V. Putin a D. Trump a nová studená válka? Když dva dělají...

V. Putin a D. Trump a nová studená válka? Když dva dělají totéž, není to totéž!

V. Putin a D. Trump nová studená válka? Když dva dělají totéž, není to totéž!

6. března 2017 vyjde nové číslo časopisu The New Yorker. Časopis už předem avizoval, že jeho název tentokrát vyjde v azbuce. A na obálce bude obrázek V. Putina a D. Trumpa – přesněji V. Putin, který si optickým sklíčkem prohlíží motýla s hlavou D. Trumpa:

Americký časopis The New Yorker  byl založen v únoru 1925 Haroldem Rossem a jeho manželkou Jane Grantovou, reportérkou New York Times. Časopis nyní vlastní Condé Nast Publications, Inc., společnost, která má hlavní kanceláře v New Yorku, MIami, Londýně, Milanu, Paříži, Madridu a Tokiu. Letošní únorová obálka má souvislost s tím, že jako svého maskota si časopis vybral postavu francouzského bonapartisty Alfreda d’Orsaye a toho na svojí první obálce 21. února 1925 zobrazil s motýlem

Až na výjimky od té doby platí, že pro každé výroční číslo je stejný maskot v nějaké podobě použitý. Tak tomu bylo i v roce 1989, kdy The New Yorker vydal kompletní knihu všech svých vydání (proč právě ve zlomovém roce 1989, si netroufám soudit):

Faktem ale zůstává, že v letošním roce je na výroční obálce V. Putin, k němu název v azbuce a D. Trump pouze s hlavou motýla.

Srovnání obálky The New Yorker únor 1925 a březen 2017

Součástí březnového čísla má být i obsáhlý článek s názvem  “Trump, Putin a nová studená válka“, jehož předmětem je podrobná analýza americko-ruských vztahů a údajný ruský vliv na americké volby.  Podle ruského zdroje “podstata článku bude běžným spotřebním materiálem pro nezasvěcené, ale obrázek na titulní straně jasně osvětluje Putinovy ​​výhody oproti jeho americkému protějšku“.

Co z toho plyne?

Souhlasím s názorem ruského zdroje, že D. Trump je především obchodníkem a ve všem ostatním je v politice naivním nováčkem (viz můj článek “Donald Trump je naivní” ). A můj názor je, že přesto, že obsáhlý článek “Trump, Putin a nová studená válka” v závěru staví D. Trumpa a V. Putina na stejnou úroveň, obálkou jednak i on uznává, že V. Putin je ve vnímání světového dění dále.  Především si ale dovolím tvrdit, že autoři článku nepochopili jak význam V. Putina, tak celkově současné dění ve světě (časopis fandil vítězství H. Clintonové).

V článku mě o Jelcinovi zaujala tato část:

“Nemám rád, když se USA vychloubají svou převahou,” řekl Jelcin. “Ruské obtíže jsou pouze dočasné, a to nejen proto, že máme jaderné zbraně, ale také z důvodu naší ekonomiky, naší kultury, naší duchovní síly. Vše, co činí legitimní, nepopiratelný základ pro rovné zacházení. Rusko bude znova stoupat! Opakuji: Rusko bude opět stoupat. “

Článek dále uvádí:

“Na Silvestra 1999 se Jelcin objevil v celonárodní televizi, sedící u vánočního stromečku a oznámil svou rezignaci. “Je mi líto, že mnohé z našich snů se nepodařilo zrealizovat,” řekl. “Je mi líto, že jsem nenaplnil naděje lidí, kteří věřili, že jsme mohli společným úsilím jak odolat tolik silnému tlaku, tak vystoupit z šedé, stojaté, totalitní minulostí a vstoupit do světlé, bohaté a civilizované budoucnosti.” “Udělal jsem všechno, co jsem mohl,” řekl. “Nová generace přichází” a s tím jako svého nástupce jmenoval Vladimira Putina, relativně temného zpravodajského agenta. K tomu vkládám tehdejší poslední projev B. Jelcina z 31. prosince 1999, o kterém jsem přesvědčená, že se v něm probudilo vlastenectví:

Jak článek dále zmiňuje, hned po něm vystoupil V. Putin a i k tomu přidávám video:

Článek dále zmiňuje proslulý Putinův projev na Mnichovské konferenci 2007, k čemuž opět vkládám video (a poděkování Ireně Aneri za české titulky):

Článek dále zmiňuje Putinův odpor proti bombardování Libye a celkově k válkám na Blízkém východě, stejně jako k bombardování Jugoslávie i jeho postoj ve válce s Gruzií a celkově V. Putina srovnává s jednou z největších osobností 20. století, se Stalinem.

V dalších částech se článek věnuje dění na Ukrajině, B. Sandersovi a D. Trumpovi v době předvolební kampaně a pokračuje až k odvolání M. Flynna.

Print

Ale abych to uzavřela – mým pohledem časopis The New Yorker popsal význam V. Putina a Ruska, mým pohledem i správně pochopil, že D.Trump se od V. Putina musí hodně učit, jen mým pohledem nepochopil, že V. Putinovi jde o něco zcela jiného, než je další studená válka mezi Ruskem a USA.

A nevím, jestli je to náhoda, ale po D. Trumpovi byl pojmenován zatím jen jeden živočišný tvor -motýl (můra?, mol?) . A tady mi nejde nevzpomenut, že motýl v blízkosti Slunce je velmi významnou součástí mnoha obrázků časopisu The economist:

Přitom motýl je nejvyšším symbolem transformace (housenka, kukla, nový motýl). Kdo poslouchal včerejší projev D.Trumpa před americkým kongresem (záznam s českým překladem je zde), tak to byl projev zcela ve stylu “stát vs. globalizace”, resp. ve stylu “regionální globalizace” vs. “globální globalizace”. A v souhrnu projev, který naplno šel na ruku globalistům. A jaký to rozdíl vedle V. Putina, který Minskými dohodami udělal globalistům čáru přes rozpočet tím, že místo vzniku Novorosije právě naplno institualizuje republiky DLR a LLR – viz poděkování Zacharčenka a viz znárodnění ukrajinských podniků na Ukrajině od půlnoci 1. března 2017.

V souhrnu článek prezentuje V. Putina jako hrozbu, na druhou stranu jej chce 6. března v podstatě prezentovat jako sílu, vedle které je D. Trump jen molem či noční můrou. Vysvětlení to má, ale k tomu jsem se ještě nedostala a dopovím v příštím článku na téma “euroasionismus je plánem globalistů”

-Pozorovatelka-   02.03.2017

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Jan Grohman
Návštěvník

Že Trump nespomenul Putina ani RF není žádná náhoda. Pro něho Rusko nepředstavuje takový problém, aby o něm vykládal před kongresem. Má důležitější agendu. Rusko je umělý problems, pro USA, kromě jaderných zbraní nepředstavuje žádnou hrozbu. Vsadím své letní boty, že pro Trumpa bude Putin jenom jedním z mnoha. Když ho bude potřebovat tak se dohodnou, ale jinak ho nechá svým trhačům.
Putin už dostal vzkaz v podobě pěti zabitých diplomatů za poslední půlrok. Už několik let probíhá lov na ruské špičkové odborníky, o čemž se moc nemluví. Vladimír může být kdykoli na řadě.

micanut
Návštěvník

Nemejte obavy, ze Rusove se jen tak nechaji. Navic si myslim, ze se zapad msti za veleuspesnou akci Rusu v Syrii, kdy vycmuchali hnizdo americkych, anglickych a dalsich “vojenskych poradcu” a poslali je jednou bunker buster raketkou za 72 pannami s pany kolegy z ISIS.
Rusove hrozbou byt nechteji, pro ty je hrozba cely zapadni svet. Mate to v hlave bohuzel trosku prevracene, Vase nadrazenost je vlozena do stylu Vaseho slohu a Vase mysleni tez. Putin by mel byt jeden z mnoha, a Trump take, ale ani jeden z nich neni, ani nebude. Jeden i druhy jsou nazavisle na sobe veleduleziti hraci.

Jan Grohman
Návštěvník

Musíte trošku pozorněji číst. Řekl jsem, že PRO TRUMPA bude a je Putin jenom jedním z mnoha. Když se mu to bude hodit tak ho použije, nebo lépe využije a když mu skříží plány tak skončí jako třeba jako Čurkin! Zrádců jsou v RF a v Kremlu mraky.
Tím nijak neznižuji roli Putina, rusové nemají nic lepšího. A faktem je, že VVP i když je skvělý stratég, tak bude vždy tahat za kratší konec z naprosto objektivních důvodů!

Pozorovatelka
Návštěvník

“Rusové nemají nic lepšího” a pro Vás Slunce vychází na věčné časy nad Washingtonem. Ale věřte, že to právě přestává platit spolu s tím, že “všechny cesty vedou do Washingtonu” a jestli teď někdo tahá za kratší konec, je to Trump. A to bez ohledu na Rusko a pouze v souvislosti s tím, že dominance USA končí. Na Trumpa je naložen úkol, aby to zařídil a v tomto směru je v mnohem horší pozici, než byl Putin po Jelcinovi – od Putina se totiž očekávala kontinuita politiky Jelcina, kterou on postupně měnil, zatímco od Trumpa se očekává, že provede obrat USA o 180°, tzn. od unipolární dominance USA k izolaci USA. Proto srovnávat Trumpa s Putinem není na místě, na místě je srovnávat Trumpa s Gorbačovem (a s tanky v ulicích v Rusku 1991 https://cs.wikipedia.org/wiki/Srpnov%C3%BD_pu%C4%8D
A v tomto směru nikdo nemůže Trumpovi lépe radit a být více nápomocný, než právě Putin. Proto platí, že ne Trump může zachránit Putina, ale naopak Putin může zachránit Trumpa – v tomto směru vnímám obálku jako velmi výstižnou. Trump se prozatím ale chová spíše jako slon v porcelánu a to se mu může stát osudným.

M.C.
Návštěvník

Přesněji řečeno, Trumpovi nepřátelská média nám prezentují jeho chování ve stylu ,,slon v porcelánu”. Stejné, nebo i horší chování jeho předchůdců ve funkci bylo médii prezentováno v podstatně lepším světle.
Trump nemůže zasednout za jednací stůl s Putinem a bavit se s ním o záležitostech celého světa, pokud nebude mít stabilizovanou pozici doma.
Nejprve si musí doma uklidit a potom může vyrazit k Putinovi na kafe.
Jsou i jiní lidé, kteří umí mluvit. Nedávno mluvil Tillerson s Lavrovem a jsou i desítky méně oficiálních kanálů.
Tzv. červený telefon taky nikdo nezrušil.

Micanut
Návštěvník

Bohuzel cerveny telefon je odposlouchavany svaby z NSA. Barry se o to postaral, kdyz Jim tu autoritu podepsan predtim, nez se konecne vypakoval z WH. Trump bude OK, nauci SE v tom orientovat. Vynikajci obchodnik musi byt take vybornych politik, tak jen prehodi par vyhybek, zjistil, kdo je mu nejvic nebezpecny, v kom ma oporu a kdo je Trojan horse. Nema to v zadnem pripade lehke. S cim me pani pozorovatelka dokaze totalne namichnout, je jeji vecne opakovane fraze s Trumpem jako slonem v porcelanu. V tom s ni zasadne nesouhlasim.

janca
Návštěvník

Souhlasím s Pozorovatelkou, že Trump se má co učit od Putina. Na světě zatím nebylo většího diplomata než je Putin a také Lavrov. Stát se nedá úspěšně vést jako firma !

janca
Návštěvník

Pozorovatelka Dnes v čase 8:51

“….od Putina se totiž očekávala kontinuita politiky Jelcina..” Ano a tam západ se svým dobýváním zdrojů zaspal. Viděl oproti Jelcinovi malého zpočátku celkem neprůbojného chlapečka a v té svoji zahleděnosti do sama sebe a věčném podceňování Ruska usnul na vavřínech.. Probral se až po Putinově nadčasovém proslovu na konferenci v Mnichově 2007 (video)

Jaris
Návštěvník

Ale kdepak, Jane! Nikomu se jeste nepodarilo Putina “pouzit”, a to byli jinsi mazaci! Trump je zacatecnik na politickem poli a rozhodne si nemyslim, ze by Putin nechal ze sebe delat onuci. Nedelal ji v minulosti a nebude ji delat ani v budoucnu.
Pravdou je, ze ani Putin neni nesmrtelny a ze ma v dume spousty nepratel, hlavne zidu. Doufam a preji si, aby se mu nic zleho nestalo.

přezdívka
Návštěvník

Pokud by se mu něco stalo, bude mít Rusko problém. Nebude se mít oč přít, nemá konkurenční politické instituty. Parlament je ochočený a úplně závislý na Putinovi a Kremlu, politické strany jsou v určité míře fiktivní a netěší se v zemi popularitě. Ostatní společenské instituty se nacházejí na periferii veřejného mínění. Vladimir Vladimirovič Putin je jenom jeden a na něj je napojeno všechno. Rusové nemají alternativu. Začala by velmi složitá doba – zmatky a hledání nového vladaře.

M.C.
Návštěvník

Ale houby, nesmíte věřit všemu co se píše v médiích.
Sergej Lavrov by ho dokázal nahradit v kterémkoliv okamžiku.
A na té výměně by pindosi nevydělali, protože Lavrov je o něco impulzivnější, i když je to taky kliďas.

Starý vtip:
Kdo je to Sergej Lavrov?
To je člověk, který má dost trpělivosti a diplomatického taktu, aby místo ,,čuráci” říkal ,,naši američtí kolegové”.

Nová garnitura nastoupila v USA k veslům a ke kormidlu mj. i proto, že ta minulá už nevěděla kudy kam a Rusové se tam už nechtěli s nikým bavit.
Musí přijít noví lidé a starat se o to, aby si drželi nějaký kredit. Potom ten vtip ztratí aktuálnost. Kéž by.

přezdívka
Návštěvník

Vaši reakci na můj příspěvek vnímám tak, že se ptáte, zda jsem do bramboračky dala brambory, či si vzala deštník do průtrže mračen …

Jaris
Návštěvník

Prezdivko, ja doufam, ze naslednik Putina by se nasel. Maji spostu skvelych osobnosti. Hlavne by se vlady nesmela ujmout opozice. To by pak byla katastrofa.

přezdívka
Návštěvník

Jaris, Putinovi leží na srdci osud země, určitě má vlastní vizi budoucnosti Ruska a nelze vyloučit, že si tajně vyhlédl pro sebe i nástupce – mladého, energického, efektivního, přesného, vzdělaného člověka, ovládajícího dobře cizí jazyky, znalého věcí, příjemného a vzhledného. 🙂

M.C.
Návštěvník

Sice mě tiskopis vyzývá k tomu, abych nekrmil trolla, ale nedá mi to:
Píšete, že pro Trumpa bude Putin jenom jeden z mnoha. Otázka je, mnoha čeho.
Jedním z mnoha hlav států?
Jedním z mnoha představitelů zemí G-20?
Jedním z mnoha majitelů jaderných kufříků?
Jedním z mnoha ruských prezidentů?
Pro Putina je Trump už čtvrtým prezidentem USA se kterým ve funkci hlavy státu jedná. V ostatních kategoriích jsou počty ještě vyšší.
Možná že Rusové mají někoho lepšího, to nevíme, to se uvidí.
Ale koně se jak známo nepřepřahají uprostřed brodu, takže zatím ať Putin (a Lavrov, Šojgu atd. atd. ) dělají co umí.
Takových, co chtěli odstranit Putina už bylo – a kde jsou?
Kde jsou ti, co požadovali že ,,Assád musí odejít” a kde je Assád?
V květnu si připomeneme už šesté výročí tohoto prohlášení z úst Barracka Obamy.

Pozorovatelka
Návštěvník

Celý problém “Blízký východ” vznikl kvůli dominanci USA a dolaru, kvůli tomu vznikl i stát Izrael. Vyřešení problému “Blízký východ” ve prospěch Íránu bude znamenat konec jak dominance USA, tak dolaru, tak konec Izraele – a o to globalistům jde. Putin to ví, Trump to nepochopil. Veleúspěšná akce Rusů v Sýrii (“jestli draka neizbežna”) byla čárou přes rozpočet jak Spojeným státům, tak globalistům, kteří sice chtějí, aby Írán na Blízkém východě nahradil Izrael, co ale nechtějí, je spojenectví Íránu s Ruskem (ke kterému došlo právě vstupem Ruska do Sýrie).

Jan Grohman
Návštěvník

Irán nebude nikdy spojencem Ruska! Podívejte se komu začali iránci dávat vydělávat po skončení sankcí! Airbusu a pod., dodávají ropu lukašenkovi aby ho podrželi u vydírání Ruska. Když si rusové nedají pozor tak jim jejich “spojenec” s velkým gustem podřízne krk.
A nezapomínejte jací finančníci jsou v týmu Putina! Bez nich by to měl věru těžké, ne-li nemožné!

M.C.
Návštěvník

´Možná že vám to uniklo – Írán už je spojencem Ruska.
Spojencem, ne vazalem nebo řiťolezcem.
Kdyby nad ním nedrželi ochrannou ruku Rusové, tak už by to bylo s Íránem hodně špatné. Neokonzervativci by mu dali zabrat. Na jeho ochraně před ozbrojenou agresí spolupracuje i Čína. Poslední cca dva roky už to utichlo, ale v letech 2005-2010 byly pindy o útoku na Írán na pořadu každou chvíli.
Izraelci furt mleli o náletu na íránská jaderná zařízení a USA měly prakticky pořád jednu CBG v Perském zálivu a druhou v Arabském moři.
Veškeré íránské účty v západních bankách byly zmrazeny a nebylo to málo peněz.
Okolo roku 2007 to bylo hodně na hraně, tam párkrát už moc nechybělo, proběhly tam i nějaké provokace.
Proč Airbus – to je jasné. Pro Írán je Evropa perspektivní obchodní partner, kdežto USA jsou Velký Satan (oficiálně).
Velká dopravní letadla už v podstatě dodává jenom Airbus nebo Boeing, takže volba je jasná.
Ruské Suchoje ještě nejsou moc vychytané a jsou určeny spíše pro regionální dopravu.

By mě zajímalo, proč a hlavně jak by Írán podřezával krk Rusku.
Ruští finančníci, to je kapitola sama pro sebe. Někteří už pochopili, někteří teprve pochopí. A někteří nepochopí nikdy. To už je život.

janca
Návštěvník

Paní Pozorovatelka bude vědět více…já si jen matně pamatuji, že před pár lety proběhl nějaký šachový Putinův tah, kdy zabránil válce proti Íránu, která, jak správně píšete byla na spadnutí. Obama byl tenkrát nepříčetný, že ho zesměšnil před světem. (2-4 roky zpět)
Potom následovala jaderná dohoda.

Jaris
Návštěvník

Micanut, souhlasim s prvnim odstavcem, ale s tim druhym ne. Pani pozorovatelka ma pravo na svuj pohled na situaci a rozhodne se nad nikoho nenadrazuje. Jak uz jsem psala, Putin je jen jeden. Nikde na svete neni kultivovanejsiho diplomata, chces-li obratneho sachoveho hrace, jako je Putin. NIKDE. Trump je hokynar a diletant. Trumpu jsou na svete stovky. Prezidentem se stal pomoci vlivnych zidu, ktere reprezentuje.

Micanut
Návštěvník

Neodpovdal jsem pani pozorovatelce, ale panu Grohmanovi. A druhou cast meho prispevky jste bohuzel nepochopila. A Trump v zadnem pripade neni diletant. Nevim, KDE jste na to prisla

Jaris
Návštěvník

Micanut, ja jsem se zastala predevsim pani Pozorovatelky. Druha cast komentare je srozumitelna. Trump samozrejme JE v politice diletant a take se uz tak projevil. Ma se co ucit, aby dosahl stupen diplomacie, kterou ma Putin v malicku.

Jaris
Návštěvník

Jan Grohman
…ze Rusko pro Trumpa nepredstavuje problem? Tak proc nezrusil sankce. pro neodvola svou kazisvetovou armadu z Evropy, konkretne od Ruskych hranic? Proc zbroji jak kdyz mu preskocilo v kebuli? Ceho se obava, kdyz US nehrozi zadne napadeni. Amerika navic NIKDY nejednala ferovou cestou. Jsou to podrazaci a neda se jim verit ani obycejny pozdrav falesnych hracu a tohle Putin vi. Trump samozrejme zadnou vyjimkou neni. Je to typicky hochstapler z Ameriky.
Ty sandaly, Honziku, prohrajes, jelikoz Putin je zkuseny matador ve svem oboru a podcenovat ho, bych Trumpovi, politickemu skolackovi, nedoporucovala. Ano,umim si predstavit, jak se bude chtit Trump s Putinem domluvit – “my way or no way”. Tomu se rika demokracie americkou cestou a na to Rusko nepristoupi. Spise mi to nadmerne zbrojeni a modernizovani americke armady pripada, ze US bude pokracovat ve svych valecnych ambicich. Oni take za posledni leta nic jineho nedelaji, nez prinaseji tu svou demokracii tam, kde ji nechteji. Ne, neverim, ze se Amerika zmeni.
Co se tyce tech zabitych ruskych diplomatu a Alexandrova souboru, Putin pocita s tim, ze i na nej muze byt spachan atentat. To uz je riziko povolani. Rozhodne ho to vsak nezastrasi. Ikdyz v nekterych vecech s nim nesouhlasim, dovolim si tvrdit, ze je to Clovek, ktery se rodi jednou za sto let.

Jan Grohman
Návštěvník

Zcela s Váma souhlasím, i s tím, že VVP je výjimečný politik. Ale ne pro Trumpa.Možná ho bude respektovat, občas, no za seberovného ho nebude nikdy považovat! America first!
A klidně budu chodit bos celé léto, a moc rád, když se potvrdí co říkáte, třeba až do prvních mrazíků. Zahradu mám dostatečně velkou.

Jaris
Návštěvník

Jane, Trump, at chce nebo nechce, bude MUSET Putina respektovat, pokud se s nim bude chtit domluvit. Mile by mne to prekvapilo. Vice se vsak klonim k tomu, ze Trump bude jednat stylem “pan a sluha”. Ono trochu skromnosti a diplomacie by Trumpovi vubec neskodilo. Trump je vsak zvykly pouze rozkazovat a je to ve skutecnosti takovy velky bumbac do police. Pokud se nad Putinem bude vyvysovat a nebrat ho vazne jako rovnocenneho partnera na politickem poli, cesta spoluprace s Ruskem se vypari jak para nad hrncem.
Take chci rict, ze Rusko bylo a je nejvetsi konkurenci pro US. Ty s velkou nelibosti nesou pomaly vzestup Ruska z popela zkazy 90.let. Proto ta snaha Rusko za kazdou cenu srazit opet na kolena – rozdelit, vydrancovat a pokud mozno vymazat z mapy. To byl plan nejen Obamovo -Klintonske kliky, ale zaroven kliky Trumpovy. Amerika ma leta podrobenou EU a nakonec i Cinu. Nemusim snad psat, ze to, co se deje je dilo stinove vlady, kde hlavni slovo maji chazarsti zidi. Ti uz se na Rusko sapou od VRSR.
Drzim Rusku vsechny palce, aby tu nekonecne najezdy, zlost, revnivost a zavist Zapadu, ustalo.

baliz
Návštěvník

Trump nema všechny a vše pod kontrolou je to jen součást většího celku.
Jsou ntam i jiní koně např. McCain.

M.C.
Návštěvník

Hm, jestli to vidíte takhle, tak vaše úroveň chápání dění ve světě není příliš vysoká.
Ale s jednou věcí souhlasím: Trump má důležitější agendu – uklidit si na domácím hřišti a pořešit si kádrové otázky. Teprve až bude mít pevně v rukou situaci doma a bude mít kolem sebe tým, který mu nebude škodit, tak může řešit zahraničí. V současné nestabilní pozici by nic rozumného nevyjednal, později vyjedná výhodnější podmínky.
Těch situací, kde bude Trump potřebovat dohodu s Putinem, bude ještě docela hodně.
Nechme se překvapit.
P.S.: Vám připadá zabití pěti diplomatů normální?
Co kdyby Rusové nechali zlikvidovat pět amerických diplomatů?
Oni to samozřejmě neudělají, protože dovedou počítat a zisk z takovéto operace zdaleka nepokryje ztráty. Rusko odpoví ,,asymetricky”.

sandal
Návštěvník

Tak teď jsi to zabil Ijene Grohmane
Jestli ty odborníku na politiku náhodou nemyješ v Šichagu nádobí ? viděl si ten vložený projev p.Putina ?Asi vůbec , ale srát se do LIDÍ , kterým podle komentu nesaháš ani po tkaničky Tvých letních bot a ještě je chceš vsadit? To jistě budou stejně Ády .
Jaroslav Pala

Pozorovatelka
Návštěvník

Obzvláště druhá část, kde odpovídá na dotazy např. na téma neziskových organizací, rozšiřování NATO či na téma Íránu, kde říká, že už v té době Írán získával technologie především z USA a z Evropy, to po těch deseti letech, kdy lze jeho postoje srovnávat, stojí za pozornost. Celkově je to projev moudrého Pana Státníka a Trump se bude muset ještě hodně učit – je-li toho vůbec ve své sebestřednosti, podpořené sebestředným založením USA, schopen.

Thom
Návštěvník

Češi i Slováci toho majú dost, šizení potravin rieši mimoriadny summit. Som naozaj zvedavý čo bude výsledkom. Ak to pojde dobrým smerom odstrihneme sa od EU aspoň v potravinárstve a ako Rusko začneme znovubudovat našu potravinovú sebestačnosť. Rád si kúpim na SK český česnek, či v ČR slovenské zemiaky. A kľudne si priplatim nejakú tú korunu. Som za návrat RVHP !

kosec
Návštěvník

ale prosím vás, na Slovensku je to iba ficov ojeb na občanov aby odlákal pozornosť od svojich prúserov, dvanásť roko mu to nevadilo

janca
Návštěvník

Ono se nám to ale pod nosem dělí trošku jinak….strašné !

Spojené štáty chcú spraviť so Saudskou Arábiou a Izraelom širokú vojenskú alianciu na Strednom východe, aby odstrčili Čínu.
http://www.hlavnespravy.sk/saudska-arabia-planuje-odkupit-nemecke-firmy/915899

Trump nemluvil v proslovu v Kongresu o Rusku ani konkrétně o zahraniční politice proto, že nedávno řekl, že žádné svoje plány a úmysly ohledně cizích zemí nebude vykřikovat (tak jak vykřikoval př. Obama o invazi do Íráku apod), ale bude konat.
Co se Ruska týká, bylo na Trumpovi udělat první krok pokud to myslel se sbližováním vážně, hlavně stáhnout tu plechovou kavalerii od ruských hranic.
Nadutost a nadřazenost je ovšem pořád stejná, za zády mu stojí mocní židé a on se cítí dle projevu velmi pevně a podle toho si to i užíval.
Vše čeho jsme teď svědky a co žijeme je v pozadí válkou židů a islámu

M.C.
Návštěvník

Trump tu plechovou kavalerii časem stáhne, protože tam nemá žádný vojenský význam.
Jsou tam akorát jako terče na zničení.
Ale byl by špatný obchodník, kdyby za to nezkusil vyhandlovat něco od Rusů.
Možná nevyhandluje, ale proč to nezkusit. Nehledě na to, že si teď nemůže dovolit ukazovat slabost a nerozhodnost.

janca
Návštěvník

Obchod tomu může říkat jen jisté etnikum. U gojímů se tomu říká vydírání.

janečko
Návštěvník

ale janca, ty ešte veríš hlavnymSpravam ? Je to pseudoalterweb so zdrojom TASR! Všimni si dole v tiráži, poznámku o TASR!

zunaza
Návštěvník

N,že Češi a Slováci,ale Slováci a Češi tohomají dost.V tom je podstatný rozdíl.Protože náš pan ministr přes sprasení všeho-Jurečka,měl jen plnou hubu keců,když Češi nadávali na potraviny,ale neudělal vůbec nic.Zaplať pánu bohu,že se alespoň připojil ke Slovákům..Ale možná mu,ve své totální nasranosti,křivdím.A pokud ano,vůbec mne to nemrzí,sprasil toho dost.Naši páni politruci jsou totiž hrdinové jen tehdy,maí-li hlavu zabořenou v něčí pérdeli.Evokuje mi to to,že jejich něco jako neurony potřebují k životu lejno.Proto to vypadá,jak to vypadá.:-)Ale jinak naprostý souhlas.

tana
Návštěvník

Paní Pozorovatelko, Váš článek jsem dočetla až k větě, že se musí Trump od Putina učit.
V tom okamžiku jsem si vzpomněla na socialistické časy, kdy jsme u nás ve firmě “hostili sovětské odborníky”. Záměrem bylo, aby skupina programátorů vyvíjejících nový systém pro NCR, mohla své zkušenosti předat kolegům, kteří by se je pokusili implementovat do jejich počítaů.
Pánové z SSSR jaksi nepochopili, kdo má koho školit. Domnívali se, že oni budou školit nás o svém, mnoho let zastaralém, systému a po cca 1 hodině se hlasitě domáhali asistentované návštěvy obchodních domů Kotva a Bílá labuť, aniž dodržovali pracovní dobu. K ukázce toho, co skutečně kdo z nich sám vyvinul, se jaksi nedostali a na přesně kladené otázky nedokázali odpovědět. Naše “spolupráce” skončila již druhý den , oni se věnovali pro ně důležitým záležitostem “družbení s nákupy za odborné asistence soudružek z SSM a KSČ” .

Ve vztahu Putin – Trump musíme vidět dva rovnocenné partnery, vzešlé z různých podmínek.
Každý z nich má vlastní štáby poradců, a není na nás soudit, který z těchto štábů je lepší.
My jsme odsouzeni k přijetí jejich řešení.

janca
Návštěvník

Váš “vtipný” příspěvek fungoval možná do roku 2000 a přežívá u těch co zapomněli vytáhnout hlavu ze západních rití celí zblblí konzumem, aby se mohli konečně zamyslet, proč třeba v 21. století musí umírat miliony dětí, proč se nám vrací marxisté a proč obecně platí čím větší idiot tím vyšší post, proč se debilizuje mladá generace a hlavně – ODKUD nám to vše tolik “obohacující” přiválo ???
Asi z Ruska, viďte ? :-))))
Co svět světem stojí platí “Sytý hladovému nevěří” a “Ten kdo se povyšuje bývá ponížen”
Ti, kteří si vystačí po celý život s frází o strašlivých komunistech a SSSR by alespoň měli věnovat čas zjištění, kde se nám tu ti strašní a směšní komunisté vůbec vzali.

tana
Návštěvník

Můj příspěvek jste bohužel nepochopila. Chtěla jsem říci, že ani Putin nemůže mentorovat Trumpa, ani naopak. Oba jsou suverény, představiteli velmocí.
A my všichni ostatní bychom se měli modlit, aby se tito pánové domluvili v ducu já pán, ty pán ve prospěch nás všech.

Forever
Návštěvník

Naznačujete zřejmě, že ty zaostalé hodnoty přivály k nám ze Západu?! Ano, je to tak, stejně, jako předtím bolševismus byl vyvezen ze Západu do Ruska.
Ale tyto současné “západní” hodnoty nemají NIC SPOLEČNÉHO s původní západní civilizací. Tyto post-západní hodnoty jsou ve skutečnosti svojí podstatou protizápadní, tj. neomarxismus je silně protizápadní ideologie, stejně jako bolševismus byl silně protiruská ideologie.

Rusko bylo likvidováno, pokořeno a rozvráceno skrze bolševismus, Západ je dnes likvidován a rozvrácen prostřednictvím neomarxismu. Bolševismus (lépe řečeno marxismus), a neomarxismus mají právě jednu společnou věc:
FANATICKÉ NEPŘÁTELSTVÍ NA ŽIVOT A NA SMRT KE KŘESŤANSKÉ CIVILIZACI, TJ. K VÝCHODNÍMU PRAVOSLAVNÉMU RUSKU A ZÁPADNÍ KŘESŤANSKÉ CIVILIZACI!!!!!!

Bolševismus byl prostředek k likvidaci Ruska a ruského národa, neomarxismus je prostředek k likvidaci Západu a západních národů. V čí asi prospěch?!!!
comment image

comment image

xmarek
Návštěvník

Ano i ne. Já říkám, že než se odebéřů do análu jedné či druhé strany tak si vezmu aspoň ňáký papír: https://goo.gl/CDEHll ať si mám čím pak utřít pos_anou hubu.

stolypin
Návštěvník

“článek prezentuje V. Putina jako hrozbu, na druhou stranu jej chce 6. března v podstatě prezentovat jako sílu, vedle které je D. Trump jen molem či noční můrou.”
Jen podotykam, ze New Yorker je humoristicky casopis, stavici na karikature.
Jak je to vlastne s onim Ruskem, vecne na hranici rozpadu, se svoji prvou, druhou, treti, ctvrtou, patou a ted dokonce, jak jsem se docetl, i sestou kolonou?
Rusko, obr na hlinenych nohach, je pro Americany zajimavy jen do te miry, do jake je ochoten si nechat sebrat zdroje, respektive kolik namahy a penez bude stat, mu je sebrat nasilim.
Rusove neumi propagandu, maji velmi chabou ideologii, jako vladci jsou spise k smichu (nemluvim ted o jejich lokalnich mafianskych kolonach, ale o Rusku coby imperiu).
Rusove coby slovane pochopitelne trpi na slovanske slabustky, jako nizkou miru pracovniho nasazeni, neduveru v system a tim padem sklony ke klientelismu, snahu obchazet zakon a neschopnost vyvtorit pevnou statni strukturu.
A at mi nikdo nerika, ze s Putinem se zrodili nejaci novi Rusove, nova rasa, co nema s temi starymi Rusy, jak je zna vetsina starsi generace, co spolecneho.
Rusko se zachranarem Evropy nikdy stat nemuze, protoze ji nema, vyjma plynu, co nabidnout (nerikam, ze nema nabidku, ale ze o ni neni v Evrope zajem). S cim by asi mohlo prijit? Chtelo by zachranit, se svymi cirka 20% muslimske populace, Evropu od islamu? Nebo do Evropy importovat sve konzervativni hodnoty, vyjadrene v odevzdanem vztahu cirkve k batuskovi prezidentovi? Co nabidka, to akt Cimrmanovy divadelni hry.
Proc by pak mel Trump zminovat pred kongresem nejake Rusko ci Putina? Vzdyt vsem je jasne, o co jde, o tomhle Trumpovi mluvit netreba.

baliz
Návštěvník

Rusko a zachráncem Evropy? Leda,že by něco ohrožovalo Rusko a zároveň Evropu.
No a USA a RF proč spolupracovat? Lepší je si držet Rusko u těla než od těla a další věc, kterou jsem již zmiňoval Čína je problém a USA naní nestačí.

” Slovane pochopitelne trpi na slovanske slabustky, jako nizkou miru pracovniho nasazeni, neduveru v system a tim padem sklony ke klientelismu, snahu obchazet zakon a neschopnost vyvtorit pevnou statni strukturu.!” ???????
Nízká míra pracovního nasazení? Srovnáváte s Japonskem?
Nedůvěra v systém sklony ke klientelismu? Ryzí vlastnost Slovanů?
Neschopnost vytvořit pevnou státní strukturu? Diktatůru?

anazuz
Návštěvník

Na to,že máte přezdívku Stolypin ,víte o historii hodně málo.Troll,vymytý mozek,případně obojí?Zřejmě jste neSlovan (dle vašich slov) a snažíte se vytvořit tu”pevnou státní strukturu”.Jen pozor,milý zlatý Stolypine,nehrajte divadlo,neboť byste již měl vědět,jak to v divadle pro Vás dopadne.A tak slavný,jako je Rasputin,zde na AE ,vy určitě nebudete.☺Přeji vám fakt hnusný večer.☺

M.C.
Návštěvník

Ten nick je právě ukázkou míry jeho ignorance.
Ignorance is strengh. Kde jsem to četl?

M.C.
Návštěvník

Sorry ….strength….
Se mi někde ztratilo t.

rasputin
Návštěvník

Chtěl bych velmi se vší úctou poděkovat paní pozorovatelce za každý článek tedy i za tento, za perfektní překlady a za čas, který věnuje získáváním cenných informací z cizích zdrojů, bez kterých by ani Pjakin či Putin se neobešel.
Takže děkuji a je mi ctí že jsem našel člověka, který ovládá, teorii, taktiku i strategii politologického myšlení a kvalitní soubory komplexních informací sem na Aeronet vkládá a tím šetří můj čas a taky to takto neumím.

zvědavá matka
Návštěvník

Já se připojuji, milá paní Pozorovatelko, i když teď nestíhám psát, AEN neztrácím ze zřetele, a Vám děkuji ;-).

xmarek
Návštěvník

V souvislosti s tím jsem si vzpomněl na hlášku z filmu Slunce, seno, erotika: “Vždyť to nikdy, nikdo nečet”. A nevím jak vy, ale pořád tu nevidím ty propagované neutronové bomby, rakety dlouhého doletu nebo alespoň ten meteorit, který mi slibují už od doby před rokem 89. Takže kde je pravda: https://goo.gl/iKiiV3 ? Ohlupnout? Neohlupnout? 😀

Ladič
Návštěvník

Tak hele Ty pane osvícený. Už mi došla trpělivost. Jestli tady chceš propagovat svůj web, tak alespoň piš k tématu. Neboli dodržuj pravidla. Tvoje štěky málokoho zajímají. Už tě ostatní mínusují a pořád to opakuješ. Sebereflexe žádná. O duchovnu se ti může leda tak zdát. Ježíš by tě hnal bičem až by se za tebou prášilo.

jirik
Návštěvník

Pod vládou Trumpa bylo zatčeno již tisíce pedofilů – média o tom mlčí
http://tadesco.cz/vladou-trumpa-bylo-zatceno-jiz-tisice-pedofilu-media-tom-mlci/
zdroj anglicky – http://yournewswire.com/thousands-sex-trafffickers-trump/

baliz
Návštěvník

Rusko jako mocnost svého lídra má a je i respektován a Trump je teprv na začátku a bude si muset respekt vydobýt a to hlavně na půdě domácí.
US již nemají statut neochvějného pána planety díky posledním dvou prezidentům jsou v situaci, že každý krok vpřed budou muset promyslet , aby to nebylo šlápnutí vedle zatímco “konkurenti” zlehka vyšlapují. Posledních 15 let válčení je stálo mnoho sil a nenažranost států to dostatečně a delší dobu nezasytilo. Je potřeba najít jinej způsob a možná Rusko bude vzorem.

pavelb
Návštěvník

Zdravím, trošku jiná věc k článku – všimněte si, prosím, cenových údajů v horních rozích obálek časopisů – 1925 = 0,15 USD a 2017 = 8,99 USD. Srovnáním cen zjistíte míru inflace amerického dolaru, která činí za 92 let “pouhých” 6000% ( časopis je dnes 60x dražší ). Protože je dolar celosvětovou rezervní měnou tak jsou na tom stejně i ostatní měny. Inu je to pro nás důkaz bohulibé činnosti FEDu a ostatních spřátelených bankovních institucí, které ještě mají drzost tvrdit, že vlastně žádná inflace není (viz. ČNB). Zde je také vidět, jak dopadne drobný střádal, jenž drží své úspory na stáří a pro děti a vnoučata na spořících bankovních účtech a myslí si, kolik nevydělává na úrocích

janca
Návštěvník

Zapomněl jste ještě jak nás žene do dluhů, aby nás mohl pomoci nich zotročovat.
Ano, to je ten Ráj, ze kterého je si třeba brát do skonání světa příklad.

suchoj
Návštěvník

Takto to nelze brát, musíte počítat x proměnných, nicméně je krásně vidět již asi měsíc, že se měny vůči CZK téměř nehýbou a zde je vidět to špatné nastavení ČNB a ožebračování, koruna má sílu a to ani spekulanti nezmění, vše stojí a až se uvolní koruna, tak jsem zvědav na jak dlouho, protože dolar má dle mě hodnotu max 14Kč, Euro 12Kč

dnešní kurz

EUR27,20
GBP32,10
HRK3,73
USD25,80
stav se nemění již dlouho, max je rozdíl – + halíře proč jsem dospěl k hodnotě dolaru vůči koruně? Jednoduše již jednou zde tento stav byl a pro nás nákupní ráj.. ale hodnota koruny prostě je takováto, tak ať nemelou nesmysly a nepodbízejí se pár nadnárodkám, kterým to pomůže

Zde info o dolaru za 14,62Kč a vím,že to šlo ještě o pár haléřů níže, ale nedohledal jsem, stačí snad toto: http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet/dolar-je-nejlevnejsi-v-historii_70760.html

Pokud nechceme být druhořadou zemí musíme udržet korunu a tu korunu posilovat, nesmíme být montovnou – kam se podělo mnoho chytrých mozků??? Musíme prostě a jednoduše být duší vývoje atd atd a ne montovnou, lidmy druhé a možná už dnes nás berou třetí kategorie.. Kam se poděla naše pravdivá hláška ” zlaté české ručičky” ????

Mám se stydět za to že jsem Čech??? Dokáže se tento národ konečně zvednout a nenechá s sebou věčně orat??????

Administrator
Admin

Bohoušek to minulý týden řekl jasně: Kdo bude vydělávat víc v ČR, než je německá minimálka, toho po socansku zdaníme takovým způsobem, že už si to příště člověk rozmyslí a spokojí se raději s osmnáctkou hrubého v montovně u pásu. Hlavně, že vláda včera přidala na výplatách policajtům, celníkům a dozorcům v basách. No proč asi, zkuste se zamyslet. A proč Němci vělí českým vojákům? Na TV Nova v televizních novinách ve středu zaznělo, že gen. štáb už příští rok plánuje misi pro české vojáky v Litvě, ale už pod velením Němců. Prostě Drang nach Osten. A česká fojak, kanonenfutter fojak. Stropnický to mediálně pokryje, Babiš vytáhne za půl roku na voliče koblihy plus jeho průpovídku “všichni kradnou, jenom já makám” a zase bude vymalováno.

rimini
Návštěvník

Administrátore, Vámi vytvořená věta za dvojtečkou není nic jiného než manipulace jako prase a jen tak na okraj, mezi platem 18 tis. hrubého a 45 tis. hrubého, kdy příjem i po Sobotkově návrhu zůstává na svém, je hodně velká mezera na to, aby současné platy v montovnách byly kam, a to bez obav, posouvat . Děláte závěr jen z pohledu vyšších příjmových skupin a lidí inkasujících v zahraničních měnách.
Se zbývající částí Vašeho příspěvku souhlasím.

Administrator
Admin

Citace: ….je hodně velká mezera na to, aby současné platy v montovnách byly kam, a to bez obav, posouvat…

Ano, aby bylo kam posouvat, a to dokonce až na hranici německé minimální mzdy… tak to je kauf. To nám tady chcete podsouvat myšlenku, že když dělník v ČR dnes bere 6x méně, než bere Němec na podobné pozici v Reichu, že to bude nějaká výhra za dalších 28 let, až bude brát “jenom” 3x méně? Já vám řeknu, co by pomohlo. Nechat kurz české koruny k EURu okolo 17,- Kč a více se orientovat na jiný trh, než je ten německý a přestat stavět v ČR montovny, ale podporovat jen takové provozy, které mají vysokou cenu odborné práce. Silnější koruna by zastavila ten exodus mozků do zahraničí, vědců, lékařů, inženýrů, chemiků.

Jenže co slyšíme od Bohouška? Více peněz pro policisty a silové složky státu, větší zdanění lidí s příjmem nad 40 tisíc a více pobídek pro zahraniční firmy, co právě jezdí do Česka ty montovny stavět. Takže o čem to tady básníte? Tahle garnitura v ČR dovedla zemi po 28 letech po kabátovém převratu do klubu rozvojových zemí a vy mi chcete říkat, že já něco posuzuji z pohledu vyšších příjmových skupin?? To si ze mně děláte kozy?

janca
Návštěvník

Jak Sobotka tak Babiš (jako i mnozí před nimi a kolem nich) se zauzlovali s mocnějšími, proto tam ještě sedí a plní jejich vyšší zájmy – určenou naši pozici v Evropě.
Sliby, že budeme mít někdy srovnatelné platy s Německem byla jen vějička pro hlupáky, kterými jsme tenkrát byli ve víře, že to s námi Západ může myslet dobře. Ten ovšem předvedl jen to, co v minulosti mnohokrát. Čekat, že se ve volbách za dané pozice rohožky Západu a poslušných lokajů něco změní je naivní.
Západ chcípá a my chcípneme mezi prvními.

rimini
Návštěvník

Zkomolenina, kterou jste stvořil:
Kdo bude vydělávat víc v ČR, než je německá minimálka, toho po socansku zdaníme takovým způsobem, že už si to příště člověk rozmyslí a spokojí se raději s osmnáctkou hrubého v montovně u pásu,
zůstává lží a Vaše podpůrné rozmazance na tom nic nemění.
Je fajn, že jste nechal nahlédnout do způsobu svého uvažování a schopnosti překroutit pro “alternativu” cokoliv.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Už se pomalu začínám stydět. Nevolič a blb-volič zřejmě chtějí, abych byl stejný chudý smradlavý otrok jako oni. Otrok s myšlením a hodnotami hospodářskýho zvířete. BŮŮŮ, postarejte se o mě někdo, BŮŮŮ!
A hlavně elektronicky hlídaný, šikanovaný vězeň v eurokoncentráku, co pomalu nemůže ani špitnout aby nešel sedět. To mě na tom sere nejvíc.

Několik věcí, co mi rapidně pomůže balik kufříček:
-zrušení hotovosti
-další kritický dušení svobodnýho projevu
-nucené povinné očkování
-povolávák
-zákaz už i pistolí
-eště něco to bylo

Jaký máte názor na tento citát? Já zatím nemám:
“Nikdy se neciťte svázanými s nějakým územím a zemí jako takovou. Bránit není třeba území, zemi, ale zřízení – pokud vám vyhovuje. Ale jakmile máte pocit, že zřízení, vláda se přiklání k blbcům a darebákům – zahoďte všechno – a utečte kamkoliv.” S. Lopatnikov http://sl-lopatnikov.livejournal.com/1608250.html

janca
Návštěvník

Manipulátorů (rádoby filozofů) a hráčů se slovíčky je k blbnutí stáda čím dál víc.
Nás starší generaci ve škole i doma učili úctě k naší historii, úctě k rodné hroudě, úctě k těm co prolili potoky krve za každou píď naší krásné země. (to bylo za tzv. totality).
Zřízení lze změnit, vlastní zemi nikoliv, všude jinde jste jen náplava ( o pocitech migrantů vím dost) Kdyby tak sobecky a zbaběle myslel každý, usnadní té jediné vládě hodně práce. Zkuste si na chvíli představit to tupé stádo pobíhající z jedné země do druhé. :)))
Zbytek si přeberte sám !
Žasnu, jak nad tímto citátem můžete dlouze přemýšlet….tragedie !
Nebo jen testujete zdejší diskutéry ?

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

No moc dlouho jsem nepřemýšlel, on je totiž tak na hraně racionálna 🙂 Jasnější názor možná budou mít ti, co vypadli po roce 68. Zkoncentrákovat se ale určitě nenechám.

janca
Návštěvník

A kde si dnes myslíte, že je to lepší ? Možná časem jen tam, kde je to zjevně pro vás nepřijatelné.
Něco si o 68´přečtětě ale jinde, než na židoamerických webech.
Ale vůbec….kdo nechce, kdo nezná…ztráta času !

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Co je to za otázku? V EU se jasně rýsuje NWO koncentrák. Je to samozřejmě lepší všude, kde režim jaksi obyvatele nechce pomalu zabít, proboha. S podporou polozombíků ochotných k spolupráci s otrokářským systémem a ochotných být přivázáni řetězem. Jako dobytek.

Ivka
Návštěvník

Neoslyš slova varující:
Neprodej úděl za čočovici.
Třeba mne opustíš,
nezahynu.
Ale víš,
kolik sem přijde stínů?
Kolikrát pěst bude potomek zatínat
a syn tvůj kolikrát bude tě proklínat?

Nezahynu, věčna jsem,
ale žít budu s trapným úžasem:
kterak jsi zapomněl dědičný na díl?
Kterak jsi váhal a kterak jsi zradil?
Jak možno kletý čin provésti vědomky?
Sebe jsi zradit moh. Ale své potomky?
Dokavád dýchal jsi, proč ses vzdal?
Čeho ses bál?
Co je to smrt?
Smrt znamená jít ke mně.
Tvá matka země
otvírá náruč: možno bys jí zhrd?
Pojď, poznáš, jak je náruč země měkká
pro toho, který splnil, co čeká.
Prosím tě, matka tvá: Braň si mne, synu!
Jdi, třeba k smrti těžko jdeš.
Opustíš-li mne, nezahynu.
Opustíš-li mne, zahyneš!

wpDiscuz