Týden s Putinem na TV Prima je předzvěstí hlubších politických změn v...

Týden s Putinem na TV Prima je předzvěstí hlubších politických změn v ČR po podzimních volbách. K lepšímu? Ne nezbytně! Nahý císař západu vyrazil do butiku na nákupy? Privatizace nebo zestátnění ČT po volbách?

Týden s Putinem na TV Prima je předzvěstí hlubších politických změn v ČR po podzimních volbách. K lepšímu? Ne nezbytně! Nahý císař západu vyrazil do butiku na nákupy? Privatizace nebo zestátnění ČT po volbách?

Celý tento týden bude v českém mediálním prostoru ve znamení protiruské hysterie. Televize Prima na své stanici Zoom bude od pondělí do čtvrtka od 20.00 hodin vysílat dokument amerického režiséra Olivera Stonea o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Série celkem 4 dílů odhaluje a předkládá divákům hlavní pohledy a pozice ruského prezidenta na ruské domácí i mezinárodní otázky. Je to vynikající studijní materiál o základech procesů řízení, protože odhaluje vnitřní pohnutky a myšlenky Vladimira Putina, které uplatňuje při řízení Ruska. V prvním dílu pořadu zazněla ze strany Vladimira Putina zásadní myšlenka ze sportovního juda, že není chybou v některých věcech ustoupit, pokud ústup vede ke konečnému vítězství. Toto byl ze strany prezidenta jednoznačný vzkaz na adresu těch, kteří si přáli, aby Rusko vstoupilo na Ukrajině do otevřené války a dosud Vladimir Putin čelí silným tlakům za toto rozhodnutí.

Oliver Stone a Vladimir Putin.

Velmi zajímavá je také informace, že Rusko se vyvázalo z područí Mezinárodního měnového fondu a po rozpadu SSSR zaplatilo za ostatní členské země SSSR všechny dluhy, které měly ve vztahu k IMF. To je sice překvapivá informace, ale na druhé straně naprosto logická. Vladimir Putin chápe, že dluh je jedním z hlavních nástrojů globální moci a každá země, která má dluhy u IMF je automaticky vazalem a poslušným vykonavatelem přání globalistů. Dluh není předmětem splacení, dluh je prostředkem kontroly a ovládání. Pokud by americká vláda neměla takový dluh, nemohli by ji židé a FED ovládat takovým způsobem, jakým ji ovládají. Vladimir Putin také v pořadu uvedl, že američtí prezidenti se mění, ale politika USA zůstává pořád stejná. Zatímco Rusko má dluh 12 až 13% svého HDP, tak naproti tomu USA mají více než 100% zadlužení vůči svému HDP. Z těchto úrovní zadlužení potom vychází rozdíl politik mezi Ruskem a USA.

Dokument Olivera Stonea s Vladimirem Putinem je učebnice procesů řízení!

Mnoho lidí se ptá, a je to často i součástí dotazů do redakce, proč mezinárodní instituce neustále půjčují peníze i hluboce zadluženým státům, třeba právě Řecku. Jenže odpověď na tuto otázku je naprosto jednoduchá. Dluh není určen k tomu, aby byl splacen. Dluh je nástrojem poroby a vazalství k ovládání dlužníka a není zájem na tom, aby se dlužník z dluhu vymanil. Je to něco jiného, než co funguje u spotřebitelských úvěrů, kde banky sledují zisk. V mezinárodní politice je dluh uplatňován k tomu, aby vlády zadlužených zemí poslušně poslouchali své věřitele. Tuhle aby souhlasili s vojenskou misí NATO do daleké země v Asii, támhle k bombardování Jugoslávie, tuhle k vytvoření bezpilotní zóny, támhle k přijímání migrantů, tuhle k nasunování zbraní k Rusku, támhle k propagaci LGBT atd.

Groznyj, Čečensko, rok 2000. Výsledek podpory amerických neoconů islámským povstalcům Šamila Basajeva, kteří usilovali o vznik Čečenské islámské republiky s právem Šaría podle vzoru dnešního Islámského státu v Sýrii.

TV Prima se rozhodla seriál zařadit do vysílání na Prima Zoom těsně po premiéře v USA, kde Oliver Stone schytal obrovskou kritiku od amerických médií a neoconů za podlézání Vladimiru Putinovi, jenže tento dokument je důležitý v tom, že ukázal celému světu, že Vladimir Putin je obyčejný člověk, který pochází z rodiny, která prošla Velkou vlasteneckou válkou a přežila blokádu Leningradu, největší obléhání jakéhokoliv města v historii celého lidstva, která je v učebnicích zastíněna Stalingradem, ale právě Leningrad je příkladem nezlomnosti ruské duše. Anglosasové toto nikdy nepochopí, že válka nekončí ve chvíli, kdy dojdou peníze, ale až ve chvíli, kdy je prolita krev posledního obránce. I toto zaznělo v prvním dílu dokumentu a bylo zjevné, že Oliver Stone to jen těžko dokázal pochopit. Stejně tak srovnání chudoby v USA během ekonomické krize za Reagana a chudoba v rozpadajícím se Rusku na konci Jelcinovy éry jsou dvě věci, které nesnesly srovnání.

Nedělní “plivaná” na České televizi

Česká televize už v neděli v pořadu Newsroom na ČT24 odvysílala propagandistický a pomlouvačný pamflet, který je učebnicovou ukázkou systému řízení odporu, protože ČT zaútočila na 3. a 4. stupni odporového gradientu (diskreditace a dehonestace) na TV Prima za rozhodnutí odvysílat tento seriál, ale stejně tak zaútočila na Jana Korála, provozovatele alternativního serveru NWOO.org a právě Jan Korál se stal terčem opravdu hnusné dehonestace, když ČT odvysílala v Newsroomu názor Jiřího X Doležala z časopisu Reflex, že pan Korál je podle jeho názoru neúspěšný člověk, kterého nikdo v ČR neuznává, pouze v Rusku a jako projev vděku potom pan Korál šíří v ČR proruské názory a postoje. Tohle je pomluva a špína, za kterou by se měla ČT omluvit, protože odvysílat na televizi tvrzení o někom, že někdo je neúspěšný a že šíří v ČR z vděčnosti ruskou propagandu, to je opravdu přes čáru. Jak nám napsala paní Ludmila z Přerova, po zhlédnutí této pomluvy pana Korála v Newsroomu na ČT24 se rozhodla, že odhlásí televizi. Za tohle prý koncesionářské poplatky platit nehodlá.

Jan Korál, provozovatel NWOO.org

Co mi přijde velmi nebezpečné, to je prostor, který ČT v pořadu dala Václavu Štětkovi ze sluníčkové fakulty FSV UK, který doporučil, že by TV Prima měla na konci pořadů s Putinem nabídnout divákům diskusi s odborníky, kteří by divákům poté vysvětlili, jak si mají v hlavě přebrat dokument o Putinovi, který právě viděli. Jinými slovy, pan Štětka považuje občany ČR za nesvéprávné debily, kteří neumí číst titulky a nechápou, o čem Vladimir Putin hovoří.

Něco podobného dělala v minulosti ČST před rokem 1989. Pamatuji si, jak tehdy v 80. letech běžel na 1. programu ČST seriál Synové a dcery Jakuba skláře, což byl seriál podle scénáře Jaroslava Dietla, který byl časově široce rozkročený. 13-dílný seriál začínal v roce 1899 a končil v 50. letech 20. století. Československá televize seriál odvysílala v roce 1986 a po skončení posledního dílu, který byl nejvýbušnější z politického hlediska (udávání za války, kolektivizace, rozgulačování), následovala beseda “odborníků”, kteří divákům vysvětlovali, jak si mají vysvětlit to, co právě viděli v posledním díle seriálu. Pamatuji si na to dodnes, jak jsme se doma smáli, jak se komunisté snaží vysvětlit, že Češi neudávali gestapu, že nekolaborovali (nebo jenom málo) a že kolektivizace byla dobrovolná. Nikdy bych si nepomyslel, že v roce 2017 bude nějaký Štětka z FSV UK požadovat tytéž vysvětlovací následné besedy (dnes by se spíš řeklo newspeakem moderně “after-party”) ve vztahu k vysílaným dílům dokumentu o Putinovi.

Prima pochopila nadcházející změny v Evropě

Jenže rozhodnutí Primy zařadit dokument Olivera Stonea do vysílání znamená i něco jiného. Je to v podstatě mediální povstání Primy proti americkému samoděržaví v televizním průmyslu. Už dříve Jitka Obzinová z Primy odhalila, jak se manipuluje válečné zpravodajství, Prima se nebála medializovat kauzu z Jihlavy s iráckými uprchlíky, kteří ohrnovali nos nad kvalitou ubytování a nakonec utekli do Německa. Současné zařazení dokumentu Olivera Stonea do vysílání, a navíc tak rychle po americké premiéře, je znakem změn, které Prima přináší do českého mediálního prostoru. Na Primě začínají chápat dynamiku nálad v české společnosti. Důvěra občanů v českou vládu je na historickém minimu, zahájení řízení s ČR ze strany Evropské komise kvůli nepřijímání uprchlíků, pád Bohuslava Sobotky a nekonečná vlna teroristických útoků v Evropě za použití aut a dodávek prostě způsobuje strach v lidech a obavy o vlastní budoucnost.

Jiří X Doležal, redaktor časopisu Reflex.

Nikdo si nemůže myslet, že by někdo věřil tomu, že české členství v NATO přináší bezpečnost. Ani doma, ani v zahraničí. V Sýrii se situace stabilizovala ve chvíli, až když tam přišla ruská vojska. A jediné, o co se USA teď snaží, je vyvolání ozbrojeného střetu s Ruskem v Sýrii, viz. eskalace situace ze včerejška, kdy americký letoun F-18 Hornet sestřelil zastaralý frontový letoun Su-22 syrského letectva v bitvě proti ISILu u města Rakká. Rusko na to zareagovalo přerušením spolupráce ruské protiletadlové obrany s Američany a nově budou americká letadla v Sýrii na ruských radarech označena jako nepřátelské cíle. V reakci na toto Austrálie ukončila s okamžitou platností své operace ve vzduchu v Sýrii [1]. Pentagon prý nic zastavovat nebude. Situace se tak může zvrhnout do konfliktu mezi USA a Ruskem v Sýrii.

Andrej Babiš chystá pro “zkorumpovanou pakáž” dárek po volbách

Po volbách v Česku na podzim začne Andrej Babiš pracovat na demontáži České televize. Tuto informaci má naše redakce potvrzenou již ze dvou zdrojů z okolí hnutí ANO. Česká televize překročila rubikon svým pořadem Reportéři ve vztahu ke kauze korunových dluhopisů Andreje Babiše. Ten na to reagoval slovy, že lidé z redakce ČT jsou zkorumpovaná pakáž. Podle informací se uvažuje pro Českou televizi o modelu zestátnění a redukce na 3 vysílací kanály (zpravodajství, kultura a sport), zrušení Rady ČT a ředitele ČT by jmenoval přímo buď premiér anebo ministr kultury, do jehož resortu by ČT nově spadala. Na chod ČT by nově dohlížela sněmovní komise pro Českou televizi a Český rozhlas. Ten by se svezl společně s ČT v tomto zestátnění. Kromě modelu zestátnění se uvažuje i o tzv. “provozní privatizaci” formou leasingu od státu.

Andrej Babiš chystá po volbách změny ve statusu ČT.

Soukromý zájemce by na dobu 10 let získal leasingovou licenci a kapacity ČT a musel by vysílat nekomerční obsah. Příjem subjektu by byl nadále z koncesionářských poplatků. De facto by tak ČT byla v majetku státu, ale provozovatelem by byl pověřený a licencovaný soukromý subjekt na omezenou dobu. Po uplynutí doby licence by se vypsalo nové výběrové řízení na nového provozovatele. To je model některých státních TV stanic v EU, ale také třeba v Číně. Česká televize je v dnešní době vysílačka, která jakoby patří všem, ale ve skutečnosti nepatří nikomu.

A podle toho to také v ČT vypadá. Je to chlév, do kterého tečou peníze občanů ČR a Česká televize za tyto peníze potom občany dezinformuje a prosazuje protinárodní teze, propagaci LGBT, propagaci EU, Evropanství, propagaci islámu, multikulti Sněhurky atd. Privatizace ani zestátnění ale nebude cestou k lepšímu. Pouze se změní velení. Ke změně informačního obsahu je potřeba změnit politický éthos v zemi. A to podle průzkumů bude hodně těžké, když většina lidí chce volit právě Babiše. Dají se ale po volbách očekávat změny, odstup EU od USA, další a další rozkoly s americkou mocí v Evropě.

Mainstream usiluje o záchranu svého monopolu na zpravodajství, ale už je pozdě

Vedle nového pojetí mediálního obsahu Primy lze sledovat i nové zoufalé kroky mainstreamu, který se chce učinit znovu věrohodným. Mediální outlety, Česká televize, Economia Zdeňka Bakaly a další subjekty, pořádají konference a diskusní fóra se studenty, kde se hovoří o dezinformacích a o tom, jak je ta alternativa špatná. Na YouTube mají tato videa nízkou sledovanost, ovšem přesto je možné vidět snahu, jak třeba Bakalův Respekt pořádá v Brně diskusní seance se studenty z Masarykovy univerzity, jak se mainstream snaží nově navléct do role těch, kteří přináší pravdivé zprávy. Všichni vědí, že mediální císař je nahý. Všichni chápou, v koho žoldu pracuje mainstream. Přesto se ale zdá, že mainstream se snaží tvářit, že nakupuje v butiku pravdy, že jeho nahota ve smyslu holé a čiré propagandy je pouze dezinformace a křivé obvinění. Není. Mainstream ztratil důvěru veřejnosti už dávno.

Veřejnoprávní médium a pořad sloužící jako diskreditační a dehonestační platforma proti alternativě a lidem, kteří ji zastupují.

A právě proto je potřebné, aby alternativa dál plnila svoji úloha. Aby byla v pevném kontaktu s občany a se svými čtenáři. Protože mainstream píše tak, jak majitel a oligarcha řekne. A je úplně jedno, jestli je to Andrej Babiš (Mafra) nebo Zdeněk Bakala (Economia). Ve videu ČT nahoře si všimněte, že i když se tam hovoří o panu Korálovi, propagandistická redakce zpravodajství ČT tam nezapomene pro dokreslení nahodit záběr na stránky AE News, aby bylo divákům jasné, že i my si jezdíme do Ruska pro informace, jako si jezdí “přistižený” pan Korál. Jenže celé je to pouze součást propagandy ČT a jejich obav z vlivu, jaký má v poslední době alternativa a v neposlední řadě AE News na veřejné mínění v ČR. Rozdíl je v té hlavní a zásadní věci: My píšeme pro lidi, ne proti nim! Lidé nás podporují, protože cítí, že nepíšeme na něčí objednávku.

V souvislosti s tímto konstatováním bych závěrem chtěl mimo téma požádat naše věrné čtenáře a také pravidelné posluchače mých pátečních pořadů, aby zvážili podle svých možností jakýkoliv finanční příspěvek na zachování provozu AE News i na další měsíc, na červenec, první měsíc prázdnin a dovolených. Do konce tohoto měsíce zbývá 10 dnů a jako již tradičně jsme tak nějak zvyklí, že zatím jsme se nedostali ani přes polovinu s vybranými příspěvky. Většina z Vás na nás nezapomíná a ke konci měsíce je vždy jasné, že naši čtenáři jsou s námi.

Tyto výzvy jsou tak určeny hlavně novým čtenářům. AE News si dovolenou v létě brát nebude, budeme přinášet informace i přes léto a rozhodně se nedají čekat okurky, protože toto léto bude politicky i migračně velmi horké. Bez finanční podpory Vás, našich čtenářů, se však neobejdeme. Za námi nestojí oligarcha, ani zahraniční fond. Náš provoz hradí jen naši čtenáři. Přispět nám můžete zde jedním z možných způsobů, bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou. A to ve všech případech jak z ČR, tak i ze Slovenska. Děkujeme předem všem našim čtenářům, kteří nezůstanou lhostejní, protože každá částka našemu serveru a projektu opravdu pomáhá.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: Česká televize [2]

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Kundopal
Návštěvník

ČT poplatky bez náhrady zrušit a potom ať si vysílají pro mně za mně třeba nonstop porno (vlastně se to od toho co vysílají už teď zase tak moc neliší)

albatros
Návštěvník

No rozdíl tam je. Kurvy v pornu si nehrajou na seriozní novináře 😉

Nobody
Návštěvník

V žádném pornu žádné kurvy nejsou, ale sexuální pracovnice. Kurvy jsou právě v té ČT. Víte jaký je rozdíl, mezi prostitutkou a kurvou? Prostitutka je povolání – sexuální pracovnice, kurva to je nátura.

Ema
Návštěvník

Odhlašuji televizi a rádio

Carlos IV
Návštěvník

Pozde Emo ale prece. Ja to udelal uz pred 11cti lety. Pozdeji jsem odhlasil i sve telo 🙂

Brutopýr
Návštěvník

TV sračomet jsem vyhodil před víc jak 15 lety, ještě když to byla bedna (židobedna) a ne placka (židoplacka). Kdo se toho zbaví, a odvykne si, pak při náhodném zahlédnutí někde jasně vidí co je to za šílený blikající oblbovák, jaké jsou to rány do mozku.

zub za zub
Návštěvník

Odhlašte TV jako já. ušetřím si nervy a místo placeni prolhané bedny posílám peníze AE news. Já chci vědět pravdu. Tady ji nacházím a děkuji za to.

kari
Návštěvník

Nevidim duvod, proc by nejaka televize v CR nemohla vysilat nekolikadilny rozhovor s Putinem. Je prezidentem vyznamne velmoci, ktera promlouva do svetoveho deni. Klidne bych i uvitala, kdyby se podobne veci vysilali i o jinych statnicich. Treba i s Trumpem apod. Koho to zajima, at se podiva a udela si sam obrazek o nazorech a recich dotycneho a o realite.

Už mám jasno
Návštěvník

Škoda, že V. Putin nemůže kandidovat v ČR, protože už bych konečně věďel, koho mám volit! Až bude mít v ČR pobočku, tak ať mi dá vědět. Rád pomohu ☺ M

.B.
Návštěvník

Ten Newsroom, to byla tedy neskutečná sračka. To si gratuluju, že žádný poplatky neplatím.
Jo: a Rusko že se prý vměšuje, co by soudruzi řekli na toto:
http://zpravy.idnes.cz/europoslankyne-syrske-vesnice-kellerova-f1y-/zahranicni.aspx?c=A170620_134147_zahranicni_bur

Europoslankyně za zelené navrhuje, aby se na východ Evropy přesunuly rovnou celé syrské vesnice, aby prý měli mohamedáni kamarády a nestýskalo se jim.

.B.
Návštěvník
zleoš
Návštěvník

Vložený pořad ČT je na zblití, nekoukám televizi posledních 15 let a taková dávka demagogie je pro mne příliš silné kafe – dokázal jsem to dokoukat až na druhý pokus. Už aby ten presstitutský havloidní xindl skončil u lopat kam patří.
A palec nahoru pro pana Korála za vyjádření pro redakci newsroomu!

NoName312
Návštěvník

Dekuji za posledni dva clanky o tomto zajimavem dokumentu.

Plne souhlasim se zavery, ktere jsou v clanku velmi dobre popsany a to:

1. Dulezitost CR a boj o nej se vede neustale, protoze koho vliv zde bude dominantni, toho vliv bude pak dale stoupat a sirit se i v cele nejen stredni Evrope.

2. Je jasne zretelne – a to jiz nejen v tomto roce – vyrazna zmena nalad a nazoru, ktera u nas byla, je a bude. I mene angazovani lide se zacinaji zajimat o nestrovnalostech mezi tzv. oficialni zurnalistikou a jejich nazory a tim, co je mozno videt ve skutecnosti, Zde bych rad podekoval i tomuto serveru za jeho praci, ktera byla, je a bude velmi uzitecna. Cesi jsou velmi zajimavy narod a jedno z jejich charakteristik je jejich cit pro pravdu a fales. Proto je zde take velmi casto videt v prni sledu zmeny, ktere v dalsich zemich budou teprve uplatnovat.

3. Teto zmena je tak rozsahla, ze ji jiz neni mozno ignorovat, uvedomuji si ji jiz i ti, kterym neni po chuti a zoufale se snazi s tim bojovat, podle meho nazoru je to ale amaterska prace, ktera jen urychli tento proces – viz. prilozene video, tv moc nesleduji, ale po jeho zhlednuti musi kazdemu byt jasne, co se deje a to nejen politiku, tzv. novinarum, ale jiz i tzv. “pravdovlaskarum”.

4. EU centrala jiz take pochopila o co jde, viz. posledni rozhodnuti o zazalovani CR o neplneni tzv. migracnich kvot(CR, MADARSKO, POLSKO), ktere nucene vydiraji samostatne staty prijimat, zivit a chranit sve budouci problemy – jde o rozestvavani lidi proti sobe tak, aby nemeli cas premyslet, co se opravdu deje – a je jedno jestli to je Krestan vs Muslim, Bili vs Cerny, Slovan vs German, Heterosexualove vs Homosexualove a mohlo by se pokracovat. I v Bruselu pochopili deje, ktere nejen u nas, ale v cele V4 probihaji a to prosim jiz nejakou dobu a proto take zvolili tuto strategii, ktera moc pozitivnich reakci asi nepobere, ze? Jak jinak by bylo mozne, aby soukroma televize pustila v hlavnim vysilacim case 4 dilny, v celku kolem 8 hodin dlouhy rozhovor s tzv. nepritelem? A to prosim hned po jeho premiere v USA ve stejny cas, jako v Rusku. Jiz tento samotny fakt jasne ukazuje – a to prosim jiz bez jakehokoliv zavoje ci pardonu, co tu bylo a je a nejspise bude probihat za procesy.

5. Porad je vysilan ne pro nas, ale pro siroke publikum, aby i jim byla dana moznost se zamyslet nad deji ve svete a to z te druhe – jeste dnes stale – nepratelske strany. Je tu stale velka cast lidi, kteri zazili komunismus, SSSR a vidi tak dnesni situaci stale ve stejnem narativu, neuvedomuji si, ze dnesni Rusko neni SSSR a take nekriticky akceptuji politiku USA bez toho, aniz by si analyzovaly jeji kroky – vzdyt je to ostrov svobody ze? Presne pro toto publikum bylo nutne odvysilat tento porad.

6. Tento bod se nebude libit vsem, ale za me osobne, neni vyhra byt S NEKYM(prvni republika – FRANCIE, po valce s RUSKEM, po revoluci s USA) proti NEKOMU(po valce proti USA, po revoluci proti RUSKU), ale nase pozice by mela byt pronarodni, pro stredoevroska(V4) plus dalsi zeme okolo, a spolupracujici s vsemi, kteri maji zajem. Hajit nase lidi, nasi zem a nase tradice, ale take nehanet ci nevyvolavat konflikty s jinou kulturou, zemi, spolecenstvim lidi jineho nazoru.

7. Rozhovor s p. Putinem samozrejme nemohl byt vydan bez jeho souhlasu a jeho korektur, nevystupuje tam jako osoba Putin, ale jako prezident Ruske federace a v jejim zajmu a tak se take musi brat jeho odpovedi, narazky a postoje(i kdyz se priznam, ze v v mnohem me sympaticke a majici podobny nahled jako muj – napr. kratkodoba a sebedestruktivni politika USA, obrana tradicni rodiny, vztahu muz a zena atd.). Je to porad, ktery ukazuje RUSKY pohled na svetove kolbiste a tak by se k nemu i clovek mel stavet. Histericke reakce nasich tzv. novinaru pak jen ukazuji, ze valna cast obyvatel ma mnohem blize k teto politice jak k te, ktera se propaguje nyni.

8. Jedina neznama je Nemecko – tak jako vzdy, to bude bojovat o vliv u nas do posledniho dechu, ma zde nejen ekonomicke a politicke zajmy a tak predstavuje svuj pohled – viz. tzv. nova evropa, nemyslim si ale, ze v dnesnim situaci, v dnesnim informacnim poli bude mit jeste sanci na uspech. Kdyz uz, tak bude vynuceny a tudiz kratkodoby, ktery se nakonec obrati proti svemu zdroji – tak jak tomu bylo i drive – viz. napr. protektorat Cechy a Morava za druhe svetove valky.

9. Otazka zni, pochopily i nasi predstavitele politickych stran ktera bije, nebo budou muset byt vymeneni?

S pozdravem
NoName312

Janaz
Návštěvník

Súhlasím, až na to, že program je najmä pre nás, čo sme zažili socializmus atď.. Práveže podľa mňa je tento program najviac prínosný pre ponovembrových dospelých, ktorí z titulu svojej mladosti nezažili ani to dobré a ani to zlé, čo bolo a teda boli maximálne prístupní vymývaniu mozgov. Hoci veľká väčšina mojich príbuzných a známych je v mojom veku a starších a teda sme všetci prežili značnú časť života v socializme, NIKTO z nás nie je nepriateľom Ruska, rešpektujeme a aj závidíme Putina a dúfame, že sa podarí poraziť a zničiť bruselského molocha aj s jeho prisluhovačmi v našich krajinách.

Pavel
Návštěvník

Zajímalo by mě, když Putin říkal, že Spojené státy mají dluh 18 trilionů dolarů, tak jakou škálu používá Rusko? Krátkou nebo dlouhou?
Jestli používají taky krátkou nebo dlouhou(jako my)?
Kolik je to v přepočtu na naše?

albatros
Návštěvník

Americké triliony sou naše biliony a amíci sou zadlužený v bilionech. Akorát ta částka je diskutabilní, protože se jedná jen o část dluhu. Nevim přesně, ale asi jen federální vlády. Celková částka dluhu je přes 60 bilionů, počítáno za všechny státy SSa.
Jinak ruskou aritmetiku neznám, ale miliarda je velmi specificky česká, tudíž Rusové možná používají stejný systém jako amíci a Putin určitě myslel správnou částku.

Micanut
Návštěvník

Ta castka je jeste vetsi, kdyz SE zapocitaji budouci vydaje (zavazky) na vysoke penze federalnich uredniku, kterych je dnes uz vice nez pracujicich, vytvarejicich hodnoty. Byrokracie uz dnes parazituje na produktivni casto obyvatelstva, myslim, 52 procenty (nemam po ruce presnou statistiku). Za Clinton, Bushe, a pak specialne za Barry Soetora vladni monstrum vyssava z lidi tezke penize ve forme skrytych dani na temer vse, na CO SE podivate, a to formou poplatku za kazdou malickost, at je to tzv. Federal excise tax, ruzne FEES (poplatky), extra CHARGES ( dalsi poplatky navrsene na predchozich poplatcich, apod. Samozrejme tisknuti penez a totalni znehodnocovani dolaru pokracuje obrovskym tempem, aby SE tento dluh penezne zlevnil, a spotrebni ceny rostou drastickym zpusobem. Samozrejme vyplaty silne pokulhavaji (cilene ochuzovani obyvatelstva). Nektere zbozi za posledniho 30 let “zdrazilo” az o 900%, vyplaty tak maximalni o 200%, v nekterych sektorech je zaznamenan jeste mensi rust diky prave obrovske konkurenci….dolar OD roku 1913 (vytvorena Federal Reserve Bank – zde SE nenechte mylit – nejedna SE vubec o vladni, ale soukromou banku vlastnenou Rotchildem &CO., ktera nepodleham vladni autoritu, ale urcuje cely beh nejen SSA) ztratil pres 99% sve hodnoty, kdy hodnota dolaru cela dve stoleti predtim byla vicemene stejna, zhruba 22.5 dolaru za trojskou unci zlata (33.2gramu). Cisla zde udana nejsou uplne presna, jsou priblizna, nejsem detailista, ale obrazek si muzete udelat.

Pavlina
Návštěvník

Tady je vizualizace : http://demonocracy.info/
Ale u zlata je to jinak tam mají chlív …

Janaz
Návštěvník

Pozrela som ruský slovník a tam je pre náš bilión výraz aj bilion aj trilion.

Zighartice
Návštěvník

Stále více antidemokratů v EU (těch, kteří alespoň tuší, která bije) se snaží pod nejrůznějšími záminkami (např. “šíření ruské propagandy”) prosadit cenzuru internetu. Naštěstí to není tak úplně jednoduché po technické stránce a navíc se tím dostávají do rozporu se stále dalšími složkami společnosti, organizacemi a politickými stranami, které do této doby byly s vládnoucími režimy více-méně konformní. Případně své názory a postoje zaštiťujícími heslem “reforma”, asi jako za Husáka silně umírněně reformní komunisté (včetně členů užšího vedení KSČ).
Nejednoduchost technické stránky cenzury internetu (nedaří se to stoprocentně ani Číně, ani teokraticky absolutistickým státům islámského světa) akcentuje skutečnost, že “blokovací” opatření jsou daleko účinnější v situaci, kdy lidé na cenzurované informace narážejí více-méně náhodou, než v situaci, kdy po nich cíleně pátrají. Nehledě k tomu, že od určité míry “promořenosti” populace (která je IMHO v řadě oblastí EU překročena) se mohou nezávislé a tudíž i pravdivé informace šířit i dalšími kanály, na internetu nezávislými. Konec konců, za protektorátu i za komunistů se o tom, co bylo v zahraničním rozhlase, také dozvídali i lidé, kteří ho, z nejrůznějších důvodů (třeba tenké stěny bytu a němečtí sousedé), neposlouchali.
Hlavním faktorem stávající situace je ono uvědomění si významného a stále rostoucího počtu EUroobčanů, že je a jejich rodiny stávající režim svým politickým směřováním ohrožuje na životech.

ČT také názorně ukazuje skutečnost, že začínají narůstat rozpory uvnitř prorežimních sil. Kritika ČT je velice krotká a řadu zásadních věcí a jevů pomíjí či záměrně ignoruje. Přesto je její reakce na dokument amerického režiséra Olivera Stonea o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi až iracionálně ostrá. Druhou stránku naprostého mimoňství (cudněji by se to dalo nazvat “ztrátou zpětné vazby”) stávající ČT věrchušky, k níž se propracovala jednoznačně vlastním úsilím a systematickou výchovou svých členů k intelektuální těžkopádnosti, reflektuje můj dnešní postřeh při cestě žlutým autobusem.

Dvě slečny okolo 25-27 let vedly rozhovor, který nešel přeslechnout ani se zacpanýma ušima. Slečna Y popisovala své zaměstnání v ČT na postu editorky zpravodajství. Mimo otázky slečny X typu: ” Jak se ti na “Kavkách” líbí?”, “jakou známou osobnost si v poslední době potkala, případně s jakou známou osobností jsi mluvila”, “který moderátor má hezký zadek” atd., mi v hlavě utkvěla dvě sdělení slečny Y.
První se týká postesku nad tím, jak se kolegium editorů zpravodajství nachází permanentně pod tlakem při vyhledávání a posuzování témat k redakčnímu zpracování. Dle jejích slov jsou slečně Y a jejím kolegům delegovány pokyny z vrchního velení ČT, aby se zaměřovali převážně na témata, ketré mají diváky víceméně šokovat. Sama tento emoční výlev zakončila slovy:” My už s takovou vážně za chvíly budeme jako ten bulvár. Namísto toho, abychom zpracovali tři, čtyři pořádná témata pro objektivní zpravodajství, jsme nuceni šokovat 7 až 10 s_r_a_č_k_a_m_i denně”.
Druhá věc se týkala připomínky slečny X k situaci na Filipínách, Mali a Anglii, spojované s teroristickými ataky a přídopotku, v němž uvedla: “Za chvíli to bude vybuchovat u nás a co potom?” Reakce slečny Y mě vlastně ani nepřekvapila: “Hele na to nesmíš vůbec myslet a nesmíš si to vůbec připouštět, protože s tím stejně nic neuděláš…”

Co k tomu dodat a co dělat? Hlavní je nyní přijít k volbám a dát svou nespokojenost rozumným (tj. hlasem pro protestní strany reálně průchozí do parlamentu) způsobem najevo. Volby nesmějí být podceňovány, protože pokud nepřevolíme demokraticky orientovanou garnituru politiků, tak se může v dohledné době stát, že volby buď budou úplně zrušeny jako ve Švédsku (Švédové se mohou utěšovat, že je to “dočasné” ale my, na rozdíl od nich, víme, že jednotkou dočasnosti je jeden furt), případně bude zavedena nějaká “jednotná kandidátka multikulturní proEUnijní fronty”. A nesmíme se nechat uchlácholit ani volebním vítězstvím (jak se to stalo demokratickým silám v Československu v roce 1948), možná bude třeba hodně hlasitě zachřestit zásobníky u kalašnikovů, aby si antidemokratická sběř nechala zajít chuť na nějaký “evropský únor”.

kari
Návštěvník

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=441325&sId=&mId=
Americane uz zacinaji v Syrii nejak sefovat, strilej to tam jak ze sportu holuby. Nedavno sestrelili vladni letoun. Nevsimla jsem si, ze by US vojaky nekdo do Syrie pozval, nebo ze by meli mandat OSN. Strilej si v Syrii naprosto protipravne. Bouzel, jak je videt, nikdo jim v tom neni schopen zabranit.

M.C.
Návštěvník

Ale je.
Rusové pozastavili dohodu o spolupráci.
Australané couvli otevřeně, Američané prohlásili že necouvnou, ale vsadím boty, že přestali do přífrontového prostoru létat a jenom tam střílejí rakety.
Vzdušnou podporu sil útočících jižně od Tabky a Rakky holt budou muset dočasně převzít Rusové, na které se Američané vystřelit neodváží. Sestřelit syrský letoun nebo iránský dron si ještě lajzli, ale sestřelení ruského stroje (nebo jenom napadení) by pro ně mohlo mít nepříjemné důsledky jako v případě dvou ruských důstojníků zabitých při ,,omylu” v Deir-az-Zoru kdy Rusové na oplátku vybombardovali bunkr v Aleppu, kde zařvalo 30 důstojníků, vesměs ze zemí NATO, zbytek z Kataru a SA.
Jedna věc jsou prohlášení pro tisk, jiná věc je realita na bojišti.

wpDiscuz