Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na...

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Severoatlantická aliance je uprostřed války. Tentokrát ale není vedena v nějaké třetí zemi, ale zuří přímo mezi dvěma členskými státy NATO. Americký Pentagon včera večer oznámil, že na žádost Kurdů posílá do severní Sýrie na hranice s Tureckem pozemní kontingent obrněných transportérů, který má působit jako odstrašení a zábrana Turecku před pokračováním bombardování kurdských pozic [1]. Už v pátek byly potvrzeny přesuny amerických obrněných vozů Stryker v pouštní a také vnitrozemské kamufláži u syrských měst Kámišlí, Amuda a Darbasíja. Turecko je sice členem západní koalice v Sýrii v boji proti terorismu, ale Ankara řadí mezi teroristy i Kurdy a jejich Kurdskou stranu pracujících, která usiluje o vytvoření vlastního kurdského státu na území Sýrie, Iráku a zejména Turecka. Kurdistán by se měl stát hlavní tranzitní zemí arabské ropy do Evropy, kterou by dodávala americká firma Exxon Mobil, kterou řídil dnešní americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Americké obrněné vozy Stryker přijely do Sýrie na ochranu Kurdů před tureckými vojsky.

Turecký prezident Erdogan už v pátek ujistil, že letecké útoky proti kurdským pozicím budou pokračovat a turecká armáda se nikoho nezalekne a pozabíjí každého, kdo se postaví na stranu Kurdů. Mezi dvěma členy NATO, mezi Tureckem a USA, tak panuje válečný stav a zbraně mají namířené proti sobě. Moskva z toho má legraci, NATO se totiž drolí doslova před očima. Pentagon přesunem Strykerů do Sýrie vyjadřuje podporu Kurdům v symbolické rovině, ale to nemusí stačit.

Zatímco dragounské jízdy Strykerů přes Česko jsou pouze propagandistickým folklórem, jehož úlohou je upevnit v ČR systém Pax Americana a sionistického samoděržaví ovládajícího pražskou a brněnskou havlérku, tak v Sýrii je to jiná situace, tam panuje válečný stav a znovu se ukazuje, že Donald Trump není ten, kdo ovládá americký Pentagon. Ještě před 2 týdny si Erdogan chválil raketový útok Donalda Trumpa na leteckou základnu syrské armády, ale dnes je to už zase jinak. Pentagon sleduje v Sýrii zájmy Rexe Tillersona a skupiny neoconů, kteří definovali americkou politiku v Sýrii už za dob vlády Baracka Obamy. V podstatě se nástupem Donalda Trumpa do úřadu nic nezměnilo.

NATO je uprostřed války mezi vlastními členy

Je absurdní a ironické, když mediální mainstream a politická reprezentace v ČR ujišťuje o závazcích k NATO, ale mezitím dvě největší armády v NATO (americká a turecká) stojí teď v Sýrii proti sobě. A zde musíme opět zdůraznit onu klasickou doktrínu o košili, která je bližší než kabát. Turecku jde v kurdské otázce o vlastní územní celistvost. Ankara nebude upřednostňovat členství NATO na úkor vlastní územní integrity.

Možná právě to je důvod, proč Pentagon na pomoc Kurdům poslal jenom estrádní přehlídkovou skupinu transportérů, protože jde pouze o symbolickou ochranu Kurdů. V okamžiku, kdy začnou na americké Strykery padat turecké letecké pumy, bude osud NATO zpečetěn. Ironicky se můžeme zeptat sami sebe, co udělají USA? Aktivují potom článek 5 Washingtonské smlouvy a požádají NATO o pomoc proti vnitřnímu nepříteli? Proti Turecku?

Americká armáda v Sýrii na ochranu Kurdů.

Turecký prezident už v pátek řekl, že kurdské jednotky útočí na tureckou armádu. Doslova řekl: “YPG, a vy dobře víte, kdo je podporuje, na nás útočí minomety. Vykopeme jim hrob, nic nás v tom nezastaví!” [2]. Erdogan tak jasně pohrozil, že vykope hroby nejen Kurdům, ale i Američanům. V této situaci si dovedu představit, co má Pentagon v úmyslu. Pokud se mu povede vyprovokovat Erdogana k neuváženému činu, vojska NATO v čele s USA by vtrhla do Turecka a svrhla by Erdogana, když se to nepovedlo vloni počátkem léta ve zpackaném vojenském puči. Jenž útok vojsk NATO na Turecko by byl hotový masakr.

Nicméně i tato šílená varianta může mít svůj smysl. Ropa ze Saúdské Arábie může do Evropy putovat buď po mořském dně, kdy ropovod povede zakřiveně z jihu na sever Sýrie na východě na hranicích s Irákem a těsně u tureckých hranic se stočí na západ podél severní syrské hranice ke břehům Středozemního moře. Tím by Exxon Mobil obešel úplně Turecko.

Válka o ropovod, kterým poteče do Evropy i wahábismus

Jenže tahle cesta je v poslední době nereálná, protože syrská armáda za podpory Rusů získává kontrolu nad celou západní Sýrií podél celého jejího pobřeží se Středozemním mořem, takže tudy nebude možné vést saúdskoarabskou ropu. Takže převzetí kontroly nad Tureckem je znovu důležitější, než cokoliv jiného. Pokud by vyšel vojenský puč vloni v létě, Američané by mohli slavit a ropovod by se mohl hned začít stavět. V současné chvíli je ale největší překážkou Erdogan, který je pro Američany druhým a v podstatě mnohem horším Asadem. Ropu přes Turecko by Američané mohli přepravovat jen za podmínky velkého podílu pro Erdoganovu rodinu, a to sionisté nechtějí, protože oni se s nikým nedělí. Erdogan je pro ně gojím a je pro ně daleko lepší rozvrátit Turecko a rozpoutat v něm občanskou válku, úplně stejně jako sionisté rozvrátili Sýrii, Libyi, Egypt, Irák nebo Afghánistán.

Američtí a kurdští vojáci v Sýrii.

Erdogana čeká stejná budoucnost jako Bašára Asada. Stane se nepohodlným pro sionistickou lobby ve Washingtonu a pro americké ropné kartely. Nikde není psáno, že ropa musí nezbytně proudit přes Turecko z východu na západ. Exxon Mobil klidně tak může chtít vést ropu přes Turecko na sever k pobřeží Černého moře a na jeho dně potom vést ropovod do Varny v Bulharsku. Tomu by odpovídaly poslední mohutné manévry Američanů v oblasti a jejich aktivita na vládu v Sofii.

A není vyloučena ani varianta odbočky tohoto ropovodu na sever k pobřeží Ukrajiny. Tím by se Kyjev naprosto zbavil potřeby ruské ropy, což ze strategického hlediska by byla katastrofa pro Moskvu, protože Kyjev by se tak dostal pod naprostou kontrolu Washingtonu a potažmo i Rijádu. Ukrajina by se tak stala vstupní branou do Evropy nejen pro ropu ze Saúdské Arábie, ale i pro wahábistický Islám, který Rijád exportuje do světa spolu se svojí ropou.

Erdogan je na seznamu lidí na odstřel, brzy z něho udělají druhého Asada

Jediná cesta, jak tomuto zabránit, je nedovolit spojení Kurdů se sionisty ve Washingtonu. Pokud by vznikl na východě Sýrie severo-jižní koridor až na turecké hranice na východě Turecka, potom by Exxon Mobil napnul všechny síly k tomu, aby se východ Turecka odtrhl a s východní Sýrií a severním Irákem utvořil nový státní útvar Kurdistán. Výstavbě ropovodu od Saudů do Evropy by již potom nic nestálo v cestě. Donald Trump v tomto plánu nebude překážet, stejně jako v něm nepřekážel Obama. Sionisté mají Trumpa pokrytého ze strany Goldmanu přímo v Bílém domě a Goldman Sachs je investorem do ropovodů v Saúdské Arábii, takže to pěkně do sebe zapadá.

Dragounská jízda Strykerů v Sýrii. Tohle ale na Erdogana fungovat nebude.

Pentagon tak má ruce úplně volné, takže když Pentagon pošle proti spojenci v NATO do Sýrie vojáky, nikdo proti tomu neprotestuje. A to si vezměte, že ještě nedávno chtěli bruselníci Turecko za členskou zemi EU. To by byla teprve ta vychytaná taškařice. Jenže Erdogan není loutka, na rozdíl od 27 vlád členských zemí EU, ten si jede vlastní pro-národní a upřímně řečeno pro-rodinné teze, takže námluvy s Bruselem vzaly rychlý konec. Tím se dostal Erdogan na listinu “vrahů” podobně jako Bašár Asad. A turecký prezident ví, že mu půjdou po krku. Transportéry na ochranu nepřátel Turecka už Pentagon poslal. To další bude následovat.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
.B.
Návštěvník

To asi bude Erdogan litovat, že znovu nasral Rusko.

zvědavá matka
Návštěvník

Nadpis článku, i jeho obsah je sice znepokojivý, ale nějak v něm postrádám vyjádření syrské Vlády (a Assada) k těmto “válečným operacím” na SYRSKÉM ÚZEMÍ…
Jediným oficiálně syrskou stranou pozvaným zahraničním vojskem, co já vím, je Ruská Armáda se svojí technikou…
Už od návštěvy Erdogana v Moskvě si myslím, že byl “osvícen” ( stejně jako Savčenková…), a pochopil, jaké “schéma” je pro něho výhodnější.
( Neříkám, že pochopil – ve svém egoismu – smysl toho schématu. Rozum v apatyce nekoupíš…)

Spíš mi to připadne – tím “triumfálním”, arogantním vjezdem Američanů na sever Sýrie, kde na ně čeká odhodlaný Erdogan s velkou a vybavenou armádou, a na druhé straně jsou oficiálně přítomní Rusové ( také dobře vybavení a s vlastní základnou), že se možná chystá další masivní debakl Američanů v Sýrii… Kurdové mohou být pouze připravenou záminkou.

albatros
Návštěvník

Tak jediní koho zajímá nějakej “Pepa” Asad sou Rusové. Američani si dělají na celém území Sýrie, Iráku atd. co chtějí už delší dobu. To už nikoho ani nezajímá.

kari
Návštěvník

a nemuze jit o nejakou zaminku vedouci k rozpadu, nebo alespon oslabeni NATO? kdyz byl Erdogan v tom rusku “osvicen” ☺

zvědavá matka
Návštěvník

Kari, k tomu , si myslím, že to vede – k rozpadu NATO. Co jiného může nastat, když by dvě koaliční armády proti sobě začaly pálit…?

GrandTour
Návštěvník

Lenže to zase hraje do kariet babe Merkel v Európe,ktorá len čaká na rozpad NATO a prebratie moci po nich ,nie len v EU! A dvakrát nepoviem že v tom nemá paprče. Brusel a hlavne Nemecko ide už nejakú dobu proti záujmom USA aj ked donedvna to bolo ešte inak. Môj názor na situáciu je ,že Erdogan má tichú a nie len tú podporu EU,aby oslabil už aj tak upadajúcu moc USA a NATO vo svete. Aj keby sa Turecku s pomocou EU podarilo oslabit vplyv USA v regióne,situáciu s Islamizáciou Európy to asi ku prospechu Európanov nevyrieši,možno tak na pár rokov pozastavý.Pokial by to ale prinieslo totálny rozpad Turecka,čo nastane časom tak či tak,mohlo by to plány na velkonemeckú ríšu v Európe zničit a s tým podla všetkého počítajú Rusi a urobia maximum pre to aby to dopadlo práve takto,s tým že sa vytvorý akási bariéra Európy pred Islamom a Rusku to umožní tesnejšie politické a ekonomické spojenie s Nemeckom,avšak už bez “fíhrerov” typu Merkel a spol. Toto by prinieslo pád US Dolaru a aj EUra čo by len zase hralo do kariet Rusku a spol. Západ sa tentokrát dostal do takých s…..k že tento zápas prehrá snád rozdielom niekolkých tried a ani čestný úspech mu nebude dovolený.

Marta
Návštěvník

Už je pozde, milý drozde…….

Jaris
Návštěvník

Chichichi!!! Dobre mu tak spratkovi tureckemu!

espera
Návštěvník

Tak možná Erdogan jako Asad pozve Rusy, to bude masakr a splnění Daniela.

Pavel Lepenka
Návštěvník

Pozvat Rusy ještě neznamená, že by do toho Rusové šli.

kari
Návštěvník

mozna by do toho Rusove nesli, jelikoz Turkum je bouzel tezke uplne verit, na druhe strane byt “v regionu”, kde je Bospor a brana do orientu nemusi byt k zahozeni☺. Samozrejme neni garance, ze by Rusko Turecko pomohlo.

Pavel Lepenka
Návštěvník

Rusko by Turecku pomohlo, ale ne vůči USA či vlastním spojencům (Sýrie, Irán, Izrael).

Drak
Návštěvník

Hurá, konečně budou muset ti blbečkové, horující pro NATO, aktivovat čl.5, který tak drmolí dlouhá léta.
Nebo, že by nedej bože vzpomněli, že existuje také čl.1 téže smlouvy?
Zde je jasně vidět, co je NATO za šaškárnu sloužící jen k prosazování zájmů USA, které se členskými státy zaštiťují, aby nebylo tak zřejmé, že jsou zlodějští a vražední parchanti.
My, Slované, nemáme mezi tou pakáží, co pohledávat.

tomax
Návštěvník

Slovanský bratře, nenech sebou cloumat, vyčkej v klidu a uvidíš, Bospor nakonec získá náš gosudar VVP.
Modleme se ke svým bohům: http://slovanskakultura.cz/index.php/symbolika/25-slovanske-symboly

Finist
Návštěvník

Slovan se nemodli

zarathustra
Návštěvník

FINIST-velmi dobre davam 100palcu nahoru a preji dobry den

Finist
Návštěvník

..tak’s pravil, to cenim

jan grohman
Návštěvník

Assád , jestli ho rusové nezradí, postupně vyžene všechnu verbež ze Sýrie. Turci budou muset odejít , horší to bude s pindosy! Jsou to agresoři rejdící na cizím území, jako celá ta jejich slavná krycí “koalice”!

zvědavá matka
Návštěvník

Rusové Assada nezradí – byli by sami proti sobě. A že všechny “invazory a okupanty” vypakuje, už Assad publikoval 😉

M.C.
Návštěvník

Vypakovat všechny okupanty – to se lépe řekne než udělá.
Už s ručníkáři to nebude jednoduché, donutit k odchodu Turky bude daleko těžší, i když podle mě se to nakonec podaří.
Těžko řešitelným problémem bude vyštípání Američanů.

kari
Návštěvník

mam dotaz. Jak je to s koupi noveho ruskeho obranneho systemu? ( S400 nebo tak nejak se mu ve zpravach nadava :- ). Koupilo to Turecko?
Amerika ma napjate vztahy u Koreje, tedy u ruskych i cinskych hranic najednou, posila vojaky do Afganistanu, v Syrii se drzi zuby nehty, je nezplatitelne zadluzena. V podstate Trump nema ani na zed s Mexikem.V Syrii USA jaksi zabredly bez vysledku, stalo je to miliony(mozna miliardy). To si myslite, ze je tak realne, aby USA v nejblizsi dobe napdla Turecko s druhou nejvetsi armadou NATO?

albatros
Návštěvník

Taky tomu nevěřím, prostě neokoni dělají bordel. Čím větší bordel, tím pro ně lépe. Zaútočí pouze tam, kde to bude pro ně výhodné. Válka s Tureckem by bylo trochu silný kafe. Úplně to jako variantu nezavrhuju.
Jinak ty dluhy sou úplně jedno. Amerika dluhy neplatí a peníze a ratingové agentury mají pod kontrolou sionisti. Amerika může mít rating jaký bude chtít a výši dluhu skoro taky. Dokud fungujou Číňani, kteří ty ničím nekrytý dolary berou a posílaj reálný zboží.

Anděl
Návštěvník

A proč by ty dolary nebraly, když za ně nakoupí zlato.

albatros
Návštěvník

Těch dolarů mají tolik, že i když koupí zlato, tak se zbaví jen zlomku dolarů.

zvědavá matka
Návštěvník

Cinani vetsinu zbozi bartruji – tj. co potrbuji v US nakoupit, protivazi svym zbozim (+ pro HDP, + pro zamestnanost), jinak za sve zbozi berou US dluhopisy (uz dnes maji v hrsti hezky kousek US uzemi…), a maly dil co berou v USD okamzite meni- nakupuji zlato. Cinani jsou dnes jedni z mala, kteri disponuji realnou hotovou kupni silou 😉

albatros
Návštěvník

Ta “hotová” kupní síla se skládá z dolarů. Mají jich tolik, že pokud by ze dne na den odmítli obchodovat v dolarech, tak většina jejich “zásob” by se proměnila v bezcenné jedničky a nuly někde na serveru.
Proto Čína drží dolar nad vodou, kdyby se ho zbavili, tak americká ekonomika by se potopila během minut, ale společně s ní by Čína přišla o všechny ty nasyslené dolary. Proto se jich zbavuje, ale má jich tolik, že neví co s nima a nakupuje i české fotbalové kluby. Ale i tak nestíhá směňovat zelený záchodový papír za reálné hodnoty, mají toho prostě nadbytek.

zvědavá matka
Návštěvník

Mýlíte se, albatrosi, Číňané nejsou takoví idioti, jako “naše”(londýnská) ČNB, která za intervence proti Koruně nakupuje Eura! = stejné “papírky”.
Číňané ( viz výše) svoje zboží bartrují za US technologie, US zboží, US dluhopisy, a zlato.

přezdívka
Návštěvník

Klíčové nákupy Číny ne celém světě míří do úrodné půdy, potravinového průmyslu … hraje se o zemědělství…

zvědavá matka
Návštěvník

Kari, Turecko kupuje, Syrie uz ma.
Nemyslim si, ze by nekdo dovolil Americanum na uzemi Syrie napadat nekoho jineho, nez jejich vlastni “teroristy”.
Mozna jedou ‘zacistovat’ stopy….
Kdyby ze Syrie vstoupili do Turecka s par divizemi proti turecke armade, Erdogan je smazne.

M.C.
Návštěvník

Turci ten tendr na dodávku systémů PVO nakonec zrušili a Rusové se vyjádřili, že za současných okolností do Turecka ani jiné země NATO tyto systémy dodávat nebudou.

Nemyslím si, že by došlo na tvrdý střet tureckých a amerických jednotek, maximálně pár přestřelek za účasti několika strojů, aby se ukázalo, jak moc to ti druzí myslí vážně.
Spíš je to záminka pro rozlezení Amíků do kurdské části Sýrie.

zvědavá matka
Návštěvník

Aha, no tak to by vypadalo, že Rusové počkají, až Turkům poteče do bot, a poté vypakují NATO, …. a ještě možná přihodí Bospor – na znamení OPRAVDOVÉHO přátelství. Pak je Rusko možná ochrání…

M.C.
Návštěvník

To nebude tak jednoduché, to si každý spočítá na prstech, co by to znamenalo, kdyby Rusko dostalo pod svůj vliv Turecko. NATO si bude Turky držet všemi způsoby.
Strategická cena oblasti Bosporu a Dardanel je hodně vysoká, to už by je museli mít Rusové opravdu na lopatě a ještě by do toho zasahovaly další země, protože převzetí kontroly této oblasti Ruskem by znamenalo úplný zvrat v situaci v oblasti Černého moře.
Rusko by se muselo stát místo Turecka garantem konvence o plavbě těmito průlivy(konvence z Montreaux). Rusům by to nevadilo, ale zemím NATO určitě ano.

wiKing
Návštěvník

Tohle má hlubší logiku – boj o zdroje a jejich distribuci. Pokud se Američanům jejich úmysl zdaří a dotáhnou saúdský ropovod přes Turecko k Černému moři, zbývá jim v podstatě jediná varianta – přes moře do Bulharska a potom přes jižní Balkán k Jadranu. Kosovo, Makedonii, Montenegro a Chorvatsko – všechny tyto státečky mají na vodítku. Přes hornaté Rumunsko a odbojné Maďarsko by to šlo hůře. Ú-káčka by jim ropu rozkradli.
Nejsměšnější pitomci a Kašpárci pak budou Bulhaři. Ruský plynovod (Southstream) jim byl FUJ, ale saúdsko-americký ropovod bude O.K. …!

albatros
Návštěvník

Bulhaři mají na rozhodování osudu o své zemi stejný vliv jako my. Poznámka o samostatném rozhodování je úplně mimo.

kari
Návštěvník

je to jen uvaha, ale co kdyz Turecko oficialne pozada a pozve Rusko o pomoc, jako Syrie? Jeste bych pripomela, ze americanum se svrhnout Assada nedari, a ze Turecko nema ropu, jako Syrie, Irak, Libyje, Jemen. Tedy v Turecku neni zas az tak co drancovat za suroviny☺

Fantomas
Návštěvník

Požádat může kdokoliv kdykoliv kohokoliv o cokoliv; Assad sice požádal Rusko o pomoc, ale nikdy je do země nepozval – Rusko tam má totiž základnu už od doby SSSR.
Něco takového je v Turecku vyloučené – jak by asi vypadal Erdogan před svými vojáky – a lidmi – když by chtěl do země zvát rusy ? Asi jako slaboch – což by byla v podstatě pobídka na vlastní svržení. Navíc Rusko si nemůže dovolit druhou Sýrii…

albatros
Návštěvník

Nevěřím tomu, že Turek zaútočí na američany. Takovej hrdina to zase není. Obě strany se zakopou na svých pozicích a budou se “jen” bránit.

kari
Návštěvník

jeste bych chtela podotknout, ze Erdogan je fanatik a rapl, a ze je uplne klidne mozne, ze ty americke tanky zbombarduje, pokud bude technicky moci. Nerikam, ze to udela, ale stoprocentne je toho schopen.

wpDiscuz