Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo...

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Už je to tady? Za uprchlíky do Evropy následuje hned po nich i jejich nádobíčko? Řecká pobřežní stráž zadržela před několika dny loď se syrskou a egyptskou posádkou plující pod bolívijskou vlajkou, která obsah nákladu své lodi deklarovala jako humanitární pomoc pro uprchlíky, což bylo v rozporu s dokumentací nákladu, která uváděla nábytek a stavební materiál, což není typické pro humanitární pomoc. Celníci tak pojali podezření a při kontrole kontejnerů se nestačili divit. Našli v nich kromě nábytku a stavebního materiálu i 5,000 brokovnic policejního a military typu různých verzí s dlouhou, ale i se zkrácenou hlavní (tzv. karabiny, zřejmě americké Remington Anti-Riot a Military verze, ale takhle z videa to nelze přesně určit), dále půl milionu 9mm nábojů americké značky Yavex a další neupřesněný kontraband [1].

Guns-seized-hellenic-coast-guard-4.jpg
Americké 9mm náboje nalezené v kontejneru

Náklad celé lodi nyní budou zkoumat celníci, práce jim potrvá až dva týdny, než zkontrolují všechny kontejnery na lodi. Posádka lodi byla vzata do vazby. Loď vyplula z Turecka a mířila podle vyšetřovatelů do válkou zmítané Libye, ovšem podle řeckých médií to není jisté a loď mohla mířit i na některý z řeckých ostrovů anebo do Itálie, protože loď byla zadržena nedaleko Kréty a posádka nyní mění verze příběhu vyšetřovatelům. Turecko pro změnu tvrdí, že zbraně byly určeny pro policejní složky v Súdánu.

Loď ale současně vezla i stavební materiál do Libye a také nábytek a Řekové pojali podezření, že by zbraně mohly skončit v Libyi a ne v Súdánu [2]. Zbraně totiž byly ukryty na dně kontejnerů pod nábytkem a není jasné, proč Turecko k zásilce do Súdánu najalo loď s podivnou minulostí a mnoha zákazy v Evropě kvůli nezpůsobilosti k plavbě ve vodách EU, která navíc vezla stavební materiál a nábytek nejprve do Libye. Dovoz zbraní do Libye zakazuje mezinárodní embargo, ale vzhledem k tomu, že loď vyplula z Turecka s americkými zbraněmi a municí, není jasné, kdo za vysláním lodě doopravdy stojí.

greece-weapons-cargo-libya-isis.jpg
Vojenské brokovnice schované pod nábytkem

Toto není první přešlap Erdoganovy turecké vlády. Kurdové dlouhodobě obviňují Ankaru, že dodává americké zbraně Islámskému státu a frontě Al-Nusrá (odnož Al Kajdy) nejn v Sýrii, ale i v Libyi a řecká média spekulují, že dodávka měla skončit u odnože ISILu v Libyi v okolí Sirty, která si říká „Libya Dawn“ (Úsvit Libye). Humanitární pomoc je to tedy vskutku zajímavá. Mimochodem, 5 tisíc brokovnic, to je přesně tolik, kolik uprchlíků má nově přijmout Česko podle těch nových povinných kvót na přijímání uprchlíků. 2,000 dobrovolně a 3,000 nově podle povinných kvót. Možná s těmi brokovnicemi chtěli střílet i do českých policistů a občanů. Jedno je ale jisté, americké zbrojovky jedou na plné obrátky, dolary se točí a dokud budou trvat války a konflikty, firmy jako Yavex nebo Remington budou mít o kšefty postaráno.

-VK-

Šéfredaktor AE News

image_pdfimage_print

Komentáře čtenářů

99 Komentářů o "Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti nebo výhrůžky nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. Příspěvky nesplňující tuto základní podmínku slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Všechny komentáře se zobrazují se zpožděním z důvodů načítání našich webových stránek z proxy-cache Cloudflare, která se synchronizuje s našim serverem pouze 1x za 30 minut. Odeslaný komentář se tudíž zobrazí pouze vám v prohlížeči a pouze jednou. Po znovunačtení stránky komentář dočasně zmizí a objeví se znovu natrvalo až po synchronizaci proxy-cache. Děkujeme za pochopení.

Upozornit na
avatar
5000

Bororor
Návštěvník
Bororor
Úno 17, 2016 13:31

Ked trosko poguglite tak zistite ze zbrane smerovali do Libye a este naboje neboli kompatibilne so zbranami 🙂

Berengar
Návštěvník
Berengar
Srp 26, 2016 12:26

A čo keď pištole a náboje do brokolice poslali už predtým alebo ešte len pošlú

Chose Mendaz
Návštěvník
Chose Mendaz
Říj 3, 2015 20:49

No jsem zvedav az vam vsem chytrejm ta brokovnice odstreli dite nebo manzelku.Mozna ze upresnite svuj nazor

Peter Škerlík
Návštěvník
Zář 21, 2015 16:50

Mňa len mrzí, že tým európskym rektálnym politikom sa ani nikdy nepodarí nahlas povedať, kde je skutočná príčina exodu ľudí, ktorí si musia chárniť životy pred „humanitárnymi bombami“ a zavádzaním demokracie na spôsob veľkého brata. A ten sa len teší, kedy to už v tej EÚ bude neudržateľné a humanitárnu pomoc bude môcť ponúknuť aj štátom, ktoré nebudú zvládať prílev imigrantov z krajín, kde veľký brat zavádza demokraciu a bude to riešiť humanitárnou pomocou v podobe americkej armády.

Petr
Návštěvník
Petr
Zář 17, 2015 15:01

krize v Sýrii a na celém východě je systematické zaislamizování Evropy – https://www.youtube.com/watch?v=dx5WCt_XbZ8 , ad na youtube… kdo asi dodává zbraně do tohoto kontinentu aby destabilizoval Evropu…? co asi vznikne až se stovky IS s falešnými pasy po migraci zabydlí v EU a začnou spřádat svůj nový stát po celé Evropě tak jako kdysi Adolf… A my je tu jak pitomci ještě ubytováváme… Hlavně že jsme v EU a v Šengenu…

Pavel
Návštěvník
Pavel
Zář 17, 2015 12:19

Je docela možné, že zbraně jsou určen IS,

1 2 3 8
wpDiscuz