Skandál, exkluzivně: Základní škola z východních Čech ubytovala děti na školním zájezdu...

Skandál, exkluzivně: Základní škola z východních Čech ubytovala děti na školním zájezdu v Londýně v chudinských muslimských rodinách! Rodiče se o tom dozvěděli až teprve z esemesek vyděšených dětí! Ředitel je potom vyslýchal, kdo informace vynesl ven a poskytl alternativním médiím, prý placených Ruskem!

Školní zájezd v Londýně - Ilustrační foto.

Skandál, exkluzivně: Základní škola z východních Čech ubytovala děti na školním zájezdu v Londýně v chudinských muslimských rodinách! Rodiče se o tom dozvěděli až teprve z esemesek vyděšených dětí! Ředitel je potom vyslýchal, kdo informace vynesl ven a poskytl alternativním médiím, prý placených Ruskem!

Neuvěřitelný skandál, který dosud v historii České republiky nebyl nikdy medializován, se provalil minulý pátek během mého rozhlasového pořadu na Svobodném rádiu, záznam k poslechu je zde. Do vysílaní nás kontaktoval rozzlobený rodič, který se od svých dětí na školním výletě v cizině dozvěděl neuvěřitelnou informaci, která má být varováním pro všechny rodiče v České republice, aby se více zajímali o to, co se děje ve školách, kam chodí jejich děti. Situace je dnes v takovém stavu, že v některých českých školách se např. místo výuky češtiny a pravopisu kreslí mešity, více čtěte zde, nebo do tříd se zvou rodilí muslimové a učí české děti arabská slova, psali jsme o tom zde apod. Bohužel, pro stále mnoho rodičů jde pouze o excesy, které jsou náhodné a výjimečné a jejich dětí a jejich škol se nic takového netýká. Úplně to samé si myslela i rodina z východních Čech, a to až do chvíle, než minulý týden zjistila, kam vlastně jejich děti odjely na školní výlet do Anglie. Redakce AE News spolu se Svobodným rádiem přináší exkluzivní informace ze zákulisí z této kauzy a dnes v pátek budeme právě na Svobodném rádiu od 19:00 hodin o této kauze diskutovat.

Děti ze školy v Jablonném nad Orlicí byly v Londýně ubytovány v rodinách sociálně slabších muslimů. Foto zachycuje palandy, na kterých děti v Londýně spaly.

Základní škola v Jablonném nad Orlicí uspořádala zájezd do Velké Británie. Načasování vyšlo opravdu nešťastně, a to právě ve chvíli, kdy v zemi probíhaly teroristické útoky. Pan Josef, jeden z rodičů dětí, které se zájezdu účastnily, nám k tomu napsal: “Děti jely do Londýna v rámci školního pěveckého sboru školy v Jablonném nad Orlicí, a to na jeden týden. Ještě před odjezdem jsme zvažovali, jestli je tam pustíme, vzhledem k teroristickým útokům, dokonce i ředitel všem rodičům posílal email, kde byly podmínky stornování zájezdu a také tam bylo řečeno,že se čeká na vyjádření ministerstva zahraničí, jestli je tam bezpečno.

https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/16-17-ZÁJEZD-DO-ANGLIE.pdf

[PDF] – Dopis ředitele školy o bezpečnostní situaci v Londýně a o podmínkách stornování zájezdu

Když dorazily do Londýna, tak nám děti volaly (14 a 16 let), že jsou téměř všichni ubytováni po skupinách v muslimských rodinách. Byli jsme z toho zděšeni, že nám to nikdo neřekl, moje paní psala email do cestovní kanceláře (jedná se o CK BOCA – http://www.skolni-zajezdy-boca.cz) a bylo jí sděleno, že se jedná o údajně prověřené sociálně slabší rodiny a celé to zprostředkovává agentura. Ale nikdo nás neinformoval o tom, že se jedná o muslimy!!! Co se týká fotek, nemám fotky dětí s muslimskou rodinou, muslimové se nechtěli nechat fotit, zrovna ještě probíhal Ramadán, mám od dětí jen fotky interiéru a jídla co děti dostávaly, prý to nebylo nic moc, inu, jiná kultura.”

Šokovaní rodiče, zděšené děti a muslimové, co se nechtěli nechat fotit

Pan Josef dále uvádí: “Dcera spolu s dalšími 3 děvčaty byla umístěna v muslimské rodině, syn spolu s dalšími 3 chlapci byl také v muslimské rodině. Podle mých dětí byly ještě aspoň 3 další čtveřice dětí ubytovány v rodině muslimů. Máme ještě jméno a ulici, kde byly děti ubytovány. Dle vyprávění dětí, když se nacházely v rodinách, dost se to tam prý střídalo, takže ani nevíme, kdo všechno se v blízkosti dětí nacházel. Dcera také říkala, když je s ubytovanými kamarádkami odvážel autem syn z té muslimské rodiny k autobusu, tak si je natáčel na mobil, ani nedomýšlím, co by se mohlo stát. To jen tak ve stručnosti, kdyby Vás ještě něco zajímalo, budu rád, kdyby se tento problém více zveřejnil, aby se předešlo takovým případům jako jsme my, když naše děti byly bez našeho vědomí umístěny do muslimských rodin, u nás naštěstí vše dopadlo dobře, ale kdo ví, co se může stát příště? Posíláme Vám veškeré podklady, co máme k dispozici k zájezdu do Anglie. Dokumenty o zájezdu, fotky domu a interiéru, kde byla dcera ubytována. Od syna bohužel fotografie nemáme, měl lepší věci na focení. Rodinu,ve které dcera přímo byla, vyfocenou nemáme. Nechtěli se nechat fotit. Dále máme adresu se jménem a telefonem, kde byla ubytována dcera. Od syna máme jméno a adresu opsanou z mobilu, jméno Pinki, 73 Tivoli Gardens, SE18 5PE.” Tolik z emailu pana Josefa.

Koupelna v muslimské rodině s výhledem na ostatní domky sociálního bydlení.

Podle informací naší redakce se školního zájezdu pěveckého sboru účastnilo 45 dětí ze 6. až 9. třídy a 4 doprovodné osoby. Uvedená adresa, kde jedno z děti bylo ubytováno, leží na východě Londýna, kde se nachází rozsáhlý rezidenční komplex sociálních nájemních bytů. Cestovní kanceláře, které pořádají pro české školy zahraniční zájezdy, vyhledávají maximálně nejlevnější místa ubytování, aby zájezdy byly pro rodiče dětí finančně dostupné. Jak naše redakce zjistila, pro školní zájezdy se místa v hotelech a penzionech zajišťují jen velmi obtížně. Možností je dlouhodobá rezervace předem, obvykle 1 rok předem, kdy musí cestovní kancelář zaplatit nevratnou kauci za dlouhodobou rezervaci. Jelikož většina školních zájezdů se plánuje pouze v horizontu školního a nikoliv kalendářního roku, protože školy jsou příspěvkové organizace a fungují s rozpočtem v rámci jednoho účetního roku, tak dlouhodobá rezervace je prakticky vyloučená.

Školní cestovky jedou low-costy na hraně bezpečnosti dětí, rodičům se raději nic neříká!

Cestovky, které se specializují na školní zájezdy, je úzce specifický trh na poli zájezdových agentur v ČR. Jde o jisté peníze, na kterých se ale nedá moc zbohatnout, nicméně pro školy je to dar z nebes, protože dnes už dávno neplatí stav, že školní zájezd organizoval třídní učitel. To bylo možné pouze v době vnitrostátních zájezdů, kdy předpisy nezatěžovaly učitele věcmi jako jsou cestovní a úrazové pojištění pro děti, pokud se jim něco stane na výletě. Na výletě doma v Česku to uhradí pojišťovna ze zákonného zdravotního pojištění dítěte, ale v cizině je to problém. Velké papírování a byrokracie tak vedly ke vzniku cestovek, které se specializují na organizaci školních zájezdů. Jenže, aby cestovka měla alespoň nějaký zisk, hledají se cesty, jak ušetřit na všem. Pan Josef nám poslal kromě fotografií z místa ubytování jeho dětí i fotokopie manuálů od cestovky, kde je možné vidět, že děti si na výletě musí hradit všechno z vlastní kapsy, všechny fakultativní náklady jdou za dětmi, resp. jejich rodiči, kromě těch aktivit, které jsou v Británii zdarma.

V tomto domku bydlelo jedno z dětí pana Josefa.

Agentury proto přišly s novou metodikou ubytovávání školáků v cizině. Skrze cestovní agentury v cizině a české krajany pracující v zahraničí si nasmlouvají soukromé rodiny, které bydlí v sociálních bytech. Nájemné v takových bytech je regulované a každá rodina si ráda přivydělá, když na pár dní ubytuje děti z východní Evropy. Stačí dětem připravit trubkové palandy jako na vojně a ubytování je ready. V tomto konkrétním případě ani cestovka nezapírá tuto skutečnost, ubytování u sociálně slabších rodin je cestou, jak českým dětem dopřát 1 týden v Londýně. V tom nelze spatřovat nic špatného a ani naše redakce AE News nemá nic proti cestovním kancelářím, které se orientují na školní zájezdy do ciziny. Při těchto zájezdech jde hlavně o zážitky přes den a na kvalitě ubytování ani už tak nezáleží, tedy pokud si děti domů neodvezou štípance od štěnic, blechy ve vlasech anebo dokonce svrab na kůži.

České školy zjevně netuší nic o reáliích muslimského světa a hrozbách, které hrozí dětem během pobytu, ale i po návratu domů

Jenže v tomto inkriminovaném případě je problém někde úplně jinde. Cestovní kancelář BOCA totiž neinformovala rodiče, že v době bombových a teroristických útoků v Londýně budou jejich děti ubytovány v muslimských rodinách. Děti ve věku od 6. do 9. třídy jsou totiž již ve věku plnoletosti podle Islámu a mohou tedy dobrovolně konvertovat nebo mít pohlavní styk, i přes odpor dívky, není-li zahalená v nikábu. Je to jiná kultura. Podle Koránu se Muslimem stane každý, kdo během svého života pronese nahlas a za stavu bdělosti a dobrovolně (ne v alkoholovém opojení nebo pod drogami, nebo proti své vůli) tzv. Šahádu, tedy vyznání víry, které zni: “Vyznávám, že není jiného božstva než Alláha a Mohamed je posel Boží!” V tradicionálním pojetí saúdskoarabského wahábismu se musí Šaháda pronést třikrát po sobě na důkaz pravdy, ale s tím nesouhlasí většina islámských duchovních, protože v Koránu nikde o počtech opakování Šahády není ani slovo, takže se má za to, že stačí Šahádu pronést jen jednou.

Šaháda v arabštině.

Osoba, která pronese Šahádu, se stává Šahídem, tzn. vyznavačem. Podle muslimských pravidel je konverze jinvoěrce nebo nevěřícího k Islámu možná jen ve věku plnoletosti, tzn. od 12 let věku dítěte, u dívek je to ve věku 9 let, kdy jsou podle Koránu plnoleté. Šáháda je závazná do konce života a odchod od Islámu je projevem odpadlictví od víry, které se podle Šaríi trestá smrtí. Jak uvedla dcera pana Josefa, syn z muslimské rodiny si je natáčel. Problém, na který jsem upozorňoval už minulý pátek na Svobodném rádiu je, že pokud některé z dětí v Londýně proneslo Šahádu nahlas, anglicky nebo třeba i česky, muslimská rodina má za povinnost tuto událost nahlásit své muslimské obci v Londýně a ta předá informaci do České republiky muslimské obci v ČR. Ta potom podle natočeného záznamu dítě identifikuje a může ho v budoucnu za několik let kontaktovat, už jako dospělého člověka a připomenout mu, že na zájezdu před lety konvertovalo k Islámu a že ve skutečnosti je Šahídem.

Pro muslimy jsou děti zletilé už ve 12 letech, u dívek o 3 roky dříve!

Cestovní kanceláře, ani ředitelé škol v ČR nechápou, že provolání Šahády u dětí ve věku 12 let je v Islámu právně závazné podle právního kodexu Šaría a má dalekosáhlé důsledky. Stejně tak jsou děti plnoleté a dívky mohou být nuceny k sexuálnímu styku, protože oblečením působí vyzývavě v muslimské komunitě. Tady v Německu jsou útoky na německé dívky ze strany arabských muslimských migrantů na denním pořádku. Ubytovávat děti v muslimských rodinách a bez vědomí rodičů, to je naprostý skandál, který bezprostředně ohrožuje budoucnost České republiky. Sociálně slabé arabské rodiny ve Velké Británii mají úzké vazby na místní muslimské obce, které jim poskytují finanční pomoc. Na fotografiích od pana Josefa dole v článku v galerii fotografií vidíte, že v jednom muslimském bytě je velmi moderní a téměř nadstandardní vybavení domácnosti, což je typickým příkladem “sociálně slabých rodin”, které ve skutečnosti se angažují v místní muslimské obci a dostávají od ní peníze. Bude to znít absurdně, ale ve Velké Británii se výpočet sociálních dávek neomezuje jiným příjmem, pokud nejde o příjem ze zaměstnání nebo samostatné výdělečné činnosti. Pokud dostane muslimská rodina od muslimské obce dar, její sociální dávky to nijak neovlivní.

Paní Gabriela nám zaslala obrázek emailové komunikace s cestovní kanceláří BOCA.

Jenže po skončení zájezdu, když se děti z Londýna vrátily domů, tak nastaly první problémy. Pan Josef a také paní Gabriela nám k tomu napsali následující: “Snažili jsme se oslovit některé rodiče dalších dětí, které byly u muslimů, ale jejich reakce převážně byla, že byli nejdříve také zaraženi z toho, že se děti ocitly u muslimů, ale jídlo dostaly, nic se jim nestalo, tak s tím nemají problém. Jejich děti už tak spokojené nebyly, ale vzhledem k situaci, která se začíná nyní odehrávat, nechci do toho zatahovat další tyto děti. Stačí, že moje děti se začínají stávat obětí.

Ředitel školy vyzvídal od dětí informace o zpravodajské alternativě a nabádal je, aby nikomu nedávaly fotky a neříkaly o rozhovoru v ředitelně rodičům!

Po dnešním zážitku s ředitelem výše zmíněné školy už asi moc informací nezískáme. Naše děti si dnes pozval ředitel školy “na kobereček“. Zjišťoval si od nich, kdo doma poslouchá Svobodné rádio a jestli něco neví o informacích, které tam byly uvedeny o školním zájezdu, který nyní proběhl. Vykládal jim, že Svobodné rádio je placeno Ruskem, které je špatné, šíří desinformace, pořady jsou předtočené, sestříhané, upravené atd. Prý nám o tom, v jakých rodinách bydleli, nemají nic říkat a nedávat nám fotky, adresy atd. Nechtěl ani, aby nám to děti řekly, že s nimi mluvil. Hned jsem p. řediteli volala a měli jsme spolu delší rozhovor. Bohužel p. ředitel v tom, že děti byly u muslimských rodin, stále nevidí žádný problém, problém z toho pouze děláme my! Na závěr jsem mu sdělila, že si nadále nepřeji, aby to řešil s nimi a měl to řešit hned s námi. Paní z cestovní kanceláře se mi druhý den telefonicky ozvala. Dle jejího sdělení ani jejich kancelář přesně neví, kde budou děti ubytovány, ale rozděluje to snad nějaká anglická agentura.”

Ukázka promo letáku cestovky.

Ředitelem školy v Jablonném nad Orlicí [1] je pan Mgr. Luděk Schnaubert. Vzhledem k tomu, že naše redakce byla požádána panem Josefem, aby tento článek vyšel až po rozdání vysvědčení v pátek, aby kvůli článku neměly jeho děti (Adam a Adéla) v ředitelně znovu problémy, tak jsme pana ředitele zatím nekontaktovali, aby se k věci vyjádřil, ale pokud si tento článek přečte a bude se chtít vyjádřit k celé věci, rádi mu dáme prostor. Pokud je ovšem pravda, co vykládal oběma dětem v ředitelně, potom dětem do jejich hlav očkoval dezinformace.

Moje páteční pořady na Svobodném rádiu v pátek nejsou předtáčené, důkazem jsou živé telefonické interakce a pokud mohu mluvit za AE News, Rusko nás opravdu neplatí, to je výmysl, pomluva a nehorázná lež redaktorů z mainstreamových novin, z různých tiskovin Zdeňka Bakaly apod. A ani Svobodné rádio žádné Rusko nefinancuje. Pokud pan ředitel děti navíc nabádal, aby nikomu nedávaly fotky z londýnského ubytování, a aby o rozhovoru s ním v ředitelně nemluvili s rodiči, jde o hotový skandál a jenom důkaz o tom, že asi všechno není na těchto low-cost zájezdech až tak sluníčkově čisté a v pořádku. Cena přes 8,000.- Kč za dítě na 7 dnů přitom není úplně nejlacinější. Za to se dá pořídit Turecko nebo i Řecko na 7 dní na hotelu pro dospělého s plnou penzí, viz. třeba zde. Alarmující je i informace z cestovky o tom, že ani pořádně netuší, kde děti budou bydlet. To jako fakt? Cestovka neví, kde bude mít klienty nakonec ubytované?

Škola svěřila dohled a zodpovědnost za 45 dětí přes 7 nocí neznámým lidem, muslimům, z chudinské čtvrti! To nevymyslíš!

Nemusíme si dělat iluze o tom, jak se cestovky dívají na děti. Nejsou to klienti, jsou to jenom děti, které si nemohou poručit nebo si stěžovat, prostě je přivezou do Londýna, tady budeš spát a hotovo. Tyto low-cost školní zájezdy jsou hitem i tady v Německu. Německé agentury vozí děti na pláže do Turecka, Řecka a do dalších letovisek a ubytovávání také probíhá přes lokální agentury v těchto zemích. Ale vím, že tyto německé školní low-cost zájezdy mají normální ubytování v hotelech, i když jenom v těch nejlevnějších. Německé zákony neumožňují školám tzv. delegování zodpovědnosti za nezletilé školáky na 3. osobu, fyzickou nebo právnickou, v době školního roku. Učitelé tak musí mít i na zájezdu děti neustále pod dozorem, takže nemohou děti rozmisťovat na noc do rodin soukromých osob. České zákony toto ale neřeší. Ale je neuvěřitelné, že cestovní agentura neví, kde nakonec to které dítě bude ubytováno v cizině, že ředitel tahá z nezletilých dětí v ředitelně informace a očkuje jim do hlav nepravdivé informace o serverech alternativy a je skandál, že rodiče o tomto podivném ubytovávání svých dětí do muslimských rodin nejsou předem informováni. A to v době, kdy ve Velké Británii bouchají bomby a teroristé vraždí auty a noži chodce na londýnských ulicích.

Škola už není bezpečný prostor pro Vaše děti? Lze ještě věřit školám, že se postarají o bezpečnost Vašich dětí? Jak je možné, že cestovka neví, kde nakonec Vaše dítě bude v cizině spát a u koho a s kým? Co dělat, když ředitel navádí Vaše děti, aby před Vámi jako rodiči zatajovali schůzku v ředitelně? Proč na českých školách nic nevědí o Šahádě a plnoletosti a sexuální zletilosti dívek v muslimských rodinách? Proč si nesměly děti fotit muslimské rodiny o Ramadánu, ale muslimský syn si mohl naopak české děti natáčet? Na tyto otázky, ale i o dalších tématech budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném rádiu.

Jste rodiče a máte podobné zkušenosti?

Pokud Vaše děti zažily podobné zkušenosti na školním výletě a není Vám to lhostejné, ozvěte se panu Josefovi a paní Gabriele na emailu detivanglii2017@seznam.cz a spojte síly v řešení a medializaci tohoto problému v českém školství.

A nebuďte prosím lhostejní. Šiřte a sdílejte tento článek na sociálních sítích, sdílejte ho i přes emaily, odkazujte na něj v diskusích na zpravodajských serverech. Ať všichni rodiče školáků v ČR vědí, jaké nebezpečí skrývají podivné školní zájezdy, kdy rodiče do poslední chvíle netuší, kde budou jejich děti spát, kde se budou stravovat a jací lidé se budou o ně starat. Co by se mohlo stát, kdyby někdo v noci znásilnil českou školačku ubytovanou v muslimské chudinské čtvrti v Londýně? Plnoletost v Islámu nastává u dívek dokonce už ve věku 9 let, u chlapců ve 12 letech. Je naprosto neuvěřitelné, že škola bez mrknutí oka svěří péči o české děti na celý týden neznámým lidem a cizím rodinám z muslimského světa a nikdo ze školy se neobtěžuje informovat o tom rodiče dětí.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
konzerva
Návštěvník

Tak to dnes rušičky od Odchovancova centra… CTHH pojedou naplno…už mi to tady připadá jak za bolševika….kdo z Vás poslouchá RFE , Has Ameriky atd… taky se nás kdysi ptali ve škole a jaké noviny čtou rodiče…atd.. To jsem nevěděl, že se nám k nám vrátí po 30 letech EUROKOLCHOZ zpět…

opatrný
Návštěvník

Chybí už jen zatýkání a vyhazovy z práce. Ale i k tomu spějeme.

gabreta
Návštěvník
Janaz
Návštěvník

Tak napríklad v školách, kde som chodila ja, sa nás nikdy na takéto veci nepýtali, vyšku som skončila v 87.

MIROSLAV
Návštěvník

Premýšľam co by som dotyčnému riaditeľov urobil keby toto správí môjmu decku… Jedno viem určite, do konca života by jedol iba stravu tzv ,,kašoviteho charakteru,, lebo zuby by do jedného nechal po mojej návšteve na podlahe…

Jaris
Návštěvník

V dnesni dobe bych osobne sve deti na zadny zahranicni zajezd se skolou neposlala a uz vubec ne do muslimskeho Londyna! Doba je velmi nejista.
Je mi zahadou, ze rodice predem nevedeli, kde budou deti ubytovany. To se prece obvykle vi dopredu. Tentokrat to pro skolaky dopadlo dobre. Priste by tomu tak nemuselo byt.
Za reditelem bych si osobne doslapla. Co si vubec o sobe mysli ten reditelsky spratek! Naopak vstepujte detem, ze je dulezite rikat nepohodlnou pravdu a nazyvat veci pravymi jmeny. Je treba ucit deti, aby se nebaly pred kymkoliv vyslovit svuj nazor.

Jan Novák
Návštěvník

Ředitel oné školy bude souzen pro vlastizradu.

Perun Hromovládný
Návštěvník

Pan ředitel by zasloužil dostat přes ústa.

Carlos IV
Návštěvník

Nekdy v 90tych letech jsem v Anglii koukal na porad kde se Pakistanec, ktery simuloval neschopnost po 7 let a bral nemocenskou vysmival vsem do ksichtu a kdyz se ho ptali jestli neciti nejakou moralni vinu, tak jen opakoval, ze kdyz se system necha dojit, tak se toho musi vyuzivat. Gosh, jak ten ale predbehl dobu :))) !

pzv
Návštěvník

Zaujímavý článok o mentalite moslimov a černochov. Potvrdzuje presne to, čo píšeš:

Povaha tmavokožca. Niet nad osobnú skúsenosť.
http://www.infovojna.sk/article/niet-nad-osobnu-skusenost-cast-prva

heron
Návštěvník

samozrejme, ze ma pravdu. Ja za nejvetsi zmrdy nevidim tyhlety “pakos” jak pises, ale ty, kteri to dopustili. Ja se tomu simulantovi vubec nedivim. Snad jasny, ze se lidi shybnou pro lovaky, kdyz lezi na zemi. Minimum se stara o to, ze nejsou jeho. Zvlast ne ti, kteri maji hluboko do kapsy. To nema logiku. Porad rikam, ze jestli tohle na sebe bilej muz a bila zena usije a pokud lidi to prijmou (i kdyz treba neradi, ale prijmou), tak dobre nam tak. Specielne nerozumim tem, co vychovavaji deti a chteji se dozit vnoucat. To mi hlava nebere. Co si mysli, ze nejak bylo, nejak bude?
Castecne za tu apatii, nebo klid (snad pred bouri), muze princip nevoličů- muj hlas stejne nic nezmeni, co ja zmuzu, nikdo nic, tak ja taky nic.
A pak princip bubliny, kdy si zijeme svoje stereotypy, kde tohle je strasne daleko. Z prace do prace, hihihi hahaha, poresit lováky, spat a nejaky detailnejsi informace o tom co se deje ve svete… Ale to neni vymluva, to je o tom, jak jsou lidi debilni, ze radsi vypnou u nejakyho superstar hlas tvář. To si vsimam uz u toho, ze lidi se o tom i neradi nekteri i jen bavi- tedy nechteji slyset pravdu. do posledni chvile se chteji drzet svoji bubliny. Radsi at Fero rekne nejakej špílec. Specielne zensky to maji tezce na haku a vzdycky me fascinuje, jak jsou se vsim rychle hotovy. A to se nebavim o tom, ze kopiruji uplne presne nazory manzela. Nemaji moc vlastni nazory. Manzel Babise, manzelka babise- to je ceskej model. Vyjimky jako vzdy, ale tohle je velkej pytel. Plebs vi ten problem, ale nikdo se nechce uspinit. Stejny jak s cikany. Na ulici kde chodi lidi bude skupina delat bordel a majorita to necha byt a kdyz vyciti, ze maji navrch, tak to graduje a o to vic se nikomu nechce zasahovat.
Odbocim, ale pokud chcete nekomu pomoct v takove situaci, kde se takova urvana rodina bude vozit po slabsim, tak zacnete rvat stejne hlasite jako oni, ale k lidem okolo: “Lidi deje se to a to, tihle sikanuji a jsou v presile proti tomu a tomu. Chlapi, potrebujeme pomoct, pojdte sem a pojdme si pomoct. A pokud je to obchodak, tak se zacnou chlapi nabalovat. Zazito na nadrazi, kdy bych byl jinak uplne sam s pani, po ktere rvali a jako zaminku si vzali, ze zavazela, vrazilo do nevychovanych fakanu, coz neni problem, kdyz 4clena rodina zabere s kocarky a tlustymi brichy a rozlitanyma deckama 8 metru na sirku. S ku.. a s pi… , se odsrali pryc. Jo jasne trapas, ale dobrej pocit nakonec a pani musela byt hodne rada. Jeste jsem s ni pockal do konce, aby nebyla sama a nebala se, ze se vrati. Je to tak slozity? Pokud 5 lidi ma navrch nad davem, tak zase hlasim, ze si to zaslouzime. Prosteto uz neni o strachu, to je o tom, ze my sami se asi nesnasime, kdyz si tohle muze par lidi dovolit. A verim, ze kdyby si na pani frkala normalni rodina, tak ze by se nekdo zastavil jeste prede mnou. A to je divny.
A oni CITI jak za sebou stojime. A to neni jejich chyba. Jdem si proste nezdrave po krku. I u nas.

Janca
Návštěvník

Malé děti už nemám,ale to co tady čtu je skandální…a řekla bych právem trestné!!Ředitel by zasloužil na hodinu propustit a cestovní kancelář,která ani neví kde děti ubytují zavřít!! Je to neomluvitelné!!!

Brutopýr
Návštěvník

Né zavřít kancelář, kanceláři odebrat licenci, ale ředitele zavřít!

kari
Návštěvník

Ja nevim. Kazdy prece vi, ze v zapadni Evrope, hlavne v Anglii, je jiz multi kulty a ze ta sance, ze deti budou pri tamnim pobytu ubytovani u migrantu, muslimu, je realne velka. Za chvili tyto deti budou ubytovani v rodine gayu, v ramci polityky EU. V Nemecku uz gayum uznali oficialni manzelstvi. Nelibi? Chcete brat dotace z EU? Tak drzte usta, krok a zvykejte si 😕.
Mimochodem, dum tech “chudych ” migrantu byl podle fotek hezky. Ta jejich kuchyn je krasna. Nejhorsi byl pokoj, kde byly ubytovani ceske deti, prirozene. Ukazuji nam, kam patrime.

Janaz
Návštěvník

Trošku mimo témy: dom síce vyzerá na prvý pohľad ok a solídne, ale nechci vidieť, ako lajdácky a fušersky sú robené, a to nielen domy akože sociálne slabých, ale dokonca aj domy, za ktoré majiteľ zaplatil cca 1 mil. libier, ako domáci mojej sesternice, ktorá pracuje v Londýne. Vila vyzerá suprovo, ale keď sa pozrieš bližšie, nechcela by si ju ani zadarmo. Asi tak, ako v tých programoch na Spektrum Home a pod., kde sa tí psychopati vyžívajú pri tzv. rekonštrukciách a s vervou búrajú priečky /rozumej kopnú do steny a vylámu laťky/ :).

.lak
Návštěvník

Gdyž šmakovice zráli / vylezli hašiši vesele se smáli.comment image

Perun Hromovládný
Návštěvník

Klasická salámová metoda. Kdy přijdou na řadu jejich páníčkové? https://www.novinky.cz/domaci/442362-majitele-psu-budou-muset-sve-mazlicky-ocipovat-schvalili-poslanci.html

pzv
Návštěvník

nie som si už úplne istý detailami, ale pred cca 2 rokmi zaviedol slovenský parlament podobnú povinnosť čipovania psov a dokonca aj mačiek. Cena čipu bola pomerne vysoká (okolo 20-30 eur) a boli tam aj pomerne vysoké pokuty za odmietnutie (cca 100-200 eur). Zákon vyvolal masové pobúrenie medzi verejnosťou a mnohí ľudia ho tvrdohlavo napriek pokutám bojkotovali. Po roku bol zákon v tichosti zrušený, čipovanie mačiek bolo úplne zrušené a čipovanie psov zostalo dobrovoľné. Potom zúrili ľudia, ktorí medzičasom pod tlakom zákona svojho psa za svoje peniaze začipovali. V diskusii sa objavilo viacero správ, že po začipovaní sa zmenila povaha ich psa a z mierumilovného zvieraťa sa stal agresívny pes.

Povinné čipovanie psov beriem ako jednoznačný pokus o salámovú metódu zavádzania čipovania ľudí. Možno prídu s nápadom čipov, v ktorých bude nahratá zdravotná dokumentácia človeka, rodičom budú vykladať o výhodách čipu u detí v prípade únosu… Neskôr bude čip v ruke možno jedinou možnou formou platenia v obchode…

V Nemecku bol pred nejakou dobou podaný patent čipu obsahujúceho dávku jedu, ktorý mohol byť nadiaľku aktivovaný v prípade, že by štát vyhodnotil osobu ako hrozbu pre bezpečnosť. Článok hodnotil, že ako prví by boli takto čipovaní tajní agenti, u ktorých by bola hrozba, že padnú do zajatia alebo ak by sa vzbúrili a by začali príliš rozprávať o svojej práci.

Avanti
Návštěvník

Co je hloupého na čipování koček a psů? Tohle může odmítat jenom debil. Už jste někdy slyšel o tom, že se někdy majiteli zaběhne kočka, nebo pes? Jak ho potom budete hledat?

opatrný
Návštěvník

Špatné je na tom to, že by to mělo být povinné. Ať se každý majitel sám rozhodne, zda to chce či ne. Stejné je to u kouření v hospodách, zde by majitel se měl sám rozhodnout, jestli chce nekuřáckou restaurace nebo zahulenou knajpu..

Jajka
Návštěvník

Pejsci a kočičky mají obojky se svým jménem a tel. číslem na svého paníčka.
Dále tu máme zvířecí útulky, kam v případě nutnosti můžeme nahlásit zaběhnutí mazlíka. Také tu máme městskou či místní polici, která mj. chrání a pomáhá. To všechno jsou způsoby poměrně jednoduché, takže proč tahat i zvířata do dehumanizace? /Navíc chybí jednotný registr, takže když svého zvířecího kamaráda ztratíte v Aši a vrátíte se domů do Uherského Hradiště, tak jak ho potom budete hledat?

weissbach
Návštěvník

Avanti
Ale nikdo přece nikomu nebrání si psa a kočku očipovat! Ale tady jde o povinnost. Tedy o to, že to musí udělat každý povinně.

Avanti
Návštěvník

No dobře, tak je to povinnost. Jaký je v tom problém. Je to jednorázová záležitost. Očkování musíte jednou rok, vzteklinu jednou za 3 roky obnovovat. A není to tak dávno, kdy bylo očkování proti vzteklině povinné.

Rus
Návštěvník

Co by bylo hloupého na čipování lidí ? Už jste někdy slyšel o tom , že se ten či onen člověk ztratil ? Jak ho potom budete hledat ?

Jak to říkají bratři Slováci ? Svět se v prdel obrací ?

Janaz
Návštěvník

V kravskú riť sa obracia.

Avanti
Návštěvník

Drtivá většina lidí, kteří se ztratí, jsou schopni udat svoje jméno, dokonce si vybaví, i svoje bydliště. Dokonce i malé děti, jsou schopni podat nějaké informace. V takovém případě je hledání snadné, ale pes, ani kočka, mluvit nedovedou.

Eva
Návštěvník

A jen debil mi to může nařídit. Pes se mi nikdy neztratil, on se totiž vždy po čase vrátí na místo, kde vás opustil. Může to trvat dlouho, ale musíte vydržet.

Janaz
Návštěvník

Debil si evidentne ty, inak by si vedel, že čipovanie nie je určené na to, aby ti našlo strateného psa či mačku, to nie je vysielačka.

Avanti
Návštěvník

Debil jsi ty, protože čipování slouží k identifikaci zvířete. Dříve k tomu sloužilo tetování.To může být využité v případě nálezu, nejen při cestování přes hranice a pod. Když někdo najde očipované zvíře, pak má šanci, že nalezne jeho majitele během několika minut.

A budeš překvapená, tenhle čip je přijímačem, i vysílačem, ovšem na vyslaný signál čtečky odpoví pouze na vzdálenost několika milimetrů, nanejvýš centimetrů.

pzv
Návštěvník

a pozrime sa! Pred pár dňami došiel podobný návrh aj do slovenského parlamentu!
http://www.dsl.sk/article.php?article=19911

Nech mi niekto vykladá niečo o náhodách!!!

weissbach
Návštěvník

Jistě, pane kolego, náhody neexistují… Navíc to schválili bez diskuse!

Fanny
Návštěvník

Mě, mýho psa ani kocoura nedostanou.

wpDiscuz