Prezident Miloš Zeman už de facto není vrchním velitelem českých ozbrojených sil....

Prezident Miloš Zeman už de facto není vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Pentagon horečně stahuje techniku z Polska do zemí, které by se mohly chtít uchýlit pod ochranu Bundeswehru a Berlína! Transformace AČR do struktur německé “evropské” armády začala přímo uvnitř NATO i přes odpor USA!

Prezident Miloš Zeman už de facto není vrchním velitelem českých ozbrojených sil. Pentagon horečně stahuje techniku z Polska do zemí, které by se mohly chtít uchýlit pod ochranu Bundeswehru a Berlína! Transformace AČR do struktur německé “evropské” armády začala přímo uvnitř NATO i přes odpor USA!

Německý list Frankfurter Allgemaine Zeitung přinesl minulý týden článek [1] Johannese Leithäusera o chystané nové dohodě, kterou by dnes měli podepsat ministři obran jednotlivých zemí NATO v Bruselu. Podle listu Německo by se tak mělo stát hlavní armádou v NATO jako reflexe na demisi amerických pozic v obranné politice Evropy. Českou alternativu v tomto článku německého listu nadzvedla informace o tom, že pod centrální velení divizí německého Bundeswehru se dostane jedna česká a jedna rumunská brigáda. Podle informací naší redakce se bude jednat o 4. Brigádu rychlého nasazení ze Žatce a po podpisu smlouvy v Bruselu se spolu s rumunskou brigádou připojí k brigádě nizozemských vojáků a pod velením Bundeswehru se začlení do formace nazvané “Force Pool for Larger Formations”, což v doktríně NATO je skupina vojenských formací použitelná pro začlenění do větších útvarů na úrovni divizí a předsunutých armád.

Bundeswehr se má stát po demisi USA hlavní vojenskou silou v Evropě.

Česká 4. Brigáda se skládá ze 2 mechanizovaných praporů, výsadkového praporu a lehkého motorizovaného útvaru. Z hlediska národní obrany jde o krok, který balancuje na pokraji zrady národních mechanismů velení obrany, protože v případě jakéhokoliv konfliktu na evropském území by tato české brigáda spadala pod vrchní velení spolkových vojsk německého Bundeswehru, kde vrchním velitelem je německý prezident. Dochází tak k absurdní a nebezpečné situaci, kdy generální štáb AČR předává “klíčky” od velení brigády cizí mocnosti, která nereprezentuje alianční svazek NATO, ale pouze německý Bundeswehr. Tady je potřeba rozlišovat mezi velením v rámci zahraniční bojové mise, kde české jednotky působí na základě mandátu parlamentu a mezi převedením velení nad českou brigádou doma. Německé ambice na vedoucí úlohu v Evropě lze v těchto krocích vidět zcela zřetelně.

Česká armáda se ve strachu z Ruska vrhá do objetí Bundeswehru

V polovině ledna tohoto roku proběhlo jedno z posledních jednání mezi gen. štábem AČR a velícím štábem německého Bundeswehru [2]. Jednání proběhlo mezi plukovníkem Meinhardem Sawuschem a genmjr. Štefanem Kaletou. Mluvilo se právě o 4. Brigádě, o jejím zapojení do struktur německého velení a o dalším prohloubení spolupráce. Tady je právě vidět důsledek zničení a rozkladu ČSLA po roce 1989 a po rozpadu federace. Původní čtvrtmilionová armáda ve zbrani se na straně ČR smrskla na 21,000 “zaměstnanců”, z nichž jenom cca. 16,000 je ve zbrani. S takovými počty, které nedosahují pomalu ani populace malého okresního města, nelze bránit republiku a její zájmy. Nastává tak proces “vojenské affinity”, který známe velmi dobře z dob 1. Republiky. Tehdy slabá armáda pociťovala potřebu spojit se se silnými armádami, takže vzniklo spojenectví na ose Praha – Paříž – Londýn – Řím, což byla aliance proti Německu.

4. Brigáda ze Žatce bude nově spadat pod přímé velení Bundeswehru.

Podle reálné studie, kterou si nechala AČR nedávno vypracovat, Česká republika by pro svoji obranu potřebovala 170,000 vojáků ve zbrani a dalších 100,000 vojáků v aktivní záloze [3]. Mluvíme tedy o více než čtvrt milionu mužů ve zbrani, kteří by měli být schopni v případě krize bránit území republiky. Odkud se najednou tato čísla berou, když nám po celou dobu 90. let politici tvrdili, že armáda takové velikosti je přežitek? Důvodem je situace a změna v Bílém domě v USA. Na jedné straně můžeme slyšet výroky amerických generálů o trvalé podpoře NATO a o podpoře Evropy, ale na straně druhé jede Trump nemilosrdnou politiku “šíleného účetního”, který škrtá rozpočty všude tam, kde bilance padá do červených čísel a ztrát. A právě NATO bylo hlavně o ztrátách z pohledu samotné existence z pohledu amerických výdajů.

Mezi Trumpem a Mattisem se prohlubuje rozkol. Hrozí v USA vojenský puč?

V polovině ledna došlo k jedné ze zásadních roztržek mezi americkým prezidentem Trumpem a jeho ministrem obrany Jamesem Mattisem [4]. Ten u Trumpa loboval za posílení vazeb USA v NATO a za vyšší vojenskou aktivitu USA v rámci NATO proti tzv. ruské hrozbě. Trump mu na to odpověděl, že subvencování nákladů na provoz NATO už si USA nemohou dovolit a spojenci musí začít USA platit za ochranu. Mattis prý zavrtěl hlavou, že tolik peněz do NATO evropské země nedají, protože na to buď nemají peníze, anebo to nebude politicky průchodné u jejic voličů. Donald Trump na to reagoval slovy, že ho nezajímají voliči v cizích zemích, ale ti američtí, a že každá země si musí na svoji obranu vydělat peníze vlastními silami a jeho američtí voliči ho nezvolili prezidentem Evropy, nýbrž prezidentem USA. Pro spojence je Donald Trump noční můrou. Pentagon varuje Trumpa, že Berlín začal přebírat v Evropě iniciativu a odstavuje americké velení v Evropě od rozhodovacích procesů uvnitř NATO. Situace je kritická!

Slovenským Prešovem projel transport americké techniky narychlo stahovaný Pentagonem z Polska na cestě do Maďarska, Rumunska a Bulharska. Američanům v Evropě teče do bot, Německo chce USA de facto ukrást kontrolu nad NATO.

Právě na armádě ČR a Rumunska je možné vidět affinitu, tedy přitažlivost ke silnějšímu spojenci v těsné blízkosti. Je to typický reakční mechanismus, který se podobá imunitní reakci. Oslabování americké participace v Evropě tak vyvolává ve vojácích obavy o zabezpečení obrany a hledají proto pomoc u nového garanta bezpečnosti v Evropě. Po zvolení Donalda Trumpa se v EU rozhořely diskuse o vzniku Evropské armády a Evropské federace. Oba dva směry diskusí řídí Německo. Evropská armáda nemá vzniknout odděleně od NATO, ale zevnitř NATO v rámci transformačního procesu. Toto se nelíbí americkému Pentagonu, který začal v obavách narychlo stahovat své tanky a transportéry z Polska do “labilních zemí” (Maďarska, Rumunska a Bulharska) náchylných k tomu, že by se mohly (kvůli Trumpovi) místo USA začít více orientovat na Německo a jeho Bundeswehr, a to i přes protesty polských politiků, že se tím oslabuje americký závazek k obraně Polska před “zlým Ruskem”. Obrovské vlakové transporty byly koncem minulého týdne spatřeny na východě Slovenska v Prešově a Sabinově, viz. video o pár odstavců níže.

Železniční mapa Evropy. Pentagon přesunuje techniku z Polska na jih přes východoslovenský železniční uzel.
Polsko je v šoku, Pentagon narychlo stahuje techniku do zemí, kde US Boys přece nikdo nepotřebuje?

Původ těchto transportů už je odhalen. Byla pořízena videa jejich nakládky v Polsku a po železnici míří přes východ Slovenska do Maďarska, Rumunska a Bulharska [5]. Železniční trasa na východě Slovenska pokračuje na křižovatce tras dvěma směry, na Ukrajinu na východ a do Maďarska na jih a odtud dále do Rumunska a Bulharska. Viz. železniční mapa výše. Všimněte si, že americká technika má pouštní kamufláž, takže nejde o vojenský kontingent pro Ukrajinu. Bez kamufláže mohou americké zbraně bez obav o zničení nepřítelem se pohybovat pouze na spojeneckých územích. Tímto záchranným mechanismem chce Pentagon urychleně zastavit sbližování zmíněných 3 zemí východní Evropy s německým Bundeswehrem. Američanům hrozí ztráta kontroly nad Severoatlantickou aliancí, to nechce Pentagon dopustit, ale Trump dělá všechno proto, aby k tomu došlo.

Z toho se potom zrodila čerstvá kauza “Gen. Flynna” a pokus Pentagonu vyvolat proti Trumpovi v Kongresu vyšetřování a následně impeachment. V Prešově a Sabinově tak bylo možné vidět záchranné operace Pentagonu na udržení vlivu v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Polsku nic nehrozí, to je pro-americká kolonie natolik, že odsunutím zbraní Pentagon o vliv nad Varšavou rozhodně nepřijde. Za pro-americkou považuje Pentagon i Prahu, ale gen. Mattis varoval Trumpa už v prosinci, že USA by měly v ČR postavit ad-hoc radar a otevřít k němu US základnu, alespoň symbolickou, jinak hrozí, že ČR spadne v příštích 10 letech vojensky do mocenského vlivu Bundeswehru. A to se právě teď děje.

[VIDEO] Transport americké obrněné techniky po železnici přes východoslovenský Sabinov.

Jednotlivé státy východní Evropy jsou zděšené z Trumpa a zároveň vědí, že nebudou schopné dávat 2% HDP na zbrojení, nebo dokonce 4% pro umoření dluhů, které podle Trumpa mají země NATO za dlouhá léta amerického subvencování provozu NATO. Sbližování AČR s Bundeswehrem je proto “reakční affinitou generálního štábu” v reakci na oslabování amerického závazku k NATO. Generálové amerického Pentagonu se budou Trumpovi bránit v rámci toho, k čemu budou mít pravomoci bez jeho souhlasu. Mezi takové pravomoci patří pochopitelně operativní přesuny amerických vojsk po Evropě. To, co bylo k vidění v Prešově, to nebylo naposledy. Jakmile Pentagon zjistí, že AČR se moc sbližuje s Bundeswehrem, uvidíme podobné transporty i do ČR a budou následovat společná cvičení na uklidnění české garnitury.

Pentagon hasí požár “důvěry” uvnitř členských zemí NATO

Problém je v tom, že Američané nemají tolik vojsk v Evropě, aby tato škatulata, hejbejte se, uklidnila všechny členy NATO. Tento rok má americký Pentagon v Evropě ještě relativní klid, protože bude fungovat z rozpočtu schváleného Obamovo vládou. Ovšem rozpočet americké armády pro příští rok už bude mít v dikci Trumpova administrativa a zatímco Trump slibuje posílit rozpočet armády pro domácí zbrojení, tak peníze pro financování NATO ořeže na takové minimum, že Evropa zůstane prakticky bez americké vojenské pomoci. Zoufalé snahy o rychlé vytvoření evropské armády pod velením Bundeswehru a stále posilující politické tlaky na reformu EU a na vznik Nové Evropy z Berlína jenom potvrzují, že Severoatlantické alianci zvoní umíráček.

Slavnostní nástup 4. Brigády v Žatci.

Donald Trump bude rozpočtově udržovat vliv americké armády v klíčových zemích v EU pouze na bilaterální úrovni. Peníze budou pro americkou armádu ve střední Evropě (Polsko, ČR a Maďarsko), ovšem základny US Army v Německu mají na kahánku. Bundeswehr to už tuší, oslabování amerického velení je cítit všude a německý Bundeswehr poprvé po II. sv. válce cítí, že má možnost konečně velet a rozhodovat nejen o německé obraně, ale o obraně celé Evropy. Pentagon bude udržovat blok a klín vražený mezi Německo a Rusko, aby nedošlo z pohledu Pentagonu k nebezpečnému konkordátu na ose Berlín – Moskva. Pro Pentagon pod kuratelou Trumpa bude všechno vedlejší. V ČR se dá ale očekávat mohutný zápas o vliv nad Prahou mezi Berlínem a Washingtonem (potažmo Tel Avivem). Výkřiky z okolí Trumpa směrem k výstavbě radaru v ČR je pouze potvrzením důležitosti ČR pro americké a potažmo židovské elity, které kontrolují Washington. Americká základna v ČR, i kdyby byla symbolická, by byla obranou US elit proti tomu, aby za pár let nebyly na území ČR naopak základny německého Bundeswehru.

Pentagon s pomocí neocons na válečné stezce proti Trumpovi?

Tady se ukazuje, o čem jsem hovořil před dvěma týdny na Svobodném rádiu, že mocenské vakuum netrvá dlouho. Jakmile padne vliv jedné mocnosti nad územím, okamžitě vliv převezme jiná mocnost, která uvolněný mocenský prostor převezme. Oslabení vlivu USA na Evropu je sice pozitivní na straně jedné, ale současně tím dojde k posílení moci Německa na straně druhé, a to rozhodně není pozitivní. Misky vah, mocenský objem. Vyvažovaní. Mocenský regulus (upuštěnou moc pokaždé někdo zvedne ze země a uchopí ji po předchozím vladaři). Nic není tudíž černobílé a bíločerné. Mezitím se však v USA schyluje ke vzpouře Pentagonu a Kongresu proti Trumpovi ve snaze zbavit ho funkce prezidenta. Zítra přineseme článek o kauze Gen. Flynna, poradce Donalda Trumpa, kterého prezident za podivných okolností narychlo odvolal ve snaze minimalizovat škody poté, co se provalilo, že potají vyjednával s Rusy konec sankcí, a to mimo oficiální cesty a bez vědomí viceprezidenta Pence, kterého neocons dosadili k Trumpovi jako hlídacího psa. Prezident Trump podle všeho chtěl s pomocí Flynna viceprezidenta Pence obejít při jednání s Rusy.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Je to putna
Návštěvník

Neodpustím si drsný kanadský žert že tím je přeci kufr medailí strýce heřmana.

RRR
Návštěvník

Dokud se ve střední Evropě neobnoví mocenský blok, jako byla kdysi habsburská monarchie, která vydržela několik staletí, budou neustále středoevropské státy přehazovány z jednoho vlivu do druhého. A tam, kde není stabilní prostředí, není rozvoj, protože co se vytvoří, se vždy s další změnou přeformátuje či utlumuje. Dohodu o začlěnění pod BW by musel někdo tajně dojednávat. A co na to volič? Jako tradičně nic. S donutem v hubě kouká z kanape na hokej.

albatros
Návštěvník

Nechci ani rakušáky a už vůbec ne islámský němce, aby zas o něčem tady rozhodovali. To už radši ty američany.
Ideální by bylo Polsko/Maďarsko/ČR/SR. Jenže na to nemaj koule ani v jednom státě.

nesehnutý
Návštěvník

Souhlasím s první částí vašeho příspěvku. Ta druhá je pro mě problematická hlavně kvůli Polsku. Poláci jsou až fanaticky protiruský a navíc jsem přesvědčen, že by se postupně snažili ostatním vnucovat svoje vize, jak má Visegrád fungovat. Jinými slovy usilovali by o dominanci, tak jako to předvádí v EU Německo.

albatros
Návštěvník

To ano, ale když vynecháte Polsko, tak to samé bude dělat Maďarsko. Ale je to spíše teoretická konstrukce, protože každý stát má něco, co by vrzalo. Pšonci sou nabroušený na Rusko, Maďaři mlsně pokukujou po Slovensku, My sme tradiční přizdisráči co serou v koutě a milujou židy a Slováci sou věčně ublížený a naštvaný na všechny.
Prostě v každym národě by musel být u moci někdo jako Putin, aby taková koalice mohla fungovat a jelikož to nehrozí, tak realita velí pod USA, protože žido-německý čech Rusa nechce, ale USA zkousne. Němko/Turko/Arab by byl pro nás asi to nejhorší, nakonec těch 1000 na pyču let stačilo si myslim.

P.Stoupal
Návštěvník

Trump je necelý měsíc v úřadě a již podruhé prohrál. Co hůře: zradil svého člověka a zbaběle jej hodil přes palubu. Všichni ti, kteří by byli ochotni za novým prezidentem stát, budou od nyní vědět, že on za nimi stát nebude – a proto se od něj odtáhnou. Neocons vyhráli, Trump bude v Bílém domě naprosto opuštěný, vystavený tlaku studenoválečníků – lidí, co chtějí válku a jež realita nezajímá. http://www.nwoo.org/2017/02/14/the-saker-neokonzervativci-a-hluboky-stat-zneutralizovali-trumpa/

Administrator
Admin

To je značně zjednodušené, počkejte si na článek pana VK zítra, co teď vidím v redakci v podkladech od VK, co zrovna poslal z New Yorku, tak to ukazuje na řízený puč proti Trumpovi, ve kterém jedou mainstreamová média, FBI a Pentagon. Berlín se snaží vysáčkovat USA z vrchního velení operací v Evropě, výroky německé ministryně obrany jsou alarmující. Víc nebudu prozrazovat, je to článek VK a jeho materiály, tak nebudu předbíhat. Trump nikoho nezradil, někdo zradil Trumpa a gen. Flynna. Trumpovi hrozí vyšetřování kongresem a impeachment.

Nobody
Návštěvník

To je jenom první část celého článku od The Saker. Vy to jméno zajisté znáte, takže asi víte, že jeho analýzy jsou perfektní a většina jeho předpovědí mu vychází. Nevím, proč NWOO přeložili jen tu první část. Já jsem přeložil zbytek, takže celý článek v češtině je na http://www.topcz.net/the-saker-neokonzervativci-a-hluboky-stat-zneutralizovali-trumpa/ a v originálu http://thesaker.is/the-neocons-and-the-deep-state-have-neutered-the-trump-presidency-its-over-folks/ . Těším se na článek od pana VK.

Pozorovatelka
Návštěvník

Já tady vstupuji do diskuse, ale jen proto, že Vám chci velmi poděkovat za ten odkaz a překlad.
Já jsem dnes pod článek o Drážďanech vložila tento komentář:

Tak NY Times přišel se zprávou, že nejméně další čtyři lidé Trumpova týmu v době kampaně spolupracovali s Ruskem.
https://tvrain.ru/news/tramp-427720/
https://www.nytimes.com/2017/02/14/us/politics/russia-intelligence-communications-trump.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur&_r=1
To mi vyznívá jako zastání se Flynna a varování Trumpovi a jeho lidem za to, že jsou to oni, kdo Flynna zrušil. Pokud to totiž správně chápu, tak Trump svého Flynna zrušil na doporučení svého muže číslo jedna Bannona a po domluvě se svým viceprezidentem Pencem. A to poté, co ještě pár hodin předtím Flynnovi vyjadřoval plnou důvěru. Tak mi přijde, jestli ho opravdu musel zrušit a neměl ten tlak raději ustát – obsah rozhovoru přece nikde zveřejněn nebyl, čímž by se vysvětlovalo i to, že do dění chce vstoupit WikiLeaks. A že místo toho poslechl nesprávné lidi a učinil nesprávný krok.

A vložila jej s tím, že NY Times je medium globalistů a že těm se nelíbí, co Trump právě udělal. Takže chápete, že jsem musela vložit souhlas s Vašim odkazem – i já to vidím tak, že Trump právě udělal velikou chybu, protože úkol globalistů, aby od moci odstavil neocnony, právě podělal. A přisuzuji to jeho zbrklosti a neschopnosti se v dění správně orientovat. A zatím se všude píše, že na článek v NY Times Bílý dům dosud nereagoval – no, ono asi po té sprše není jak.

Piotr
Návštěvník

Pokud je Trump člověk globalistů jak tvrdíte Vy a Pjakin, proč se ho tak rychle po uvedení do funkce pokoušejí zbavit i s pomocí globalistických médií? Neměl by mít větší ochranu od mocného globalisty Kissingera podobně jako ji má Putin? Jsem zvědav, pokud se nepotvr ono Trump=globalista, jestli se za to Pjakin i Vy někdy veřejně omluvíte.

Pozorovatelka
Návštěvník

Zbavit se Trumpa nechtějí globalisté, ale neoconi. Ochranu od Kissiingera Trump samozřejmě má, ale stejně tak od začátku říkám, že Trump není člověkem globalistů vědomě. Proto v tom, co se od něj očekává (odstavení neocon, spřátelení s Ruskem, rozpad NATO a další) bude globalisty podporován, zatímco v tom, co bude dělat proti jejich očekáváním, bude usměrňován. A dnes jsem si poopravila názor na to, proč zrušil Flynna a že to nebylo kvůli neoconům, ale na přání globalistů, které Trump poslušně splnil (proto se ani nijak extra neozývá). A najednou i ta zmínka o WikiLeaks dostala jiný smysl. A to varování v NY Times pořád považuji za varování, ovšem v jiném smyslu, než jsem si narychlo myslela.

Popsat více není na komentář, ale v nových souvislostech se nestalo vůbec nic překvapivého a Trump poslechl globalisty, tak to vidím.

M.C.
Návštěvník

Zachovejme klid a nedělejme předčasné závěry. Události nabraly dosti prudký spád tak pozorujme dění a snažme se pozorně vnímat souvislosti.
Sledujme také, kdo co říká a zveřejňuje.
K jakékoliv zprávě z korporátních médií je třeba přistupovat předem s nedůvěrou, protože tam se pravda neobjeví.
Teď to je hektické asi pro profesionální analytiky natož pro nás, kteří sledujeme dění a živíme se něčím jiným, čemu musíme věnovat svůj čas.
Na tohle čekali všichni zainteresovaní, tohle je zlomový okamžik dle teorie chaosu – došlo k nestabilnímu stavu na mnoha rovinách současně, teď je možno provést rychle a malou silou to, co by jindy provést nešlo nebo jenom velkým tlakem a násilím.
Za neokonzervativce se nepostaví vůbec nikdo, leda ti které celou dobu využívali, protože mají strach že budou odříznuti – zcela oprávněný.
Jenže to jsou blbečci a užiteční idioti, oni můžou řvát a dělat chaos ale zvrátit situaci nedokáží.

M.C.
Návštěvník

Klid, on generála Flynna nezradil ani nehodil přes palubu, pouze ho přesunul na méně viditelné místo.
Jako lobbysta a poradce nepotřebujete oficiální funkci, to můžete dělat i bez toho, leckdy i lépe jako zastrčená soukromá osoba uklizená do nějaké firmy.
Podívejte se na Kissingera.

baliz
Návštěvník

Asi takto…pokud ve 4. Brigádě rychlého nasazení neslouží sympatizanti Wehrmachtu tak je tato jednotka kompletně ze své vlastní iniciativy ve výpovědní lhůtě….dost pochybuji, že chlapy ze Žatce budou chtít plnit befehly z Německa o tom jsem přesvědčen už beztak mají plný zuby tý žebroty, kterou musí snášet.

CZ 75
Návštěvník

Nemysly si že si nemají na to si je koupit, na příplatky a diety v zahraničí slyší každý.

4321
Návštěvník

Potřebujeme tvrdý Czechexit. Bude hodně záležet na tom, jak u nás dopadnou směmovní volby. Ale jestli bude český jouda volit mainstream a možná místo socanů Babiše a nebo Robějška a k tomu se přidají tradiční voliči KSČM nebo i KDU-ČSL, nebude to rozhodně dobrý. A jestli SPD oslabí zase jiné 0,XX% strany, kterých je jak …. a budou k ničemu, tak bude vymalováno. Nechci se dožít pné verze Das Protektorat Böhmen und Mähren 2.0

tana
Návštěvník

Nejdřív bych reinkarnovala SVAZARM a zvedla kluky od počítačů. Kdysi v něm kluci stříleli, dělali si řidičáky a pilotní průkazy, skákali padáky – všechno velice drahé koníčky. Ale pro obyvatelstvo přínosnější, než dotace do “sportu”, které se rozkradou. Potřebujeme být mistry světa ve fotbale nebo hokeji, nebo budeme mít raději zdravé pohyblivé kluky, schopné ubránit svoje domovy, vesnice a města? V západní části Německa nikdy domobrana nezanikla, všude mají, u nás díky Buriánovi vysmívané, Ostrostřelce. Lidé vůbec nemusí mít zbraně doma, mohou být střeženy v klubech.

Jaris
Návštěvník

Tahle myslenka se mi libi, Tano.

tana
Návštěvník

Mne to napadlo již dávno, když jsem začala průvodcovat /a studovat/ materiály o životě v Karlových Varech od počátku do odsunu. Všechny významné osobnosti – lékaři, řemeslníci, ubytovatelé, byli členy Střeleckého spolku, kam zvali zahraniční návštěvníky – Petra Velikého, hraběte Česmenského, všechny významné návštěvníky z dnešního Německa, dříve samostatné monarchy. Postavili si Spolkový dům – později Německý dům – dnes je snad opraven, střelnici /zvenku dnes nic moc/. Z domorodců uměl střílet skoro každý, kdo uměl střílet, setkával se s významnými lidmi a mohl si na tom založit kariéru, bez ohledu na původ. Seznámil se s mocnými lidmi, kterým nabízel své služby – tak se dostala např. spousta lidí do Ruska, kde zakládali lázeňství, stavěli – např. burzu v Oděsse, …
Střelecký spolek byl centrem společenského života, otevřený všem místním mužům.
Komunisté na to navázali Svazarmem, /+ karikaturou zvanou Lidové milice – úderná pěst dělnické třídy/, i když členství v něm bylo omezeno “třídním původem”. Dnes nám podobné spolky chybí, kde by se potkávali lidé bez rozdílu společenského postavení a kde by se cenily jiné vlastnosti, než výše konta.

Jaris
Návštěvník

Nemuzu verit svym ocim, ze tolik vlezprdelovskych Cechu je ochotno slouzit Nemecku, uhlavnimu nepriteli Cechu za dlouhou dobu nasi historie. A co na to Zeman? Vyjadril se vubec nebo ho zavreli do supliku? Kde je jeho vlastenecky hrimajici bas, ze s ceskou armadou pod vedenim Nemecka nesouhlasi? Nikde? Tak to me neprekvapuje. Mym prezidentem nikdy nebyl.

zvědavá matka
Návštěvník

Nemusí náhodou akce tohoto rozsahu v Armádě ČR schvalovat Prezident, jako její vrchní velitel?

lenka
Návštěvník

Jestli je to základ budoucí evropské armády, tak tu si Zeman už dlouho přál. Ale takto jsem si to tedy nepředstavovala. I když bez Merkelové bude Německo také vypadat asi jinak. Německo si spojuju s dvěma svět. válkami a ke třetí nemáme daleko. I tu migraci jim přičítám na vrub. Jsem zvědavá, jak bude vypadat nová přísaha. To je neuvěřitelná ohavnost. Někdy mi připadá, jestli už někteří politikové nebo i celebrity nejsou očipovaní, protože se chovají, jako kdyby ztratili rozum. I když náš ministr obrany ho ani nepotřebuje. Mohou nastat situace, kdy naši vojáci dostanou od Němců povel k něčemu, co bude zásadně proti zájmům naší země. Neuvěřitelné. ale aby se havlisti neradovali předčasně. Na konci roku může vypadat Evropa úplně jinak, než dnes.

Akizmrd
Návštěvník

Mým taky ne, je to globalistický čínozmrd a vlk v rouše beránčím. Nevolil jsem ho a znovu prezidentem nebude. Prohraje o fous s jiným lůzrem.

Jaris
Návštěvník

Akizmrd, dala jsem Ti plus. Take si myslim, ze Mose Zeman nevyhraje. Proc jsou na roli prezidenta prihlaseni sami blbci, tak to nechapu. Ja bych navrhovala Olgu Havlovou jako kandidatku ze Severomoravskeho kraje. Chytra zenska, ktera mela nedavno proslov a nesetrila kritikou ceske vlady. Pritom mela za zady blba Sobotkovic. V Cechach jsou chytri lide, kteri maji zajem na tom, aby stat prosperoval ve prospech lidi a nikoliv US ci Eurosajuzu..

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Moše Zeman šupem podepsal novelu zákona o volbách, neboli vyšplouchl nový strany. Tím záměrně zakonzervoval současný stav parlamentu a vlády. Rovná se to vlastizradě. Komu slouží Zeman?

Jaris
Návštěvník

Mose Zeman….Jmeno, ktere ho plne vystihuje. Ode dneska mu tak budu rikat.

Luba
Návštěvník

To není nic nového. Chrudimský prapor patří pod britské velení tuším od roku 2000 nebo 2001 a nikdo se nad tím nepozastavuje.

LIKAN 1975
Návštěvník

Milí zkorumpovaní politici bramboro-řepové kolonie Germanie.
Pro samé úplatky a stupidní návrhy z Bruselu, již nevíte kde vlastně žijete.
Ani se nedivím, jelikož jste dovolili pověsit na Pražský hrad červené trenky a beztrestně pohanit státní symbol, pro který umírali lidé.
Zapomněli jste kdo vás volil a kdo vás může svrhnout.
Pokud tajně doufáte v čele pana plešouna Sobotěnky, že odzbrojíte lid a armádu dáte do rukou možné okupační velmoci, tak to se šeredně pletete. Jelikož jsou zde pořád naživu lidé, kteří přísahaly věrnost vlasti a její obranu.
Tito lidé se nedají opít rohlíkem a nikdo z nás nebude přísahat jinak. Máme zde rodiny, své rodiče a ty budeme bránit.
Blíží se rok 2018, rok s koncovkou osm je pro náš národ vždy přelomový. Může nastat něco co bude možná znamenat i konec hrdého národa. To je občanská válka, jelikož asi nikdo z hrdých obyvatel nebude chtít zažít okupaci a okupační vojsko přijede se lvíčkem na maskáčích. Čech do Čecha snad střílet nemusí a ani neměl.

Případ armádní základny cizí okupační armády:
– budeme tu lůzu platit mi všichni (kapesné, provoz základny, stravu, benzín a jejich cvičení na našem území, dále jejich výlety po okolí)
– budou prvotním cílem v případě napadení Ruska (likvidace větším počtem raket)
– ztráta suverenity v daném místě
– nebudou zde platit zákony kolonie, ale jejich. Zapomeňte na vydání vojáka pokud spáchá trestný čin.

Případ radaru:
– provoz budeme platit opět mi společně
– bude prvním cílem současně s Galileem
budou použity rakety s větší ničivou silou pro odplatu na civilistech
– osoby, které budou v ochranném perimetru budou zadrženy, v případě neuposlechnutí
rozkazu ze strany jednotek mohl by být i zastřelen každý zbloudilý houbař.

Kdo neplatí ať si nestěžuje na následek svého chování. Nechaly jste vojsko rozmr..t a rozkrást a nyní byste chtěly peníze po otrocích z fabrik? Zapomeňte na to.
Východiska jsou a to hned dvě:
– obnovit vojenskou službu, délka vojenské služby podle Izraele včetně žen
,profesionálové vysílání pouze v rámci dosažitelnosti do 24 hodin zpět do republiky
– nedopustit platnost nějaké nezákonné vyhlášky nevolenou institucí z Bruselu. Platnost našeho zákona o zbraních a střelivu v nést do Ústavy s odkazem, že nebude tento zákon nijak omezen ani nahrazen jinou než pouze naší stranou. Nikdy žádnou cizí mocí ani pod je jim nátlakem.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Bohužel, 75% voličů a těch 40% nevolících s tímhle návrhem nesouhlasí, souhlasit nechce a nebude.
Co dál?

kari
Návštěvník

Je to velmi zajimavy clanek. Preze vsechno to stale na me dela dojem, ze i ted se jede podle predem pripraveneho scenare. Tedy rozpad nebo velke pretransformovani NATO ( z hlediska Evropanu, proc by tak nehorazne platili do nejakeho NATO a z hlediska obycejnych Americanu, proc by tak platili do nejakeho NATO nekde v Evrope). .. jeste se ale neda vyloucit dalsi moznost (nerikam, ze je to pravda, ale vyloucit se to neda). Co kdyz tady ze strany USA , ktera ma ve skutecnosti evropskou armadu (NATO) pod palcem, jde o umyslne predani evropsky h vojenskych otezi Nemecku (zmeni se jen oteze, ne koci, tim bude USA) a evropsky vojensky kolos bude Amerikou nasmerovan do valky proti komukoliv, jak si bude USA prat. (Samozrejme za evropske penize, zname Trumpa). Napr. Proti Iranu, a nebo take proti Rusku. Jinak to, ze armada CR ma podlehat nemeckemu promuslimskemu veleni je vlastizrada a tragedie. Nicmene dobre naplanovana.

zvědavá matka
Návštěvník

Pane VK, a jak je to tedy s tím “Kancléřským Aktem”??

sibolet
Návštěvník

Milá ZVĚDAVÁ MATKO,moje zviřeci ego ješitně zalistovalo zpět v diskuzi,jestli MISTR SVĚTA odpověděl na STEJNÝ DOTAZ…NIKOLIV..Tedy usuzuji,že má plné ruce pazouru,jestli mu TEPLOMĚR dobrovolných dárcu zaplatí nájem redakce v TRUMP TOWER…Je pan VK dle vtipu ŽID HORNÍKEM tak neprozíravý,že dobrovolným dárcum vykecá, kde tu redakci má? Jinak dle zažraného genotypu nemyslím,že by naše armáda porušila tradici…https://www.youtube.com/watch?v=HMmA-jgHIQw

Nonsens
Návštěvník

Zablokujte toho sprostýho geronta natrvalo.

Nonsens
Návštěvník

A spamera!

janaz
Návštěvník

Kde nie je žalobca, nie je ani sudca. Keďže Trump nemá záujem na NATO a vôbec na tom, aby USA určovali politiku Európy, tak nebude mať ani snahu vyžadovať plnenie nejakého “kancelárskeho aktu”.

wpDiscuz