VIDEO: “Hej, Slované!”. A “Hymna ruských Slovanů”

VIDEO: “Hej, Slované!”. A “Hymna ruských Slovanů”

Ve dnech, kdy se situace z doby před WW2 opakuje jako přes kopírák (a kdy v těchto dnech opět posloucháme o oslavách konce války v Plzni a o americké armádě jako o osvoboditelce od fašismu) a kdy německý vliv v Evropě opět sílí a to na pozadí ústupu vlivu anglosaského natolik, že .Juncker svůj nedávný projev pronesl ve francouzštině s tím, že angličtina ztrácí význam (nic proti tomu, otázka ovšem je, kdy ji v Evropě nahradí němčina), vložila jsem úvodní video, ke kterému náleží tento text, cituji:

Hej, Slované je hymnická píseň věnovaná všem Slovanům. První verze textu vznikla v roce 1834 pod názvem Hej, Slováci. Melodie je odvozena od Mazurku Dąbrowskiego, který je až od roku 1926 polskou hymnou. Píseň sloužila jako hymna všeslovanského hnutí, jako státní hymna Slovenského státu a později i Jugoslávie. Slovensky se píseň nazývá Hej, Slováci nebo také Hej, Slovania, česky Hej, Slované, srbsky Хеј, Словени (Hej, Sloveni), makedonsky Еј, Словени (Ej, Sloveni), chorvatsky Hej Slaveni, bosensky Hej Slaveni, slovinsky Hej Slovani, polsky Hej Słowianie, bulharsky Хей, Славяни (Chej, Slavjani) a rusky Гей, Славяне (Gej, Slavjaně).

Ale teď to hlavní:

Píseň napsal slovenský kněz, básník a historik Samuel Tomášik během své návštěvy Prahy v roce 1834. kdy byl velmi pobouřen tím, že němčina je v ulicích Prahy slyšet mnohem více než čeština. Zapsal si do deníku:

… Pokud matička Praha, perla západního slovanského světa, se začíná ztrácet v německém moři, co asi čeká Slovensko, mou drahou vlast, pro kterou je Praha zdrojem duchovní kultury? Zatížen touto myšlenkou, vzpomněl jsem si na starou polskou píseň „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy“. Tato známá melodie vyvolala v mém srdci vzdorné „Hej, Slovaci, ešte naša slovenska reč žije“… Běžel jsem do svého pokoje, zapálil svíci a tužkou napsal do svého deníku tři verše. Píseň byla hotova v okamžiku. ”   Zdroj a text písně v různých jazycích zde 

Tolik k úvodnímu videu.

A vkládám ještě “Hymnu ruských Slovanů”, kterou jsem sice dohledala s polskými titulky, což je vzhledem k polsko-ruským vztahům paradox, ale jako mnohem podstatnější by v tomto případě měl být vnímám ten fakt, že už za první světové mnoho vojáků Rakouska-Uherska přebíhalo na ruskou stranu “jen” proto, že odmítali bojovat proti Slovanům…

V hymně jsou mimo jiné slova o tom, jaká to moc Slovany rozdělila tak, že i Bělorusové a Ukrajinci stojí proti sobě a myslím, že ta jsou dnes aktuálnější, než kdykoliv jindy. Ale že nakonec, jako už nejednou v minulosti, bude opět platit, že tak jako je neporazitelné Rusko, tak jsou neporazitelní i Slované, jichž je Rusko sjednotitelem a zachráncem (a ne náhodou Marx Slovany nazval “vzpupnou verbeží, kterou vyhladí jedině válka” – jen s tou verbeží se mýlil, protože verbeží jsou ti, pro jejichž zájmy svou ideologii vytvořil).

 

Vložená videa i text mohou vyznít xenofobně, kdyby – kdyby ovšem historie v minulosti už několikrát nepotvrdila, jak moc Slované leží světové moci (GP) v žaludku. A že je stále více zřejmé, že je to především proto, že od dob, kdy Chazarská říše utrpěla porážku od slovanského-ruského národa, nejde o nic jiného, než o to, jak slovanský-ruský národ pokořit (zlikvidovat na způsob amerických Indiánů a ala Hitler) a jeho území (zdroje) ovládnout. A v současné další vyhrocené světové situaci jde opět o osud Slovanů, tedy opět o osud ruského národa a Ruska. A opět za použití Evropy, tentokrát ovšem již nejen fašizované, ale i islamizované …. Ale tentokrát tak, že jde doslova o osud světa, proto větu, která se objevuje v závěru každého videa V.V.Pjakina “Zahyne-li Rusko, svět zahyne s ním” lze podat i jako “Zahynou-li Slované, svět zahyne s nimi”.

Ač se následující video může jevit jako propagační (a sama v něm vše neberu), přesto v něm vidím tolik  pravdy, že i to považuji za vhodné ke vložení:

Videa jsem chtěla vložit jen jako odkazy do diskuse, ale nakonec vkládám samostatně, ač téma je na článek.

Trocha humoru na konec

Při tom volnu mě napadlo přidat i video a la “Co na to Češi?” Vezmeme-li otázku jako parafrázi na známý soutěžní pořad, pak “top” odpověď je asi tady (tedy zatím ještě, ale už brzy i tomu bude konec – viz “Val, Bohušu, val a už sa nevracej“)

A tady ještě trocha humoru Putina (ač z roku 2014, tak věřím, že se stále platným doporučením: “Vysílat v tv kanálech USA”):

 

A zcela na závěr kousek seriozního optimismu z dubna 2017(s vírou, že nedojde k jeho použití i přesto, že USA pod záminkou dění v Severní Koreji budují antiruský “deštník” v Jižní, čímž vlastně obkličují Rusko): “Putin dal Trumpovi 270 sekund”:

 

-Pozorovatelka-  07.05.2017

 

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
MIROSLAV
Návštěvník
tana
Návštěvník

Kdybych to uměla, přidala bych odkaz na jejich Jožina z bažin. Ten je dokonalý, vetně komentářů

jirik
Návštěvník

Лада Дэнс. Иван Младек — «Jožin z bažin». Точь-в-точь. Суперсезон. Фрагмент выпуска от 30.10.2016
https://www.youtube.com/watch?v=haWA22J8UuY

tana
Návštěvník

Děkuji, Jožin je populární i v Polsku. Smích spojuje – hejslovanství je přímá cesta do pekel.

pavelka70
Návštěvník

Tohle tvoje video nemá chybu, bomba! https://www.youtube.com/watch?v=0JQ0xnJyb0A

Miňo
Návštěvník

Iluminátom sa zatiaľ darí, rozložili Juhosláviu, Československo, postavili proti sebe, ako je v článku, Ukrajincov a Bielorusov, stupňujú nenávisť Poliakov voči RF, ale aj proti Ukrajincom, nezabúdajme ani na krvavé spory medzi Srbmi, Chorvátmi a Slovincami navzájom … nemám z toho dobrý pocit.

Pozorovatelka
Návštěvník
jan grohman
Návštěvník

http://www.hlavnespravy.sk/george-friedman-nasledujuce-styri-roky-vo-svete-predurcili-udalosti-po-roku-2008/991970
Už dávno před zvolením Trumpa jsem předesílal, že pindosi Nikdy nebudou brát RF jako seberovného! NIKDY! Každý kdo nehraje podle not pindosů je brán jako vzbouřená kolonie, kterou je třeba přivést k “rozumu”! Rusko je specifické tím, že vygenerovalo Putina opírajícího se o sílu schopnou zničit pindosáky. Naneštěstí pindosi stále disponují možnostmi zásadně RF uškodit, protože rusové nejsou dosud schopni se vymanit z finačního židosystému! Čína hraje pouze okrajovou roli, bez Ruska za zády je zranitelná slepé kotě.

M.C.
Návštěvník

Přesně tak, a proto Čína neudělá žádný krok proti zájmům Ruska, dokud nebudou agresivní síly USA a západního světa obecně neutralizovány.
A to ještě chvíli potrvá.

Jezek
Návštěvník

Dobrý den, velice zajímavé téma. Pokud si všimnete, na vysokých postech, ať už v politice, či v podnikatelské sféře, jde viděl čím dál více cizích příjmení. Hlavně ta německá. To jen tak na okraj.
Mnoho lidí v ČR věří v něco vyššího, ale rozhodně ne v církve a jediného správného Boha. Znám někoho, jehož rodiče v nic nadzemského nevěřili a on sám začal věřit. Nejdříve to bylo něco, poté Bůh a Bohyně…protože jestliže člověk je podoben bohu, tak tam logicky musí být i žena. Ale pořád to nebylo ono a věřit v Ježíše odmítal, nevěděl proč. Když přečetl nějaké posvátné knihy, došlo mu, že slouží pouze k manipulaci a ty skutky Boha jsou tak brutální, že to musí být dílo Satanovo, nikoli Boha. Navíc proč věřit v bohy jiných národů? Časem, úplnou náhodou, objevil publikaci o slovanských božstvech a tak jej to nadchlo, že nechápal, proč jako slovan bloudil tak dlouho kolem nich. Ano, je to o mě a slovanská božstva se mi také líbí proto, že jsou spjata s přírodou a celkově se světem kolem nás. Navíc u nich neexistuje posvátná kniha ve které by byla nenávist a přikázání zabíjet ve jménu Boha ať už jakéhokoli. Obyčejní lidé se s tím nemohou ztotožnit. Proto děkuji za vložená videa. 🙂

tana
Návštěvník

Bohužel Poláci a západní Ukrainci “budou proti Rusům bojovat do posledního dechu”. S tím nic nenaděláme, jediné, co pro Rusy můžeme udělat, je nepřidávat se k Polákům.

Pozorovatelka
Návštěvník

Země červenobílých vlajek (barev Horního a Dolního Egypta) mají mít v plánech GP extra zvláštní status – a takovou zemí je m.j. např. Švýcarsko, ale také silně židovské na straně jedné a silně křesťanské (papež Pavel II.) na straně druhé Polsko. A pokud jde o Rusko, tam vždy Polsko hrálo významnou roli – ať už to byla Smuta či začátek II. světové. Ukrajina pak modrou barvou symbolizuje barvu egyptské koruny tzv. “válečné” a žlutou zřejmě příslušnost k Euroasii. A jak už jsem tady několikrát psala – jednou ze zásadních podmínek vytvoření Euroasie je kromě přeformátování Blízkého východu a především Turecka, federalizace Ukrajiny. Čemuž se Putin snaží ze všech sil zabránit právě Minskými dohodami, protože ví, že to by byl počátek rozpadu Ruska (SSSR 2:0), což je další představa o Euroasii. Proto probíhá ostření konfliktu Polsko-Ukrajina, proto je další rušno na Ukrajině (armáda NATO a americká pomoc Ukrajině a dle mého na Ukrajině bude teprve hůř!) a proto EU i USA s Ruskem “jako” chtějí spolupracovat, ale konec sankcí? Ani náhodou! V souhrnu – tažení proti Rusku opět v plném proudu a nejlépe tak, že tažení Slovana proti Slovanovi…. A nově ještě infiltrovaného nějakým tím islámem…

kari
Návštěvník

jeste jsem nemela cas cist clanek, jenom vzletmo tu pisnicku Hej Slovane. Moc krasne. A vite, ze jsem ji slysela poprve v zivote, a ani v komunisticke skole (natoz po prevratu) jsme se ji neucili? Dekuju za tu pisnicku. Nahraju si ji na mobil ☺.

kari
Návštěvník

komu se ta uvodni pisnicka nelibi, at si p. polibi. Porad je to lepsi nez ty reklamy na Babise, co tady byly pred tim. ☺

Ramon
Návštěvník

Hezký svátek všem a přidávám také jednu svou oblíbenou skladbu.

https://www.youtube.com/watch?v=BaP1wDvkA6E

kari
Návštěvník

pani Pozorovatelko, radeji se dal nepodepisujte, aby vas v dnesni dobe jeste nezavreli 😀. (za xenofobni netoleranci k nemeckemu jazyku a k zapadnim hodnotam :- )).

kari
Návštěvník

tenhle clanek sice je trochu propaganda, ale ja bych premyslela, co si CR muze dnes vybrat. Muzeme byt dal v NATO, platit do nej Donikovi jak mourovati a nepodlehat ani veleni armady ve vlastni zemi, nebo muzeme byt v nejakem novem paktu evropske armady pod velenim Nemecka, a ro teprve bude dusno. Muzem sice zit pod propagandou podobnych pisnicek(ktere jsou alespon krasne), nebo nam taky 10 x denne muze z mesti z prestavenych kostelu houkat do okna muezin Allah hu akbar, jako to zaciba v zapadni EU. A upozornuji, ze jde z velke casti o wahabistickou, velmi krotou formu islamu. Takze ja bych premyslela. A muslimska cerna burka neni nic pohodlneho

zvědavá matka
Návštěvník

Zrovna dnes, pri sledovani nejakych policejnich zasahu proti “extremnim” obcanum, kteri apelovali na svoje prirozena prava, jsem si rikala, ze ani ta PLECHOVA A PLASTOVA BURKA, do ktere jsou od jiste doby zahaleni I NASI POLICISTE, spolehlive brani v identifikaci…
Takze i kdyby tam byl schovany extremni saria bojovnik migracniho puvodu, ani ti ostatni policiste ho mezi sebou nepoznaji…
Nejake cislo na uniforme je lehce duplikovatelne.
Nasi policiste maji mit v nasi sluzbe jasnou, nasi tvar. Muj nazor.

Pavlina
Návštěvník

.. tak jsem si zadala do gůglu heslo Ava Chrtková ..
nevím totiž kdo to je …
nestačila jsem se divit 14500 odkazů a já ji neznám ,
no nevadí ,šíři záběru má a ještě o ní jistě uslyšíme a uvidíme ,
podívejte se sami

wpDiscuz