Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo...

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!

Už je to tady? Za uprchlíky do Evropy následuje hned po nich i jejich nádobíčko? Řecká pobřežní stráž zadržela před několika dny loď se syrskou a egyptskou posádkou plující pod bolívijskou vlajkou, která obsah nákladu své lodi deklarovala jako humanitární pomoc pro uprchlíky, což bylo v rozporu s dokumentací nákladu, která uváděla nábytek a stavební materiál, což není typické pro humanitární pomoc. Celníci tak pojali podezření a při kontrole kontejnerů se nestačili divit. Našli v nich kromě nábytku a stavebního materiálu i 5,000 brokovnic policejního a military typu různých verzí s dlouhou, ale i se zkrácenou hlavní (tzv. karabiny, zřejmě americké Remington Anti-Riot a Military verze, ale takhle z videa to nelze přesně určit), dále půl milionu 9mm nábojů americké značky Yavex a další neupřesněný kontraband [1].

Guns-seized-hellenic-coast-guard-4.jpg
Americké 9mm náboje nalezené v kontejneru

Náklad celé lodi nyní budou zkoumat celníci, práce jim potrvá až dva týdny, než zkontrolují všechny kontejnery na lodi. Posádka lodi byla vzata do vazby. Loď vyplula z Turecka a mířila podle vyšetřovatelů do válkou zmítané Libye, ovšem podle řeckých médií to není jisté a loď mohla mířit i na některý z řeckých ostrovů anebo do Itálie, protože loď byla zadržena nedaleko Kréty a posádka nyní mění verze příběhu vyšetřovatelům. Turecko pro změnu tvrdí, že zbraně byly určeny pro policejní složky v Súdánu.

Loď ale současně vezla i stavební materiál do Libye a také nábytek a Řekové pojali podezření, že by zbraně mohly skončit v Libyi a ne v Súdánu [2]. Zbraně totiž byly ukryty na dně kontejnerů pod nábytkem a není jasné, proč Turecko k zásilce do Súdánu najalo loď s podivnou minulostí a mnoha zákazy v Evropě kvůli nezpůsobilosti k plavbě ve vodách EU, která navíc vezla stavební materiál a nábytek nejprve do Libye. Dovoz zbraní do Libye zakazuje mezinárodní embargo, ale vzhledem k tomu, že loď vyplula z Turecka s americkými zbraněmi a municí, není jasné, kdo za vysláním lodě doopravdy stojí.

greece-weapons-cargo-libya-isis.jpg
Vojenské brokovnice schované pod nábytkem

Toto není první přešlap Erdoganovy turecké vlády. Kurdové dlouhodobě obviňují Ankaru, že dodává americké zbraně Islámskému státu a frontě Al-Nusrá (odnož Al Kajdy) nejn v Sýrii, ale i v Libyi a řecká média spekulují, že dodávka měla skončit u odnože ISILu v Libyi v okolí Sirty, která si říká „Libya Dawn“ (Úsvit Libye). Humanitární pomoc je to tedy vskutku zajímavá. Mimochodem, 5 tisíc brokovnic, to je přesně tolik, kolik uprchlíků má nově přijmout Česko podle těch nových povinných kvót na přijímání uprchlíků. 2,000 dobrovolně a 3,000 nově podle povinných kvót. Možná s těmi brokovnicemi chtěli střílet i do českých policistů a občanů. Jedno je ale jisté, americké zbrojovky jedou na plné obrátky, dolary se točí a dokud budou trvat války a konflikty, firmy jako Yavex nebo Remington budou mít o kšefty postaráno.

-VK-

Šéfredaktor AE News

image_pdfimage_print

Komentáře čtenářů

99 Komentářů o "Řecko zadrželo loď s humanitární pomocí pro uprchlíky v Evropě. Uvnitř bylo 5000 brokovnic a půl milionu amerických nábojů!"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti nebo výhrůžky nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. Příspěvky nesplňující tuto základní podmínku slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Všechny komentáře se zobrazují se zpožděním z důvodů načítání našich webových stránek z proxy-cache Cloudflare, která se synchronizuje s našim serverem pouze 1x za 30 až 120 minut (podle typu browseru a nastavení pragma cache, resp. cache-control). Odeslaný komentář se tudíž zobrazí pouze vám v prohlížeči a pouze jednou. Po znovunačtení stránky komentář dočasně zmizí a objeví se znovu natrvalo až po synchronizaci proxy-cache. Děkujeme za pochopení.

Upozornit na
avatar
5000
Bororor
Návštěvník

Ked trosko poguglite tak zistite ze zbrane smerovali do Libye a este naboje neboli kompatibilne so zbranami 🙂

Berengar
Návštěvník

A čo keď pištole a náboje do brokolice poslali už predtým alebo ešte len pošlú

Chose Mendaz
Návštěvník

No jsem zvedav az vam vsem chytrejm ta brokovnice odstreli dite nebo manzelku.Mozna ze upresnite svuj nazor

Peter Škerlík
Návštěvník

Mňa len mrzí, že tým európskym rektálnym politikom sa ani nikdy nepodarí nahlas povedať, kde je skutočná príčina exodu ľudí, ktorí si musia chárniť životy pred „humanitárnymi bombami“ a zavádzaním demokracie na spôsob veľkého brata. A ten sa len teší, kedy to už v tej EÚ bude neudržateľné a humanitárnu pomoc bude môcť ponúknuť aj štátom, ktoré nebudú zvládať prílev imigrantov z krajín, kde veľký brat zavádza demokraciu a bude to riešiť humanitárnou pomocou v podobe americkej armády.

Petr
Návštěvník

krize v Sýrii a na celém východě je systematické zaislamizování Evropy – https://www.youtube.com/watch?v=dx5WCt_XbZ8 , ad na youtube… kdo asi dodává zbraně do tohoto kontinentu aby destabilizoval Evropu…? co asi vznikne až se stovky IS s falešnými pasy po migraci zabydlí v EU a začnou spřádat svůj nový stát po celé Evropě tak jako kdysi Adolf… A my je tu jak pitomci ještě ubytováváme… Hlavně že jsme v EU a v Šengenu…

Pavel
Návštěvník

Je docela možné, že zbraně jsou určen IS,

1 2 3 8
wpDiscuz