VIDEO: Běloruský paralympijský tým nesl v Riu ruskou vlajku na znamení solidarity...

VIDEO: Běloruský paralympijský tým nesl v Riu ruskou vlajku na znamení solidarity s Ruskem

Na zahájení paralympiády 2016 pronesli běloruští sportovci ruskou vlajku.  Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) za to člena běloruské výpravy Andreje Fomočkina vykázal z účasti, protože IPC nepovoluje politické protesty a sportovce tak čeká disciplinární trest.

Předtím předseda paralympijského výboru Běloruska Oleg Šepel informoval, že běloruští sportovci jsou odhodláni pronést ruskou vlajku na znamení solidarity s odstaveným ruským týmem.

Ruský tým se neúčastní paralympidády 2016 v Riu poté, co 22. července organizace WADA zakázala účast 35 ruským paralympionikům, uvedeným na seznamu WADA a obvinila je z dopingu, načež byl ruský paralympijský tým diskvalifikován. Tím bylo 175-ti ruským paralympionikům zabráněno v účasti.

Zdroj zde

A přidávám se k hluboké pokloně běloruskému týmu (zde)

-Pozorovatelka- 8.9.2016

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

11 Komentářů o "VIDEO: Běloruský paralympijský tým nesl v Riu ruskou vlajku na znamení solidarity s Ruskem"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000
Třídit podle:   nejnovější | nejstarší | nejvíce hlasů
JustTrue
Návštěvník

Co si Putin poručí….to Bělorusko splní

pedros
Návštěvník

Jaký má smysl taková olympiáda a paraolympiáda?Dneska Rusko a zítra…když o všem rozhoduje pár obřezaných hajzlů!Osobně jsem neviděl z “olympiády”ani vteřinu!Nač?

konzerva
Návštěvník

Jak běloruské sportovce prohlíželi organizátoři …horší jak gestapo a čt a čro nic….http://rusvesna.su/news/1473404813

Pozorovatelka
Návštěvník

Ruských vlajek mělo být v běloruském týmu více, jednu měli hned v čele nést vozíčkáři, ale organizátoři jim vlajky odebrali – popisuje mluvčí prezidenta Lukašenka
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2796898.
“Nesení vlajky během slavnostního zahájení – k iniciativě běloruské delegace však chci zdůraznit, že toto je postoj státu, a to je také postoj prezidenta a předsedy našeho paralympijského výboru, stojíme v solidaritě s ruskými paralympioniky ..” – říká Natalya Eysmont , tisková mluvčí prezidenta Běloruska.

smith
Návštěvník

Ano, jistě to svědčí o “apolitičnosti” OH….
Je to lekce pro celý svět, že se dokáží postavit a vyjádřit svůj názor….a myslím, že těchto projevů bude přibývat…nejen v souvislosti s OH…

kari
Návštěvník

Odebrali ruskou vlajku beloruskym vozickarum. Co k tomu dodat. Ubohost a zbabelost olympijskych “hlavounu” na kazdem kroku. Ja bych s tim problem nemela, kdyby tam ti vozickari nesli ruskou vlajku, nebo treba americkou. Je to smutna uroven.

Likan 1975
Návštěvník

Tohle je znamení Fair play. Stejná pravidla pro všechny a rovnost pro všechny. Že to odnesly letos Rusové? Příště to bude Jamajka s Boltem. Důvod bude: dlouhé nohy považováno za doping velké tělo jako takové=doping a ještě se směje do objektivu. Bělorusové by cenu za Fair play měly dostat ihned. Pro mě jsou pašáci a vědí jak to chodí. Kdo chce mít výsledky – bere. Najděte si videa Bena Johnsna, ten to snad bral po hrstech.

kari
Návštěvník

Je v poradku ze Belorusove ruske paralympioniky podporili. Jen nejvetsi ubozak muze zakazat tymu paralympuoniku (jakekoliv zeme) startovat na paralympuade. Svedsi to o ubohosti a o tom, ze Rusko zrejme skutecne hodne mocnym krizi plany.

Donda sprtspudlak
Návštěvník

Jsou to pašáci.

Sims.
Návštěvník

Je správné co sportovci Běloruska učinili. Každopádně také prokázali i osobní statečnost, poněvadž na ně doma jistojistě zaútočí vosoby typu pornojanda a spol.

vedomi
Návštěvník
wpDiscuz