VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN...

VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN opět rozšířila do mainstreamu i alternativy hoax o Krymu. Pentagon chce zastavit Berlín, ale už je asi pozdě! [CZ Titulky]

VIDEO: Co doopravdy řekl Rex Tillerson na zasedání NATO v Bruselu? CNN opět rozšířila do mainstreamu i alternativy hoax o Krymu. Pentagon chce zastavit Berlín, ale už je asi pozdě! [CZ Titulky]

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v pátek navštívil centrálu NATO v Bruselu na pravidelném zasedání špiček aliance a o víkendu se i hned v amerických fake news mainstreamových médiích a následně bohužel i na alternativě začaly šířit hoaxy a dezinformace o výrocích Rexe Tillersona, které novináři mainstreamu tak neuvěřitelně vytrhli z kontextu, že si to zasluhuje zvláštní pozornost a může to být dobrou lekcí a ukázkou toho, jak fungují mainstreamové dezinformační procesy. Přesto je však situace vážná a abychom se dostali do obrazu, musíme si udělat menší rozbor toho, co se vlastně děje a jak interpretovat události a výroky, které zaznívají z Pentagonu, z Bílého domu a z Bruselu.

Tillerson v Bruselu dal na stůl ultimátum, že do 25. května musí členské země NATO začít vynakládat 2% HDP na obranu, anebo přijít s jiným řešením. Hovoří se o úvěrech, které by si země NATO vzaly na krytí 2% HDP na obranu. To zaznělo už v půlce týdne na Bloombergu, že toto řešení by vyhovovalo některým zemím NATO, ale Tillerson o tomto řešení v Bruselu ani nemluvil. A asi tušil, co by následovalo. Křik a odpor z těch zemí NATO, kde má NATO nízkou veřejnou podporu obyvatelstva. Zadlužování kvůli NATO je tabu, to se nahlas neříká, ale je to zřejmě nevyhnutelné. Politici to už svým ovčanům vysvětlí. Tillerson se však vyjádřil i k obnoveným bojům na východě Ukrajiny a na poslední informaci o plánu Alexandera Zacharčenka na referendum o připojení východních oblastí Ukrajiny k Rusku řekl ukrajinskému ministru zahraničí, že USA sankce nezruší proti Rusku, dokud neutichnou na východě Ukrajiny zbraně. Jenže CNN spustila o tomto výroku dezinformační kanonádu a bylo vymalováno.

Rex Tillerson, ministr zahraničí USA.

Celé to začalo hned v pátek večer, když americká fake news vysílačka CNN uvedla bombastický článek s nadpisem, že Tillerson v Bruselu prohlásil, že sankce proti Rusku zůstanou v platnosti, dokud Moskva nevrátí Krym [1]. Naprosto šokující nadpis článku ihned a pohotově převzala nejen světová média, ale co je smutné, i některá alternativní média v ČR a na Slovensku. Nelze jim to vyčítat, že by v tom byl úmysl, ale je to spíš neopatrnost alternativy, která velmi snadno a ochotně přebírá zdroje z mainstreamu, aniž by hlouběji pátrala po skutečných souvislostech a výrocích. V samotném článku CNN je totiž uvnitř, navzdory bombastickému titulku, napsáno něco úplně jiného a CNN korigovala vlastní výrok, i když nadpis ponechala. Výše uvedené titulkované video Fox News ukazuje, jak to doopravdy bylo a co doopravdy od Tillersona zaznělo.

CNN opět rozšířila lež a hoax do celého světa

Rex Tillerson totiž prohlásil jedinou větu z mnoha, která zněla, že… “americké sankce zůstanou v platnosti, dokud Moskva nezvrátí své kroky na Ukrajině.” Tečka. Z této jediné a nic nespecifikující a neříkající věty se začala odvíjet scéna jako z Hollywoodu. CNN ihned vypustila bombastický titulek o tom, že Rusko musí vrátit Krym a zahraniční mainstream ochotně od CNN tento blábol převzal. Přitom celé je to jinak a to potvrdil i ukrajinský ministr zahraničí v Bruselu po jednání (viz. video v úvodu), když oznámil, že Tillerson ho ujistil, že sankce USA proti Rusku zůstanou v platnosti do doby, dokud Rusko nezačne naplňovat na východní Ukrajině klid zbraní. Tečka. A součástí Minského protokolu otázka Krymu není.

Tillersonův výrok o zvrácení kroků Ruska na Ukrajině se totiž týkal něčeho úplně jiného. Byla to reakce na dva týdny starou zprávu o tom, že vůdce doněckých separatistů Alexander Zacharčenko usiluje o odtržení Doněcké a Luhanské republiky od Ukrajiny na institucionální úrovní tím, že uspořádá ve výhledové době referendum o připojení těchto oblastí k Rusku [2]. To by bylo v přímém rozporu s Minskými dohodami a je to obrovský problém hlavně pro Kreml. Ten totiž o připojení těchto oblastí k Rusku nechce ani slyšet, protože tím by byl porušen protokol z Minsku a šance na normalizaci vztahů se západem a hlavně s USA by byly v tahu. Jenže, problém je v politické rovině v tom, že Vladimir Putin nemůže veřejně v Rusku dát od Doněcku a Luhansku ruce pryč, protože by byl považován za zrádce ruského lidu na východní Ukrajině.

Rex Tillerson vyzval Rusko k plnění Minského protokolu, o Krymu nepadlo ani slovo.

Odtržení Krymu od Ukrajiny bylo něco úplně jiného. Krym patřil Rusku, Nikita Chruščev sice v 50. letech minulého století administrativně připojil Krym pod správu Kyjeva, ale to bylo v době SSSR kvůli geografické poloze Krymu, který je kontinentálně připojen k Ukrajině. Na Krymu žije drtivá většina Rusů, Krym nikdy nebyl demograficky ukrajinský, takže referendum pouze vrátilo poloostrov do normálního stavu a zpátky k Rusku, obyvatelé Krymu to tak chtěli. Jenže východní území Ukrajiny, tam je problém ve více směrech. Zatímco na Krymu je drtivá většina rodin čistě ruských, na východě Ukrajiny jsou to smíšené rodiny Rusů a Ukrajinců. Podle průzkumů [3] podporuje odtržení oblastí na východě země a jejich připojení k Rusku jen zhruba 28% obyvatel, zatímco drtivá většina je pro federalizaci Ukrajiny a tedy de facto setrvání ve svazku s Ukrajinou. Jenže federalizaci ostře odmítá Kyjev, protože federalizace by na Ukrajině zničila moc oligarchů, kteří kontrolují na Ukrajině národní procesy řízení a hlavně procesy rozkrádání a vykořisťování Ukrajinců.

Krym a východ Ukrajiny jsou dva úplně jiné světy

Právě kvůli tomu, že demografická a etnografická struktura obyvatelstva východní Ukrajiny je natolik promísená, tak nebylo dosud možné uspořádat jakékoli referendum, protože ani jedním nebo druhým směrem by se nedalo většinově rozhodnout, protože zhruba třetina lidí chce samostatnost, ale ne připojení k Rusku. Celý zabetonovaný stav může změnit jen jedna ze dvou událostí, které by musely nastat. Buď se musí změnit režim v Kyjevě, který musí přistoupit na federalizaci Ukrajiny, anebo budou útoky ukrajinské armádu na Donbas pokračovat tak dlouho, až lidé na Donbase se vzdají podpory myšlenek na život ve federalizované Ukrajině a raději kývnou na připojení k Rusku.

Současné obnovení bojů na východě Ukrajiny tak vede spíš k druhé variantě, protože ani Kyjev a ani vedení Doněcké a Luhanské lidové republiky nemají k myšlence federalizace Ukrajiny kladný vztah. Povstalci chtějí samostatnost a nechtějí být součástí fašistickým Kyjevem řízené Ukrajiny a Kyjev nechce přistoupit na myšlenku federalizace, protože západní partneři Kyjeva o federalizace už tuplem nestojí, protože ta by převedla obrovské majetkové pravomoci na místní republikové parlamenty v rámci federace a tím by padly šance západních elit na privatizaci a rozkradení Ukrajiny.

Alexander Zacharčenko, prezident Doněcké lidové republiky.

Rex Tillerson ale nepřijel do Bruselu kvůli NATO nebo Ukrajině, ale hlavně kvůli Německu, které vede v rámci EU otevřenou válku proti americkému spojenci č. 1 na světě, proti Velké Británii. Ostré výroky německého ministra zahraničí Sigmara Gabriela na americký požadavek na 2% HDP vynakládaných na zbrojení jsou jasnou ukázkou toho, kdo je největším nepřítelem USA v Evropě. Není to Rusko, je to Německo. A USA si mohou svojí moc v Evropě uchovat jedině tak, že proti Německu a jeho vůli uplatní nejmocnější páku, jakou USA disponují, pákou v NATO. Když USA budou mít 27 zemí NATO zavázaných, Německo bude spoutáno a nebude se moci emancipovat a etablovat jako regionální velmoc, na což Berlín dlouhodobě aspiruje.

Tillerson přijel do Bruselu zkrotit německé ambice, ale je už asi pozdě

Postoje Německa se odchylují od USA čím dál tím více. Moc USA v Evropě nad Německem lze s pomocí kontroly NATO udržet jen za podmínek, že země EU budou mít strach a obavy o svoji bezpečnost. Proto se obávám, že Pentagon má plán na setrvání současného napětí v Evropě, aby členské země NATO se cítily ohrožené Ruskem a tím pádem, aby nutně potřebovaly pomoc a ochranu od USA, protože Německo tuto obranu a ochranu zatím neumí poskytnout. To se ovšem může změnit v případě, pokud ve Francii zvítězí Marine Le Pen v prezidentských volbách. Ta je totiž s Vladimirem Putinem na stejné vlně a pokud by Francie chtěla opustit EU a nepokračovat v politice NATO proti Rusku, urychlilo by to rozpad EU i NATO. Pokud ale Marine Le Pen prohraje, bude naopak posilovat proces vzniku Nové Evropy a Berlín bude posilovat a prosazovat vznik evropské armády, která vyroste na kapacitách NATO.

Sigmar Gabriel, německý ministr zahraničí.

Americký ministr zahraničí tak v Bruselu neřekl o Krymu ani slovo, nevyzval Rusko k jeho vrácení, pouze podmínil zrušení sankcí naplněním Minského protokolu, s čímž ale bude problém, protože separatisté na východě Ukrajiny nesouhlasí s Minskem, setrvání a neměnitelnost hranic na východě Ukrajiny na Donbasu je totiž v Minsku zakotvená (Krym není součástí Minského protokolu) a Moskva usiluje o naplnění dohod z Minsku, protože to je cesta k normalizaci vztahů se západem a ke zrušení sankcí, ovšem Moskva nemá na povstalecké republiky na východě Ukrajiny takový vliv, jak vykreslují západní média, mnoho kroků tam probíhá proti zájmům Moskvy a proti zájmům Vladimira Putina v globální politice.

Mainstream vyrábí dezinformace a alternativa je ochotně přebírá?

Tahle dezinformační kauza o Krymu tak opět ukazuje, jak musí být lidé opatrní před dezinformacemi mainstreamu, které někdy ochotně přebírá i alternativa. Úloha Ruska je pro USA důležitá, bez Ruska nemůžou USA nijak pokročit v boji proti Islámskému státu v Sýrii, což je prioritou Donalda Trumpa. Rex Tillerson bude našlapovat v zahraniční politice tak, aby držel na uzdě Německo v Evropě, ale zároveň aby svému šéfovi Donaldu Trumpovi nezabouchl dveře k jednání s Vladimirem Putinem. Vladimir Putin ale bude muset získat kontrolu nad procesy na východní Ukrajině, a to nebude mít lehké.

Donutit povstalecké leadery, aby se nechtěli odtrhnout od země, jejíž vedení (Kyjev) na nich páchá genocidu a bombarduje je, to bude pro Putina nadlidský úkol. A Trump nebude moci s Putinem jednat, pokud Putin dovolí další dezintegraci a rozpad celistvosti Ukrajiny, protože to by Trumpovi podrazilo nohy a mohlo by to vést k jeho impeachmentu v USA. Jenže stejně tak Trump nesmí generálům Pentagonu dovolit nasunovat další a další zbraně k ruským hranicím, a to bude pro Trumpa také nadlidský úkol, když nekontroluje v této chvíli nejen Pentagon, ale ani vlastní politickou stranu, za kterou kandidoval na prezidenta.

*Titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
.B.
Návštěvník

Promiňte, ale koho tady obhajujete? Tillersona? Skutečně?
OK, o Krymu řeč nebyla, ale ani jsem nezaznamenal, že by to nějak výrazně reznovalo.
Rezonovaly Tillersonovy žvásty o ruské agresi. Např:
“USA sankce nezruší proti Rusku, dokud neutichnou na východě Ukrajiny zbraně”. No to je tedy paráda, rozdmýchávač bojů říká, že nezruší sankce, dokud nebude klid! Židi říkají chucpe.

Nebo:
“„americké sankce zůstanou v platnosti, dokud Moskva nezvrátí své kroky na Ukrajině.” WTF??

Přiznemje si, Tillerson byl šéfem Exxonu, a ten patří komu asi. Je to zmrd a nedá se mu věřit ani křivej nos mezi očima.
Flynna odstranili, chtěl bych vědět, kdo tedy Trumpovi zbývá v “boji proti bažině”. Už ani nevěřím, že Trump s někým skutečně bojuje.

Pozorovatelka
Návštěvník

.B., už jsem se nedostala k tomu, abych napsala článek na téma setkání papeže s představiteli EU den před summitem k výročí Římských dohod, něco o tom zde:
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/ocekavane-udalosti/24-_25–brezna-2017-neformalni-summit-eu27-v-rime-154665/
a za čas na mě vyskočil článek ruského analytika s českým překladem zde
http://www.quintus-sertorius.net/news/co-vlastne-predstavuje-donald-trump-jake-sily-za-nim-stoji-a-jake-jsou-jejich-cile-ceho-chce-ve-skutecnosti-dosahnout/
Když článek dočtete až do konce, tak Vám vyjde to, co si myslím už dlouho – k rozkladu Ruska budou požití lidé typu Tillersona. A celkově Vám vyjde, že za každým tažením na Rusko (Slovany) vždy stojí anglosaský svět!
Vstoupila jsem do diskuse, protože ten článek mi hovoří z duše a považuji jej za hodný šíření.

Pozorovatelka
Návštěvník

Zapomněla jsem ještě odkaz na ještě lepší článek, opět z mého soudku (i počtem slov), který stále mám uložený, že ho možná jednou přeložím – “Rotschildové se stěhují do Ruska”
https://cont.ws/@shef2016/177768
Ta role Azerbájdžánu, Kurdistánu a především Íránu a všechny obrázky v článku, to je o tom, o čem jsem sama dokola a tolikrát psala, pro mě jeden z nejlepších článků z poslední doby!.

.B.
Návštěvník

Ten původní už vydal i Zvědavec
http://zvedavec.org/komentare/2017/04/7226-donald-trump-a-systemova-korekce-globalisticko-oligarchicke-vlady-nad-svetem.htm#hodnoceni

Ruský si bohužel nepřečtu, azbuku nerozluštím a rusky prakticky nemluvím…bohužel….

.B.
Návštěvník

Díky! A prosím, pište články.

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Jestli to vyjde tady, nikdy už nic nepošlu.

Vabio
Návštěvník

Některé ztráty jsou lepší než jiné milý Vladimíre Paroubku

zvědavá matka
Návštěvník

Milá paní Pozorovatelko, ráda Vás opět vidím :-), a musím říct, že jak jsem tomu dříve nepřikládala velkou důležitost, začínám nabývat dojmu, že s tím, jak jste říkala, že Ukrajina ještě sehraje svoji podstatnou roli v mezinárodní situaci, jste zřejmě viděla dál, než mnozí ostatní…;-)
Zdravím.

Piotr
Návštěvník

Nechvalte dne před večerem..

Roman
Návštěvník

Pozorovatelko zdravím Vás, také mně Vaše články chybí.

JFZ
Návštěvník

Taky Vás moc ráda vidím. Chybíte tu. Nebo kdekoliv…. Vážně se mě citelně dotýká, že nemůžu číst Vaše články. Pište prosím dál, kamkoliv, a dejte vědět, kde Vás najdeme, díky

Jaris
Návštěvník

Moje slova. Ty minusy jsou od hloupych lidi. Cele zvoleni Trumpa je pouze falesnou nadeji. Jak je videt, tak mezinarodni situace je stejna, ne li horsi. Nebyl udelan nejmensi krucek ke zlepseni ze strany zpropadene Ameriky. Jen vyhruzky a podminky vuci Rusku. Je to stale stejna pisnicka. Americka se prohaneni po Evrope jak po prerii, privazi stale vise vojaku a zbrani. A Trump? Ten je s chazary jedna ruka. Je to jen jina klika, ale stejne pakaz.

.B.
Návštěvník

Minské dohody nehodlají plnit USA a jejich poskoci na Ukrajině. Mimo jiné i neuvěřitelným obviněním opolčenců z vlastních zločinů!
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/433944-separatiste-skalpovali-a-pohrbivali-lidi-zaziva-zadna-amnestie-ukrajinsky-zalobce-poprel-minske-dohody.html

gabreta
Návštěvník
Valér
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio
Návštěvník
Martin Dukát Svobodné rádio

Svobodné rádio vysílání na Facebooku:

http://www.svobodne-radio.cz

Neděle, 2. dubna

20:00 – Studio Beta – ŽIVĚ – Komentované zprávy Soni Zikmundové.
21:00 – Studio Kladno – Kulturní večer – PREMIÉRA – A.C.Clarke – Měsíční Prach – 4.část (SCI-FI)
23:00 – Studio Kladno – Noční hudební mix

suchoj
Návštěvník

Tohle je opravdu spamování a zneužívání úspěšného mediálního prostoru, zamyslete se nad svým chováním, pane Dukáte. Brutopýr má v mnohém pravdu, projel jsem komenty na SR a když to není dehonstace SVCS, tak to je chvála a opět jenom chvála SR, ne že bych Vašemu rádiu chválu nepřál, to ne, ale je vidět, že to psal jeden člověk. Nu nic zcela evidntně vám klesá poslechovost, jinak si vaše chování nedokážu vysvětlit. Také jsem v pátečním pořadu zaznamenal přořeknutí pana Kapala a řekl, že poslouchá 5 tisíc lidí a to je sakra posun od poslechovosti okresního města, které má v průměru 25 tisíc lidí.

Brutopýr
Návštěvník

Když to Dukátu toleruje pan Admin pak se nedá nic dělat, ani Admina za to kritizovat, má své důvody pro to co dělá a je to jeho a pana Vedoucího AEN. Jen Dukát je parazitické hovado, vemeno, parazit a ostuda české alternativy, a tam je škoda každé rány, která padne vedle…

JFZ
Návštěvník

poslouchal jste nepozorně, řekl, že se naráz připojilo dalších 5 000 lidí

Jaké zneužívání mediálního prostoru, prosím ? Pan VK na konci svých článků odkazuje na své pořady na Svobodném rádiu, pan Dukát dělá to samé. V klidu 🙂

zarathustra
Návštěvník

br

gazeboo
Návštěvník

Ukrajina a její obyvatelstvo brzy pochopí, že mají historicky i mentálně blíže k Rusku než k U.S.A a EU – stejně jako my ve východní a střední Evropě.
Doněcká republika a její občané to ví již dlouho….

Snaha EU islamizovat východní a střední Evropu jde ruku v ruce s dehonestací Ruska.

Uvědomme si to a přemýšlejme….

Miňo
Návštěvník

Kedy pochopia, že Rusko je im najbližšie? Pozri sa, my tu “budujeme” už 27 rokov falošnú demokraciu a ľudia stále nevedia kde je sever, je tu ožobračovanie, genocída beží v plnom prúde a národ stále hľadá vinníka, niežeby zobral do rúk krompáče a vidly na vlastizradnú chamraď.

WatchDog
Návštěvník

To je síla, pane V.K. to za video stalo přeložit na Aeronetu :
Juncker is ‘complete & total idiot’ and EU has lost all credibility, Nigel Farage blasts.
http://www.express.co.uk/news/world/786590/Nigel-Farage-Jean-Claude-Juncker-EU-lost-credibility-US-Brexit

GrandTour
Návštěvník

Nigel Farage by mal radšej držat hubu a zahrabať sa čo najhlbšie a čím najrýchlejšie pod zem.
Je to obyčajný vykonávatel vôle Globalistov v tíme ich protihráčov,a tou velkou hubou to len všetko maskuje a prostý lud mu to žere aj s navyjakom.
Ovšem to neznamená že tentokrát nemá pravdu.
Len by som poopravil jeho výrok,Juncker nie je idiot,on a jemu blízky vedia velmi dobre prečo a čo robia. Začínam podozrievať Faraga že sa snaží tou velkou hubou bagatelizovat a kryť Euro-Globalistov a odpútavať pozornosť od pripravenosti a ochoty Nemeckých politikov prevziat Európu do svojich rúk.
Toto isté ten kriklún robil pred Brexitom a ked sa stal Brexit skutočnostou nemohol tomu ani sám uverit. Používal lži,klamstvá a vymyslení čísla na presvedčenie verejnosti a po úspechu Brexitu na informáciu o peniazochh ktoré Británia ušetrí vystúpením z EU,zrazu odpovedal že ich informácie neboli presné a k tým milionom či miliardám úspor asi nepríde. To bol ale jeden z dôvodov prečo občania Brexit podporili…….no nie je to svinstvo?

zvědavá matka
Návštěvník

Diplomatické zhodnocení výroků Tillersona Moskvou:
https://cz.sputniknews.com/politika/201703315029260-mzv-rf-tillerson-ruska-agrese/

zvědavá matka
Návštěvník

Někdy je důležitější to, co není řečeno, než to, co se stále a velmi nahlas opakuje…
Pane VK, myslím, že naprosto zásadní ve Vašem článku je následující věta:
“…. setrvání a neměnitelnost hranic na východě Ukrajiny na Donbasu je totiž v Minsku zakotvená (Krym není součástí Minského protokolu) a Moskva usiluje o naplnění dohod z Minsku, protože to je cesta k normalizaci vztahů se západem a ke zrušení sankcí.”
Zdá se totiž, že VÝCHODNÍ hranice Ukrajiny vůbec není jasně definována oficiálně, protože Ukrajina nikdy nepožádala OSN o její uznání…
Pokud by tomu tak opravdu bylo, nacházely by se dnes kontingenty NATO v ukrajinské oblasti de facto na území “agresivního” Ruska!
A to už je hra na té nejvyšší úrovni, a není proto také divu, že ty “vyjednávače” v Minsku “držel” Putin 18 hodin, dokud se to nevyjednalo a nepodepsalo…

Pozorovatelka
Návštěvník

Zvědavá matko, na VÝCHODNÍ (nikoliv na západní!) Ukrajině vede Putin boj s globalisty – federalizace Ukrajiny je jejich prvním krokem k rozkladu Ruska. na východní Ukrajině k tomu měli svého člověka Strelkova a cílem bylo vytvořit tzv. Novorosiji, které by patřil i Krym (!). Putin 18 hodin vyjednával, aby tomu zabránil a místo toho dojednal MInské dohody a v jejich rámci vznik DLR a LLR jako protipól Duginovy gobalistické Novorosije. Nyní se vede další tažení – jestli globalistická Novorosija a s ní federalizace Ukrajiny anebo Putinova DLR a LLR jako institucionalizační základ nové JEDNOTNÉ Ukrajiny. Každý, kdo propaguje rozpad Ukrajiny, propaguje zájmy globalistů a po příchodu D. Trumpa je otázka Ukrajiny zásadní v celém dalším celosvětovém dění a v plánech globalistů, a to včetně dolaru, proto Spojeným státům vyhovuje chaos na Ukrajině, nikoliv jeho vyřešení!

Pozorovatelka
Návštěvník

Kdo by měl pocit, že jen střílím od pasu, tak jen navazuji např. na tento svůj článek
https://aeronet.cz/news/a-dugin-velka-valka-kontinentu-prave-zacala-euroasianismus-je-projektem-globalistu-a-ukrajina-je-pouze-pescem/
ve kterém m.j. popisuji, jak americká “alternativa” vyrábí zprávy o Ukrajině…

zvědavá matka
Návštěvník

Zdůraznila jsem VÝCHODNÍ hranice Ukrajiny, protože :
“Pokud by tomu tak opravdu bylo, nacházely by se dnes kontingenty NATO v ukrajinské oblasti de facto na území „agresivního“ Ruska! ” !!!
Kde jsou tedy reálné hranice Ruské federace, jako legálně nástupnického státu po Sovětském Svazu?
To by bylo i pro Jenerála Pavla asi docela silné kafe… 😉

zvědavá matka
Návštěvník

Nechapu minusy zde, ani vyse.
Je to jenom logicka dedukce ze zvedave otazky, co by nastalo, kdyby Rusko zacalo narokovat Ukrajinu jako svoje svrchovane uzemi…
To by bylo asi teprve zajimave, a v tom pripade by ukrajinska situace opravdu ovlivnila cely dalsi vyvoj svetoveho (NATO) a Europskeho deni.

Je to ovsem pouze muj osobni zvedavy pohled, ktery mne docela pobavil.
Vychazim z informace, kterou i zde / nize, uvadi link i gabreta.

Misto minusu radeji uvedte zdroj, ktery tuto informaci potvrzuje nebo vyvraci.
Nebo napiste svuj vlastni nazor – je to diskuse, ja jiny pohled k zamysleni jen privitam.

albatros
Návštěvník

Velice pochybuju že je Strelkov globalista, mě přijde jako typický ruský armádní jestřáb. Nevim jestli máte jiný důkaz krom toho, že “vyhovuje” globalistům. Myšleno přímý důkaz, ne zase nějaké náznaky.

přezdívka
Návštěvník

Doněck a Luhansk jsou většině Rusů úplně fuk. Na rozdíl od Krymu, přes ten nejede vlak, to je pro všechny (i Chodorkovského) srdeční a strategická záležitost. Ukrajina je rozbitá, nefunkční, zbídačená, rozkradená země a získá ji i s jejími gigantickými dluhy jistě EU, ať už bez Luhanska a Doněcka, nebo včetně těch milionů Rusů (to by bylo maso!). Trumpovi může být ukradená. Bruselští stratégové plánovali získat ji coby prostor pro export zboží s tím, že jim budou slibovat začlenění do EU, stejně jako u Turecka. A nelze vyloučit, že Rusko je natolik cynické, že současná situace na Ukrajině mu vyhovuje …

leonardo
Návštěvník

Pozorovatelka to tedy definitivně zabalila? Nevíte někdo, píše někde jinde? Zdá se mi to tu v poslední době takové „ neúplné“.
Mrzí mě to, její články měly vždy něco do sebe..

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Mě to určitě nemrzí.

MIROSLAV
Návštěvník

Niekoho mrzí, niekoho nemrzi hlavne je, aby si všetci našli to, co im je srdcu blízke a pravdaze, demokracia… vsakze Paroubku?

JFZ
Návštěvník

Pozorovatelka tu těžce chybí

Majsan
Návštěvník

snad jim bude chybet i muj trvaly prikaz z banky….

suchoj
Návštěvník

Naprosto mimo téma, právě je zde bouřka ale taková ta letní, bouří a blesk za bleskem a hrom za hromem … zajímavé na to že je 3.4

wpDiscuz