Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje...

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry – nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Spojené státy v totálním ekonomickém konci, svět řeší Panama papers, J.P.Morgan omezuje výběry -nastává “Globální jaro”? A chystá se moskevský Majdan?

Analytik banky Societe Generale Albert Edwards oznámil bezprostředně hrozící recesi na pozadí prudkého poklesu zisku zadlužených amerických firem. Americká ekonomika se brzy zhroutí pod obrovskou vlnou firemních krachů, kterým se kvůli recesi v zemi není možné vyhnout, řekl analytik .

“Bez ohledu na to, že s rizikovými aktivy vše vypadá v klidu, světlo na našem nouzovém varovném indikátoru recese přestává blikat žlutě a mění se  v červenou,” – píše. Hlavním faktorem, ukazující na hrozící recesi, je podle Edwardse prudký pokles zisků amerických společností. kdy podnikový sektor USA “se utápí v dluzích.” Podle analytika nelze ekonomické oživení  “Spojené státy čeká totální konec ekonomického cyklu,” – píše.

Zdroj: zdezde

Banky v USA omezují výběr hotovosti z bankomatů

Americká banka JP Morgan Chase omezila zákazníkům jiných bank výběr hotovosti na 1000 dolarů na jednu platební kartu denně. Zároveň upravila své bankomaty tak, aby již nebylo možné vybírat 100 dolarové bankovky. Strach z omezení přístupu k penězům vede lidi k hromadnému vybírání hotovosti.

Na znamení ochrany zákazníků před „kriminální činností“, rozhodla banka JP Morgan Chase omezit výběry hotovosti z bankomatů. Opatření souvisí se snahou americké centrální banky stáhnout z oběhu stodolarové bankovky. Banka v rychlém tempu provádí úpravy bankomatů, které zamezí dosavadní praxi vybírání stodolarových bankovek v neomezeném množství. Jen za minulý měsíc došlo k úpravě zhruba 18 tisíc bankomatů. Tyto kroky vedly mnohé zákazníky k horentnímu výběru hotovosti.

Vybírání hotovosti ještě urychlil ředitel banky JP Morgan Chase Jamie Dimon, který omezil výběry pro zákazníky ostatních bank na 1000 dolarů denně. Od oznámení změny stoupl počet případů, kdy si zákazníci, zejména zahraničních bank z Ukrajiny a Ruska, vybrali velké objemy peněz. Byl dokonce zaznamenán i případ výběru 20 tisíc dolarů v hotovosti při jediné transakci. Podle oznámení banky se zdá, že velké výběry hotovosti byly přirozeným jevem bez kriminálního podtextu.

„Kvůli vzrůstajícímu dohledu úřadů, věnují banky více pozornosti velkým pohybům hotovosti, které by mohly být známkou praní špinavých peněz nebo jiných aktivit v šedé ekonomice,“ citoval list Wall Street Journal Jamieho Dimona.

Omezování hotovostních transakcí

Centrální banky nejen v USA ale i v Evropě v rámci svých snah o potlačení kriminálních aktivit a daňových úniků omezují hotovostní transakce. Jedním z opatření, kterými toho chtějí docílit je ukončení platnosti bankovek s velkou nominální hodnotou.

Zdá se však, že snahy centrálních bank se mnohdy míjí účinkem a místo toho naopak vzbuzují v běžných občanech nedůvěru z rostoucího dohledu nad jejich finančními prostředky. Obavy o peníze uložené v bankách pak vedou zákazníky k výběrům a držení větších objemů hotovosti.

Současně se snahami centrálních bank se objevují i další nečekané problémy. Jedním z nich může být tzv. „run“ na banky, tedy stav, ve kterém klienti po bance hromadně požadují zpět své peníze. Lidé omezení přístupu k hotovosti nechtějí. Tento případ hromadného vybírání hotovosti ve Spojených státech tak může být příkladem takového „mini runu“ na banku. Každá další restrikce na pohyb kapitálu, a obzvlášť hotovosti, pak může způsobit přesný opak zamýšleného záměru a zvýšit mezi běžnými lidmi poptávku po hotovosti.

Vyprodané trezory

Podobný příklad nezamýšlených důsledků opatření zavedeného centrální bankou lze dohledat v Japonsku. Lidé zde v souvislosti se zavedením negativních úrokových sazeb začali hromadně vybírat hotovost. V důsledku toho prudce vzrostla poptávka po trezorech, do kterých si lidé mohou vybrané peníze ukládat.

Zdroj: zde

“Globální jaro” jako velká socialistická revoluce?

Vybavil se mi nedávný článek, ve kterém politolog C. J. Polychroniou v komentáři pro server Al Džazíra analyzoval, jaký dopad může mít masivní aféra zvaná Panama Papers.
“Ve skutečnosti může v důsledku úniku Panama Papers vysvitnout nová éra,” soudí odborník. To, že se v uniklých dokumentech objevují i vlivná jména jako je ruský vůdce Vladimir Putin a úřadující prezidenti Argentiny a Ukrajiny či premiér Islandu – a jde jen o pár světových lídrů zapletených do skandálu Mossack Fonseca – podle politologa nepochybně způsobí globální politický šok a může potenciálně vést ke kýženému “globálnímu jaru”, tedy odporu proti světovému vládnutí (zdroj a více).

V těchto souvislostech se zdá, že kauza Panama papers (podle Wikileaks financována Sorosem, tímto mistrem revolucí), může být pouze počátkem něčeho mnohem většího a zdá se, že i součástí tzv. přeformátování nejen USA, ale všech, především západních zemí a onen název “globální jaro” by tomu odpovídal. Na Islandu po nepokojích už padl premiér a budou předčasné volby,  D. Cameron postupně přiznává, že i on sám měl v Panamě akcie.

Jestliže opatření k výběrům hotovostí zavádí banka J.P.Morgan, zcela jistě se opatření nebude týkat pouze USA a k jakým nepokojům mohou tato opatření vést celosvětově, navíc za současného rozrůstání se kauzy Panama papers, se můžeme jen dohadovat.

Jestliže je krach USA na spadnutí, jak uvádí analytik Societe Generali (mimochodem – patří Rotchildům a Rockefellerům, tedy USA i Evropě), logicky z toho vyplývá, že vlna nepokojů by se nevyhnula ani Evropě, ale ani Rusku. V Rusku by ovšem mohla být využita k tolik kýženému moskevského Majdanu, ke kterému směřuje i kauza Panama Papers, o které Putin řekl, že má nabourat jednotu Ruska.

Chystá se moskevský Majdan?

V Rusku byla dlouho diskutována otázka vzniku Národní gardy a 5. dubna bylo rozhodnuto o jejím vytvoření: “Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra se zakládá Národní garda.

Rozhodnutí bylo přijato, vytváříme nový federální orgán výkonné moci na bázi vnitřních vojsk ministerstva vnitra, zakládáme Národní gardu, která bude bojovat s terorismem, organizovanou zločinností a v těsném kontaktu s ministerstvem vnitra bude dál vykonávat ty funkce, které vykonávaly útvary OMON (oddíl pro zvláštní účely), SOBR (zvláštní oddíl rychlé reakce) a další, řekl prezident během schůzky s ministrem vnitra Vladimirem Kolokolcevem, šéfem Federální služby pro kontrolu za obratem drog Viktorem Ivanovem a velitelem vnitřních vojsk ministerstva vnitra Viktorem Zolotovem.” (zdroj zde, více zde).

Co je překvapující, že na dotaz, kdy Národní garda zahájí činnost, odpověděl prezidentův mluvčí Peskov, že ihned, a to aniž by se čekalo na ukončení schvalovacích a právních kroků, které mají být hotovy v červnu. A hned včera Národní garda provedla v Moskvě první cvičení, které mělo být přípravou na případný moskevský Majdan, více a video zde .

Národní garda vznikla na bázi vojska ministerstva vnitra, čítá asi 170.000 mužů, v budoucnu to má být 350-400.000 a má jít především o změnu systému bezpečnostních složek, který má zlepšit jejich koordinaci a posílit je v boji proti terorismu, organizovanému zločinu, ilegálnímu přistěhovalectví, prodeji zbraní a drog – i zasahovat v případě demonstrací. Podstatnou změnou je, že Národní garda spadá pod přímé velení Vladimíra Putina (což lze vnímat tak, že antipatrioti v ruské vládě na ni nemají vliv). Co je ale udivující, je spěch, s jakým vznikla a ihned provedla i cvičení. Z toho by se dalo dedukovat, že se něco očekává. A že to “něco” může mít souvislost s “globálním jarem”, které v Rusku může znamenat “moskevský Majdan”. V neposlední řadě mohlo být cvičení i pouze jen demonstrační jako vzkaz Nulandové a spol a jejich koláčkům.

V souhrnu můj názor je, že “velká světová socialistická revoluce” , která má všude zavést marxismus, je jen otázkou času a že současné dění je tím, kterým se k ní možná schyluje pod názvem “globální jaro” (a jak víme, Rusko vadí především tím, že marxismus odmítá). Zde bych ještě doplnila, že to hlavní, v čem se Trockij a Stalin nepohodli bylo, že Trockij považoval revoluci v Rusku pouze za počátek s tím, že úspěšná bude pouze když se z Ruska přenese do dalších zemí s výsledkem, že jednotlivé státy přestanou existovat, yatímco Stalin trval na udržení státu, čímž revoluci “zradil”.  Nyní je problém zrušení států téměř vyřešen, už zbývá jen provést tu revoluci, na které obzvláště neomarxisté-sluníčkáři intenzivně pracují, jako například tento).

Související: Karel Marx na obálce The economist 2016 zde, zde

-Pozorovatelka-  9.4.2016

PS: Na pondělí 11.4. svolal FED mimořádné zasedání, bude jednat o zavádění negativních úrokových sazeb. Tak to je konečná. Naposledy byly USA v podobné krizi v roce 1987 (největší burzovní krach od krachu 1929), ale tehdy je zachránil pád komunismu a expanze na Východ, jenže dnes na Východ není kam – tam je Čína, proto se tolik chce do Ruska, k novým investicím. Bublina je před splasknutím, USA potřebují válku (anebo ruský Majdan).

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
sensitiv
Návštěvník

Větší část tohoto článku vydává negativní vibraci.

sensibil
Návštěvník

Jak dlouhý máš vibrační ethalon?

Placidus d´Catpel
Návštěvník

Copak chce tímto veršem básník říci???

Jaromír Štěpán
Návštěvník

Dobrý den pane, nebo paní, Sensitiv. Stejně, jako všechny ostatní lidské bytosti, jste obdařen výjimečnými schopnostmi. Ve Vašem případě, je možné vnímat intenzivní rozvoj tohoto daru. Možná by bylo zajímavé vědět, k jakým výsledkům by jste došel, při opakování svého měření u jednoho a téhož článku v jiné hodiny tohoto dne. A totéž, zopakované v jiné dny lunárního měsíce (zpočátku stačí ve dnech a nocích – před, při, po – novu… první čtvrti… úplňku… poslední čtvrti…). A totéž, zopakované ve všech dvanácti lunárních měsících, podle roku lunárního kalendáře (s korekcemi na administrativní čas). A totéž, zopakované bez přerušení, alespoň v jednom tuctu po sobě jdoucích základních rocích, tvořících pětinu jednoho úplného cyklu. Samozřejmě při zachování způsobu a místa odkud měření bude prováděno. Odhaduji, že při troše úsilí by jste nám potom mohl pomoci pochopit a srozumitelně vysvětlit nejméně tři záhady. První – měřeny jsou, vibrace obsahu článku? Druhá – měřen je, autor obsahu článku? Třetí – měřena je Vaše osobní interakce s obsahem článku? Současně jsem si jist, že v tu dobu už dokážete napsat text, obsahující pokoru a vyzařující lásku sdílenou s Láskou, tak jak to umí paní Pozorovatelka. Pane, nebo paní, Sensitiv, vytrvejte v učení. Prošel jsem podobnou cestou zkoumání jako Vy. Cestu naplněnou více než velkým počtem pokusů, složit střípky do mozaiky. Přeji Vám radost z poznávání. Přeji Vám radost z bytí. Jaromír Štěpán

bulíček
Návštěvník

U nás to je už veľa ľuďom jasné, ale čo s bežnými ľuďmi na západe, keď im to dôjde? Podľa mňa začnú hromadne navštevovať psychiatrov.

LFS
Návštěvník

Pozrite si debatu k téme aj tu:
http://www.dvtr.eu/diskuse/

Pekný deň.
🙂

lenka
Návštěvník

Dost zajímavé. Z toho odkazu na Zlato.cz jsem vyčetla, že i Čína se dostává do ekon. potíží. Nevím, jestli to tak bylo, ale trockisté v Rusku prý ùplně rozvrátili morálku a Stalin tuhle situaci sice za cenu tvrdých represí a za cenu mnoha životů zvrátil. Takovými trockisty jsou i havlisti podle mě a jejich představa svobody je spíš anarchie. Je alarmující, že třetina dětí devátého ročníku byla odhalena, že užívá drogy! Za povšimnutí stojí, jak manipulativně se chovají novináři, ti mistři klamu a vinu svalují obratně na rodiče. To snad ne! Ještě pamětníci nevymřeli a můžeme porovnávat. Nic takového jako prodej drog, pilulek po, exekuce a půjčky bez potvrzení příjmu finančním analfabetům, příživnictví atd. nebylo. Co můžeme očekávat, že z této generace vyroste? Viním tedy režim, současné zvrácené celebrity a celý zábavní průmysl, který mu slouží, všechny ty upocené poskoky tohoto systému. Ať si takovou svobodu pan Kocáb a spol. strčí někam a podívá se pravdě do očí.
Putin ma rozum. Možná ta Národní rada souvisí se zabezpečením hranic od jihovýchodu. Možná se Turecko rozpadne a rozhodně Západ neodejde z Blíz. Vých. jen tak.

lenka
Návštěvník

Oprava: Narodní garda

pedros
Návštěvník

Nestrašte!Bát se začneme až bude instalována hitlery clinton do úřadu am.prezidenta.Neumím si představit “totální ekonomický konec”usa-to bude jako druhá válka severu proti jihu?Většina amíků ani netuší,že jsou v nějaké krizi,obchody fungují,práce je-někdy víc jindy míň,peníze tečou,a že zrovna z bankomatů nevypadávají stovky-no co?
Nikdo,opakuji nikdo,kromě nějakých masochistů, si nepřeje nějaký kolaps usa a dolaru už vůbec,proč?Co by tím kdo získal?Všichni by jsme sčítali jenom ztráty,včetně vás.A co potom?
Pro mne,osobně,je daleko zaujímavější další z geniálních tahu Putina-Národní garda,opričnina,jak to kdosi trefně nazval.Dnešní Pjakin mi trošku změnil náhled na karabach a spolu s tím i na panamu pampers.Jsem zvědav jak tu “gardu” okomentuje.

Pozorovatelka
Návštěvník

Dosud FED úrokové sazby udržoval, v prosinci 2015 poprvé po deseti letech zvýšil a jestli nyní přistoupí na negativní úroky, tak to vnímám jako velmi významnou událost a myslím, že nejen pro USA. Znamená to, že ekonomika je v koncích, protože nemá vůbec žádnou možnost investic. To je jedná věc a druhá je ta, že za peníze v bance se bude platit, což má lidi vést k vybírání úspor a utrácení, což je taková zoufalá záchrana ekonomiky.

Připomínám, že když na konci 19. století úrokové sazby spadly na 3%, vedlo to k první světové válce, aby byla nová území a s nimi nové investiční příležitosti. Současná situace je asi taková: Eurozóna má od května 2013 sazbu 0,5 %, USA už od roku 2008 0-0,25 %, Japonsko od roku 2010 0- 0,10 %, Velká Británie od roku 2009 0,50 %. ČNB je na hodnotě 0,25%. A investiční příležitosti žádné (Evropa na tom díky Číně může být lépe).

Pokud jde o Národní gardu, právě v ruském tisku vyšel článek, že ani Pjakin to neokomentuje lépe http://zakonvremeni.ru/analitika-kob/33-2-prioritet-xronologicheskij/26457-putinskaya-naczionalnaya-gvardiya-straxi-vozhdeleniya-ozhidaniya-vsex-politicheskix-sil-i-realnost.html
V podstatě potvrzuje, že je to opatření protikrizové a m.j. zmiňuje i banky.

pedros
Návštěvník

Proč jsou úrokové sazby také jaké jsou, víme.Dokud se neoplatí investovat do skutečné výroby,tak je to neřešitelné.Jak to vyřešit,obávám se,že neví nikdo.Zavřít burzy a spekulanty…?
K tomu čl.ze ZV-ruskej auguiášův chlév nevyčistí ani deset Putinů,a navíc v permanentném vnějším tlaku!Možná by to “zvládla” nějaká varianta pinocheta!Stalin určitě.Jenomže už není a doba je taky jiná.

Pozorovatelka
Návštěvník

Úrokové sazby jsou takové, jaké lichvářský systém potřebuje. A protože ten je jako rakovina, potřebuje stále nová a nová území. Už pár let zdůrazňuji, že v poslední velké krizi, srovnatelné s největší krizí z roku 1929, byl Západ v roce 1987 a že tehdy se zachránil pádem komunismu Jak východní Evropa 1989 zachránila USA. Pro nás tehdy “demokracie”, pro Západ nové investiční příležitosti. Když se i bývalý Východ stal součástí Západu a trhy se staly nasycené a vše bylo rozebrané, přišel rok 2008 a Lehman Brothers a od té doby se neděje nic jiného, než že se hledá další směr Východ – Ukrajina, Rusko, Blízký východ. A protože se tam Západ nemůže dostat, tentokrát je v koncích. Krize Lehman Brothers vůbec neskončila.

pedros
Návštěvník

Když zdolají východní překážku,Putina…znáte tu od Pepa Nose?-kdo jde stále na východ tak dojde na západ!Co bude pak?

Jiří Fencl
Návštěvník

Zachrání nás ti, co neztratili víru, když bylo nejhůř ☺

Vladimír
Návštěvník

Rozhodně bych pozavíral turisty co si kupují eura na dovolenou v době kdy je to výhodnější. to jsou taky spekulanti. 😀 jsem se smíchy skoro počůral. Ani burza ani spekulanti za to nemohou. mohou za to obrovské fondy pod kontrolou centrálních bank zejména FEDu kteří mají povolení manipulovat trh ( otočit) vždy když dochází k nějakému výprodeji. Ve dne v noci mají ruku na červeném tlačítku PANIC a již mnohokráte ho použili. Deformace trhu tím jen vzrostla.

pedros
Návštěvník

Proto je tam za těma tečkama OTÁZNÍK.Ten OTÁZNÍK vybízí inteligenty k prezentaci výšin své inteligence,kam moje nedosáhne.Éto vsjo.Inteligent to pochopí a nepociká se.

zvědavá matka
Návštěvník

Vladimíre,
myslím, že nemáte úplnou pravdu:
Burzy a FED , ECB, MMF, EU, NATO, a další pouze zkoušejí ( a velmi tvrdě ), co si mohou vůči nám – prostřednictvím TĚCH NAŠICH ZAPRODANCŮ dovolit! A ONI jim to dovolí !

Jiří Fencl
Návštěvník

Jak vidíte a uvidíte, jeden Putin stačí ☺
Obnovuje totiž co?
Důvěru. ..

zvedava matka
Návštěvník

Pedrosi, nezapomínejte, že Putin je šachista! 😉
= zvyklý myslet několik tahů DOPŘEDU, včetně následků a variant.
A poslednich nekolik let jediny, kdo dodrzuje sve slovo – a v souladu se svym přesvědčením, které je mnoha lidem čitelné, srozumitelne, a pochopitelné.

pedros
Návštěvník

Víte co jednou řekl Putin?Je dobré nelhát a být fér,držet slovo-ne z nějakých zásadních důvodů,ALE PROTO,ŽE SE TAK LÍP PRACUJE!
Teď se vám bude chápat VV Putin možná líp!A všiml jsem si jak se u toho pobaveně zachechtal,vždyť víte jak to jen on umí.

Holy
Návštěvník

Putin uz neni nejmladsi. Pokud chce RF revitalizovat, musi se rychle vyporadat se vsemi podpindosniky. Rusku se neda vladnout jinak nez pevnou rukou. Vnejsi tlak a zradci z 5. kolony jsou smrtelnym nebezpecim pro RF. V pripade ohrozeni zakladu statu, zeme a naroda je rozumejsi osvicena diktatura. To chapali i stari Rimane. To, ze se snazi v RF rozpoutat tzv. majdan nevidi jen slepy. USrael jde do kytek a ac rinci zbraneni neni schopen nejake vetsi koordinovane valky proti RF, zejmena kdy vedi, ze prevaha ve zduchu je po vysledcich v Syrii pryc. Cast technologii , ktere RF v Syrii predvedla vojenskym analytikum NATO dost zamotala hlavu. Predstava nejaderne valky a porazka RF konvecni silou je nemozna. V pripade nasazeni exotickych zbrani by RF reagovala asymetricky jak ma ve zvyku a USrael by proste vymazala z mapy sveta pomoci stejne exotickych planu, ktere jeste nepronikly na verejnost. Nemma rad diktatury, ale v tomto pripade Putinovi fandim at je diktatorem. On neni politik on je VUDCE. Vudci narodu se objevuji jen parkrat za historii. RF ma stesti, ze v kazdem stoleti ho nachazi. Kdyby to tak bylo i v CR jsme dnes uplne jinde. Ale jsme narod s vyrazne mensim poctem obyvatel a tudiz tato pravdepodobnost vyrazne klesa. Nas narod generuje vudce jen v pripade ohrozeni. Coz muzeme videt i nyni. Nekde mezi nami je jiz ted velky Vudce. Cas ukaze a on se projevi. Nenapadne, nebot tito vudci jsou vzdy z lidu. Jejich prichod a dejove zmeny v nasi zemi jsou o to prudsi a dotykaji se vzdy cele Evropy.

Igor Zemánek
Návštěvník

Drahý Pedrosi, při přečtení vaší reakce mne napadlo jediné, je to scéna z Cimrmanovy hry, Posel z Liptákova. Smoljak, coby smrtka tam říká: ” My nesmíme ani naznačovat”, když se ho ptají na budoucnost. Také se tam vede tento dialog, (teď si nevzpomenu kdo hraje pana Ptáčka) : ” No co, prodám důl. Já tu budoucnost nevidím špatně” . Syn oponuje: ” Co když vám ho vezmou? “. Ptáček: ” Mladý pane, viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, chodby ták a ták. Ten se dá zatopit, zasypat, ale vzít vám ho nikdo nemůže. ”

Proto ani já ten majetek nechci. Prosím zhlédněte tuto divadelní hru, aby jste pochopil souvislosti. Cílem je, zotročit lidstvo takovým způsobem, aby i nevěřící pochopili, že se tu řeší spor o to, zda má Stvořitel právo vládnout lidem, vyžadovat jasné morální zásady. Aby lidstvo pochopilo, co ho čeká, když tyto zásady odmítne. Stvořitel Otec připustil tento čas Velkého soužení, před jeho konečným zásahem, armagedonem. Pročtěte si prosím Bibli. Daniel 12:1, Matouš 24. kapitola, Marek 13:14-20, Lukáš 21:20-24, 2. dopis Tesaloničanům 1:6-10, 2:3-12 ( tady si vzpomeňte na papeže, patriarchu Kirilla, Dalajlámu a pod.), 1. dopis Tesaloničanům 5:1-5 .

Přeji vám krásné duchovní rozjímání.

pedros
Návštěvník

Jste příliš úzkostlivý.Věci jsou obvykle mnohem prozaičtější a náhodnější než si dokážeme představit!Tím neříkám,že není nutné rozjímat,akurát je dobré nechat to povolaným.Všeho přespříliš škodí!
Vzpomněl jsem si na jednoho rakousko-uherského mocnáře,co řekl svému nástupci který zapochyboval o svých schopnostech-synku,nevěřil bys jak málo rozumu stačí k řízení státu!
V Bibli najde každý TO co hledá.Armagedonem se straší nonstop,nevidím důvod proč by zrovna dnes.,chápu,že vývoj je překotný a mnozí mají problém se zpracováním informací.O správnosti “zpracování”nemluvě!A jsou jiní,a ne málo,vedle kterých spadne letadlo a nic si nevšimnou!

Igor Zemánek
Návštěvník

Děkuji za názor. Já armagedonem nestraším, to dělají lidé, kteří vůbec netuší, jak obrovsky pozitivní to bude událost pro lidstvo.

lenka
Návštěvník

Napadlo mě, že vyhraje Clintonová a bude se pokračovat v politice Clintona, protože v The Economist byl barevně vyobrazen pravě on. Někde jsem četla, že jemu se podařilo odvrátit kdysi finanční kolaps uvolněním dluhů širokým vrstvám obyvatel. To jsem zvědavá, jak dokážou čelit následkům takového zadlužení. Nerozumím Američanům.

styx
Návštěvník

USA predtym nez krachne obetuje Europu

Wolf
Návštěvník

Skoro se vším souhlasím. Jen nevím, kde jste vzala, že v Panama pampers figuruje Putin. Myslím on osobně. Ne nějací ,,přátelé”.

Pozorovatelka
Návštěvník

Ta část je citací z článku, který hovoří o globálním jaru, zdroj je uveden. Já názor, že v kauze figuruje Putin nesdílím.

Wolf
Návštěvník

Je zcela evidentní, že celá causa Panama pampers byla namířená proti Rusku, ale jaksi se to zvrtlo. Schytal to hlavně Island a Velká Británie :-D.

lenka
Návštěvník

Myslíte že se to zvrtlo? Pochopila jsem, že ten, jak Pjakin říká globální preditor, opouští Británii a míří do Asie.

Jiří Fencl
Návštěvník

Já bych na konto toho gp řekl obecně “jen” to, že přestává pracovat rozkladně, ale naopak dostředivě, ve prospěch lidí a života. A to “zlo” se přesouvá již jen do rukou jedinců a skupin, ale přestává mít onu globální oporu. Je potřeba postupovat maximálně zdrženlivě, ale přitom rozhodně, aby tato satáňata něco neprovedla. Ale myslíte, že jsou na světě schopnější ruce a rozum než má k tomuto účelu zvolený VVP? Já myslím, že jsme ve správných rukou a že nás všechny čeká kýžený konečný obrat k lepšímu. Věříte?

zvědavá matka
Návštěvník

Zato tam figuruje několik Trumpovych společností ……..

tana
Návštěvník

Světová ekonomika skomírá, což ukazuje pokles mezinárodní lodní dopravy.
Vše ostatní je “omáčka”, ve které ekonomové a politici hází zodpovědnost jeden na druhého.
Na území USA existují vlastní “daňové oázy”, takže by si Amíci měli zamést před vlastním prahem.

Jiří Fencl
Návštěvník

Jen doplním. Nejedná se přísně vzato o světovou ekonomiku, ale o světový bordel, který pomocí falešných peněz a centralnebankovniho podvodu virtuálních peněz a reálných exekutoru, včetně největšího exekotoru MMF, vysává z lidí a z národních hospodářství reálný majetek. Je to de facto “jen” počítačový podvod ☺ A jako takový nechť jde konečně s prominutím do prdele… 😆

Pozorovatelka
Návštěvník

Bohužel, ten bordel velmi dobře funguje právě proto, že davy jej živí – stačí se podívat na davy v supermarketech, na slevové akce, na zadlužování kvůli Vánocům či dovolené atd., atd., atd. Až ten systém skončí, všechny stáhne sebou, neboť všichni jsou na něm závislí. A ano – za virtuální papírky, reálné majetky, bohužel, včetně státních.
Mimochodem – Řecko prodává Číně svůj největší ostrov, Pireus…

tana
Návštěvník

Jenže nás nedostanou. Český národ neskoná. My jsme v rovnováze, máme ten správný mix závisti a šílenosti, který nás uchránil před germanizací i slovjanofilií.
Jsme vlastí Pata a Mata, kteří, ve šlépějích dobrého vojáka Josefa Švejka a za doprovodu Tyla Oenspigla kráčí k skvělým, světlým, zítřkům a dobývají svět….
Znáte snad jinou, tak krásnou zemi, kde filosofové, učitelé, lékaři, inženýři, tramvajáci, všichni svorně si navzájem nezištně radili, obvazovali utržené rány a o sobotách a nedělích i dovolených budovali chaty a chalupy, aniž brali ohled na utržené rány osudu? Zbývá jen maličko – rozpomenout se a přitáhnout dětičky k práci.
Pak zbývá jen poděkovat Marii Terezii za ovocné stromy u cest, nebo je zasadit na vlastních zahradách, starat se, sklízet úrodu…Ono třešně za 90Kč/kg zhořknou každému… a přitom stačí vylézt na strom….
Cca před 3 lety jsme byli v ZOO, mám pocit že ve Vyškově, tam chovají užitková zvířata. Jen těch různých plemem slepuc, co tam měli, jedno staročeské by se na zahradách vyjímalo stejně, jako pávi v Tyrolsku.

lenka
Návštěvník

To jste krásně napsala. No nevím, jestli dokážeme být tou malou hvězdičkou kol nichž se velké točí. Jsme rozvážnější než naši sousedé Slováci. Tak slavjanofilství nejste nakloněna? Je to utopie? Kolikrát mě napadlo, jak by to dopadlo, kdyby metodějovi žáci nebyli vyhnáni a nespadli jsme pod vliv pasovských biskupů. Asi by to velký význam nemělo. Jsme příliš malá země.

tana
Návštěvník

Ale my nejsme žádná hvězda ani nvězdička, my jsme obyvatelé Čech. Historie je mým koníčkem, bohužel se dodnes nikdo pořádně antropologií obyvatel Čech moc nezabýval a celoevropská nacionalistická histerie 19.-20. st. se sama nepřekoná. Jedno vím jistě, že každý, kdo nosí jeansy, nemusí být Američan, a přesto je dětem tlučeno do hlavy, že se etnické skupiny liší podle způsobu pohřbů, keramiky, šperků atd. Přitom by bylo lepší říci, že v té a té době se rozšířil takový nebo onaký způsob života. Nověpříchozí s sebou něco přinesli, a dnes víme, že většinou 3. generace splyne s domácími.
O naší pradávné historii toho moc nevíme, víme, že v Egyptě se našla měď z Čech, k tomu tušíme sídliště v Krušných horách, město na vrchu Vladař u Karlových varů, tušíme počátky rybníkářství, Kounické kamenné řady, zmizelý nález z Býčí skály.
Potom známe naší milou “svatou trojici” Kelty, Germány a Slovany.
Jenže nám to trochu komplikuje Fredegardova kronika z r. 624/4 citující kupce Sáma, který popisuje obyvatelstvo jako tmavé – což ani jedni ze “svaté trojice” rozhodně nejsou.
Podle jisté diplomové práce z Anglie svět vypadá jinak, než si to předsavujeme. V jakési jeskyni našli kosterní pozůstatky jakéhosi muže, podle kterých jej popsali jako svalnatého, ale žádného intelektuála. Studenta napadlo, udělat rozbor DNA a porovnat jej s obyvately vedlejšího městečka. Vybrali děti z rodin, o kterých se vědělo, že jsou v místě usedlé po řadu generací, a učitel TV se z legrace přidal. Výsledek ukázal, že učitel je po mužské linii přímým potomkem toho zemřelého. Jeho manželka se urazila, když četla popis prapředka, jen k tomu dodala, že je rod líný-přesunul se za cca 2000 let o cca 20 Km.

lenka
Návštěvník

Měď z Čech v Egyptě a tmavé obyvatelstvo. Zajímavé. Takhle daleko do historie nevidím. Díky. Můj bratranec se tím také rád zabývá. Překvapím ho.

tana
Návštěvník

Lenko, historie je strašně zajímavá bramboračka, a to ještě mnoho mužů ve střední Evropě mají Čingischánovy geny.
Všemi příspěvky jsem chtěla říci jediné, nikdo z nás v Evropě není jenom Slovan, Germán, Kelt, Tatar nebo Viking….
Jenže z toho všeho vznikl dnešní Evropan, cca od 10. st křesťan nebo žid.
Hus kodifikoval Češtinu, Luther povýšil Němčinu pražské university na spisovnou Němčinu. Ať děláme co děláme, jsme uprostřed Svaté říše Římské, dá se říci že za války byli naši muži “genetickou strategickou zásobou”, když němečtí muži bojovali / a dost totálně nasazených v Říši si to patřičně užívalo/. Doma se tím ale pochlubil málokdo.

zvedava matka
Návštěvník

Lenko, a co Morava, ta Velká ?

tana
Návštěvník

Lenko, Ciril s Metodějem byly ve své době významné osobnosti, ale my jsme pro jejich misi nebyli ta správná země, a tím my myslím Rakousko, Slovensko a Moravu. Do Čech jejich vliv zasahoval okrajově, a zase nezapomeňte, že ta mise probíhala se souhlasem Papeže. Jejich chybou bylo nepřijetí latinky.
A potom tu máme kolonizační vlny a zakládání měst, většinou na základě Magdeburského práva /silný vliv Ottonů/.
V 15. st. tady máme bratrovražedné husitské války se značným poklesem domorodého obyvatelstva, a korunu tomu nasadila 30-ti letá válka, která vpodstatě dovršila smísení všech se všemi.
Tzv. cizí šlechta, která dostala zabavené statky po Bílé hoře , představuje vojenské velitele, kteří dostali určité statky a tam usídlili své vojenské oddíly-vojáky. A vojáci za 30-ti leté války cestovali s celými rodinami. To máme všechno – Španěly, Francouze, Benelux, Švédy, Dány…… nač si vzpomenete a všichni se mísili s domorodci.
Pak nastal tuhý feudalismus – poddaní se ženili a vdávali v rámci panství. Jsou zajímavé lékařské zprávy odvodních komisí z doby Marie Terezie z Lichtenstejnských panství – mnoho mužů nedosahovalo 150 cm, vyskytovala se šestiprstost. Proto se Josef II pustil do reforem jednak co se týče poddanských povinností, jednak stacionování armády – Čechy posílal do Uher, do Tyrol atd. aby si tam našli nevěsty.
Pak tu máme Napoleonské války a poprvé se tady vyskytují Rusové, jenže zas tu máme celou sklatbu os Španělů po kdekoho.
A to samozřejmě neuvádím sousedy, tam to byl neustálý průchoďák – Prusové, Sasové, Bavoři od A do Z, a co spadalo pod Rakousko Uhersko se také nepočítá.

tana
Návštěvník

Zachovaly se úplné Rožmbersko-Eggembersko-Schwarzemberské Jihočeské archívy – někdy se střídá, jindy se vyskytuje paralelně Čeština, Němčina, Latina, ale najde se Italština, Francouzština… I když k nějaké výměně obyvatelstva nedocháelo – jazyk není konstanta, ale proměnná v čase.
Jenomže česká společnost se bude zuby nehty bránit uznání tho, že jazyk je proměnná , a to dnes sledujeme v přímém přensu – všechny evropské jazyky vytěsňuje angličtina.
Tak, jak mnozí z nás si nejsou schopni sami přečíst dokumenty své vlastní rodiny 200 let staré, protože jsou psány německy nebo latinsky, ani naši potomci si nedokáží přečíst naše dokumenty.

Jiří Fencl
Návštěvník

My ale máme zlatou Prahu. A za se dotýká hvězd 😉

Jiří Fencl
Návštěvník

Já jsem “optimista” a jsem si jist, že díky takovým webům jako je AENews (ale s ním v čele) se podaří přesvědčit lidi, že jsou podváděni. Myslím, že už je jich dost, ale pozor, Češi si umějí počkat na tu správnou chvíli. Nesmíte je k ničemu nutit. Nejsou na nic víc citlivější. Neznám vnímavější duši na celém světě. Budou se učit oni od nás.
Dal bych za tento národ cokoli! ❤

Pozorovatelka
Návštěvník
Avari
Návštěvník

Nevím, zda o tom tady něco bylo, ale doporučuji. Titulky tam jsou k přidání. https://www.youtube.com/watch?time_continue=116&v=qpjhSmoodu0

konzerva
Návštěvník

Takže podle amíků za informací má být rusko…http://rusvesna.su/recent_opinions/1460212514..

wpDiscuz