Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační...

Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!

Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!

Vážení čtenáři a zejména finanční přispěvatelé našeho serveru AE News, věnujte prosím pozornost tomuto oznámení. Slovenská Spořitelna nám minulý týden dopisem oznámila, že nám ruší na Slovensku bankovní účet, a to s 2-měsíční výpovědní lhůtou. Banka nám nesdělila důvod, odmítla se s námi bavit. Náš šéfredaktor to tak nenechal a dnes ve Vídni hovořil přímo v ERSTE se zástupcem pro Slovensko. Důvod uzavření účtu je ten, že náš server a jeho obsah není v souladu s morálními hodnotami a vnitřním kodexem skupiny ERSTE.

47813.jpg
Slovenská Spořitelna v majetku rakouské Erste

Jaký kodex to je, nebo jaké to jsou morální hodnoty, to se náš šéfredaktor nedozvěděl. VK je teď na cestě z Rakouska, napíše o tom možná větší článek, jenom mi vysvětlil po telefonu výsledek svého jednání. Podle našeho názoru je toto neuvěřitelný skandál a jde o případ bankovní diskriminace, věcí se bude zabývat náš právník a budeme zvažovat i možnost arbitráže a podání podnětu Evropské centrální bance pro podezření z nezákonné bankovní diskriminace. Jsme přesvědčeni, že banka uzavřela účet z důvodů, které jsou v rozporu s listinou ZPS a také v rozporu s evropskými předpisy na ochranu spotřebitele před diskriminací ze strany významné tržní síly. Pokud se najde více subjektů, kterým ERSTE nebo její dceřinné banky uzavřely účty z nejasných důvodů, rádi se připojíme ke skupinové žalobě.

Samozřejmě, že naši slovenští čtenáři, ani ostatní, kteří nám přispívají na provoz našeho serveru v EURech bankovním SEPA převodem, nepřijdou o možnost zasílání příspěvků na eurový účet na Slovensku. Účet u Slovenské Spořitelny nadále funguje a bude fungovat až do konce března (marca) v rámci výpovědní lhůty, takže na účet můžete až do té doby stále zasílat příspěvky na zachování provozu AE News. Do konce března otevřeme na SK účet u jiné banky.

Download the PDF file .

Naprosto nás však šokuje neprofesionalita rakouské bankovní skupiny, která selektuje své zákazníky podle politického smýšlení. Morální hodnoty a vnitřní kodex, to teď bude u České i Slovenské Spořitelny rozhodovat o tom, komu účet zůstane a komu ho banka naopak uzavře, stejně jako nám, bez udání důvodu. Takovéto chování nesmí být bankám tolerováno. Přijímání drobných příspěvků od čtenářů na zachování provozu webové stránky, která nedělá nic špatného nebo nelegálního a pouze publikuje články o událostech z domova i ze světa, bez cenzury a bez servility, není zločin, není to terorismus, není to praní špinavých peněz, není to hazard, není to obchod s narkotiky nebo zbraněmi. Jde o psaní článků, které neobsahují návody na výrobu bomby. Píšeme svobodně. Diskutujeme svobodně. A za tuto svobodu nám Slovenská Spořitelna zruší na pokyn ERSTE účet?

Věřím, že tento článek se určitě dostane i na Slovensko, takže i slovenské alternativní servery teď budou vědět, kam rozhodně nemají chodit zakládat si účet. Je to varování. A zcela zřetelné, pro všechny vlastence na Slovensku, a nejen tam.

-Administrator-

image_pdfimage_print

Komentáře čtenářů

62 Komentářů o "Rakouská ERSTE nařídila Slovenské Spořitelně uzavřít náš bankovní účet. Důvodem je proti-migrační tématika našeho serveru!"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti nebo výhrůžky nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. Příspěvky nesplňující tuto základní podmínku slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Všechny komentáře se zobrazují se zpožděním z důvodů načítání našich webových stránek z proxy-cache Cloudflare, která se synchronizuje s našim serverem pouze 1x za 30 až 120 minut (podle typu browseru a nastavení pragma cache, resp. cache-control). Odeslaný komentář se tudíž zobrazí pouze vám v prohlížeči a pouze jednou. Po znovunačtení stránky komentář dočasně zmizí a objeví se znovu natrvalo až po synchronizaci proxy-cache. Děkujeme za pochopení.

Upozornit na
avatar
5000
PetrS
Návštěvník

Vždyť můžete mít Euro účet u FIO banky v ČR, který je automaticky i slovenský (KOD 2010 SE MENÍ NA 8330) a není potřeba dělat si nějaký special účet v K.

Vacátko
Návštěvník

Je potřeba okamžitě přejít k jiné bance. Před lety jsem odešel z České spořitelny k FioBance.

Mediator
Návštěvník

v prípade že zvážite možnosť mimosúdneho riešenia, kontaktujte ma. Posobím ako registrovaný mediátor na Slovensku. riešením sporu mimosúdnou formou ušetríte čas i peniaze. kontakt na mňa nájdete na webe http://www.spor.sk

Dušan
Návštěvník

prečo to oznámenie nie je tu prefotené? takto vám neverím…. ako vždy, hm 🙂

ph_ph
Návštěvník
1 2 3 7
wpDiscuz