Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit...

Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit mzdy na 3 roky ve chvíli, kdy automobilka dosahuje rekordních zisků! Příprava na vstup ČR do Eurozóny do 4 let, Berlín proto velí držet do té doby v Česku nízké mzdy! Co má společného pád Bohuslava Sobotky v ČSSD a proces globálního chudnutí v německém Protektorátu Čechy a Morava?

Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit mzdy na 3 roky ve chvíli, kdy automobilka dosahuje rekordních zisků! Příprava na vstup ČR do Eurozóny do 4 let, Berlín proto velí držet do té doby v Česku nízké mzdy! Co má společného pád Bohuslava Sobotky v ČSSD a proces globálního chudnutí v německém Protektorátu Čechy a Morava?

Dostali jsme do redakce AE News email od jednoho z našich věrných čtenářů, který nás informoval o nehorázné situaci, ke které se pomalu ale jistě schyluje v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto. Svědectví čtenáře, který je současně kmenovým zaměstnancem podniku, pouze potvrzuje a dokládá vývoj procesů globálního chudnutí a pozice laciné manufaktury, kterou německý průmysl využívá na bázi komparativní výhody způsobené brutálně diametrálními platy v Německu a v České republice. Jak se totiž ukazuje, německý koncern VW, který je spolu se Siemensem a několika dalšími německými kolosy vlajkovou lodí německého průmyslu, hodlá navyšovat zisky pro své majitele a akcionáře tím nejubožejším způsobem, který si lze jen představit, totiž zmrazením růstu platů v českých závodech Škoda Auto.

Skupina zaměstnanců Škdoa Auto.

Na zasedání dozorčí rady Škoda Auto v novém centru DigiLab v Praze, ve které sedí zástupci VW, totiž zazněl ze strany zástupců VW požadavek směrem k odborovým předákům Škody, aby odsouhlasili zmrazení mezd ve Škoda Auto na dobu 3 let, aby prý podnik mohl zainvestovat do vývoje nových technologií [1]. Odbory něco takového radikálně odmítly, nicméně skutečnost, že VW o něčem takovém jen uvažuje, je neuvěřitelný skandál. Škoda Auto totiž v rámci koncernu VW trhá prodejní rekordy už několikátým rokem po sobě, zisky dosahují rekordních úrovní [2], ale VW přijede do Prahy a žádá české dělníky, kteří za tímto obrovským úspěchem Škoda Auto stojí, aby si utáhli opasky a 3 roky setrvali s pevnou mzdou.

Škoda dostala povel zmrazit mzdy kvůli chystanému vstupu ČR do Eurozóny

VW před lety v dohodě s odbory souhlasilo, že kmenoví zaměstnanci Škody budou odměňováni alikvotně podle úrovně prodejů aut. Před dvěma lety dostali zaměstnanci odměnu ve výši 25,000,- Kč jako bonus za prodeje a zisky firmy. Letos to už byla odměna ve výši 45,000,- Kč [3]. Zisky a tržby Škoda Auto stále rostou a v rámci koncernu VW je Škoda de facto tržním leaderem. Jenže tlak na zmrazení mezd má úplně jinou motivaci, než jsou nějaké investice do modernizací apod. Uvnitř VW se strukturálně připravují na změny, které přinese projekt Nové Evropy a přijetí Eura v ČR. Tohle totiž nemá nic společného s tím, že by VW nemohlo českým dělníkům zvedat platy, když i prodeje rostou, ale je to poziční příprava na přijetí EURa v České republice v následujících 3 až 4 letech, zřejmě za vlády Andreje Babiše.

Andrej Babiš půjde Angele Merkel na ruku.

Je to příprava koncernu VW na přechod k EURu v České republice, jako zažili slovenské automobilky a montovny v letech 2007 a 2008, kdy firmy nechtěly navyšovat mzdy, přestože prodeje byly vysoké a rostla i slovenská ekonomika. Byla to příprava na přijetí EURa v lednu 2009. Směnný kurz národní měny vůči EURu při vstupu do Eurozóny se totiž nebude odvíjet od směnných bankovních kurzů pro spotřebitele, ale kurz bude určen podle ekonomického výkonu celého státu a makroekonomických ukazatelů za poslední 3 sledované roky.

Berlín nechce, aby před vstupem ČR do Eurozóny rostly české platy a HDP

Pokud Škoda Auto poroste, poroste i české HDP, a to zjevně Berlín nechce, protože za 3 roky by vstupovala ČR od Eurozóny s příliš silnou ekonomikou a výhodným Euro kurzem. Pokud by stále rostly platy v posledních 3 sledovaných letech členské země, která do Eurozóny chce vstoupit, potom by směnný kurz výměny národní měny za EURa byl výhodnější a zaměstnanci by tak potom v EURech pobírali více peněz. U zaměstnanců velkých podniků jako je Škoda Auto by to nebyla žádná legrace, protože zaměstnanci Škody by potom museli mít růst mezd garantovaný jako předtím, jenže už by to nebylo v korunách, ale v EURech. Podle všeho to vypadá, že VW má notičky přímo z Berlína, příkaz zní jasně, následující 3 roky nesmí české HDP růst, aby po přistoupení ČR k Eurozóně neměli Češi moc vysoký a výhodný kurz přechodu na Euro.

Angela Merkel a bývalý šéf VW Martin Winterkorn.

Vedení koncernu VW tak chce zmrazit mzdy zaměstnanců v Česku právě kvůli tomu, aby po vstupu do Eurozóny za 3 až 4 roky nebyly korunové mzdy zaměstnanců příliš vysoké, protože by se potom proměnily ve vyšší eurové mzdy. A celé kouzlo koncernu VW spočívá právě na tzv. komparativní výhodě, tzn. na mohutném rozdílu mezd českých a německých zaměstnanců. Jakmile se začne v ČR platit EURem, hra na schovávanou s názvem “korunová mzda” rázem skončí a lidé na výplatních páskách uvidí EURa.

A vzápětí všem lidem ve Škoda Auto, ale také v celé ČR dojde, že ta mzda v EURech je nějak divně nižší, než co berou kolegové v závodech Opelu, Fordu, Audi a v dalších automobilkách v Německu, a to i přesto, že Škoda má nejvyšší prodeje i zisky. Jakmile přijde do ČR Euro, bude tlak na růst mezd tak enormní, že německý průmysl už dále nebude moci využívat komparativní výhodu v ČR tak, jako využívá dosud.

VW, Německo a celá Evropa stojí před úlohou vybudování digitální ekonomiky

Stejně tak se ve Škoda Auto ze strany šéfů VW hovoří o digitalizaci, tedy přesně o tom, o čem hovořil Vladimir Putin na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu. Digitalizace a obecně Digitální ekonomika je novým fenoménem a odvětvím globalizovaného průmyslu a VW bude chtít Digitální ekonomiku prosazovat i uvnitř koncernu. Problémem digitální ekonomiky je neodvratitelná zbytnělost lidské pracovní síly. Velmi úzkostlivě se majitelé koncernů a firem vyhýbají slovu robotizace, protože tohle slovo všichni mají spojené s propouštěním lidí z práce. Děsivé scény z Číny z továren Foxconnu, kde majitelé firmy najímají lidi na vyhánění zaměstnanců z výrobních hal, kam firma instaluje robotické linky, je nepěkným obrazem procesů robotizace, takže v Evropě se úzkostlivě dbá na to, aby se místo toho používalo slovo “digitalizace” a “digitální ekonomika”.

Winfried Vahland, bývalý šéf Škoda Auto.

Jak vypadá digitální ekonomika v praxi, to už vidíte přímo ve svém městě v ČR a na Slovensku. Zajděte si do velkého supermarketu, např. Tesco a všimněte si, jak najednou mizí pokladní za kasami a místo nich přichází digitální ekonomika v podobě samoobslužného nákupu s pomocí skenovací pistole, kdy berete zboží z regálu, skenujete ho, vložíte přímo do své nákupní tašky a při odchodu skener vložíte zpátky do stojanu a jenom zaplatíte sami platební kartou nebo mobilem, který má NFC čip.

To je jeden příklad za všechny, co je to digitální ekonomika. Zatímco dříve byla k takové práci potřeba paní pokladní na kase, dnes je nezaměstnaná, hypermarket ji propustil. To samé platí o státní správě. Dříve jste si museli vystát frontu, dnes jde věci vyřizovat online. Chápu, že v ČR nebo na Slovensku je to stále ještě utopie, ale to je jen otázka času na zavedení těchto procesů do společnosti. Úředníci brzy půjdou na dlažbu, podobně jako ty pokladní z hypermarketu.

V digitální ekonomice nezbudou pracovní místa pro živé lidi

Určitě jste zaregistrovali, jak jsou v poslední době všichni nadšení ze samoříditelných aut a autobusů. No schválně, zkuste hádat, co tím globalisté sledují? Nahrazení lidské práce. Člověk jako řidič dělá chyby, překračuje rychlost, nerespektuje značky. A tak se v rámci digitální ekonomiky zavedou bezpilotní autobusy, bez řidičů. Ti přijdou o práci. V budoucnu půjde o samoříditelné vlaky, železničáři přijdou o práci. Digitální ekonomika je nastavena tak, že integrované digitální čipy plně nahradí lidské rozhodování. Samozřejmě, že digitální ekonomika zasáhne i banky, budou postupně mizet přepážky, pobočky a později i bankomaty a služby spojené s hotovostí. Digitální ekonomika totiž přinese bezhotovostní společnost a tím pádem i absolutní kontrolu na lidskými životy občanů. Všimněte si, že snaha o zbavování se hotovostních plateb je přímo úměrné plánům na omezování držení zbraní a na zvýšení kontroly internetu.

Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu, kde pronesl projev o digitální ekonomice v Novém věku.

Škoda Auto je zlatým vejce koncernu VW, ale i lidem z dozorčí rady už je jasné, že doba korunového protektorátu za humny Německa pomalu končí. Angela Merkel, jako očekávaná vítězka podzimních voleb, a nový francouzský prezident a elév Rothschildovy banky se spojí v plánu na vybudování Nové Evropy. A v ní nebude pro českou korunu místo. Andrej Babiš je vybraným a Berlínem již schválený premiér ČR, souhlasí s jeho premiérskou pozicí i dozorčí rada Deutches Bundesbank a první vlaštovku a ochutnávku jeho vlády můžete v ČR cítit už dnes, když jeho doporučený ministr financí Ivan Pilný prosazuje tvrdé Kalergiho teze, důchodce místo starobního důchodu posílá sekat trávu a ve druhé instanci, až tráva dojde nebo budou nemocní, aby se o ně postaraly jejich děti.

Státní manažer Andrej Babiš utáhne v ČR šrouby jako za Protektorátu

Andrej Babiš bude chtít zachovat dotace, protože Agrofert je na dotace napojený pupeční šňůrou a současně tak bude jako státní manažer plnit integrační úlohy ČR. Očekávám Babišův závazek na přijetí EURa po volbách na podzim, přičemž podmínka přijetí EURa se dostane do koaliční smlouvy mezi ANO a Piráty, resp. mezi ANO a Realisty, podle toho, která z těchto menších stran to dotáhne do sněmovny. Když se podíváte, co se stalo s ČSSD a Bohuslavem Sobotkou, musí vám všem dojít, proč a o čem jsem psal před několika týdny tady na AE News během vládní krize mezi Sobotkou a Babiše. Likvidace ČSSD je součástí procesu, který probíhá v celé Evropě. Staré subjekty a staří provaření politici selhávají ve volbách. Viz. vítězství Macrona ve Francii a propad zavedených stran a kandidátů.

Ivan Pilný si přiťukává na zdraví s Andrejem Babišem po volbách v roce 2013.

Bohuslav Sobotka se stal hrobařem ČSSD, přesně jak jsem předpovídal. Chtěl oslabit Babiše, chtěl ho odvolat, potom Sobotka podal demisi, kterou si následně rozmyslel, aby potom Babiš dobrovolně odešel a dosadil za sebe svého koně, pana Pilného, což je Babiš umocněný na druhou, pokud jde o brutální prosazování Babišismu a oligarchiální politiky. Zatímco hnutí ANO posílilo, volební preference ČSSD se po vládní krizi začaly hroutit. Hroutit se začalo i Sobotkovo manželství, došlo k rozluce s jeho manželkou. Ve středu byl navíc Sobotka donucen vzdát se funkce předsedy ČSSD. Jeho kariéra v ČR končí, ale šušká se o teplém místečku pro něho někde v Bruselu. Berlín potřebuje v Praze silného partnera, který na Čechy bude platit jako bič. A Babiš se svým EET udělal na Angelu velký dojem. V roli Protektora bude Andrej Babiš ideálním partnerem pro Berlín. Přijde zavedení EURa, ale za regulovaných podmínek, aby v ČR zůstaly nadále nízké mzdy, i když budou vypláceny v EURech.

O událostech z posledního týdne, o probíraných tématech schůzky skupiny Bilderberg v Chantilly ve Virginii, o prvních známkách příprav v ČR na vstup do Eurozóny, o střelbě na kongresmana v USA, o importu wahábismu do Německa a do ČR, o nových sankcích amerického Senátu proti Rusku a o chystaném přijetí EURa v ČR pod Babišovo vládou budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
M68
Návštěvník

Znárodnit a fašistickou sebranku vyštvat zpátky do Němec ! My si tady umíme vládnout sami , viďte soudruzi ?

Forever Slav
Návštěvník

Ono snad znárodnění někdy společnost a zemi dovedlo k nějaké prosperitě a lepšímu životu obyvatel? Dejte příklad. Všude, kde bylo zavedeno socialistické zřízení, životní úroveň obyvatel šla dolů a ekonomická situace země se zhoršila.

Těm vládnoucím nadnárodním elitám nahoře naopak socialistická politika vyhovuje. Můžou tak kontrolovat lépe život běžných občanů, ať už v ekonomické či sociální oblasti. Kontrola a ovládnutí trhu, to je to, o co tyto elity usilovaly a nakonec toho i dosáhly nenaštěstí. Ne nadarmo tyto žido-zednářské elity sponzorovaly a vytvořily dávné bolševické hnutí, ta ideologie se jim moc hodila. Kontrola trhu a likvidace ekonomické konkurence, to oni potřebovaly. Proto např. tyto mezinárodní žido-zednářské skupiny podporovaly bolševiky jako Lenina a Trockého, aby zlikvidovaly svou konkurenci, v tomto případě Rusko, které kromě geopolitického pro ně představovalo ekonomickou konkurenci pro jejich impérium, tehdy opravdu hrozilo, že se z ruského trhu vytvoří pro ně velmi silná ekonomická konkurence, to byl také jeden z důvodů, proč vytvořily a podporovaly ono radikální socialistické hnutí v čele s Leninem a Trockým – právě kvůli ovládnutí konkurenčního ruského trhu, jako jeden ze svých důvodů.
A dnes opět stejné elity podporují různá levičácká hnutí a skupiny, tentokrát i radikální neomarxistickou levici, která se zaměřuje více na rasovou a národnostní otázku. Současná neomarxistická “Nová levice” (podporovaná právě těmito zednářskými elitami) už útočí hlavně na národy a rasy (hlavně ale na bílou rasu, na bílé národy). Útok na kapitalismus, na soukromé vlastnictví např. továrníka, to byla hlavně doména totiž dávné marxistické levice.

Dnes, když už, tak často podporují tyto elity korporotivismus – provázení daného ekonomického subjektu se státem. Tak mohou kontrolovat a ovládat trh a stát v jednom. A zasahovat do života prostých občanů.

heron
Návštěvník

ale jo- znarodnoval bych- ALE POUZE NEROSTNE BOHATSTVI. Nechapu, jak muze “jednotlivec” vlastnit doly. Jakoby je vymyslel, nebo co. To je zlo. No vsak se nebojim jak to dopadne s lithiem. Ale pokud si to lidi nechaji, dobre nam tak. Napisi npar clanku o znarodnovani v 50tych letech, ze ta doba je prac a ze ted to delame standartne nejakym pronajmem a ze stat na tom takto vydela nejvic. Bla bla bla. Ne nerostne bohatstvi musi byt vzdy statu. Se divim, ze nevytunelovali CEZ- tedy ne ze by to byli nejaci dobraci, ale dnes bychom si cetli ze to proste neslo. Ze to komunisti vedli od deseti k peti a kazdy by tomu veril, ale to jsem odbocil.

zvědavá matka
Návštěvník

Ja si tedy myslim, ze nejen nerostne bohatstvi, ale veskere ZDROJE pritomne na danem uzemi, maji slouzit vsem clenum komunity – Obcanum, vcetne potrebne infrastruktury, dopravni infrastruktury, obranne infrastruktury, zdravotni infrastruktury, vzdelavaci infrastruktury, a statnich informacnich kanalu, a penzijni politiky – proste vse, na co Obcan plati dane musi Stat svym obcanum zajistit.
Zdroje Statu a spolecne hrazene sluzby ze spolecneho Statniho Rozpoctu ma provozovat Stat, a tyto zakladni statni sluzby – za spolecne vybrane penize z dani – temto Obcanum zajistovat.
A to na osobni zodpovednost poverene – dobrovolne! aktivni politicke garnirury.
Za jakym jinym ucelem bychom jinak v NASI zemi meli platit dane?

tana
Návštěvník

Zvědavá matko, máte nebezpečně blízlo k islámu. V koránu je psáno, že bohatství je dar od Alláha a obdarovaný je povinen se o své požehnání podělit se souvěrci – proto v ropných monarchiích měli občané zaručené bydlení, výživu, zdravotnictvi a vzdělání nezávisle na svém pracovním výkonu – no a ono se to “blbě vysvětluje” že občané nějakého státu nemusí hnout ani prstem, zatím co jiní, kteří vytrubují do světa jak se jejich občané mají dobře, nejsou schopni svým lidem zajistit ani bezplatnou základní péči.
Např v Iráku USA použili munici, která zcela vyřadila el. přenosovou síť.
“Odborníci” poslaní z USA, kteří se měli postarat o poválečnou obnovu pravili, že nevadí, dodávky obnoví a pak zvednou poplatky obyvatelstvu. Domorodci jim na to odpověděli, že v Iráku byla elektřina pro domácnosti vždy zdarma a tak to musí zůstat /jako např. u nás za mého dětství voda a svoz odpadu/. Proto se muslimům z ropných zemí nedá vysvětlit, že kvuli základním životním potřebám se v Evropě musí pracovat. Práce je pro ně něco, co jim umožňuje luxus.
Na daném příkladu, zveřejněném našimi médii před několika lety, mne nejvíc vyděsila úroveň amerických výzvědných služeb – informaci kolik a zdali se někde platí za el. je přeci schopna “vyšpionit” každá mamina za 30 minut na pískovišti.

Brutopýr
Návštěvník

Ani vzduch ani půdu nemůže nikdo přirozeně vlastnit, ty seš holt Nafurt židokřestanskej votrok Jahve-Baal-Belzebuba.

CML
Návštěvník

Je to jednoduchý řetěz: ČR je 17. Bundesland BRD s nepsaným statusem protektorátu, BRD je protektorátem USA bez regulérní ústavy, okupovaná cizími vojsky na neurčito, no a kdo ve skutečnosti řídí USA je snad jasné každému zvídavějšímu jedinci..

pzv
Návštěvník

Pre tých, čo stále veria, že voľbami správnych politických strán je možné niečo zmeniť….

Prednáška profesora Rainera Mausfelda. Ilúzia demokracie. Strach mocenských elít z národa. Ovce a pastieri, elity a ľud.
https://diskuter.wordpress.com/2017/06/08/prednaska-profesora-rainera-mausfelda-iluzia-demokracie-strach-mocenskych-elit-z-naroda-ovce-a-pastieri-elity-a-lud/
O tom, ako nám elity naservírovali podvod so zastupiteľskou demokraciou, aby oslabili vôľu ľudí po slobode a vytvorili pre nich ilúziu, že sa podieľajú na riadení štátu. Súčasťou tejto ilúzie je aj hlboká indoktrinácia ľudí myšlienkou, že zastupiteľská demokracia je ideálne a jediné akceptovateľné “demokratické” politické zriadenie. Indoktrinácia je tak hlboká, že ľudia si nedokážu ani len predstaviť úvahu o možných alternatívach demokracie.

Upozorňujem, že je to strašne dlhý článok.

Alternatívne typy demokracie
https://diskuter.wordpress.com/2017/06/08/alternativne-typy-demokracie/
Je to doplnok k predošlému článku. V prednáške profesora Mausfelda boli spomenuté rôzne alternatívne formy demokracie, tu sú k nim trochu rozpísané detaily: priama demokracia, nepriama/liberálna/zastupiteľská demokracia, neliberálna demokracia (autokracia s fasádou demokracie), demokracia rád, participatívna demokracia, demokracia konsenzu, demarchia (losovacia demokracia), stavovský štát a iné… Témy, o ktorých média totálne mlčia.

Len
Návštěvník

Zdá se, že Babiš bude, něco jako byl Heydrich. Oba cizinci a oba skončí stejně.
Když se podívám do historie, Německo šlo vždy silou do Čech a vždy mu bylo nabančeno. Vypadá to, že se to opět zopakuje.

Brutopýr
Návštěvník

oba chazaři

Jaris
Návštěvník

Heydrich byl chazar?

Brutopýr
Návštěvník

Heydrich 3/4
Eichmann 100%
jinak špičky NSADP – většina židovští míšenci, včetně Hitlera

Lostris
Návštěvník

Běžte se podávat kupříkladu dnes v pátek do centra Prahy – plná Němců, hlavně Bavoráků, všichni ve 3 odpoledne nalití jak zákon káže, hulákají “Bayernm Bayern”, zpívají si jakoby se v tom jejich zpropadeném Reichu nic nedělo, Samo mladí kluci kolem 25-30 let. A Němky se doma bojí vyjít na ulici. Pane jo, to jsou vládci Ojropy. A v supermarketu o kousek dál dva afričtí Syřany, narvané vozíky balíky piva v plechovce za naše daně – jejich sociální dávky.

Kmet
Návštěvník

Pokud jsem si dobre vsimnul tak Nemecko valku vyhralo.. Sice ne vojensky ale ekonomicky zcela urcite! Ted rozhoduje o cele Evrope.. Kam jsme to dotáhli my?

weissbach
Návštěvník

Do takových konců jako Němci, kteří to znovu úspěšně dotahují ke zničení Evropy naštěstí ne.

raspberry
Návštěvník

Češi pilně vydělávají na migranty v Německu (Škoda Auto, Bosch, Siemens, Miele, T-Mobile, Arriva, RWE, Kaufland, Lidl, Penny) a ve Švédsku (Trelleborg – gumárenský holding ČGS Holding Mitas, Sandvik – Pramet Tool).

Thom
Návštěvník

A do toho ešte ten Štěch…

P.Stoupal
Návštěvník

Realisté rozhodně nebudou v parlamentu. http://bit.do/volby17 V preferencích mají pod 1% , resp. dvě nejpřesnější agentury (TNS a Médea) je vůbec nezapočítavají. http://zpravy.idnes.cz/jak-se-trefily-pruzkumy-0wa-/domaci.aspx?c=A131027_120534_domaci_jw Sobotka odstoupil jen pouhý den poté, co Médea uvěřejnila svůj průzkum. Tedy ta Médea, která nejpřesněji uhádla výsledky voleb 2013 u ČSSD. 13.6. 2017 dala Médea socialistům 11.4 %. To by ještě nebyla taková tragédie. Avšak tragédie je ten brutální propad ČSSD během POUHÉHO měsíce. Ze 17 % v květnu. Právě ona ztráta 5.6% voličů, tedy celé třetiny koňů zpúsobila , že se Sobotka kompletně opupínkoval a vzdal to. Chápal totiž, co to znamená, když tohle číslo dostal zrovinka od Médea. Tihle systémoví voliči, co hromadně prchají z ČSSD, však nebudou volit Okamuru, nýbrž opět systémové strany. Oni se nevypařili. Proto ten nárust za měsíc u ANO (+5.5), KDU/STAN (+1.8), ODS (+1.2%), Piráti (+0.4%). Podzimní tragédie se neodvratně blíží: bude nám vládnout oligarcha-cizinec, závislý na bruselských eurodotacích. Cynický asociál, který ví, jak vyhrát volby: k volbám přijde 5 mil. voličů (při 60% vol. účasti). Důchodců je v ČR 2.4 mil. Právě tihle rozhodnou volby. Skoro polovinu elektorátu dokázal Babiš geniálně oslovit. Populismus nejhrubšího zrna v přímém přenosu: slíbil jim totiž zvýšení důchodu z 40% na celých 80% průměrné mzdy. Tedy důchod 23 tis. https://www.byznysnoviny.cz/2017/06/04/babis-slibuje-zvyseni-starobnich-duchodu-az-80-procent-prumerne-mzdy/

x&t
Návštěvník

P.Stoupal: Velmi depresivní, ale obávám se, že reálné. Nedivím se, že lidé nechtějí číst a raději se dívají na telku s pejsky, sportovci a růžovkou.
Nejvíc na mě dolehlo to: “Podzimní tragédie se neodvratně blíží: bude nám vládnout oligarcha-cizinec, závislý na bruselských eurodotacích. Cynický asociál, který ví, jak vyhrát volby”

Babiš získá nejvíc. Další do party bude spíš předlužené ČSSD. Obrovské korupční riziko. ČSSD udělá vše pro svého nového majitele a hádám, že to bude Babiš nebo jiný oligarcha, který to s ANO/Babišem zobchoduje. Těch 337 milionů dluhu ČSSD -tj. 11% výsledek ve volbách dá za 4 roky miliardové dotace. Cena ČSSD bude asi vyšší, ale pokud by byla jen těch 337 mega, tak za ně získají 11% při 60% volební účasti z cca 8,5 milionu obyvatel starších 18 let, tj. 1 hlas bude stát 600Kč. Taková je cena voliče ČSSD. Cena voličů ANO jsou celkové náklady MF DNES, ale pro některé stačí kobliha.

Pavlina
Návštěvník

.. novým majitelem ČSSD je Das Neue Reich IV. …
to zafinancují svými NE/platy korporátní montéři
na tom se byl duhoslav bláto sralbotka dohodnout a stvrdilo se na nedávné konferenci v Praze …

M.C.
Návštěvník

Ten … to myslí trochu jinak:
Chce snížit platy natolik, aby dnešní důchody tvořily 80% nové průměrné mzdy.

Perun Hromovládný
Návštěvník

Drtivá většina zaměstnavatelů platí málo a tím vytváří chudobu, jenže by zároveň chtěli mít bohaté zákazníky. Není to kouzelný paradox?

Forever Slav
Návštěvník

Co navrhujete? Socialistickou politiku? Ta se už absolutně neosvědčila. V současné době i řada socialistických prvků na Západě též naprosto selhala.
Nebo jaké byste navrhoval řešení? Chcete podnikatelům snad zasahovat do jejich podnikání?

Perun Hromovládný
Návštěvník

Vaše všetečné dotazy jsou návodné a průhledně manipulativní. Sorry jako, na to (NATO) Vám neskočím. Já mluvím pouze o paradoxech a kvantové superpozici člověka v mnohovrstvém vesmíru a jeho šancích utkat se s temnou chimérou, jež požírá státy, světy a ničí naší rodnou hroudu. Ale na to (NATO) máte příliš nízké IQ, už podle Vašeho úslužného podlézavého anglo nicku.

Forever Slav
Návštěvník

Co je na mém komentáři manipulativní? Pouze jsem vám položil normální otázku, jaké v této věci navrhujete řešení. A vy hned vylétnete (prosím, neuražte se) z kůže jak nějaké malé děcko, kterému někdo ukradl jeho oblíbenou hračku.

Jinak, k ostatním komentářům výše:
Odpovím zde všem najednou.
Jestli nadáváte na kapitalismus, pláčete na špatném hrobě. Skutečným problémem v této věci je KORPORATIVISMUS, to je rozdíl. Je vždy úsměvné (s tím se setká člověk v řadě případů), že ti, co nadávají na kapitalismus, sami často nevědí, co to kapitalismus je.

Pokusím se o krátkou definici kapitalismu – volný a neomezený trh, svobodná výměna zboží a služeb, veliký důraz na ochranu soukromého vlastnictví, místo, kde svobodně člověk může rozhodovat o svém majetku, o svých penězích. Státní zásahy téměř nejsou a když už, jen ve velmi, velmi minimální míře.

Ano, kapitalismus není dokonalý, ale je to jeden z nejlepších systémů na světě. Že kapitalismus není dokonalý, ok. Ale mě vždy dokáží nadzdvihnout řeči o tom, že by v socialismu či částečném socialismu by se člověku žilo lépe. Víte, jaký je rozdíl mezi kapitalismem a socialismem? V kapitalismu vám nikdo vaše peníze nemůže vzít, pokud se mu je nerozhodnete sami dát. V socialistickém (či částečně socialistickém) systému vám může vláda kdykoli vaše peníze vzít.

V kapitalismu platí – každému podle jeho zásluh. V socialismu – každému dle jeho potřeb (např. parazitickým menšinám toto přesně vyhovuje).
Konkurenční prostředí v kapitalismu vytváří skutečné hodnoty, opravdovou kvalitu. Podnikatel zde může uspět pouze, pokud uspokojí spotřebitele. Osobní iniciativa, kreativita a píle jsou zde základní podmínkou úspěchu.

V korparativismu (který je ten problém, na který mnozí nadávají, ale zaměňují jej chybně za kapitalismus) jde o ekonomickou nadvládu monopolů, které uspějí díky zkorumpované vládě, která jim přihazuje různé výhody (dotace, regulace, zvyšování daní, úlevy atd.).

Ano, existuje chudoba v kapitalismu. A proč? Protože nežijeme v utopii! Mj. byl to kapitalismu, kdo vyvedl miliony lidí, celé národy a země z chudoby, bídy a zaostalosti a dovedl mnoho zemí k ekonomické prosperitě a zajistil vysokou životní úroveň obyvatelstva. Naopak, byla to (i částečná) socialistická politika, co zruinovala a dovedla celé země do bídy a zaostalosti. V řadě případě i duchovně a kulturně poškodila, nutno podoktnout, že posledních desetiletích to byl především levicový neomarxismus, co mnohé národy duchovně zničil a ničí – on se totiž zaměřuje na útok hlavně na samotné národy, na jejich kulturní a duchovní základy. A útočí i na tradiční rodinu atd.

Jen ještě dodám, když se vrátím zpět ke kapitalismu, že to byl právě kapitalismus, kdo zajistil sociální stát. Rozdíl mezi kapitalismem a socialismem v této věci je, že v kapitalismu je sociální stát pro ty, kdo to opravdu potřebují a kteří přispívají do společnosti, nikoli pro nemakačenky a různé parazitické menšiny. V socialistické politice je sociální stát zneužíván k parazitování na většině lidí, přispívajících do společnosti – vládnoucí socialistická elita skrze sociální stát přihazuje peníze parazitům aj. lidem, co se vezou na práci ostatních.

Toť vše. Více netřeba k tomu dodávat.

Janaz
Návštěvník

“…že v kapitalismu je sociální stát pro ty, kdo to opravdu potřebují a kteří přispívají do společnosti, nikoli pro nemakačenky a různé parazitické menšiny.” Toto môže napísať len sprostý demagóg! Choď sa, ty klamár, opýtať tie tisíce ľudí, ktorí pracovali celý život, odvádzali všetky dane a odvody a teraz potrebujú od toho “sociálneho štátu” pomoc! A čože dali kapitalistickému štátu tie tisíce nikdy nepracujúcich cigáňov, že majú také sociálne vymoženosti, aké majú celý život pracujúci, alebo dokonca väčšie? Čo to tu splietaš za klamstvá?

gonoSS
Návštěvník

Presně! P. Slav to má domotané. Buď nevědomost a naivita nebo demagogie.
Zlo tkví v naprostém odosobnění. Co to je stát? Babiš-Bureš? Sobotka? Socan- kudy chodil tudy krad? Lidovecký had? Atd…..
Ne “stát” ale místní komunita se má postarat o své lidi-město, vesnice, ne anonymní vzdálený “stát”! Místní komunita své lidi zná nejlíp a ví komu pomoct a kdo si nezaslouží slitování.
Spomínaní cikáni vždy vegetovali na okrajích obcí do nichž vstup měli zpravidla zapovězen. Co si postavili v tom bydleli. Dnes jsou preferovanou skupinou diskriminující své bílé živitele- toť výsledek “práce” zhusta socanů- rozdělovačů výsledků práce jiných.

Forever Slav
Návštěvník

Odpovím vám oběma najednou. Sami jste si odpověděli.
Nežijete totiž v kapitalismu, ale korporativismu – provázenost umělých monopolů se státem. To není kapitalismus, ten je o volném trhu a svobodné výměně zboží a služeb.

Korporativismus je kombinace prvků ekonomického fašismu s prvky socialismu. Vláda zde provozuje jakousi (částečně) socialistickou politiku, ve prospěch sebe a monopolních ekonomických subjektů-korporací. V kapitalismu vám nikdo na vaše peníze nemá právo sahat, v korporativismu (prvky ekonomického fašismu + prvky socialismu) vám socialistická vláda vaše peníze může kdykoli vzít a nadělá vás mnohem více chudšími, než v tom “zlém” kapitalismu.

V kapitalismu by se nemohlo stát, aby sociální stát rozhazoval peníze těm parazitům, co se jen vezou na práci druhých. V kapitalismu je i často sociální stát co neužší, v některých případech i úplně zrušený. Socialistické strany skrze sociální stát peníze těch, co přispívají, právě rozhazují různým parazitickým menšinám, tak to je.

Brutopýr
Návštěvník

Myslíš Nafurt židokřestane, že tvou grafománii ctrc-ctrlv někdo přečte?

kari
Návštěvník

ano. Castecne zasahovat do podnikani, A klidne i tu socialistickou politiku. Robotizace-roboti, stroje, technika, to musi lidem slouzit. Lidem, ne nekolika vyvolenym a zbytek vyhnat z prace na dlazbu a nahradit. Roboti tu musi byt pro nas. Ne my pro nejake roboty. Uzivani “robotu” podle me musi byt statem regulovane. V zadnem pripade robotizace nesmi zpusobit lidem existencni problemy. Povinnost statu je tohle ohlidat, usmernit.

Forever Slav
Návštěvník

comment image
“Kapitalismu je vlastní jedna vada: nerovnoměrné rozdělení bohatství. Socialismu je vlastní naproti tomu jedna ctnost: rovnoměrné rozdělení bídy.” – Winston Churchill

Janaz
Návštěvník

Lenže za socializmu sme tú “rovnomernú biedu”, v ktorej sme žili kvalitnejšie ako teraz, mali všetci, zatiaľ čo teraz má pár ľudí bohatstvo a väčšina taktiež biedu, ale skutočnú!

Forever Slav
Návštěvník

Jenže nežijete v kapitalismu, ale korporativismu. Evidentně jste si nepřečetl můj komentář níže.

A jestli je vám milejší nesvoboda v socialismu za cenu jakýsich “sociálních jistot”, prosím. Já dávám přednost svobodě. Žít v nesvobodě v kleci nechci, i kdyby byla celá ze zlata.

Mj. právě na současném Západě i u nás je v ekonomice prosazována socialistická politika (dotace, regulace, vysoké daně atd.). U nás v ČR jsou samé socialistické strany (ač si některé hrají na pravici jako třeba TOP09) – ČSSD, TOP09, ANO2011, KDÚ-ČSL, ODS (Fialovo havlistické křídlo, jedinou pravici v ODS představuje už jen Klausovo křídlo), Strana zelených atd.

Finist
Návštěvník

churchill nerika nic jineho

Jaris
Návštěvník

Bida za socialismu nikdy nebyla. Byl pouze nedostatek a neustale se neco shanelo. Dovolena v zapadnich zemich nebyla mozna z duvodu nedostatku valut. Oproti tomu bylo vzdelani zdarma, lekarska pece zdarma, zajistena prace az do duchodu. Do penze zeny chodily podle poctu deti, co
z bylo prumerne 56let a muzi v 60. Ceskoslovenska republika byla sobestacna a do r. 1989 nemela dluhy. Chyby v systemu samozrejme byly, ale zakladni veci obcane meli zajisteny.

tana
Návštěvník

Za socialismu se JuDr Husák rozhodl, že splatí válečné dluhy a vykoupí spátky Československé zlato , jimž Velká británie splácela své dluhy USA – zaplatil to zlato Angličanům i Američanům. Takže devizy byly, ale Husák je nedovolil “prožrat”, ale investoval je do naší budoucnosti v naději, že ti, co přijdou po něm, to ocení.
Výsledkem je, že to zlato zašantročil Tošovský, ale na Husáka hodili asi o 1/2 kýblu špíny míň .
Každý měl kde bydlet a co jíst, kdo o své vůli nepracoval, nedostával žádné dávky, ale šel do kriminálu. Zaměstnavatelé se museli sami postarat, aby měli dost lidí s požadovanou kvalifikací, vem kde vem. A i děti z rodin, kde se nepodporovalo vzdělání, si tu cestičku mohly proklestit systémem učňovského školství. Děti z dětských domovů mohly studovat na vojenských školách.

heron
Návštěvník

Co mu podsouvate socialismus? Koho to zajima 30 let po sametu? Tenhle system uz je dospelej a odpovednej sam za sebe a uz jsem alergickej na jednoduche vymlouvani se na minuly rezim. Jsem taky pro narovnani podnikatelskeho prostredi- spúecielne pro zacinajici zivnostniky. Tam se da vymyslet 100 veci. Je to o hubu dneska zacit od nuly- zivit se skutecne praci, dodavat neco uzitecneho obycejnym lidem.
Je ale pravda ta, ze velke podniky neradi zvysuji platy- delaji to vzdy az je situace neudrzitelna- tedy lidi zacinaji fluktuovat, premyslet o odchodu, coz jde dobre pozorovat a potom stejne platy neodpovidaji ziskum velkych firem, ale jede se podle siuace v regionu. Proste to tady udrzuji v chudobe- presne na hrane, aby lidi drzeli huby.
Pokud nekdo dela pro maleho podnikatele a ten po nem chce makat 12 hodin denne na zivnostak za suchy z nosu- to je taky ohrana pisnicka. Radsi vystrida 5 zamestnancu na pozici za rok, nez aby tam mel jednohoi kvalitniho spokojeneho porad. Protoze kazda tisicovka, kterou neda zamestnancovi, mu jde do kapsy a pri pomysleni, ze to bude jinak, mu je zle. Neere to ne jako investici do toho, ze ve firme bude dobra pohoda, coz se odrazi ve vesem, ale jako vyhozeny penize na ulici. Kdyz to pak jeste vynasobi poctem otroku… Proto. Coz souvisi uz s naturou cloveka. My ale slysime, ze je to o preziti podnikatele, o tom ,aby byl levnejsi nez konkurence , ze z toho tezime my zakaznici a podobne lzi atd. At je krize nebo ne, at jsou rekordni zisky, porad ta sama pisnicka. To plati leda tak u podnikatele pred krachem, ale ne u etablovane firmy, ktera slape- ma zakazky. A ze ted slapou uplne vsichni. Naopak- nejsou kvalifikovani lidi (pro ty je uz dnes lepsi smrdet ve fabrice a mit kulovy, nez se nervovat nekde u podnikatele a mit to same kulove). A to jeste je v mode sehnat lidi, co jsou ochotni “byt zamestnani na OSVC”. Nez clovek pochopi, co na sebe upletl, tak dalsi otrok nastupuje. A to se tahne tolik let a porad to nejak funguje. Ted je kseftu dost, tak blbec nebude delat 12 hodin, ale jste vic, aby se to pokrylo. Proc prilakavat ty nejlepsi na dobrej plat? K cemu. To se deje jen v oborech, kde neni zbyti a taky ne vsude- ingenyri co umi (titul s vedomostmi, talentem- to uz lze vyvazovat zulatem, ale na to jak ohrozenej druh to je, taky nic moc nabidka. Takze hura do Prahy, Brna. Ale zase se najde druha liga a nejak se to sflikuje. Proste lakota vsude kolem).
Samozrejme povinne odvody, ktere museji podnikatele odvadet, to je strasny ale neco mi rika, ze by podnikatele vyplaty nezvedli, kdyby jim stat ulehcil. Proste takova je tu podnikatelska kultura. Pak se nedivte, ze obycejni neinformovani lide maji radost z toho, ze Sobotka mele neco o zvyseni minimalniho prijmu., na kterej sere pes. Na druhou stranu proc asi Svycari byli schopni odmitnout pres 60 000 korun jako nepodmineny prijem. To se jim to odmita. Vsechno je to propojeny. Lidi si jdou tady navzajem po krku. A cim vic maji strach, tim vic si po tom krku jdou.

.lak
Návštěvník

No ale oni si poptávku vytvoří s migranty a snadným tiskem ECB pro ně milé lidské zdroje. Co nemůžete pochopit na privilegovaných vy z mozoly potící s dřiny slzy i krev rouhači a kacíři, a přitvrdím lůzo odrbaná držkující nevděčná, přesně v intencích klerofašistického absolustického (neo)feudalismu, nově kafíři a prašiví psi či gojímové.

hlásná trouba
Návštěvník

Pokud chcete všichni všechno nejlevněji tak logicky není prostor nejen pro zvyšování mezd, ale ani pro jejich udržení. Prostě se prošetříme ke společné bídě!

kari
Návštěvník

velmi zajimavy clanek. S zumpou Babisem bych si jako vitezem voleb nebyla zas kdo vi jak jista, a kdo vi, jestli na toho dlazdice jeste neco do voleb nekde nevypluje ☺ To by bylo stesti v nestesti. Merkelova je jedovata zmije, pro kterou vubec nebyl problem islamizovat a zlikvidovat Nemecko, takze Ceskou republiku ona klidne zlikviduje bez mrknuti oka. Mam najivni dotaz. Az se vse ve spolecnosti, uradech a tovarnach robotizuje a digitalizuje, co bude s lidmi?

RRR
Návštěvník

Čím dál víc jsem přesvědčen, že sebeoslabení Čechů a Slováků tím, že se rozdělili na dvě ovladatelné kolonie, byla velká chyba.

wpDiscuz