěřících lidí, které chtějí znalařit pro svou zvrácenou víru/ideologii).

Pokud budete v budoucnu žít podle toho, abyste Vy sama měla svoje svědomí co nejčistější, tak jedině touto cestou se můžete proti temným hordám (fyzicky i morálně) postavit. A nebudete sama. Světlo, jehož součástí se tímto stáváte, se postaví za Vás proti tmě, temnotě…

TEMNOTA USTUPUJE SVĚTLU, nikoli naopak.
Chlad ustupuje teplu, nikoli naopak.

Když tento zákon svědomí (žít sám za sebe tak, abych v ničem nebyl součástí temnoty a chladu a tím se stávám součástí světla a tepla), potažmo zákony jeho stvořitele pochopíte, uvěříte mu a budete-li podle něho žít, tak se nemáte ničeho bát.

Protože tak, jak existují zákony svědomí, tak existují i zákony Stvořitele (nejen) svědomí… A na ty (na rozdíl od lidských zákonů), je spoleh… Když bůh chce, i motyka vystřelí…

Ještě poslední námět:
Všimla jste si někdy, že všichni PROROCI PŘEDPOVÍDAJÍ v událostech budoucích apokalypsu: velkou VODU, potopu…
A je známo, že MIGRANTI NEUMÍ PLAVAT…

Už chápete, KUDY SE TO CELÉ MŮŽE UBÍRAT?

Zvědavá matka
Návštěvník

Já to vidím docela jednoduše:
je pro Člověka DOBRÉ a DOBRO to, co je Člověku PŘI-ROZENÉ.
To jest vše, co je součástí universálního systému, do kterého se Člověk narodil, a který je součástí jeho vývoje, a jehož součástí také každý Člověk je.
Stejně tak SVĚDOMÍ – neboli rozlišovací schopnost DOBRÉHO je Člověku vrozená – PŘI-ROZENÁ. Stejně jako identifikační schopnost rozeznat ZLO, které Člověk přirozeně cítí jako NEBEZPEČÍ.
Tento mechanismus funguje přirozeně a spolehlivě, pokud nedojde uměle k jeho poškození, nebo narušení.
A i v tomto případě ještě stále existuje naděje na návrat k PŘIROZENÉMU, a k DOBRU, protože lidský mozek je geniální “Boží kousek”, který disponuje i kontrolními mechanismy, jako PAMĚŤ, a VŮLE/VÍRA.

A jak píšete, milá Mocná, že : “….. to nejdůležitější: pocit naplnění, tzn. klidu, pohody, lehkosti… “, jsem si vzpomněla na to, že MY máme nějak podvědomně zakódovánu tu “nesnesitelnou lehkost bytí”. Jen se na to rozvzpomenout…

zarathustra
Návštěvník

se svedomim se nenarodim.svedomi se ovlivnuje okolim a casem.
bezmocna sem cpe stvoritele.v tomto pripade davam za pravdu mase.
dobro a zlo je relativni a paradoxi funguji
zarathustra

Stara mama
Návštěvník

Ted mi psala stara teta. Psala, ze ji mrzi, ze spadlo letadlo s Alexandrovci, ze je mela rada. To je myslim, to nejdulezitejsi, ze je obycejni lide meli radi. Jejich soubor se nepochybne obnovi a duch toho vseho bude pokracovat. Za par let tezko nekdo bude znat nejakeho poradce prezidenta Ukrajiny, ale kazdy bude vedet, kdo to byli Alexandrovci. Kazdy bude vedet, ze byli dobry. Neco, nejaky odkaz po nich zustal. Preji hodne sily

wpDiscuz