Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA...

Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA na Severní Koreu! Trump se definitivně zbláznil, zachraň se, kdo můžeš?

Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA na Severní Koreu! Trump se definitivně zbláznil, zachraň se, kdo můžeš?

Situace na korejském poloostrově eskaluje. Po včerejší informaci Pentagonu, že Donald Trump osobně nařídil formaci bojových plavidel skupiny Carl Vinson, aby změnila kurz a místo do Austrálie, aby plula k pobřeží Korejského poloostrova [1], přichází na řadu i reakce Číny, která je v šoku. Podle jihokorejské tiskové agentury Chosun nasunula Čína během pouhých 24 hodin k severokorejské hranici na 150,000 vojáků [2]. Západní média se nedokáží shodnout, jestli Peking reaguje na poslední raketové zkoušky Pchjongjangu, anebo na hrozbu americké invaze do Severní Koreje. Z Pentagonu o víkendu začaly přicházet neuvěřitelné informace. Trump zvažuje vyslání amerických vojsk do Severní Koreje a do Sýrie. V obou případech by šlo o invazi. A to není všechno. Pentagon začal rušit dovolené většině důstojníků a velitelům naplánovaných na léto tohoto roku. To je pokaždé předzvěst amerického angažmá pozemních sil v cizině.

USS Carl Vinson, letadlová loď třídy Nimitz.

Aby nebylo pochyb o tom, že Donald Trump se asi definitivně zbláznil, dnes zazněla z Bílého domu šokující informace, že prezident Trump zvažuje na Rusko uvalit další nové sankce, a to jako trest za ruskou podporu Bašáru Asadovi [3]. Doslova ze dne na den se z Donalda Trumpa stala loutka a figurína amerických jestřábů a všichni Trumpovi fanoušci zůstávají stát v šoku. Čína se nebojí Severní Koreje, vojáky nasunula k hranici pro případ, že by hrozilo nasunutí americké „demošky“ do Severní Koreje. Čína vidí v USA hrozbu kvůli americkým provokacím v Jihočínském moři a pokud by USA obsadily Severní Koreu, příští na řadě by byla Čína. Více než 150,000 vojáků čínské lidové armády je tak připraveno pomoci Severní Korei v případném boji s americkým agresorem.

Generál tlačí Trumpovi do hlavy myšlenky na pozemní tažení v Sýrii

Informace o možností nových sankcí proti Rusku přinesla také ruská agentura Interfax. Nové sankce by měly být namířeny proti ruské armádě. Je to zřejmě odveta Bílého domu za sestřelení amerických Tomahawků v pátek, z nichž více než polovina do cíle nedoletěla při útoku na syrskou základnu Shayrat. Sankce by se týkaly zřejmě vybraných generálů a také civilistů napojených na ruský vojensko-průmyslový komplex. Stejně tak Interfax varoval o ukončení ruských charterových letů do Turecka. Erdogan vyzval k sesazení Bašára Asada, pochválil Donalda Trumpa za útok na syrskou základnu a nově už to vypadá, že se znovu přestal s Ruskem kamarádit. Obama odešel z Bílého domu a Erdogan vidí v Trumpovi příležitost na změnu, ze které by mohlo Turecko těžit. Pokud by se Turecko připojilo k protiruským sankcím v podobě zákazu charterových letů ruských aerolinek, poškodilo by to hlavně turistický průmysl v Turecku.

Poradce Herbert R. McMaster a Donald Trump.

Poslední informace GlobalResearch uvádí, že Trumpův bezpečnostní poradce H. R. McMaster tlačí na stůl Trumpovi dezinterpretované informace o Sýrii, doslova podvržené zprávy, které mají Trumpa natolik vyděsit, že je ochotný úplně ke všemu a myslí si, že rozhoduje v zájmu dobra [4]. Podle zdrojů GlobalResearch tlačí McMaster Trumpa do mohutné pozemní operace v Sýrii, která by mohla zahrnovat až 150,000 vojáků, což je mimochodem přesně tolik, kolik Čína nasunula svých vojáků v uplynulých hodinách na severokorejskou hranici. Podle analytiků jde o číselný vzkaz Číny Trumpovi. Hlavní problém s americkou intervencí do Sýrie by byl úplně stejný, jako problém s americkou intervencí do Iráku, kterou Trump tak vehementně před volbami kritizoval. Pokud by vtrhnul s americkou armádou do Sýrie, byť se sebeušlechtilejšími pohnutkami, tak bez pozvání Bašára Asada anebo bez rezoluce RB OSN by se jednalo o obyčejnou a dobře známou americkou agresi. A v Sýrii mají pozvání pouze ruští vojáci, nikdo jiný.

Za plánem na válečné tažení v Sýrii stojí Petraeus

Herbert R. McMaster vypracoval plán na pozemní útok v Sýrii spolu s  bývalým šéfem CIA Davidem Petraeusem. Nově vyplouvá na povrch i McMasterova úloha ve vyštípání Stevea Bannona z výboru prezidenta pro národní bezpečnost. Právě McMaster nejvíce loboval ve výboru za Bannonův odchod. Steve Bannon i Michael Flynn byli podle GlobalResearch vždy ostře proti americké invazi do Sýrie, takže jestřábům se podařilo Flynna i Bannona z výboru vysáčkovat. Jeden byl odejit a druhý to raději složil. McMaster je ukázkový jestřáb. Nedávno hovořil na CNN o tom, jak je americká armáda zastaralá v porovnání s ruskou, a že je třeba vyprázdnit sklady a vyvinout nové zbraně. Pokaždé, když voják formátu McMastera použije slovní obrat „vyprázdnit sklady“, tak to znamená použít zbraně někde v pozemní válce. Proto McMaster tak tlačí do pozemní operace v Sýrii. Americký vojensko-průmyslový komplex stále vyrábí zbraně a když nejsou války, vyrábí je na sklad. A ty je třeba v pravidelných cyklech vyprazdňovat.

Gen. David Petraeus, bývalý šéf CIA.

Pomalu už je jasné, proč Trump chce tak mermomocí po členským státech výdaje na obranu v objemu 2% HDP. Protože za ty peníze budou členské země NATO nakupovat americkou zbrojní výrobu. Stejně tak se objevila zajímavá informace, že Donald Trump má akcie ve společnosti Raytheon, která vyrábí rakety Tomahawk, jenž Trump nechal vypálit na základnu v Sýrii. Podle serveru Snopes má Trump velmi malé a zanedbatelné portfolio v Raytheonu, které mu za rok 2016 vyneslo jen zhruba okolo $2500, což nemá smysl komentovat [5].

Šílenství má mnoho podob, ale Trump ovládá i jaderný arzenál

Trump nehází rakety na Sýrii kvůli svému zisku, ale kvůli tomu, že mu McMaster dává na stůl falešné informace o Sýrii, o Asadovi, o Rusech, o plynovém útoku v Sýrii, kdo za útokem doopravdy stojí atd. Snaží se Trumpa vmanévrovat do pozice, aby Trump kývl a rozjel v Sýrii další americké pozemní tažení. A Trumpovo rozhodnutí poslat ke korejským břehům letadlovou loď Carl Vinson spolu s doprovodnými bojovými plavidly je rozhodnutí, které má všechny atributy McMasterova našeptávání. Trump přišel o Flynna, Bannona se nezastal a nechal ho odejít z bezpečnostního výboru. Poslouchá více svého zetě, než aby naslouchal lidem, kteří mu pomohli vyhrát volby s volebním programem, který si získal srdce obyčejných lidí, nejen v USA.

Pokud si Trump nechá našeptávat od jestřába, stane se Trump válečníkem stejně jako G. W. Bush.

Nevěřím na zázraky. Pokud Trump bez vyšetřování a bez důkazů začal na suverénní zemi posílat rakety s plochou dráhou letu, nezaslouží si žádnou omluvu. To není politika, to je mezinárodní terorismus, resp. mezinárodní gangsterismus. Tolik lidí mu věřilo. Útok Trumpa na Sýrii odsoudil už i Nigel Farage, Marine Le Pen, Geert Wilders. Všichni se od Trumpa kvůli tomuto šílenému kroku distancují. Byl poslední nadějí na změnu a normalizaci vztahů s Ruskem. Tak moc mu lidé věřili. Tolik nadějí do něj vkládali. A nové sankce proti Rusku? To jako fakt? To není normalizace vztahů s Ruskem, to je jejich zhoršení a eskalace. Trump se definitivně zbláznil a pokud se rozhodl poslouchat jestřáby typu McMastera, potom nezbývá říct nic jiného, než zachraň se, kdo můžeš!

-VK-

Šéfredaktor AE News

image_pdfimage_print

Komentáře čtenářů

274 Komentářů o "Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA na Severní Koreu! Trump se definitivně zbláznil, zachraň se, kdo můžeš?"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. Příspěvky nesplňující tuto základní podmínku slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000
Třídit podle:   nejnovější | nejstarší
mlkmrtv
Návštěvník

Divadlo končí ,začína boj o prežitie (nenásytnej pekelnej bandy)(ropa,suroviny).

Smal
Návštěvník

Trump je proti Clintonce tou lepší alternativou, ale může hrát jen s těmi kartami, které mu dodá všemocná CIA. Vzpomeňte na to, že nechala vložit do každého PC a mobilu tajný software, který jí pomáhá v debilizaci veřejnosti. Bílé přilby, které zavinily Trumpovo rozhodnutí bombardovat, jsou vytvořeny CIA.

.lak
Návštěvník

Pindostanci začínají boj nejenom o místo na slunci ale i o přežití a potom jim bude jedno kovbojům že strhou do pekla všechny kam se s feďáky řítí. Aby se vypořádali s domácími satanisty a ůpíry na zavedenou mafii nemají již ani odhodlání ani prostředky a tak je prostě vyžerou paraziti. Svět si dominanci banksterů otroků neoliberálů nenechává líbit kromě dementní podneziskovky bruselon sankcí rusku ziskovek islamistů na blízkém východě a v africe. Takže euál je opravdu stokou majitelů nejpáchlivějších kanálníků, akorát tomu lidé nemohou uvěřit. Kdoví proč.

Amus
Návštěvník

Pokud je to skutečně pravda, tvrzení okolo dění Trumpa, a byl-li by Trump čestný člověk, veřejně by měl oznámit voličům, že není schopen plnit předvolební sliby a proč a odejít z funkce prezidenta. Tedy se ptám, je-li Trump hlupák nebo darebák. A i pro mě je velkým zklamáním.

crusarder
Návštěvník

Existuje nějaký čestný politik?

NWOfob
Návštěvník

Taky jsem zklamaný. Jen doufám, že nezapůsobí psychologicky na alternativu v ČR (i ve Francii) zklamání voličů z Trumpa tak, aby voliči rezignovali na volby, nebo aby volili stále ty, kteří nás dokázali posunout mezi rozvojové země a pracují na Das Neue Europa.

styx
Návštěvník

Coraz viac bude svet nenavidiet USA a skoncia v totalnej izolacii a vo vlnach terorizmu.
Ja im to prajem

raspberry
Návštěvník

„Trump by měl postavit zeď okolo Severní Koreje a donutit Kim Čong Una, aby ji zaplatil.“ (rada od Jimbo Mackay z Londýna)

shango
Návštěvník

Tak bohuzel se ukazuje, ze ten Trumpik je opravdu jen obycejny debil, ktery si ted uz nevi rady, a ted uz bude delat jen jednu picovinu za druhou.

zlomky
Návštěvník

Každá vylizrit musí být spravedlivě odměněna 😀

A tyto povozit v Ivánkových sáních po Sibiři, aby jim spadl hřebínek
https://cz.sputniknews.com/svet/201704115093578-Prijezd-americky-ministr-zahranici-Rex-Tillerson-Moskva/

zlomky
Návštěvník

Trampíkovi poradila ropného magnáta sama kundolíza, tak se poděkování za Řád přátelství dalo čekat.
http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-rex-tillerson-ministr-zahranici-usa-exxon-mobil-put-/zahranicni.aspx?c=A161213_064257_zahranicni_ale

albatros
Návštěvník

Tak podle infowars se Korejci chystají během příštích 2 týdnů provést nukleární test, což je ideální záminka pro intervenci.
https://www.infowars.com/expert-u-s-could-be-planning-strike-on-north-korean-nuclear-reactor/
„Ke Korejskému poloostrovu míří americká letadlová loď USS Carl Vinson a tři lodě vybavené raketami.“
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/434861-kldr-harasi-jadernymi-zbranemi-nelibi-se-ji-americka-flotila-u-brehu.html
Další postup by byl letadlový útok na korejské nukleární zařízení Yongbyon 90km severně od Pchjongjangu, což by mohlo spustit jadernou odpověď severní Koreje proti jižní Koreji.
Je to pár týdnů co SSa do oblasti jižní Koreje přesunuli protiraketový systém THAAD, takže s touto možnost je reálně počítáno.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/spojene-staty-zacaly-v-jizni-koreji-rozmistovat-protiraketovy-stit-thaad–1705261

Avari
Návštěvník

Nemá SK v sobotu oslavu? Na ten den může připravovat odpálení atomu. To by byla ideální příležitost pro vrahouny.

albatros
Návštěvník

Teď sem si všiml, že mainstream už jede proti korejskou kampaň. Novinky, Iděs titulka. Nevypadá to dobře, korejců je mi už teď líto. V případě konfliktu tam zařvou stovky tisíc lidí v lepším případě, v horšim miliony. A komenty na mainstreamu radši nečíst, oni se už opět těsí na krveprolití a s takovým materiálem tady sdílíme tuhle republiku. Pak se divte, že to vypadá, jak to vypadá.

centurion
Návštěvník

Žumpa jménem Mainstream je tak leda pro pomatené havlisty-idioty z pražské kavárny!

zlomky
Návštěvník
zlomky
Návštěvník
zlomky
Návštěvník

ona má tři nadlidi a podlidí mohou umírat miliony

.B.
Návštěvník

Výňatek z článku na Nové republice (původně Vaše věc) Volný přepis výroků na ČT24:

Ministr Stropnický:

„Důkazem, že Assád použil chemické zbraně pro mne je to, že na něj Američané zaútočili!“ (Bum!)

Senátor za ČSSD, páter Bublan:

„Volání po důkazech je zbytečné, já VĚŘÍM našemu spojenci USA“.
(No bodejť by nevěřil, když je to farář, že!)

A vrchol ve zprávách po 23. hodině:
Moderátor se ptá odborníka na bojové látky z Jihočeské univerzity, co říká na útok sarinem v Sýrii.
Odborník:

„NEBYL to sarin. Kdyby to BYL sarin, tak všichni záchranáři, kteří tam pobíhali bez rukavic a ochranných oděvů by byli už mrtví!“ (Bum!)

Moderátor:

„Máme nějaké špatné spojení …!“ ( :-D)

wpDiscuz