V Česku se schyluje k celoplošné cenzuře informací v horizontu 3 let!...

V Česku se schyluje k celoplošné cenzuře informací v horizontu 3 let! Známe podrobnosti! The Guardian cituje AE News a Jandu z Evropských hodnot. Kdo nám bude “vysvětlovat” pravdu?

V Česku se schyluje k celoplošné cenzuře informací v horizontu 3 let! Známe podrobnosti! The Guardian cituje AE News a Jandu z Evropských hodnot. Kdo nám bude “vysvětlovat” pravdu?

Redakce AE News získala další interní materiál pracovní skupiny, která pro ministerstvo vnitra ČR připravila projekt monitorování internetu, který od 1. ledna 2017 začne na území ČR pracovat pod názvem “Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám” (zkráceně CTHH)  a podle informací by měl v průběhu příštích několika let nabrat až dvě stovky pracovníků na pracovní pozice analytiků a operativců pro rozkladnou činnost. V první fázi se podle dokumentu bude jednat pouze o vyhodnocování a analýzu subjektů VO (v dokumentu se zkratka překládá jako “vnitřní odpor” a v případě agravace jako “vnitřní odboj”) spolu s přípravou tzv. “přemostění”. Velmi zásadní dokument tak odhaluje celý úmysl a plán, který stojí za vznikem tohoto centra, které v prvním roce své činnosti bude zaměstnávat přibližně 30 zaměstnanců z řad “spřátelených médií, novinářů a neziskového sektoru”, stojí v dokumentu. Nejvíce mne zaujal koncept “přemostění”, který považují vůbec za nejnebezpečnější cíl celé operace CTHH.

KOP64e8de_Janda.jpg
Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám bude de facto kopírovat naraci Evropských hodnot a Jakuba Jandy.

V dokumentu zpracovaném pro ministerstvo vnitra uvádí tým autorů přímo návod, jak odstranit ze společnosti vliv alternativních médií formou jejich vytěsnění za okraj zákona. Metodika se v dokumentu označuje za “přemostění informace a terorismu” a dokument uvádí příklad, že činnost alternativních médií na území ČR představuje hrozbu, kterou je nutné “odhalit” vytvořením “mostu” mezi informací a teroristickým činem nebo i jenom pokusem o něj. Alternativní médium uveřejní informaci, na jejímž základě vznikne mezi občany aktivní odpor proti “civilizačním hodnotám” a tento odpor vyústí v násilí. Viníkem takového násilí potom nebude někdo z ulice, ale půjde za viníka označit právě médium, které informaci přineslo.

Nejprve zmapovat alternativu, potom zanalyzovat a nakonec zakročit!

První rok činnosti CTHH se bude omezovat pouze na analýzu těchto příkladů a vypracování pozic pro “operativní rámec” v pozdější etapě, uvádí se v materiálu. Tady je zajímavé si všimnout, že na tomto plánu odstavení alternativních médií se nepracuje jenom v ČR, ale ve většině zemí západního světa. Sociální sítě Facebook a Google nově tagují informace jako “fake news”, pokud spřátelení “ověřovatelé” ze spolupracujících mainstreamových médií označí informaci z alternativy za podvrh. Na straně druhé třeba zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg žádá a vyzývá, aby lidé v USA otevírali migrantům svá srdce, svou náruč a své dveře od domova. Doslova tak opakuje slova Angely Merkel z minulého roku a na internetu se začalo hovořit o tom, že Zuckerberg se doslova zbláznil. Více zde. Jedná se o komplexní projekt globalizace, na jehož konci má být rozklad Evropy a USA, protože oba prostory budou převálcovány migračními vlnami, Araby v Evropě a Hispánci v USA.

7a0e059f-cc0e-4f4b-9a51-1cfde4258297.jpg
Mark Zuckerberg, šéf Facebooku a nyní i vítač migrantů v USA.

Alternativní média představují problém. V době internetu došlo k tomu, že mainstreamová média, která jsou beze zbytku pod kontrolou elit a píšou tak, jak elity chtějí, prostě ztratila svoji moc a nově nastupují alternativní a nezávislá média, která jsou financována nikoliv z kapes elit a oligarchů, jak tomu bylo posledních cca. 200 let novinové žurnalistiky, ale z prostředků samotných čtenářů a občanů. Mainstream se zoufale snaží dokázat, že alternativa funguje z ruských peněz, ale to je blábol a zejména v USA tomu nikdo nevěří. Dnes je veřejným tajemstvím, že žádný zpravodajský list nebo server mainstreamu si nevydělá měsíčně na svůj provoz a dlouhodobě jsou mainstreamové listy a servery ve ztrátě.

Bakala 41 milionů v mínusu, Babiš téměř čtvrt miliardy v mínusu

Typickým příkladem je vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly, které vydává časopisy jako Respekt, Ekonom nebo Hospodářské noviny. Economia provozuje i server Aktualne.cz, webový portál Centrum.cz nebo internetovou televizi DVTV, jejíž pořady moderují Daniela Drtinová a Martin Veselovský. Za minulý rok byla Economia v bilanční ztrátě 41 milionů CZK [1]. Oproti předloňskému roku si polepšila v tom smyslu, že ztráta klesla o 7 milionů, předloni byla totiž ztráta rovných 50 milionů CZK. Rok za rokem hospodaří se ztrátou, stejně jako drtivá většina mainstreamových projektů v EU a také v USA.

2413436-img-andrej-babis-zdenek-bakala.jpg
Zdeněk Bakala a Andrej Babiš, majitelé mediálních koncernů v hlubokých a dlouhodobých provozních ztrátách, které ani jednomu z nich evidentně nevadí.

Ale to není nic ve srovnání s největším mainstreamovým mediálním kolosem v ČR, který v roce 2013 zakoupil Andrej Babiš a jeho Agrofert. Mediální skupina MAFRA, která vydává MF Dnes, Lidové noviny a jejich internetové mutace, hospodaří momentálně s provozní ztrátou bezmála čtvrt miliardy korun [2], v této ztrátě je stabilně od roku 2012 a nezdá se, že by to “uvědomělému hospodáři” a současnému ministru financí Andreji Babišovi a majiteli Mafry vadilo. Je to podivný kontrast, když slyšíte Andreje hovořit o potřebě úspor a vyrovnaných rozpočtech z pozice ministra, ale přitom soukromě dotuje už 4 roky z vlastní kapsy mediální kolos se zaseknutou sekyrou čtvrt miliardy, a to ne jednorázově, ale pravidelně rok co rok, jako by se nechumelilo. Ztráty hospodaření se vyčíslují za každý rok a Mafra od roku 2012 odepsala ztráty ve výši neuvěřitelných 750 milionů korun [3]. Chápete dobře. Odkud majitelé médií berou peníze na financování ztrát mediálních domů v řádech desítek a stovek milionů korun ročně? Mají snad tiskárny na peníze? Za poslední rok 2015 sice Mafra vykázala zisk přes 130 milionů, ale jen díky Andreji Babišovi, který skrze skupinu Agrofert napumpoval do společnosti peníze na restrukturalizaci celého mediálního koncernu, více informací zde.

Mainstreamová média hospodaří desítky let ve ztrátě a přesto nekrachnou

Možná si teď řeknete, jak může takový podnikatelský projekt fungovat, když jde o subjekt soukromý a tento subjekt pořád vykazuje ztráty? Odpověď na tuto otázku známe. Ztráty mediálních koncernů jsou kompenzovány “jinými cestami z jiných zdrojů” a v případě Zdeňka Bakaly ty zdroje asi tušíme správně, nejlépe je znají asi lidé a zaměstnanci OKD. Mainstreamová média (MSM) pomáhají elitám formovat veřejné mínění a tyto elity za to rády zaplatí, ovšem ne transparentně, ale pomocí jiných zdrojů a jiných cest, na konta v cizině a obecně v zahraničí. Majiteli ztrátového média je potom jedno, že noviny nebo celé vydavatelství už jsou 7 nebo 10 let v nepřetržité ztrátě, protože ta ztráta je pouze účetní z pohledu transparentní uzávěrky, ovšem ve skutečnosti projekt vydělává velké peníze, mimo-účetně. A právě zde pramení obrovské obavy mainstreamu ze ztráty těchto netransparentních zdrojů financí, protože alternativa dokáže se zlomkem nákladů měnit pohledy a názory lidí ve společnosti stejně efektivně, nebo dokonce lépe než mainstream.

p201409240891801.jpeg
Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly hospodaří dlouhé roky ve ztrátě. Přesto otevřelo moderní administrativní budovu a zaměstnává 432 lidí!

Americké volby odhalily děsivou skutečnost. Mainstreamová média padla a prohrála válku s alternativou. Americká alternativa má hlavní zásluhu na zvolení Donalda Trumpa do funkce. Americký mediální mainstream jel proti Trumpovi během celé kampaně takovou štvavou kampaň a natolik podporoval Hillary Clinton, ale nic to nepomohlo, alternativa zvítězila a prosadila nový axiom do světa zpravodajství, že velké peníze proti svobodné informaci a pravdě nemají šanci. V Evropě tak vypukl obrovský strach, že proces se bude opakovat i při volbách v zemích EU. Najednou si politici začali uvědomovat, že s hlasem alternativních médií se musí počítat. Projekt CTHH v Česku je tak pilotním nástrojem k likvidaci alternativy za použití praktik a taktik zpravodajských služeb. Dají se očekávat provokace, zinscenované útoky a zinscenovaná zatčení pachatelů, kteří do výpovědi uvedou, že násilný čin provedli na základě článku, který si přečetli na tom kterém konkrétním serveru alternativy.

Salámová metoda na zavedení cenzury… z důvodu ochrany občanů před terorismem!

Jakmile se povede několik takových příkladů medializovat, spřátelená média udělají veřejnou objednávku adresovanou poslancům sněmovny, aby zpřísnili pravidla pro publikování na internetu a aby byla zavedena cenzura. Je to proces salámové metody. Teď v této chvíli by požadavek na cenzuru u poslanců neprošel. Ale jakmile bude na stole několik případů, exemplárních modelů útočníků, kteří podle svých slov jednali na popud článku nebo zprávy na alternativě, tak to bude měnit situaci. Nevěřte ministerstvu, že jde pouze o monitoring, a že nikdo nechce nic cenzurovat. To je pravda, která bude platit jen první rok, ale další etapy jsou přímo o tom, jak zabránit šíření informací z alternativy. To je přímo v dokumentu uvedené, že projekt má za cíl využít veškeré prostředky, jak bránit šíření proruské propagandy a tzv. fake news z alternativních médií k uším a očím občanů v ČR.

CyCmUdWXEAAQqCv.jpg
Ukázka práce Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Výroba “přemostění” zabere nějaký čas a vzhledem k tomu, že příští rok jsou v ČR parlamentní volby, bude snaha o omezení vlivu alternativy v ČR opravdu enormní. CTHH bude sledovat konkrétní kauzy a články na alternativě a bude usilovat o spojení (přemostění) těchto článků na chování lidí na demonstracích. Tam se budou podle dokumentu pořizovat kamerami videozáběry chování subjektů a analytický tým CTHH potom ve spolupráci s novináři mainstreamu vytvoří “přemostění” mezi články alternativy a tzv. “závadovým chováním” lidí na demonstracích, kdy takový závadový subjekt může klidně být i provokatér a někdo z řad útvarů ministerstva vnitra, jako jsme viděli tento rok kauzu s dirigentem v hnědé bundě při demonstraci proti migraci v Praze, článek a video o kauze jsme přinesli zde.

Na západě po zvolení Trumpa nastala panika v mainstreamu

V dokumentu se uvádí, že pracovní skupina navrhuje vyhodnocení a vyvození opatření na základě studie a monitoringu závadového zpravodajství alternativních médií v horizontu 2 let s přípravou pro-aktivních opatření na zabránění činnosti “původců šíření závadových informací” v horizontu 3 let. Není tedy pravda, že se nikdo z ministerstva vnitra nechystá nikoho blokovat nebo cenzurovat. Jde pouze o to, že se k tomu nikdo nechystá v době, kdy bude pouze probíhat sběr informací a analýza dat. To je horizont zhruba 1 roku, ovšem vzhledem k volbám do poslanecké sněmovny na podzim 2017 očekávám, že ze strany vlády bude veden tlak na zkrácení analytické práce a na realizaci co nejrychlejších opatření s cílem blokovat publikační činnost vybraných serverů alternativy.

fallback-logo.png
The Guardian informoval o vzniku CTHH v ČR.

Útoky proti alternativě jedou na plné obrátky, např. britský list The Guardian dnes informoval o vzniku Centra proti terorismu a hybridním hrozbám v ČR [4], v článku je citován zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda a list uvádí, že v ČR působí cca. 40 proruských webů, resp. serverů, které šíří “fake news”. Je podivné, že ze všech 40 serverů je v článku na Guardianu jmenován explicitně jenom náš AE News v souvislosti s karetním Majdanem proti prezidentu republiky v roce 2014. Zcela je ale opomenuto, že do vnitřních záležitostí Hradu se vměšoval později už i samotný velvyslanec USA Andrew Schapiro, když radil Miloši Zemanovi, aby raději nejezdil do Moskvy na oslavy Dne vítězství. Právě AE News odhalil vazby mezi českým neziskovým sektorem, Pražskou kavárnou a americkým velvyslanectvím, mezi nimž jsou komplikované a spletité vazby lidí, jednatelů, aktivistů a jejich financování ze zdrojů amerického ministerstva zahraničí a soukromých fondů z ciziny. O těchto vazbách mainstream nepíše, tyto informace přináší pouze alternativa.

Naprosto tak chápu, že činnost alternativy vadí, ale ani ne tak ve smyslu toho, co se děje někde v zahraničí, ale spíš s ohledem na to, co se děje v ČR a na co upozorňuje AE News ve spolupráci s našimi zdroji a informátory, ale v neposlední řadě i ve spolupráci se samotnými čtenáři, kteří nás upozorňují na jednotlivé kauzy v ČR, např. v poslední době to byl skandál s propagací islámu na jedné ze škol ve Zlíně, více zde. Alternativa má nezastupitelnou funkci. Plní tu úlohu, kterou dnešní mainstream už nezvládá, tj. šíření pravdivých informací a souvislostí, které narušují globalisty indukovaný stav kolektivního celoevropského nevědomí obyvatelstva.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Kandelábr
Návštěvník

3 roky Janda nepřežije. Rozumíš mi dobře, ty zmetku jeden vykurvený? Vím, že si to tady čteš.

bezmocná
Návštěvník

Kandelábře, nešpiňte si svědomí… Janda, ani ostatní z Vašeho seznamu, za to fakt nestojí…

Nechte, aby TEN, kdo nám všem každý večer zavírá víčka a dává DOVOLENÍ a impuls, aby se zase otevřela, a kdo o všem ví, tomu deprivantovi Jandovi připravil SÁM, co si ZASLOUŽÍ…
ON to, co si zaslouží, nejlépe ví…
ON VÍ ZCELA JISTĚ VÍC, NEŽ VY – že třeba Janda prošel něčím, co ho dostalo na toto dno… A zohlední to do Jandových celkových zásluh a nadílky.

ON, informovaný, zohledňuje vše, na rozdíl od Vás… A dává Jandovi ještě ČAS. To, že se Jandovi “nic neděje” a může “beztrestně páchat zlo” neznamená, že je vše zapomenuto. Znamená to pouze, že BAŽÍ stopky (odpočítavající čas určený na případnou nápravu toho, co zvojtil, ať vědomě či nevědomě.)

Přenáší se MU vše právě záznamem ze svědomí a z paměti právě v noci – všechny vnitřní i vnější kroky, Jandy stejně tak i moje či Vaše.

Svůj seznam si nechte pouze jako pozorování těchto lidí, jejich osudů, které se naplní Vyšší mocí (nikoli lidskou mocí) přesně tak, jak si zaslouží…

NEŠPIŇTE SE! Ničemu nepomůžete, a ještě zůstanete s pošpiněným svědomím. Pakliže neposlechnete, budete na úrovni vrahů, níž, než pornoherci, napomáhající umlčování těch, kteří mají pravdu… A to není dobrá pozice…

Pavlina
Návštěvník

Kandelábr tady dělá dobrou práci …
a jistě ví co dělá ,jak a proč …
on to svědomí má …
🙂

Jaris
Návštěvník

Bezmocna, i spinava prace musi byt dobre odvedena. Jinak se spina zacne hromadit jak je to dneska. Takova ta potrhla hesla hrajici na city, “nejsme jako oni”, se nevyplaci. Tech kolaborantskych zparchantelcu co je dnes ve vlade a na dulezitych postech je hodne. Zajimave take je, ze ti nejhorsi jsou zidi. To, co provedli s Ceskym statem je sprosta vlastizrada a za tu by mel byt trest odebrani majetku vinnych a nasledne trest smrti.

Strýček Váňa
Návštěvník

Další internetový hrdina:))))

Kandelábr
Návštěvník

Když myslíš strýčku..

Paroubek
Návštěvník

Agent Stb Plavec osobně.

Kandelábr
Návštěvník

Plavec bude taky viset.

martin473
Návštěvník

Velký bratr přitvrzuje, zakládá Ministerstvo Pravdy a brzy bude následovat 5 minutovka nenávisti, stejně jako v Orwellově nadčasovém románu.
Je zle a bude ještě hůře a bohužel brzy. A i ty ovce opět půjdou a zvolí si své katy a oligarchy, obávám se, že než se z toho proberou bude už pozdě na jakoukoliv změnu.

Jája
Návštěvník

Marťas, NIKDY není pozdě. Nemůžou uhlídat stamiliony lidí. Pokoušeli se o to různí, a vždycky pohořeli. Jsme sice pár kroků za nimi, a sotva stíháme reagovat, ale je nás stále víc. A znáš to, jednou se ucho utrhne, a …… nastane den zúčtování. Zatím vždy nastal, i když s velkými oběťmi.

sibolet
Návštěvník
.B.
Návštěvník

Myslím, že první pokus – s mezinárodním přesahem – jsem četl před cca týdnem.
Titulek zněl nějak takto, každý může dohledat: “Hoax z alternativního serveru málem spustil jaderný konflikt”.
Prý si Pakostánci přečetli, že Izrael něco udělá a zvažovali preventivní úder. Tak určitě.

Šlo o ono přemostění. Podle vzoru: vidíte, jak nebezpečné mohou být “fake news”. Musíme je zakázat, je to logickéé a nutné.

U nás to nebudou jaderný zbraně, postačí jen repríza divadelního představení z Thunovské ulice, jen teď jednoho “agresora” s gumovou kostkou odchytí a on odrecituje svůj svědomitě naučený part.

A pozor na hoaxy systému, budou je pašovat do alternativy a je nutná mimořádná obezřetnost.

Dan
Návštěvník

Přesně! Včera jsem tady chtěl dát odkaz na tento článek z “ho*na.cz”, časově mi už ale nevyšlo to dohledat. Hned jsem si říkal, že už to “přemosťování” vlastně dávno začalo. Jak napsala Máša, ovčan dostane informace naservírovány vždy se zpožděním.

kaktus
Návštěvník

…na konci každého problému najdeš zakukleného žida a jeho pařáty. V čr vypelichanou starou škatuli romancovovou a řiťomilce jandu. Skvělá dvojka! A že pejziši nemají smysl pro humor!

Kazatel
Návštěvník

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
Oddíl druhý
Politická práva
Článek 17
(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
(3) Cenzura je nepřípustná.
(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
(5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

Oddíl druhý
Politická práva
Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

Návštěvník
Návštěvník
Miňo
Návštěvník

Dobrý článok.

Carlos IV
Návštěvník

Kdyz slysim ze na tema “Alternativa a proruske weby” pise nejaka kr*va diplomovou praci tak si rikam – kam se to propadl narod Jana Amose Komenskeho.

lenka
Návštěvník

Z dějin se poučil to je jasné a s rozvahou čeká. Věřte. To je na tuty.

Dan
Návštěvník

To jako, že český národ s “rozvahou” čeká? Pokud tím myslíte toto, tak potěš koště….

Máša
Návštěvník

Dopatrala jsem si “pozadi”jedne baby, co mi odpovidala za Markusovou pred vice nez rokem a udelala jsem to proto, ze ta zenska vubec nevedela, o cem pise. No a zjistila jsem, ze sotva prolezla s diplomovou praci na tema: Budoucnost malych politickych stran v CR. I tu jsem si precetla, a musela dat zapravdu oponentovi, ktery tvrdil, ze jde z velke casti o opsane texty a vlastni pohled chybi. Takze jsem ji napsala, ze vlastne dela totez. Opisuje mi ze zakona veci, ktere s tim, o cem mluvim ja, vubec nijak nesouvisi, takze toliko k propadu naroda J.A. Komenskeho ( nutno podotknout, ze ona ceska zenska nebyla, stejne jako Marksova..po ktere dosadili jeste hori…

RRR
Návštěvník

Viděl jsem diplomovou práci na téma něco jako lidskoprávní organizace jako základní stavební kámen moderní společnosti a jak je tam na začátku stručný úvod dimplomanta tak gramatické chyby i-y, holka byla taková submisivního vzhledu, beznázorová, žádné vlastní názory, vše přejaté. Tito lidi se za 30 let dostanou do ministerských funkcí

Administrator
Admin

To jsou ty dlouhodobé procesy. Indoktrinace dětí ve škole vychovává budoucí ztracenou generaci, která si ochotně a s radostí bude jednou kopat vlastní hroby, až jim migranti budou podřezávat krky. V Německu už to tak funguje, Němci hledají důvody, čím se provinili, že je muslimové zabíjejí kamiony. Na německých televizích jsou o tom bizarní diskusní pořady, kde pozvaní “odporníci” na multikulti vysvětlují divákům, že Německo je xenofobní a za útoky muslimů si může vlastně samo.

Jája
Návštěvník

Národ J. A. Komenského se nepropadl nikam. Bohužel na tuto situaci nejsme evidentně připraveni, a nemáme dost prostředků na vše kolem rychle reagovat. Jinak se totiž reaguje s miliony – miliardami na účtě, a týmem lidí kolem, a jinak s podprůměrným platem, rodinou a někteří i s dluhy. Znám mnoho lidí, co sledují tv, a přesto jim jejich intuice říká, že se jim veřejně a do očí lže. Bohužel, stále platí, že kdo má peníze, má i moc. Demokracie to nijak nevyřešila, i když máme všichni stejné volební právo.

rimini
Návštěvník

Kr*avu bych nechal být, je ovlivněna, do pr*dele nakopat a poslat k lopatě zasluhuje prodejný aparát akademické půdy.

Návštěvník
Návštěvník

Co nám přinesla EU?Zákaz zákaz zákaz!!! POZOR – VÝZVA K ODPORU od Viktora Orbana! https://youtu.be/kUKo9ihNOl4

Máša
Návštěvník

Ted uz bude vyzyvat kazdy, je pozde neco udelat a kdkyz se ted lidi vzbouri, tak budou pod dvoji likvidaci: privandrovaleckou i statni…

LCZ
Návštěvník

Orbán má Koule, a přesně pochopil, jak správně používat NEWSPEAK:
´Premiér Viktor Orbán řekl, že země musí čelit „sovětizací“ Evropy a chránit své hranice před masovou migrací, informuje agentura Reuters.´
Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201610244008372-Premier-Madarsko-zachraneni-Evropa-sovetizace/

wpDiscuz