VIDEO: Česká televize učí děti, že nikáby jsou skvělá věc. Sněhurka zřejmě...

VIDEO: Česká televize učí děti, že nikáby jsou skvělá věc. Sněhurka zřejmě nestačila. Ještě dnes odhlašte koncesionářské poplatky!

VIDEO: Česká televize učí děti, že nikáby jsou skvělá věc. Sněhurka zřejmě nestačila. Ještě dnes odhlašte koncesionářské poplatky!

Redakce AE News byla upozorněna našim spolupracovníkem Petrem Cvalínem, že Česká televize si opravdu nedá pokoj. Po obrovském skandálu s multikulturní Sněhurkou, na kterou upozornil náš server před několika týdny, je tady další epizoda nekonečného seriálu na téma islamizace České republiky skrze manipulaci s myšlením a výchovou malých dětí. Česká televize v rámci svého vzdělávacího cyklu pro děti s názvem “Cestohrátky” na stanici Déčko odvysílala politicky a multikulturně zabarvený díl o Saúdské Arábii. Pořad, který zpočátku a během prvních minut vypadá jako neutrálně informační, přechází zhruba v půlce do tvrdé pro-saudské režimní propagandy.

Oba průvodci pořadem, kteří se starají o narativní část (Saša Rašilov a Marie Žáková), se snaží dětem vysvětlit, proč ženy v Saúdské Arábii jsou od hlavy k patě zakryté. Marie Žáková (nezletilá) se snaží svým vrstevníkům vysvětlit, že nikáby jsou fajn, že ženy v nich vypadají tajemně. Říká to s takovým nadšením, že děti okamžitě získají pocit, že nošení nikábu je něco zcela výjimečného. Saša Rašilov potom vysvětlí, že nošení nikábu je v zemi tradicí, podobně jako když u nás se nosí šaty nebo plavky.

niqabAdvert_2549671b.jpg
Co je tajemného pod nikábem, milá ČT?

Závěrem pořadu je opět zopakováno, že ženy v nikábu vypadají tajemně (to znamená “cool”), aby nikdo nezůstal na pochybách, že nikáby jsou opravdu fajn jako z pohádky. Tyto podprahové manipulace s dětským myšlením jsou naprosto odporné. Není potřeba připomínat, že Česká televize a její zpravodajství je prostoupené lhaním do takové míry, že už i policisté odmítají chránit pracovníky ČT při demonstracích. Ale snaha o programování myšlení českých dětí je nebezpečným trendem, který nesmí rodiče ignorovat.

Je škoda, že se děti nedozví pravou historii nikábu. Tak alespoň zde. Nikáb je v Saúdské Arábii ochranou před znásilněním. Nikáb byl již ve středověku uzákoněn na arabském poloostrově jako oblečení pro ochranu žen a jako definice vlastnictví. Žena nemá v Saúdské Arábii prakticky žádná práva, u soudu má její výpověď jen 50% pravdivost a platnost,  protože žena není rozumným tvorem, ale je majetkem. Je věcí. Cena dospělé ženy ve věku 20 let je zhruba 30 koz. To je směnná hodnota, když se muž rozhodne ženu vyměnit. Nezletilé dívky, které ještě nepřišly o panenství, jsou však mnohem dražší, jejich cena je až 150 koz. Tradiční cena ženy se určuje pro případ, že by muž ženu musel zabít a rodina ženy by musela vyplatit muži odškodné za utrpěnou újmu na cti. Často se stává, že žena v arabském světě se dopustí milostného románku a v takovém případě má manžel právo ženu zabít a navíc rodina ženy musí zaplatit odškodné za toto zostuzení.

Muž se ale může obrátit na soud, pokud nemá žaludek na zabití své ženy a rozsudek potom vykoná soud. Trestem pro ženu je ukamenování v Saúdské Arábii. Nikáb nemá nic společného s tajemstvím, proboha, ale s pokořením ženy ve vlastnickém pojetí. Když má žena na sobě nikáb, nikdo se jí nesmí dotknout. Je tak chráněná. V okamžiku kdy se žena odkryje, obvykle se dočká znásilnění, protože v arabském světě je odhalená žena považována za “nevěstku”. Co je to nevěstka, to by asi ČT měla problém dětem vysvětlit. To lze spatřit nyní i v Evropě, kde uprchlíci hromadně znásilňují evropské ženy a dívky, protože nejsou zahalené. Pokud by měly na sobě nikáby, uprchlíci by se jich nesměli dotknout.

niqab04.jpg
Dvě ženy a jeden muž… v arabském světe.

Pokud se v Saúdské Arábii muž dotkne ženy v nikábu, začne jí obtěžovat, čeká ho bičování, pokud tak rozhodne její manžel a požádá soud o tento rozsudek. Často se ale tyto spory řeší penězi anebo zvířaty jako odškodnění, aby se muž vyhnul bičování. Pokud žena v Saúdské Arábii odloží nikáb a udělá to svévolně, je to považováno za výzvu k rozvodu s manželem. Rozvody v Saúdské Arábii probíhají výhradně na žádost manžela, žena se nemůže ze svazku vyvázat nijak. Pokud žena je rozvedena soudem, je odvržena vlastní rodinou, protože je potom už nečistá a žádný arabský muž si jí už nevezme. Takové odvržené ženy potom žijí do konce života na ulici se svými dětmi (manžel ve většině případů při rozvodu odvrhne nejen ženu, ale i její děti, kterých se zřekne) a žebrají. Žena ale musí žebrat v nikábu, protože představuje jedinou ochranu před znásilněním z pozice ženy, která nemá manžela, a tím pádem ochranu. Tu jí zajišťuje už jenom nikáb.

Nikáb není oděv, ale majetkový oděvní cejch. Je obdobou koloniálního oděvního cejchu v dobách viktoriánské Anglie, kdy např. pouliční zpěváci a muzikanti museli nosit zelené tuniky, aby nebyli označeni za žebráky. V dobách Rakousko-Uherska existovalo také “žebradlo”, což byla jutová brašna, která opravňovala žebráka k 1 polévce a krajíci chleba na městské útraty. Pokud žebrák na sobě neměl žebradlo, neměl na polévku nárok. Oděvní cejchy známe z dob Protektorátu, kdy Židé museli nosit našité žluté Davidovy hvězdy na kabátech. Ve středověku existovalo mnoho podob oděvních cejchů, které museli lidé nosit proti své vůli nebo jako projev podřízenosti, ale pouze v islámu zůstaly oděvní cejchy zachovány dodnes. A také v Indii, ale pouze v podobě kastovních značek na čele. I když to nejsou oděvní cejchy, ale pouze barvové cejchy.

Česká televize vykresluje dětem lživě arabský oděvní cejch jako tradici, což je skandál. Saúdská Arábie, kde nemají ženy žádná práva a jejich zabití a vražda se nijak netrestá, anebo se urovnává výplatou v penězích či zvířatech, není pohádkovou zemí a ženy pod nikábem nevypadají tajemně, ale zuboženě. Jako otroci, jako něčí majetky, jako nevolnice, jako směnná hodnota za kozy a peníze. Cejchovní oděvy arabského světa do Evropy nepatří a nechceme je tady. Nechceme lži České televize a její působení na děti!

Odhlašte Českou televizi, odhlašte Český rozhlas. Na každé poště můžete odhlásit koncesionářské poplatky. Není to mnoho, co lze udělat proti České televizi. Ale i to málo se počítá.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: [1]

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Krpál
Návštěvník

TV poplatky jsem odhásil a TV přijímač rozsekal sekerou a hodil na skládku už před cca 10 lety. Teď jsi na řadě i ty! Už jsi vyhodil z okna svůj TV příjímač?

Martin
Návštěvník

Ne, ještě ne. Pouštím si na tom občas nějaký filmy stažený do tabletu…

Čtenářka
Návštěvník

To jste napsal hezky. 🙂 Připomněl jste mi scénu z filmu Nádherná zelená, kde kluci z jiné a mnohem vyspělejší planety vyprávějí pozemským dívkám historii své planety, protože i ta si prošla údobími, která teď (v době filmu – 90. léta) panují na Zemi. Vyprávějí tam o tom, jak lidé začali hromadně bojkotovat konzum a je tam scéna ulice, kde jsou před každým domem na ulici postavené nepotřebné elektrospotřebiče – většinou televize. Film je trochu zvláštní a ne pro každého stravitelný. Mně se moc líbil a ráda se k němu vracím. Je to taková pohádka o lepším světě. Kéž by šlo i v reálu lidi “odpojit” jako ve filmu.

ke stažení např. zde: http://ulozto.cz/xz7WuG7K/nadherna-zelena-zakazany-film-spatruje-svetlo-sveta-mp4

Administrator
Admin

“Jé, ta je ale pod tím nikábem tajemná! …” Takhle průhlednou propagandu holčina Žáková pochopí až v okamžiku, kdy jí do toho hábitu doma v Česku navlíknou proti její vůli za pár let, až se českým elitám podáří v ČR ten islám prosadit za pomoci neziskovek, Klinik, České telživize a strýčků Sórošů.

nesehnutý
Návštěvník

Režim cílí na naše děti. To je na poblití. Musíme se více věnovat svým dětem, jinak nám z nich udělají zombie N.W.O.
Česká televize je již dlouhou dobu odpornou stokou. Manipulace a propaganda v ní jen kvetou.

František Musil
Návštěvník

Krom režimu za první republiky sem zažil, lépe řečeno přežil, ostatní zbylé režimy,které následovaly. Od časů,kdy sem začal rozum bráti a bylo mě povoleno se vyjadřovati,sem říkal komunistům :: Pokud chcete vybudovat ten váš socialismus a později komunismus, musíte odebrat rodičům děti hned po narození ::!! To totiž nebyla televize ( tedy u nás ) rozhlas byl, ale jediný pořad,který byl jak takž pro děti byly sobotní odpolední krásně namluvené hry.Dnešní masírování dětí a mládeže je zcela jednoduší.

styx
Návštěvník

“Často se stává, že žena v arabském světě se dopustí milostného románku a v takovém případě má manžel právo ženu zabít a navíc rodina ženy musí zaplatit odškodné za toto zostuzení” – tak mat toto, niektorym slovenskym kur*ickam by padol hrebienok. Po jednej stranke treba arabom dat za pravdu. Zapadna kultura upadla co sa mravov tyka.
K otazke pod fotkou: “Co je tajemného pod nikábem, milá ČT?” – tajomny je ten monokel pod lavym okom :))

Jarek*
Návštěvník

Je pro mě problém hodnotit vysílání sračkometu, protože jsem jej nezapnul léta. Ale pokud píšete, že tam do dětí vtloukají takové lži, tak by neměl být problém na ně podat trestní oznámení za vědomé cílené a systémové obelhávání veřejnosti za účelem ponižování žen a jejich lidských práv.

vivic
Návštěvník

Máte s odhlášením někdo opravdu zkušenost? Je totiž potřeba podepsat čestné prohlášení, že člověka nevlastní TV ani PC s TV tunerem nebo tablet. Nemohou se po člověku nějak vozit?

Zdena
Návštěvník

Už před více jak 4mi roky jsem odhlásila na České poště TV přijímač, vrátila DIGI zařízení k satelitu a fyzicky jsem televizní přístroj předala pracovníkům Sběrné služby oproti podpisu, že TV přijímač převzali, a můžou mi všechny TV víte CO !!! 😀 ! Zbavila jsem se tak nepotřebného zařízení a mám klid 🙂

Myrtlebeach
Návštěvník

Na Slovensku sa nedá odhlásiť od koncesionárskych poplatkov. Zákon je tak postavený, že kto má elektromer automaticky platí koncesie.

Bear
Návštěvník

Tady je postup:
http://franc.pise.cz/16-jak-zbytecne-neplatit-koncesionarske-poplatky.html
Akorát ČT už stáhla ten formulář, alespoň jej nemohu najít. Před časem tam ale byl.

Pepík
Návštěvník

Formulář je zde:
https://tvp.ceskatelevize.cz/doc/evlist_domacnosti.pdf
Prostě ČT jen přihlášení propaguje a odhlášení je někde schované a malým písmem uvedené. Klasika.

Jan Hofírek
Návštěvník
Vabio
Návštěvník

Zajímavá věc … v mládí jsem o nějakém/nějaké “Šahrazád” nikdy neslyšel … vždy to byla “Šehrezáda”, tj. ONA a navíc MOUDRÁ žena … asi se těžko někoho navléká do tuniky, když je to moudré stvoření a navíc si nějak nepamatuji, že by Šeherezáda byla někdy v tunice navlečená … ale ty divnosti je prostě potřeba potlačit, aby se na ně ty děti neptali, že

Petrarka
Návštěvník

Šeherezádu sem netahejte.I kdyby se to odehrávalo v Saudské arábii a ne třeba v Turecku (kde “tunika” povinná není),tak se ta POHÁDKA odehrávala celá v komnatách sultána,takže tam zahalená být ani nesměla!
Pletete si pojmy s dojmy.

Vabio
Návštěvník

Možná špatně slyšíte či vidíte a nebo jen chápete :o) … a pak je logické, že píšete divné věci. Já si snad nic nepletu, ale ta holčička tam s tím pánem produkuji divné řeči :o)

dir
Návštěvník

V době, kdy vznikla pohádka o Šehrezádě, ještě žádný islám neexistoval.

uplnej vypatlanec
Návštěvník

me spis zarazilo, ze “perutyn je jeddovaty, jen kdyz ho nenechas na pokoji” haha perutyn je jedovaty vzdycky !!! a mluvej tam jak prihraty, no proste buzny

Čtenářka
Návštěvník

A velbloudi nemají v hrbu zásobu tekutin, ale pojivovou a tukovou tkáň. Trávením tuků sice vzniká voda, takže hrb může napomáhat v hospodaření s tekutinami, ale primárně používají velbloudi jiné mechanismy pro hospodaření s vodou (červené krvinky, nižší dechovou frekvenci, omezené pocení, tvar těla a s tím související poměr povrchu/objemu a trochu atypická termoregulace).
Zaujala mě informace o tom, že si opice vychovávají psy. To děvče – vypravěč cestovatelka je opravdu děvče? Hlas má dost nízký, že jsem nějakou dobu přemýšlela, jestli je to kluk nebo holka.
Popis videa, že ČT učí děti, že nikáb je skvělá věc, je zavádějící. Nic takového tam nezazní a může to dát argumenty do úst oponentům. Souhlasím ale, že celé to vyznívá tak, že tato pro nás jiná kultura je děsně fajn a všichni jsou “happy and free”. Zkušeného člověka zarazí, že na svatbě není ani nevěsta a ani jiné ženy, že ženy jsou odděleně, ale dítě to rozhodně nenapadne. Dítě to vezme tak, že je to všechno děsně príma, včetně těch úžasně tajemných “Šeherezád” pod nikáby, přesně jak to píše autor článku.
Jak že se odhlašují poplatky čt? Televizi nemám už aspoň 5 let.

Vabio
Návštěvník

Ještě dodatek k výzvě k ukončení koncesionářských poplatků … jedna pořekadlo říká, že stokrát nic umořilo osla … takže parafrázovaně a zcela logicky: milionkrát nic položilo ČT

wpDiscuz