Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné...

Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!” Už 28 let pracují Češi na “německý zázrak” za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp?

Sobotka se rozjel: “Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!” Už 28 let pracují Češi na “německý zázrak” za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp?

Premiér ČR Bohuslav Sobotka se během interpelací v poslanecké sněmovně pochlubil, že ve vládě leží návrh na zvýšení minimální mzdy v ČR z dnešních 11 tisíc korun na 12.200,- Kč a tato minimálka by měla platit již od ledna příštího roku [1]. Dovedu si představit, kolik voličů ČSSD teď vyskočilo z gaučů a začali tleskat. Někdo holt si kupuje voliče za koblihy, někdo zase za minimální mzdu. Ten tragický éthos se však nese v duchu reality posledních 28 let, kdy každý člověk, který má smysly pohromadě, už začíná chápat roli, jakou má Česká republika předurčenou v rámci Nové Evropy.

Jako laciná manufaktura za humny Německa, nejbohatší a průmyslově nejrozvinutější země na světě. Je neuvěřitelné, že z úst politika může vypadnout taková perla, jako je propagování tak odporné věci, jako je minimální mzda. Tohle dělají vládci banánových republik, když se chlubí tím, kolik chudobinců a sirotčinců otevřeli za uplynulý rok. Jít do volební kampaně a kupovat si voliče za navyšování minimální mzdy je doslova zločin. Je totiž do očí bijící srovnání toho, co je to nejen dvourychlostní Evropa, ale především co jsou to země 1. a 2. kategorie v Evropské unii.

Angela Merkel a Bohuslav Sobotka. Alles gutte! Richtig! Česka dělnik, topra dělnik!

Minimální mzda 12 tisíc a dvou stovek k tomu odpovídá zhruba částce 459 EUR. V lednu 2017 podle informací Eurostatu byla ovšem v Německu minimální mzda 1498 EUR měsíčně [2]. Ano, nejhnusnější a nejzaplivanější pracovní pozice v Německu, sbírání psích hoven v parcích a zametání ulic, je ohodnoceno v Reichu 15 stovkami v EURech. Merde! To je v přepočtu 39.800,- Kč měsíčně. Jinými slovy, česká minimální mzda po navýšení nedosáhne ani na jednu třetinu té minimální německé, dosáhne jen na 30% a nějaké desetiny. Ale to není všechno, pojďme počítat dál.

Průměrná mzda v celé ČR podle posledních statistik [3] z tohoto roku dosahuje 29.320,- Kč. Někdo si řekne, že to nejsou špatné peníze. Jenže česká průměrná mzda představuje jen 74% německé minimálky! Chápete tu absurditu, krizi a banánovou realitu v ČR po 28 letech po sametu? A to ještě průměrná mzda v ČR je tvořena mzdami nejbohatších lidí, takže mnohem lépe vypovídá o situaci medián mezd [4], který je v ČR okolo 25.000,- Kč. Jenže zde se pohybujeme pořád hluboko pod německou minimální mzdou.

Sobotka si dělá z voličů doslova (_._) nebo to myslí vážně?

Pokud se podíváme na informace Eurostatu o německé průměrné mzdě, tak vidíme číslo 3.703,- EUR měsíčně. To je 98.415,- Kč podle převodního kurzu [5]. Jinými slovy, německá průměrná mzda je rovných 100.000,- Kč a český medián tak představuje jen jednu čtvrtinu německého průměru, resp. český průměr představuje jednu třetinu německého průměru. Zároveň to znamená, že česká minimálka dosahuje jen 12% německé průměrné mzdy! Dámy a pánové, kdo z vás to má? Jak je možné, že jsou v ČR takto nízké mzdy, když spotřební ceny, náklady na bydlení, ceny paliv a energií, potravin, oblečení, úvěry a hypotéky jsou v ČR nejen cenově plně srovnatelné s Německem, ale někdy jsou dokonce i vyšší než v Německu?

Už chápete, jak je to možné a jak je to udržitelné? Odpovědí je mamutí zadlužení českých domácností. To dosáhlo koncem loňského roku výše 1,4 bilionu korun [6], to je více, než jsou výdaje státního rozpočtu pro celý fiskální rok [7]. No to je přece jasné, ekonomika není perpetuum mobile. Pokud jsou ceny a služby na trhu srovnatelné s cenami v Německu, ale mzdy dosahují jen třetinových nebo čtvrtinových objemů ve srovnání s Německem, tak logicky ten rozdíl se musí někde vzít. A to někde nebo něco, to jsou úvěry, hypotéky, leasingy a spotřební úvěry. Dluží všichni, všude, od kojenců po mrtvoly v krematoriích. 28 let po falešné revoluci.

Frau Merkel navštívila před čase ČVUT v Praze v doprovodu premiéra Sobotky. Vyhlížela asi nadějné mozky české techniky, které by přetáhla do Německa.
Reklamy na půjčky, úvěry, převody a slučování půjček od rána do večera v televizi

Mám na vás otázku. Pokud máte doma televizi a občas ji pustíte, všímáte si obsahů reklamních bloků? Co tam vidíte nejvíc? Ano, reklamy na bankovní produkty, na půjčky, půjčování peněz, Cetelemy, Home Credity, rychlopůjčky typu Zaplo.cz, Zonky.cz, převody půjček, snížení splátek, sloučení splátek, vrácení peněz za pravidelné splácení, nejnižší úroky, výzvy ke změně banky a k přechodu do jiné. Nic z tohoto neuvidíte tady v Německu na německých televizích. Tyhle reklamy běží pouze v zemích bývalého Východního bloku. Jsem úplně zděšen, když to porovnávám. Jenže tohle hrozivé zjištění není odvyprávěné celé. Co je to za subjekty, kde si Češi půjčují? Tak třeba Cetelem patří francouzskému gigantu BNP Paribas, který zavlekl v roce 2009 do Evropy hypoteční krizi z USA. Dále je to plejáda “českých” bank, které ale už dávno nejsou české.

Český dělník si vydělá málo a musí si půjčit. U koho?

Když se podíváme na seznam českých bank, zjistíme velmi rychle, že jsou v zahraničních rukách [8]. ČSOB patří belgické KBC Group, Česká spořitelna spadá pod rakouskou ERSTE, Komerční banka pod francouzskou Société Générale, Unicredit Bank pod italskou matku, Raiffeisenbank nemá smysl vysvětlovat, Moneta patří pod americký koncern General Electric, Sberbank pod ruskou matku. Air Bank spadá pod Kellnerův holding PPF, ve kterém je globalizovaný kapitál a je velmi těžké potom říct, jestli jde o banku opravdu českou, nebo spíš ruskou nebo holandskou.

A tak zbývá jenom poslední Fio Banka, která strukturálně má česko-slovenský kapitál, ale Fio nepatří mezi velké banky a je spíš výjimkou, která potvrzuje pravidlo, že banky mají v ČR cizí majitele, i když pokud bychom byli detailisté, tak majitelé Fio jsou, pokud se nemýlím, Slováci, ale to se nepočítá jako cizinci. Slovensko je bratrský národ a součást bývalé federace.

Frau Merkel se klaní nejen premiér, ale i Andrej Babiš. Pozor na to!

Když se tedy nad situací zamyslíte, tak český dělník pracuje za třetinovou mzdu té německé, ale za dobu 28 let od převratu se spotřební ceny, nájmy, hypotéky a životní náklady dostaly na srovnatelnou úroveň s Německem, takže bez úvěrů a půjček se v ČR lidé neobejdou. A teď pozor, to hlavní teď přijde. Zadlužení českých domácností je de facto pojistkou globalistů, že Česká republika bude poslušně plnit nařízení Bruselu.

České domácnosti jsou zadlužené u západních globalistických bank takovým způsobem, že Česká republika nemůže jít vlastní cestou, nebude jí to dovoleno, protože zadlužení českých domácností má formu rukojmího, podobně jako v Řecku. Pamatujete si na premiéra Tsiprase, jak před dvěma lety náhle prudce otočil s nápadem odejít z Eurozóny? Zadlužení českých domácností je ve stejné pozici. Nikdo to přitom nevnímá jako obrovské bezpečnostní riziko pro ČR, když západní banky vlastní v ČR prakticky 100% veškerého bankovního kapitálu a veškerých aktiv. Která opoziční strana s tím chce něco udělat? Chápe mimoparlamentí opozice, že bez odstřižení republiky od sionistického západního bankovnictví nelze získat samostatnost?

Německo bohatne na českém dělníkovi, tomu to nevadí ani za 28 let

Zadlužení v ČR je v pozici, že lidé mohou splácet jen tehdy, pokud země bude mít zajištěnou práci, kterou českým dělníkům poskytnou západní země, zejména Německo. Český dělník za malé peníze dodá výrobu do Německa, kde se to pouze zkompletuje a prodá na globálních trzích jako Made in Germany. Německo si vydělá na svůj blahobyt a globalistické banky jako dobráci umožní laskavě Čechům si půjčit na vlastní chudobu. A nechají si za to zaplatit úroky. Takže český dělník pomáhá svojí lacinou prací Německu bohatnout, aby si vydělal na splátky půjček, úvěrů a hypoték, které si vzal zase u německých bank, které kapitál získávají z prodejů a ekonomické bilance německých firem, které profitují lacinou výrobu od zadluženého českého dělníka. Kruh se uzavřel. Pochopili jste tedy už ekonomický cyklus?

České banky nejsou vlastně vůbec české.

Zadlužený národ pracuje pro Říši. Pracuje pro Německo, aby bohatlo. Ani 28 let po sametu nevadí českému občanovi, že bere na mediánu tolik, kolik představuje cca. 65% minimální mzdy zametače hoven na německých ulicích a v parcích. Český občan je guma, kterou lze 28 let natahovat (na mzdách) a ohýbat a pořád drží, nepraskne, vydrží všechno. Jednou za 4 roky správci a manažeři země, kteří si říkají různými jmény politických stran, předhodí v ČR voličům nějaké drobky, koblihy, klobásky nebo slib navýšení žebrácké mzdy o pár stovek. Rozhýkané davy plebejců se vrhnou potom z vděčnosti do supermarketů, na které jsem v článku vlastně úplně zapomněl.

Ty supermarkety jsou v ČR v majetku také německých a západních korporací a regály v nich naplňují obvykle tím, co se na západě neprodá, protože je to druhá jakost. Dokonce to ani nemusí být druhá jakost, řetězce vyrábějí dva typy potravin, jeden určený pro Říši a západní trhy, zatímco druhý je ošizený typ, kterým se naplní regály v supermarketech v Česku a dál na východ. A český volič nic, pořád mlčí a pevně drží a flexibilně se natahuje jako guma.

Dluh domácností a gumový dělník jsou příčinou setrvalého stavu v ČR

Za součaným stavem v ČR je mix české povahy držet ústa a krok za každého režimu, nevšímat si politiky, nechodit k volbám a dřít poslušně za mzdu, která stačí jenom k tomu, aby člověku banka schválila úvěry a hypo. Když přemýšlím nad Babišem a jeho heslem, že bude líp, tak mi to začíná docházet. Ano, bude líp. Bude líp pro Andreje, pro Němce, pro globalisty. Bude líp pro oligarchy. Bude líp pro bankéře v ČR, dostanou za více prodaných úvěrů vyšší bonusy. Bude líp pro exekutory, se kterými jde nový společenský řád ruku v ruce. Bude líp pro lidi jako pan Juncker nebo paní Jourová v EU, kteří hlásají více globalizace, více integrace. A přijetí EURa v ČR je jenom cesta, jak řídit chudobu v ČR pohodlně z ECB a nemuset lobovat u ČNB, jejíž vedení má pod palcem Miloš Zeman.

První polovina 90. let. V televizi žádné reklamy na půjčky nebyly, s výjimkou stavebního spoření. Lidé si nepotřebovali ještě půjčovat. Většina reklam se týkala spotřebního zboží, hlavně kosmetiky a pracích prášků. Králíček Azurit je 25 let starou vzpomínkou. To už je všechno dávno pryč. Dnes reklamy okupují banky s půjčkami, cizí supermarkety a reklamy cizích automobilek. Jinými slovy reklamy na globalizované produkty.

Když bude v ČR zavedené Euro, přijde ČNB o poslední pravomoc. Vzhledem k tomu, že ČNB je sídlem sionistů v Praze, tak by nás to nemuselo vůbec trápit, jenže přechod pod ECB posune naší zemi pod křídla jednosměrného vlaku, který si odsouhlasil zrušení všech záchranných brzd. Loď bláznů vyplula, vlak bláznů vyjel do cílové stanice Nová Evropa a český premiér láká voliče na 30% německé žebrácké mzdy. Vítejte v ústavu pro duševně choré pacienty stacionáře, rozuměj občany vlastně už ne tak suverénního státu s názvem Česká republika. V zemi, kde premiér si kupuje občany vizí almužny.

Na téma cesty ČR do Nové Evropy s necelou třetinou německé minimální mzdy v kapse, o událostech z domova i ze světa za poslední týden a o dalších věcech si budeme povídat dnes od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Forever
Návštěvník

comment image
Napadá mě k tomu jedna, celkem trefná hláška k Bohouši Sobotků z onoho našeho českého (československého, aby to našim bratia Slovákům nebylo líto 😉 ) pěkného filmu:
“Ses měl narodit jako kůň původně. A v poslední chvíli si to pánbůh rozmyslel.”
Sobotka však skutečné je kůň – kůň těch satanistických židovských slouhů v zednářských zástěrách. Je to taková hloupá figurka, až to praští.

RRR
Návštěvník

Ještě když nebyly na serveru dnes logované diskuse, tak jsem se tam na nízkostí minimální mzdy podivoval, a hned jsem rozzuřil tamní diskutéry, prý je správné mít nízkou mzdu, abysme se měli dobře, protože nejsme socky abychom brali víc než odpovídá produktivitě. A k tomu jsem byl označen za komunistu a poslán bydlet do kldr. Ještě mi tam radili, at si koupím skripta VŠE.

xerox
Návštěvník

globálčici to tady hezky od podlahy zdemokratizovali … tři podvodníci z toho dva z prognosťáku a jeden ze škarpy udělali co měli , respektive jeden je ještě ve službě … a čau tvá máňa …
po vzoru filmu – predátor , je busta jednoho z nich pěkně umístěná u těch , kterým tak dobře sloužil … ti dva ještě dýchající se toho možná dočkají taky …

mentor toho ze škarpy , políbený prsten z manhattanského kanclu je tak spokojený , že už mu ani nestálo za to , aby si udělal čas na podpindosnickou žebrotu a dělal si z ní prču teatrálním díváním se na hodinky ačkoliv věděl že ten rozhovor poběží na hlavní zpravodajské tv …

jméno toho ze škarpy je ironicky vystavené na korejském letišti jako symbol zdejší blbosti … celá společenská situace skoro po 30 letech v této zemi je naprosto bizarní a říká si o jediné , totiž o kázání případně o sútru strejdou kalašnikovem … osobě bych však aplikoval už z výše uvedeného filmu hlášku – je čas vytáhnout bezbolestnou …

albatros
Návštěvník

Ve Francii měli tajný plán ochrany republiky pro případ vítězství Le Penové

Francouzské bezpečnostní složky a zpravodajské služby měly pro případ vítězství Marine Le Penové v prezidentských volbách připraven přísně tajný plán „ochrany republiky“. Jeho účelem bylo zachovat mír a ubránit demokracii. Pokud by vyhrála kandidátka krajní pravice, mobilizovala by se policie a četnictvo.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438238-ve-francii-meli-tajny-plan-ochrany-republiky-pro-pripad-vitezstvi-le-penove.html

LIKAN 1975
Návštěvník

Děkujeme ti Žalude Sobotko za almužnu, kterou nám vezmeš ze zvýšených daních a vrátíš ji zpět ve formě minimální mzdy. Jsem zvědav jak ty kreténe plešatý dopadneš u voleb. Stejně se bude tvrdit jako v minulosti, že lidu by se mělo vzít hlasovací právo, jelikož tomu nerozumí. Keci o minimální a průměrné mzdě jsou pouze olej do ohně mezi lidmi. Tak Žalude nech všeho, vezmi vládní kárku jeď na Moravu a skoč do Macochy. Budeš stý sebevrah, co tam hópsne.
Ojro v Čechách? Nemyslitelné.

Luba
Návštěvník

VK mile překvapil. Tenhle článek má hlavu a patu i reálný obsah. Dobrá práce.

Stasn
Návštěvník

Nic se nezmění, Sobotka je jen nastrčené pimprple!

dan
Návštěvník

Půjčte tomu idiotu Sobotkovi někdo pistoli, ať se zastřelí, jen se zbytečně trápí a stejně leze lidem krkem.

Oldrin
Návštěvník

Národ si toto uspořádání státu vymohl demonstracemi na náměstích v roce 1989 a pak referendu o vstup do EU. Zpátečku (referendum o vystoupení z EU) nedovolí globalisti. Je populista každý, kdo má ho v programu. Zejména Okamurova SPD ( ti křičí nejvíc). Je to neprosaditelné. Referendum je v podstatě každé čtyři roky, kdy jsou volby. Případně je globalisti zmanipulují. A Sobotka s Babišem? Jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet. K tomu Bělobrádek, který pomohl zmařit přehodnocení církevních restitucí za neuvěřitelných 130 miliard. Zatím jsem neslyšel stranu, která chce vystoupit, že by lidem řekla, že budou rýt držkou v zemi, když se o vystoupení pokusí.

Zighartice
Návštěvník

Reálná mzda roste. To je radost… Máme jednu z nejnižších reálných mezd v Uhniji, neboť jako centrem vysávané kolonii je nám dovoleno býti montovnou, jejíž nezdaněné zisky jsou vyváženy do zahraničí.

Mimochodem, když tu úžasnou reálnou mzdu přepočítám na kupní sílu, tak za zlého totalitního bolševika bych za ni nevstal z postele a stávkujívcí a naštvaní horníci by hnali komunistickou věrchušku přes Husákovo ticho rovnou do Vltavy…
Ale čert vem prachy. Rubáš stejně nemá kapsy. A v životě jsem byl nejšťastnější v dobách, kdy jsem měl vítr v kapsách, v ledničce oběšenou myš a v posteli pěknou holku a hlavu plnou plánů…

Problém je spíš s tou ultratotalitou, kterou tu teď máme. Se zmetky, kteří nás okradli a panicky se nás bojí. Tak si na nás pořídili všefízlující bestii, která nám nejen strká své smradlavé lepkavé pracky do kapes, ale buzeruje natolik, abychom se z nedostatku času, zaměstnáni zhovadilostmi na nic proti těm zlodějskejm šmejdům nezmohli. A přitom je to tak jednoduché. stačí udělat malý úkrok stranou a naučit se říkat systému ne. Otroctví je jen a pouze stav mysli. Zařídit si život bez drábů lze. Je to trochu pracné, ale systém není zrovna efektivní a má i dost děr, aby se dalo proklouznout.

Mimochodem 10 procent obyvatel pod hranicí bídy a čtyři miliony exekucí, obrovská nezaměstnanost mladých lidí, a děti, které mají ve škole hlad jsou podle předchozích a té současné vlády lidé, jenž se mají celkem fajn? O které konkrétní planetě vlastně mluví a píší?
Fajn se mají buď grázlové přisátí na místní státně-korporátním fašismu a organizovaném zločinu jménem státní zakázky, buzeranti, paraziti, exekutoři a fízlové všeho druhu.
A samozřejmě lidé, kteří se nechají vysávat vražedným tempem korporacemi. Čtyřicetiletý spolužák mého bratra skončil s infarktem. Slušný plat přes 100 tisíc. Vyždímali ho jak citron.
Nebo také uregulovaní a ubuzerovaní podnikatelé, které obdivuju, že se nevzdají přes veškerou „podporu“ kterou jim stát hází pod nohy plnými hrstmi. Tihle lidé si to zaslouží, ale cena je příliš veliká. Mnohdy na úkor zdraví i rodiny.

Já na to kašlu, šolichám firmu na čtvrt plynu, protože tenhle absurdistán nemíním živit. A hlavně nemám žaludek na státní zakázky a soukromý sektor už jen šetří. Doba kdy klienta nezajímalo co to stojí, ale chtěl něco, co nemají jiní je pryč. A práce pro Strýčka skrblíka mne nebaví. Tak se začínám věnovat projektům, které nejsou lokálně závislé. Ve slova smyslu mít možnost platit daně třeba v Zimbabwe. Těmhle gaunerům už nechci dát jediný niklák.

A neklesejme na mysli. Probuzených lidí je dost a infoválku vyhráváme. A s obdobími tyraniemi a svobodou je to jako s ekonomickými cykly. Po období tyranie vždy přichází svoboda. Renesance a nebývale kreativní období. Potom společnost příliš zbohatne, zdegeneruje a sklouzává k totalitě. Hlavu vzhůru. Já ten šajn na konci tunelu naopak vidím dost jasně.

Asi si zas naběhneme na hrábě, ale už to bude míň bolet. To uvolnění příjde. Máme tu souběh etalonu času – to je jedna generace – 20-25 let a blíží se dost zajímavá osmička. Ty dvě předchozí nebyly také bez zajímavosti 98 konec piratizační rozkrádačky a počátek blbé nálady, 2008 krach euroatlanického monetárního systému a začátek ultrablbé nálady, 2018 příjde revoluční změna.

Marci
Návštěvník

Jen aby ta etapa netrvala zase 40 let…..

wpDiscuz