Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu...

Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naši informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!

Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naši informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!

Včerejší pořad Události a komentáře na ČT byl opět ve znamení diskuse o spuštění Centra proti hybridním hrozbám pod správou ministerstva vnitra. František Bublan a Jan Veleba (SPO) diskutovali o tom, jestli je nebo není potřebné občanům z pozice útvaru ministerstva vnitra vysvětlovat o informacích z médií, co je a není pravda. Diskuse zastánce a odpůrce tohoto centra skončila tak, že pan Bublan de facto přiznal, že politické zneužití tohoto dohledového orgánu může být politicky zneužito před podzimními volbami a také zaznělo, že toto centrum vzniklo v obavách z kopírování modelu politických a volebních revolucí v cizině, především pak strach z opakování modelů Brexitu a Trumpexitu.

Chovancova cenzura okopírovaná z Německa od slečny, která za mlada pracovala pro východoněmeckou Stasi

František Bublan zároveň potvrdil naší informaci z podzimu minulého roku, že celý útvar je opravdu okopírovaný z německého modelu novodobého “Sicherheitsdienst”, který v Německu pod kuratelou ministerstva vnitra vede Anetta Kahane, bývalá spolupracovnice východoněmecké tajné služby Stasi a současná kamarádka Angely Merkel, když obě podporovaly ideály socialismu a Anetta tehdy prý sympatizovala i s operacemi západoněmecké teroristické skupiny Frakce Rudé armády (RAF), ale to prý už je dávno. O vzniku německého útvaru pro cenzuru jsme psali přesně před rokem zde.

102161583.jpg
Anetta Kahane, koordinátorka německého Centra proti kybernetické zločinnosti a xenofobii.

V pořadu na České televize také zaznělo, a to by mělo opravdu lidem vyrazit dech, že nasbírané informace Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (dále jen CTHH) budou předávány policii (video v čase 09:20), takže nejde o monitorovací orgán, ale orgán “rozkladný”, jehož výstupy budou používat policejní složky ke své činnosti, ať už to bude sledování osob, odposlechy, čtení emailů anebo jiná forma sledování osoby, která třeba někde na Facebooku napíše názor, který se začne lavinovitě šířit. Nejde tedy pouze o nějaký monitoring a uvádění stanovisek ministerstva vnitra k nějaké údajné dezinformaci, ale půjde o aktivní rozkladnou činnost proti subjektům, které obecně nazýváme alternativní zpravodajskou scénou.

Nejde o cenzuru, ale rovnou o tvrdé “práskání” a udávání na policii

Německý model pracuje přesně tak, jak uvedl v pořadu pan Veleba. Pokud dnes na německém webu napíšete něco, co je v rozporu s německými antixenofobními zákony, útvar německého ministerstva vnitra otevře speciální administrační webovou stránku, skrze kterou americký Facebook poskytuje administrační přístup německé policii přímo do infrastruktury Facebooku. Tam policie získá IP adresu, GPS polohu zařízení, ze kterého byl komentář nebo článek na Facebooku odeslán a policie rovnou zavolá dotyčnému na telefon a telefonicky si ho předvolá k výslechu. Na německé alternativě jsou komplexní výpovědi lidí, kteří se s tímto už setkali na vlastní kůži. V Česku to možná takto rychle (zatím) fungovat nebude, ale model a princip evidentně bude zachován. Centrum nasbírá informaci, předá jí policii.

f47a8f2a39d1aaa8382d956382f5_base_optimal.jpg
Eva Romancovová se stala koordinátorkou českého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Cílem těchto operací není cenzura. V tomto opravdu souhlasím s panem Bublanem. Cílem CTHH je totiž něco úplně jiného, totiž zastrašení lidí a vnesení strachu mezi obyvatelstvo ze svobodného projevu na internetu. Předvolání k podání vysvětlení už přitom začalo. A není to nic příjemného. Server EUportál přinesl informaci o muži, který byl předvolán k podání vysvětlení za výrok na Facebooku. Více zde. To je pouze ukázka toho, jak bude Chovancovo centrum ideologické pravdy pracovat. Zajímavé je i zjištění, že tomuto útvaru proti dezinformacím bude šéfovat Eva Romancovová, která je proslulá svými silně protiruskými postoji. To je stejné, jako udělat ze zmíněného Koniáše předsedu klubu beletrie. Českého občana by mělo hned zkraje vyděsit, že paní Romancovoá ani netuší, kdo to pan Koniáš byl. Možná to netuší proto, že se nesetkala ještě s výrazem “kladivo na čarodějnice” a s ním spojené pálení knih a v nich napsaných závadných názorů.

Neví, kdo to byl Koniáš, ale být jím prý nechce…

Nerozumím úplně tomu, jak se může někdo bez všeobecného vzdělání a znalostí základů české historie stát koordinátorem centra pro třeskutou pravdu a jak někdo může vyvracet informace bez jistoty znalosti pravdy samotné. Pani Romancovová si plete pojmy pravda a fakta. V rozhovoru na DVTV tvrdí, že pokud jejich útvar najde něco, co neodpovídá faktům, které centrum má, tak informaci uvedou na pravou míru a původní článek označí za dezinformaci. Jenže v minulosti už bylo tolik případů, kdy oficiální fakta se později ukázala býti dezinformacemi toho nejtvrdšího kalibru. Pan Veleba v Událostech správně uvedl “fakta” o zbraních hromadného ničení, která předložila americká CIA, ta samá CIA, která dnes předkládá “fakta” o útocích ruských hackerů na servery v USA.

[VIDEO] Eva Romancovová neví, kdo to byl Koniáš, ale nechce jím být…

Pan senátor Veleba také zmínil informace z našeho článku [1], že Donald Trump má podle svých vlastních slov informace o tom, že za hackerskými útoky nestáli Rusové, ale podle všeho americké tajné služby. Tato informace pochází z americké alternativy z okolí Stevea Banona (vrchního poradce Donalda Trumpa a šéfa Breitbart News), kterou v ČR jako první převzal AE News, a to právě v mém článku. A když pan František Bublan hovořil, že německá rozvědka BND zaregistrovala stejné stopy hackerů v Německu, jako jsou ty z USA, tak je to vlastně výstřel do vlastní nohy ze strany pana Bublana. Pouze to odhaluje skutečnost, že americké tajné služby nehackují jenom servery Demokratické strany v USA, ale i servery v Německu. Prostě to všechno do sebe zapadá a my se jenom musíme usmívat, že k tomuto potvrzování informací z Aeronetu, ale nejen od nás, ale i od ostatních alternativních serverů,  dochází právě na České televizi.

Česká televize na Velebu vytáhla Aeronet a článek o Pussy Riot

V Událostech rovněž zaznělo, že pan senátor Veleba v minulosti sdílel článek o Pussy Riot z našeho serveru a pan redaktor Dolanský se pana senátora ptal, jestli ještě pořád čte Aeronet a jestli mu věří. Já bych se pro změnu zeptal čtenářů AE News, jestli pořád ještě sledují ČT a věří ji? To je asi stejně postavená otázka, ale pouze se potvrzuje, že Aeronet je první a poslední na tapetě, jako kdyby snad celé to Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám tady bylo jen kvůli Aeronetu. Právě tady na Aeronetu předkládáme fakta, ale neděláme si nárok na pravdu, protože pravda je konečný stav cesty jejího hledání. My hledáme pravdu, nikdy bychom si netroufli stavět se do role certifikátora pravdy. A to ani přesto, že na rozdíl od paní Romancovové opravdu všichni v redakci víme, kdo to byl Antotnín Koniáš.

Powell.jpg
V roce 2003 předváděl Colin Powell v OSN důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku. Důkazy “vyrobila” CIA, dnes už to víme, ale tehdy mainstreamová média tato “fakta” akceptovala jako pravdu.

Pochybujeme, že útvar pana Chovance a paní Romancovové bude kdy mít přístup k interním informacím a faktům, kterými disponuje naše redakce díky našim rozsáhlým zákulisním kontaktům nejen ve strukturách EU a v Severoatlantické Alianci, ale i třeba v Rusku, aby paní Romancovová měla možnost na základě svých limitovaných faktů rozhodovat o tom, jestli ta nebo ona informace z Bruselu nebo z ruského ministerstva zahraničí publikovaná u nás je pravdivá, nebo je součástí nějaké propagandy. AE News vede interní diskusi a dialog i mezi našimi autory, kdy v hledání pravdy se střetáváme názorově i mezi sebou, třeba v pohledech na globalizaci nebo úlohu Donalda Trumpa. Jak bychom proboha mohli certifikovat pravdu, když sami neznáme konečná fakta? Pouze ochota hledat a vidět souvislosti nám nabízí pohledy, které nás přibližují k pravdě a konvergují nás k cíli. K pravdě se můžeme limitně blížit, ale dosáhnout jejího apexu, to je asi nemožné.

K pravdě se můžeme pouze limitně blížit

Koncový čtenář má na krku zařízení od Pánaboha, kterému se říká hlava. Někdo jí nahradil dubovou palicí, někdo jí má dutou, někdo ji má jako věrtel. Někomu stačí, že se posadí před televizi a nechá si do hlavy nasypat všechno a neprotestuje, naopak se usmívá jako měsíček na hnoji. A potom je skupina lidí, kteří hlavu používají k myšlení, k tomu starému účelu, ke kterému hlava slouží. Lidé chtějí myslet a uvažovat, dávají si věci do souvislostí. V tomto procesu hledají pravdu. Pravda se nedá přijmout, ani z České televize, ani z novin, ani z rádia. Pravda se musí hledat a člověk musí pochopit, jakou cestou se k pravdě došlo. Pokud za vstupní údaj považujeme fakta, potom jsme diskreditovali proces hledání pravdy na minimum.

iraq-030205-powell-un-17300pf-20.jpg
V roce 2003 pustilo americké ministerstvo zahraničí do médií tento obrázek jako důkaz o zařízeních na výrobu zbraní hromadného ničení v Iráku. Nic z toho se později v zemi nenašlo, naopak se ukázalo, že v kamionech byla televizní technika irácké televize. Nikdo CIA neobvinil. Nepadl žádný trest za vyvolání zničující války na základě falešných “faktů”. Zahynulo podle odhadů přes milion lidí v konfliktu.

Je to stejné, jako když vám policista do odemčeného vozu nastrčí 5 kg methamfetaminu nebo heroinu. U soudu se nebudou zabývat pravdou, ale fakty, jestli jste měl nebo neměl drogy v autě. Znamená to snad, že fakta v takové chvíli jsou ekvivalentem pravdy? Přál bych si, aby žádné centrum pro ideologickou čistotu nevzniklo. Ale protože jsem realista, tak to musím přijmout jako fakt a naší usilovnou prací musíme nadále přinášet lidem v ČR a také na Slovensku pravdivé informace, a to tak maximálně pravdivé, jak jen to bude možné při zapojení nejen faktů, ale i souvislostí a souher události, které vytvářejí mozaikový obraz reality. Pravda je komplexním obrazem poskládaným z tisíců kamínků faktů souvislostí a souher událostí. Na AE News musíte informace sami posuzovat a sami se snažit o jejich posouzení z pohledu širokých souvislostí. My vám jen pomůžeme ty souvislosti vidět, pochopit je ale už musíte sami.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: Česká televize [2]

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
sibolet
Návštěvník
Drak
Návštěvník

Romancov a Romancovová jsou manželé. Oba jsou z Prahy 10 – Strašnice, v době první republiky zde byla velká ruská komunita emigrantů.
Eva Romancovová, rozená Krejná, datum narození: 03.03.1975. Vystudovala Právnickou fakultu UK (1999).
Michael Romancov, datum narození: 19. 12. 1969. Vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor občanská výchova (1995) a Fakultu sociálních věd UK, obor politologie (1998 .- Bělogvardějský pohrobek
Dolanský je buď neuvěřitelný debil, nebo neuvěřitelně dobře placený a tím pádem přesvědčený “komsomolec”. Divil j sem se Velebovi, že mu na jeho otázky neodpověděl tím, že pokud v této republice někdo lže, je to zpravodajství ČT, konkrétně Dolanský. Ale páně Velebova odvaha a korektnost, čti”připosranost” mu to nedovolila. Škoda.

Václav ssMrtka Havel
Návštěvník

Oba jsou především 100% potomci chazarských Židů, až potom ruských uprchlíků, kteří do ČSR emigrovali po VŘSR a vraždě ruského cara.

Holy
Návštěvník

Sionisti z Ruska.

Paroubek
Návštěvník

A neúspěšná kandidátka za Zelené ekoteroristy. Nešlo to volbama, tak se na MV vetřela kdoví jakým způsobem a teď bude všem jakási chazarská úřednice kázat co je pravda?

DžeiDžei
Návštěvník
.B.
Návštěvník

Na Facebook se fízli dostanou (nepoužívám), co ale komentáře zde? Co z nich vyčtou?

Administrator
Admin

Vyčtou jenom to, co vidí všichni ostatní. Přezdívky a komentáře. Nic interního nezískají, náš server není na území ČR.

Čtenář
Návštěvník

Prosím o doplnění – jak je to se zachytáváním síťové komunikace od nás čtenářů (našich pc a domácích routerů) přes providery k Vám (na Váš server), říkáte že z Aeronetu se nic nedostane, ale co cestou na Váš server, není zde riziko že by mohli zachytit tuto část cesty komunikace a identifikovat čtenáře a přispěvatele do diskuze?
Jinak velmi děkuji za Vaši práci a doufám, že zvládnete všechny ty klacky co Vám hážou pod nohy a hlavně ty co na Vás nyní teprve chystají.

Administrator
Admin

Pokud se provider rozhodne zachytávat komunikaci, tak je problém, protože opravdu může komentáře zachytávat a sledovat. Z naší strany by to šlo vyřešit SSL certifikátem, jenže… spousta pluginů, které tento web používá, prostě na https komunikaci nefunguje. Existuje snadné řešení ze strany uživatele, že začne používat VPN. Tím se vytvoří bezpečný tunel do zahraničí a může vám být jedno, jestli stránky, na které chodíte, mají SSL nebo ne, protože váš domácí internetový provider nic neuvidí. Navíc, SSL není bezpečné před tajnými službami, protože slabina spočívá v MITM zranitelnosti.

Pokud certifikační autorita spolupracuje s tajnou službou (a od Snowdena víme, že spolupracují), může tajná služba používat klonovaný certifikát, který se bude tvářit jako náš, ale ve skutečnosti bude zachytávat a dekryptovat veškerou komunikaci od vás a opět jí kryptovat a přeposílat nám. V tomto ohledu je VPN tedy mnohem bezpečnější pro čtenáře, než SSL certifikát na straně webu. SSL certifikátem svěřujete bezpečnost 3. osobě (CA – Certifikační autoritě, obvykle pod kontrolou USA a amerických tajných služeb). Pod VPN svěřujete bezpečnost soukromé firmě v zahraničí. Některé logují, některé ne. Když se vybírá VPN provider, hledá se ten, který neologuje komunikaci za žádných okolností. Otázkou je, že jde o slib důvěry. Nemáte to jak ověřit, že nelogují.

Dan
Návštěvník

Nějaký tip na některé VPN providery, kteří deklarují, že nelogují by nebyl? 🙂

Čtenář
Návštěvník

Děkuji za odpověď. Před chvílí jsem mezi ostatními příspěvky v této diskuzi, četl Váš další příspěvek, kde říkáte, že o této problematice napíšete článek. Myslím, že to uvítá spousta lidí.

Jiří Fencl
Návštěvník

“…pravda je konečný stav cesty jejího hledání.”

NoName312
Návštěvník

Dekuji za clanek,

na me to pusobi, ze si jen sami na sebe koupou jamu a to z techto duvodu:

1. Lide nejsou az tak zabedneni a toto je dalsi hrebicek do rakve s nazvem CSSD, nebal bych se, ze zrovna tato silna karta nebude vytahnuta nejakou konkurenci primo pred volbama
2. Nikdo nevi, kdo bude priste u kormidla a tedy jake nazory se budou cenzurovat, ono to muze dopadnout nakonec tak, ze ti co tento paskvil a cenzuru prosadili budou oni temi, kdo budou nejvice postizeni.

Je me jasne, ze se snazi nejak udrzte a k tomu jiz pouzivaji tyto zoufale kroky, copak ale nevidi, ze tim jen vse jeste urychluji? Copak nevidi, ze ti, co jeste jim tu oficialni spravnou pravdu”zrali” takto brzo procitnou take? Copak v te vlade nema nikdo rozum a smysl pro vlastni mysleni – kopirovani zrovna dnesniho Nemecka je ten opravdu “nejchytrejsi” napad, jen a jen to lidi tlaci proti nim.

PS: Mozna, ze je to i ucel, je jiz pripravena vymena strazi, p.Sobotka pracuje dobre a snizil popularitu strany znatelne, pokud je opravdu toto plan, tak pak ok, jinak bych to ale vubec nechapal. Mimochodem, kazdy si muze myslet co se mu zlibi a pokud by byl nekdo popotahovan, tak se cela vec posunout klidne az k US, kde podle meho prijde konfrontace s ustavou a pravy v nich.

Jinak videl jsem nejaky posledni rozhovor – Udalosti komentari na CT mezi p. Horackem a p. Robejskem, vim, ze se tu jiz Realiste resili, take vim, jaka se jim dostava medialni pozornost a jake maji financni kryti, i pres to vse se me jeho nazory moc zamlouvaly – viz. /home/jura/Videos/edge.of.tomorrow.(2014).cze.1cd.(5818560)/Edge.of.Tomorrow.2014.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG.srt

A prosim neukamentujte me

S pozdravem
NoName312

Zighartice
Návštěvník

NoName312: Vidím to obdobně. Tento jejich frontální útok na alternativní média je pro ně velmi nebezpečná strategie? Při hroutící se důvěře ve vládnoucí elity mohou mít masy publika o to víc důvodů, aby dospěly k závěru, že jsou klamány a obelhávány…

Ten rozhovor jsem taktéž zhlédnul a může a především to tak do jisté míry samozřejmě mělo působit. Před několika lety jsem vedl s kamarádem plodný rozhovor na téma politický marketing a shodli jsme se na následujícím. Jak v ekonomickém marketingu, tak i v tom politickém marketingu, je hlavním cílem prodat občanům nabízený produkt. V souvislosti s tímto je nutné pomocí prostředků politického marketingu nejprve vytvořit ve společnosti povědomí o nabídce a následně přesvědčit občana o její vhodnosti právě pro něj. Pozitivní výsledek tohoto procesu pak vede k získání určitého tržního podílu a tedy podílu na moci….

Sdělovací prostředky a politika by měly být v neustálém vzájemném napětí. Je tomu tak zejména proto, že zatímco politika je kolbištěm, v němž se bojuje o moc, a mechanismem, jehož prostřednictvím se moc vykonává při správě věcí veřejných, média jsou ve své podstatě hlasem občanské společnosti. Jak média tak politika se vztahují k veřejnému prostoru, ale činí tak odlišným způsobem. Politika se snaží veřejný prostor dobýt a vládnout nad ním, zatímco média jsou ve své ideální formě jedním z nejdůležitějších nástrojů, kterým se veřejnost snaží politickou moc kontrolovat a hájit nezávislost veřejného prostoru.

Putin V.R.
Návštěvník

Nu što druzjá: Přejděte od klávesnice připojené k internetu ke psané formě předávaní informací….staré dobré pamflety, samizdaty.Je to náročnější, ale účinější, i když se to nezdá….. přemýšlejte o tom.

Jajka
Návštěvník

Za lidové vlády bylo filtrování občanů prací uličního výboru a domovního důvěrníka. Měli k dispozici tužku a papír a psali pravidelná hlášení. Toto je tedy již vyspělejší model a Romancovová je de facto nejvyšší elektronická domovnice ve Čechii.

sibolet
Návštěvník

čím to je,že ta romanticovová mi připomíná ŠABATOVOU v rozpuku mládí…? Není to nějaká ta POKREVNÍ LINIE,jak o ní povídá nestále pan FULFORD?

Pozorovatelka
Návštěvník

Já mám “technickou” a nemůžu, nemůžu ji nenapsat, protože ač se může jevit mimo téma, tak je k tématu vrchovatě.

Někde v čase 14:50 je pan Veleba dotazován, jestli pořád čte Aeronet (Pussy Riot) a pan Veleba odpovídá, že Aeronet nečte. A kdo aspoň trochu rozumí řeči těla, musí vidět, že pan Veleba zrozpačití. A vnímavý člověk v tom musí vidět: “Aeronet asi čte (přinejmenším příležitostně, protože jak sám uvedl, číst veškeré servery, to by člověk nedělal nic jiného”), ale nechce to veřejně přiznat. Resp. nechce přiznat, že čte alternativu všeobecně (a v tom bych se mu ani nedivila, protože za některé články na alternativě ve stylu “bombastický titulek a obsah s nulovou hodnotou” je mi až stydno).

Co je ale podstatné – ať to má soukromě jak chce, veřejně se pan Veleba od Aeronetu distancoval. A co právě udělal Aeronet? Tento distanc pana Veleby nerespektuje – neuvádí jeho odpověď. To by mi až tak nevadilo, ale přesto, že pan Veleba se distancoval, jinde v článku je uvedeno:
“Pan senátor Veleba zmínil i náš článek [1] o tom, jak Donald Trump má podle svých slov informace o tom, že za hackerskými útoky nestáli Rusové, ale podle všeho americké tajné služby.”

Pan Veleba článek Aeronetu nezmínil, on řeč o D. Trumpovi uvedl slovy : “…i Vaše televize odvysílala informaci, že Donald Trump….” -je to čas cca 13:53. Navíc informace, že Trump chce odhalit nějaké nové informace o hackrech proběhla snad všemi medii a vyvozovat, že pan Veleba ji má z AE, je nefér. Byť by ji totiž stokrát z AE měl, tak za prvé nic takového neřekl a za druhé, a to je hlavní – kde zůstal respekt, že s AE spojován být nechce?

Jestli je moje reakce k nepochopení, tak já si jen prostě představuji, že jsem na místě pana Veleby a pak si na Aeronetu přečtu tento článek – já bych to lidsky vnímala jako podraz. Nemluvě o tom, že tady jde ještě o zásadní “za třetí” – každý si video neposlechne a kdo si jen přečte článek, pak věta “Pan senátor Veleba zmínil i náš článek [1] o tom…” je, a to je mi nejvíce líto, dezinformací.

Věřím, že taková formulace vznikla jen v zápalu psaní a že Aeronet nemá zapotřebí zdůrazňovat svůj význam necitlivým nerespektováním vůle člověka, který v podstatě je s AE na stejné lodi. A jestli se bude chtít k AE hlásit, ať to zůstane pouze jeho volbou.

Pozorovatelka
Návštěvník

V mém komentáři chybí doplnění, že jinak s článkem naprosto souhlasím!

Administrator
Admin

Paní Pozorovatelko, to jste přehnala. Dezinformace to není. Veleba tam mluvil o tom, že se nedá tajným službám věřit, protože i Trump má jisté informace o tajných službách a k těm hackům. A tohle není zdroj mainstreamu, to je zdroj Breitbart a Steve Banon. VK to převzal krátce potom, co se to objevilo v talkshow Alexe Jonese, který měl na telefonu editora Breitbartu. Tu informaci si musel Veleba přečíst u nás, na Breitbartu nebo na Infowars, jinde těžko. Není to náhoda, že si pozvali Velebu a vytáhli na něho Aeronet, Pozorovatelko. Na veřejnosti se špinavé prádlo nemá prát. Pokud se vám něco nezdá, napište VK a on vám to vysvětlí a potom usuďte, jestli jde nebo nejde o dezinformaci. Takhle jste pouze v diskusi zdiskreditovala AE News, hodila krumpáč panu VK do zad a u Chovance se teď chechtají, jak se nám to tady rozpadá na počátku roku a jdeme proti sobě.

Pozorovatelka
Návštěvník

Víte, můj otec vždycky říkal “mluvme lidem pravdu” a asi to ve mě je víc, než by se někomu líbilo. Pan Veleba mluvil o tom, že tajným službám se nedá věřit, ano, souhlas,ale mluvil o tom v souvislosti s Tunisanem, který německým tajným službám unikl. Pokud ale jde o Trumpa, ani slůvkem se nezmínil o CIA, o tajných službách a ani slůvkem o Aeronetu. A jestliže zásadním tématem článku je téma pravdy, tak můj názor je, že ten kdo za ní bojuje, by se pravdou měl řídit tak, aby byl “křišťálově čistý” ( a tím nemám na mysli pravdu Grosse). A jestliže pan Veleba něco neřekl/nepřiznal (a to ať si probere se sebou, se svým svědomím), tak je třeba tuto pravdu respektovat a netvrdit něco, co pravda není. A můj zásadní názor je, že AEN to nemá zapotřebí.

Pozorovatelka
Návštěvník

A pokud jde o ten “krumpáč do zad” – tak, jak teď obhajuji pana Velebu, tak bych obhajovala i pana VK, pokud by mu někdo podsunul něco, co neřekl.

Máša
Návštěvník

Pane admine, Vy opravdu mate pocit, ze se to tady rozpada? A ze diskuze AE News je zdiskreditovana a jeste krumpacem do zad panu VK a navrch jeste ze se u Chovance chechtaji?

A ze jde o prehaneni, to necitite z tohoto? Ja jo.

Spise premyslim, z ceho to prameni. Neprecenujete vyznam AE News? U takoveho dementa, jakym Chovanec je, by mi bylo uplne jedno, co si mysli. Myslet normalne nedokaze.

přezdívka
Návštěvník

Napsala jste údernou řeč, v níž jste kriticky zhodnotila počínání pana VK/Aeronetu a apelovala na jeho čest, aby se tak řeklo. Nechápu, čím si pan Veleba zasloužil tuto Vaši mimořádnou pozornost ani po přečtení Vašich reakcí níže.

Pozorovatelka
Návštěvník

Veleba proti sobě měl dva soupeře – útočného moderátora a slizkého Bublana. Ve finále na něj moderátor vytáhl AEN, čímž chtěl sdělit, že Velebův názor na pravdu v mediích nemůže být objektivní, protože vychází pouze z alternativy. Neumím si představit jinou situaci, kdy přihlášení se pouze k alternativě by bylo více k neprospěchu věci. Veleba se od alternativy (AEN) distancoval, svými rozpaky však současně vyslal signál, že ji čte, je na její straně, ale nechce to naplno potvrdit.

Senátor, občan JAN VELEBA, nevystupoval anonymně, pod svým občanským jménem se postavil proti tažení na svobodu slova, “pouze” se veřejně prostě nepřidal na stranu alternativy. Alternativa-AEN z toho přesto udělala závěr, že všechny indicie ukazují, že se jen styděl se přiznat a že je třeba to uvést na pravou míru.

Nevím, jaké je Vaše občanské jméno, ale představte si situaci, že pod ním budete někde prezentovat svůj politicky nežádoucí názor, tzn. názor proti většině. Já Vás tam budu poslouchat a Vy budete vědět, že já vím, že na AEN vystupujete jako “přezdívka”. Mrknete na mě s tím, ať to neříkám, protože až tak dalece se svými postoji nejste připraven zajít a budete věřit, že Vám porozumím. A já místo toho řeknu: “Co na mě mrkáš, vždyť ty jsi “přezdívka” z AEN, všechny indicie to potvrzují, jen ty se stydíš to přiznat”.

Myslíte, že je to lidské a především čestné? A tohle ať si se svým svědomím proberou všichni, kteří mě za můj komentář kritizují proto, že rozpaky pana Veleby na mě lidsky zapůsobily tak, že považuji za nečestné je nerespektovat stejně, jako kdybych nerespetovala mrknutí kteréhokoliv nicku (včetně autorských pseudonymů) zde.

Administrator
Admin

Sice pane Velebu obhajujete, ale fakt je, že mohl panu Dolanskému vmést do očí, aby mu vysvětlil, v čem ten článek o Pussy Riot byl lživý, aby mu argumentoval. Tím by Dolanského znemožnil, protože se vsadím, že ani ten článek nečetl. Místo toho se Veleba stáhl a řekl, že AEN nečte a na to, jestli věří článkům, to ani neodpověděl, načež Dolanský si ho vychutnal náběhem Veleby na vidle, když ho usvědčil ze zapírání sdílení. To jako má být co? Podpora alternativě z jeho strany? Garantuji Vám, že Miloš Zeman by to Dolanskému s gustem vrátil a řekl by mu něco na způsob: “Pane Dolanský, mýliti se je lidské. I Vaše televize občas uveřejňuje dezinformace, možná neúmyslně, možná úmyslně. Třeba o Ukrajině, nebo o mých zahraničních cestách. Znamená to snad, že kvůli tomu vás už nebudu sledovat, nebo že nebudu už ničemu od Vaší televize věřit?” A tím by Dolanského uzemnil a zároveň by jasně odpověděl, že alternativu čte.

Veleba není formát jako Zeman, to uznávám, ale nechápu, že ho obhajujete. Alternativě nepomohl, doslova jí zazdil a Dolanský ho ještě usvědčil ze lži (když Veleba řekl, že AEN nečte, a přitom sdílel od nás Váš článek, který má přes jeden a půl milionu přečtení od té doby, co se dívám v databázi). To je stejné, jako kupovat porno, dívat se na porno, sdílet porno, ale v televizi říct, že porno nesledujete a moderátor vás usvědčí, že porno dokonce sdílíte. Veleba se za AEN stydí stejně, jako za to porno. To je příměr, ale platí obecně. Veleba mě lidsky zklamal, protože na ČT předvedl alibismus a distanc od alternativy. A to mi nijak neimponuje. V USA se za alternativu nikdo nestydí a díky tomu alternativa porazila establishment a dosadila Trumpa do pozice prezidenta. Jak by to tam vypadalo, kdyby Trump byl jako Veleba a styděl se za podporu alternativy?

Jeden z nejrespektovanějších serverů, který dokonce má vliv i na Financial Times a citují ho v USA média, je ZeroHedge, kde publikují tvůrci články pod pseudonymem Tyler Durden, což je filmová postava z kultovního filmu “Klub rváčů”. A nikomu to nevadí. Lucie Bílá také zpívá pod pseudonymem, stejně tak Michal David. Že někdo píše pod pseudonymem, to je jedna věc. Ale nepřiznat se ke čtení takových článků, jenom kvůli pseudonymu, to je pokrytectví. To by lidi museli přestat poslouchat i Petru Janů z 80. let a celou plejádu dalších umělců, co tvoří nebo tvořili pod pseudonymy. Co kdybychom tady psali pod pseudonymy Jan Novák nebo Jana Novotná? To by něco změnilo? Asi jo, změnilo by to náhled mainstreamu na nás. Ale bylo by to stejné, jako s tím Michalem Davidem nebo Tylerem Durdenem.

rimini
Návštěvník

A o tom to je, pozorovatelka senátora obhajuje, stále totéž téma pitvá, rozpitvává a už neví z které strany by svou obhajobu postavenou jen na řeči těla pana Veleby dovymalovala, přitom bývalému prezidentovi Agrární komory je opatrné kličkování ve vysoké trávě profesně vlastní a při sledování daného televizního přenosu jsem předem věděl, jak se zase bude kroutit.

přezdívka
Návštěvník

Propásla příležitost mlčet. To mě napadá, když čtu Vaše přibyvší příspěvky k tomuto tématu. Přeji Vám, aby to, co pro Vás má být odměnou – co za ni považujete, odpovídalo vynaložené námaze, nikoli dosaženému výsledku.

Máša
Návštěvník

Prezdivko : Ja si myslim jedno: zadna uderna rec, ale normalni konstatovani a pan Veleba se nezaslouzil o zadnou mimoradnou pozornost. Pozorovatelka obhajuje pouze spravedlnost.

Proste a jednoduse si predstavte, ze jste na jeho miste (Veleby) a pochopite raz dva podstatu, o cem mluvi Pozorovatelka.

Nekdo to dela a nekdo ne. Ja to delam porad, nebot to funguje hned v nekolika smerech. Usnadnuje to odhadovani reakci ci chovani druhych a umoznuje to udrzet si empatii, ktera se z mnoha lidi vytratila a nikoliv nahodne. Byla z nich vytlacena.

Jeste neco dodam: Proc porad chcete byt na nejake strane, jedine spravne je byt na strane pravdy, protoze v souctu, kdyz to bude delat vetsina, odpadne znacna cast boju. Prirazenost Vam blokuje cestu k pravde. Proto byla vymyslena. Suprova ovladacka lidi.
Patrite k bohu nebo k dablu, napravo nebo nalevo, k USA nebo k Rusku, ten vycet by byl nekonecny a stale se vymysleji nove a nove nazvy, jako xenofob….skoda casu tomu venovat.
Nepatrit nikam a drzet se cesty prava a spravedlnosti je resenim.

přezdívka
Návštěvník

Paní Mášo,
opravdu netuším pod dojmem čeho píšete, že pořád chci být na nějaké straně, ale to je fuk. Jinak je ve Vaší reakci cosi jímavého. Čím dál, tím více mne udivuje Vaše nesmírná osobitost, i když se vyjadřujete k pitomostem, jako v tomto případě.

Zvedava
Návštěvník

Pani Pozorovatelko, pri vsi ucte k Vasi osobe, uprimne receno, mam pocit, ze hodne jdete panu VK “po krku”, a to nejen nyni.
Odlisne nazory muzete oba dva mit-je zajimave cist odlisnou polaritu nazoru. Ale presto v nekterych oblastech Vasi kritiky mi Vas styl mi nekdy prijde nefer, kdy mam napriklad pocit, ze to mohlo byt vyrceno ohleduplneji vuci VK, nebo, ze to slo s nim resit neverejne.
Vzbuzuje to ve mne pocit, jakobyste vnimala clanky pana VK jako utok na svoji osobu (coz ctenari, dle meho, urcite tak nevnimaji) a posleze mela potrebu se vyvinit, ocistit-a to i za cenu pospineni osoby pana VK.
Mohu se plest-ale mela jsem potrebu Vam to rici.

Pozorovatelka
Návštěvník

Můj “problém” asi je, že vnímám i ty nuance, které jiným unikají, na tomto “problému” však stojí i mé články. Já ty nuance ale vnímám bez ohledu na to, odkud pramení a tak jako Vy jste mě měla potřebu napsat mi svůj komentář, já jsem měla potřebu napsat svůj včerejší. A ten nebyl o tom, že jdu panu VK “po krku”, ale o holém faktu, že pokud jde o pana Velebu, tak mezi informací v článku a videem je nesoulad, navíc nesoulad lidsky necitlivý.

Přiznávám, že bylo chybou komentář napsat, ale ne proto, že bych si za ním nestála, ale proto, že nebylo nutné upozorňovat na něco, čeho si nejspíše všiml pouze pan Veleba a já a co pro čtenáře je nepodstatná věc. Ale už se stalo a nelituji toho a k tomu dodám už jen tolik, že nemám ráda věci za každou cenu a že boj za pravdu by neměl ze zřetele ztrácet vnímavost a čest (a už vůbec si nemyslím, že mu prospívá bombastičnost titulků alternativy či “sugestivní projev pana VK” – to jsou slova Administrátora, ale to už jen tak na okraj).

A k Vašemu “… a posleze mela potrebu se vyvinit, ocistit-a to i za cenu pospineni osoby pana VK” ještě tolik, že kdybyste od samotných počátků AEN byla takovou jeho součástí, jako já, možná byste také měla potřebu sdělovat, že ne každý názor pana VK je současně i Vaším názorem. A když já mám jiný, vždy jde o jiný názor, nikoliv o špinění pana VK, jak mi právě podsouváte..

bezmocná
Návštěvník

Paní Pozorovatelko, morálka má být součástí diskuse – kdysi jsem napsala Hoxovi (či jak se jmenoval), že když Vás nakřnul, tak se Vám má omluvit. Vy jste udělala chybu, přiznala jste ji, za co si Vás vážím. Ale trošku mi chybí, že byste se měla omluvit…
Pan Veleba je dospělý člověk, který přesně, jak píšete, má své důvody. Ale zachoval se nefér, když zapřel Aeronet. On, jako veřejná osoba, má počítat s tím, že bude pranýřován. A má být na to připraven…
Každý rozumně uvažující člověk, který má přehled, musí vidět, že Aeronet (resp. jeho obsah) není pro-ruský, ale pro-pravdový.

Pravdou je míněn: výsledek upřímného hledání, zvážení a vyhodnocení co nejvíce, v daném čase dostupných, dat, skutečností, jevů a faktů objektivně, a to nezávisle na přání či vůli autorů článků či čtenářů, vyhodnocovaných zodpovědně, nestranně a čestně dle nejlepšího vědomí a svědomí s jediným úmyslem – pomáhat tou pravdou zlepšit svět /rozeznat a zbavit se toho, co neprospívá lidem ani světu/… Pravda má totiž, když se jí člověk drží, jako jediná způsobilost zlepšit svět…
A pokud je autory Aeronetu objevená a prezentovaná pravda zrovna na straně Ruska, tak se postaví na stranu Ruska. Stejně tak, pokud by nalezená pravda vypovídala ve prospěch USA, tak jsem si jista, že by se Aeronet (resp. jeho obsah), přikláněl ve prospěch USA.

Pan Veleba se ZALEKL. A a to není dobře… Přesně na to TI, jejichž jména nesmíme vyslovovat, čekají a přesně toto chtějí dosáhnout – aby čtenáře Aeronetu sevřel a OVLÁDL STRACH:
Strach se veřejně přiznat, že je čtenář Aeronetu příznivcem hledačů pravdy a jejich plodů…
Strach hledat pravdu…
Strach pochybovat o oficiální pravdě.

Pan Veleba zkrátka neudělal dobře a nešel příkladem…HLEDAČ PRAVDY vystupující jako veřejně činná osoba, má mít víc KURÁŽE…

A nakonec:
Vaše tvrzení-že bych také měla potřebu sdělovat, že ne každý názor pana VK je současně i mým názorem – je pravdou… Ano, měla bych potřebu to sdělit – ale dělala bych to jiným /ohleduplnějším, citlivějším, mírnějším/ způsobem… S ohledem, že jste na jedné lodi (jejíž cílem je podílet se na probuzení spících, otevření očí slepých, uší hluchých…)… Kdo chce, ten ten mírnější způsob nesouhlasu pochopí. Kdo nechce a nechápe, tak není zralý – a tomu nepomůže nic… Jenom čas – aby dozrál a prohlédl, a pak jednoho dne pochopí… Tento dříve nepochopí, ani kdyby mu to někdo předžvýkal…

Jde nesouhlasit s názorami další osoby – a to bez pošpinění.
Ale taktéž jde nesouhlasit s názory další osoby a to spolu s pošpiněním (znevážením) osoby druhého.

Je na každém, jaký způsob vyjádření nesouhlasu si vybere…

Pozorovatelka
Návštěvník

Paní bezmocná/zvědavá, nechtěla jsem se k tomuto tématu už vracet, ale z Vašeho komentáře cítím upřímnost a empatii a to si nezaslouží zůstat bez reakce, tak jednak k tématu ještě znova.

Z Vašeho komentáře jsem pochopila především to, že pan Veleba si moji obhajobu nezasloužil a že panu VK bych se měla omluvit. S odstupem času to vidím takto:

Asi nejsem sama, kdo se v diskusích projevuje tu čistě pragmaticky, tu spíše emocionálně. Já jsem v tehdejší reakci poslechla především emoce a to v tom smyslu, že když je pan Veleba na stejné lodi, není nutné po něm za každou cenu žádat více, tzn. jen z indicií jej usvědčovat z něčeho, co nechce veřejně přiznat. Lidsky to považuji za nefér a na tom si stále trvám a tady vůbec nejde o pana Velebu, ale o princip.

Další emoce, která mě tehdy ovlivnila, bylo zklamání a to hned dvakrát. První bylo, když jsem si přečetla článek a poté se hned těšila, jak ve videu uvidím, že pan Veleba zmiňuje článek AE (já si totiž takové situace od doby vzniku AE užívám). A ono nejen, že pan Veleba žádný článek nezmiňuje, on se od AE dokonce distancuje. A druhé bych shrnula do věty “Proč AE má zapotřebí tvrdit něco, co není pravda?” Tehdy jsem chtěla všem, kteří mě kritizovali, napsat, ať mi ve videu najdou místo, kde pan Veleba zmiňuje článek AE, protože ať hledáte jak hledáte, tak taková zmínka ve videu od pana Veleby není! Tak o jakém hledání pravdy se tady tedy bavíme, když nemá platit i pro maličkosti? A to bylo to druhé zklamání.

Avšak – z hlediska významu článku jako celku jsem to hned ten večer cítila a s odstupem času už bez emocí uznávám, že komentář jsem napsat neměla, resp. že jsem jej měla napsat soukromě. A s odstupem času se za něj panu VK omlouvám.
….
K Vašemu textu:

“Vaše tvrzení-že bych také měla potřebu sdělovat, že ne každý názor pana VK je současně i mým názorem – je pravdou… Ano, měla bych potřebu to sdělit – ale dělala bych to jiným /ohleduplnějším, citlivějším, mírnějším/ způsobem…”,
ke kterému bych přidala ještě Váš komentář, že “jdu panu VK po krku”, na to Vám odpovím takto:

Někdo v diskusi napsal, že já jsem “pjakinovec” a pan VK “alex jones”. Souhlasím, že já jsem pjakinovec a doplním, že Pjakina považuji za široko-daleko nejlepšího analytika (a upozorňuji, že – při vší úctě – “nežeru” učení, ke kterému nabádá). A stalo se, že pan VK na SR řekl, že Pjakina mohou poslouchat jen choré mozky a později byl Pjakin na těchto stránkách označen za šovinistu, který uráží Američany (a rodinu Administrátora) a výsledkem bylo, že jsem sem Pjakina přestala vkládat. Označení “chorý mozek” jsem nerozebírala, stejně jako neřešila, že Pjakina jsem zde vkládala ráda – respektovala jsem, že toto jsou stránky pana VK.

Ale pak se nejednou (!) stane taková věc, že názory Pjakina jsou na SR prezentovány jako vlastní, dokonce se podle nich vlastní názor upravuje. A to pak jsou situace, kdy jsem na názory pana VK obzvláště přecitlivělá. Čímž se dostáváme k Vaší úvodní větě : “Paní Pozorovatelko, morálka má být součástí diskuse”. Ano, s tím souhlasím a protože s tím souhlasím, špatně snáším, když morálka dostává na frak odkudkoliv.. A když já např. do několika diskusí opakovaně vložím text “pjakinovce” a v souladu s morálkou uvedu, že jeho autorem je “nějaký” čtenář “starý doktor” a pak stejný text uslyším v rádiu jako vlastní, aniž by vadilo, že je od “chorého mozku”, pak uznávám, že bývám protivná. A protože většina čtenářů si toho nevšimne, nakonec jsem ta špatná já.

Ale abych to uzavřela – pan VK dělá dobrou práci a komentářem k Velebovi jsem mu ublížila a ještě jednou se za to omlouvám. Na druhou stranu – nikdo nejsme dokonalý a k pravdě – jak objektivní, tak subjektivní – se všichni vyvíjíme nikoliv ve vzduchoprázdnu, ale v situacích konfrontačních. A to – při vší úctě – platí nejen pro mě, ale i pro pana VK. A všeobecně platí to klasické, že každé zlo je k něčemu dobré.

Na závěr opakuji, že jsem se k tématu už nechtěla vracet, ale když jste téma obnovila, tak v rámci morálky – na Vaši upřímnou akci moje opravdu upřímná reakce.

bezmocná
Návštěvník

Paní Pozorovatelko, smekám… A DĚKUJI, nejen za sebe. I díky Vám, těmto upřímností a uznanlivější, je ten svět mnohem hezčí a lepší…

Máša
Návštěvník

Pani zvedava: prezentujete domneku, jak co jini vnimaji. Neni mi jasne, jak by mohla Pozorovatelka brat clanky pana VK jako utok na svoji osobu. Snad komentare byste mohla zvazovat, ale clanky? A to jiti “po krku”, to je taky sila…

Proc se zde tolik prehani, nad tim nepremyslite? Ma to Aeronet zapotrebi a mate to zapotrebi Vy osobne? Ony clanky ci diskuze tady o necem rozhoduji? Nikoliv.

Zivot je jednoduchy, to jen lide ho delaji slozitym. A pan VK pise clanky emocionalne, coz neni vytka, jsou pusobive v kombinaci jeho inteligence a znalosti, ale obcas se mu stane, ze veci prezene. Uvedu priklad: Napsal, ze hlasovanim v OSN ohledne Izraele doslo ke zrade. A ja mu opononuji. O zadnou zradu nejde, to slovo tam nepatri. ALe on to tak vidi. Kdo byl ve skutecnosti zrazovan po celou dobu hlasovani v OSN byli Palestinci, ne Izrael. A ted konecne bylo hlasovani spravedlive.
Proc to jako zradu vidi? Z hlediska Izraele, ktery si zvykl na nespravedlive hlasovani ve svuj prospech jako na samozrejmost. Takze zaver je tento: Z hlediska prava a spravedlnosti o zradu nejde, z hlediska Izraele, kteremu se navykove leze do zadku, to zrada je, pokud se prida jeho ( Izraele) pohled a nepolozi se to vseobecne. Vyreseno.

No a tady v tomto pripade?
Pan VK i admin maji prehled o tom, kdo navstevuje jejich stranku, to je bezpochyb, a tudiz vedi, ze to pan Veleba dela. Takze mohou kazdemu, kdo to zapre smele rict, ze lze.
Ovsem tvrdit odkud ma konkretni informaci uz ne, ikdyz byla na tomto webu. Muze ji mit odsud a nemusi. To se neda prokazat. Ikdyz jde o domnenku znacne pravdepodobnou, porad je to domnenka.

Pokud bych byla na miste pana Veleby, reagovala bych jinak. Na otazku zda ctu Aeronet bych rekla: A co jako? Co tim sledujete. Ja ctu spoustu webu, a Aeronet je jednim z nich. Tecka. Ho to zaskocilo, a tak reagoval odmitave. Normalni zakon akce a reakce. Kdyz se Vas nekdo zepta, kolik je Vam let, tak mu muzete odpovedet, ze mu nic do toho neni a nebo mu rict jakykoliv. Neni nici povinnost odpovidat na otazky do soukromi. A i co ctete je vase vec.

bezmocná
Návštěvník

TO MÁŠA: Paní Mášo, píši ze svého současného nicku (ten starý “zvědavá” mi naskočil automaticky v jiném elektr.prostředku).

K Vašim názorům (cit.):
“Pani zvedava: prezentujete domneku, jak co jini vnimaji.”
Mám právo prezentovat domněnku. Stejně tak, jak Vy tu domněnku máte právo zpochybnit. Na rozdíl od Vás, já Vám to právo nezpochybňuji ani nekritizuji.

Dále (cit).:
“Neni mi jasne, jak by mohla Pozorovatelka brat clanky pana VK jako utok na svoji osobu. Snad komentare byste mohla zvazovat, ale clanky?”
Sama paní Pozorovatelka (zkrac.pP) to v minulosti uznala několikrát svoji vztahovačnost v souvislosti s články (nejen) pana VK, které mají odlišný směr. Tudíž neoznamuji nic nového – naopak, měla jsem potřebu navést paní Pozorovatelku na uvolnění, že to tak čtenáři nevnímají, tudíž si nemusí ty články pana VK vykládat jako útok na svoji osobu.

Dále k Vaší větě (cit.):
“A to jiti „po krku“, to je taky sila…”
To není síla. Je to prezentování mého pocitu. Ten svůj pocit “po krku” ve mne postupně narůstal – a zůstal už i z předchozích příspěvků pP. Ty příspěvky, opakovaně psané se zvláštním podtextem, mi tak vyznívaly – a stojím si za tím, že mohly být psané (kdyby byla vůle) v jiném duchu, s jinými slovy, a jinými nuancemi.

Poslední Vaše vyjádření (cit.):
“Proc se zde tolik prehani, nad tim nepremyslite? Ma to Aeronet zapotrebi a mate to zapotrebi Vy osobne? Ony clanky ci diskuze tady o necem rozhoduji? Nikoliv.”
Vzhledem k důstojnému vyjadřování pP, je patrné, že její vyjadřování se k názorům pana VK či k např. k adminovi, je v jejím vyjadřování skutečně něco nevhodného (a to dlouhodobě). Proto jsem to dala do uvozovek, aby se nad tím zamyslela a třeba svůj nesouhlas dávala najevo trošku přijetelněji, ohleduplněji, uctivěji…
Ostatně, tu uctivost postrádám i u Vás, kdy taktéž pak začnete tykat člověku, který má na věci jiný názor (kdy vzhledem ke svým znalostem a stupni vývoje Vám skutečně nesahá ani po kolena). A mám za to, že ani přesto nemáte právo na to, tykat člověku…
Obě si Vás (i přes občasný nesouhlas s některými vašimi vyjadřovaními) velice vážím za mnoho vašich hlubokých, přínosných a neobvyklých postřehů a vhledů.

A vím, že kdybyste výše uvedené trošku lépe ovládly, tak byste obě měli ještě dokonalejší projev a tím prezentovali Pravdu, kterou v mnohém máte, důstojnějším (=přijatelnějším) způsobem… Ta Pravda, kterou v mnohém výborně vnímáte a hlásáte, si tu důstojnější prezentaci přece zaslouží…

suchoj
Návštěvník

Bezmocna: muzete me prosim napsat na muj mail? nejvic-info.cz adresa je dole v paticce, dekuji

Máša
Návštěvník

Moc se omlouvam za tykani a i dalsim, pokud se mi to stane. Je to zvyk, a ne dobry. Jsou tady lide, ktere znam odjinud a tykali jsme si a ja jim zde zacala vykat, protoze to tady je zvykem a povazuji za spravne, ale obcas mi to ujede. Popravde receno, musim se hlidat porad, abych vykala. Jeste jednou se omlouvam.

Jiří Fencl
Návštěvník

Já ještě zopakuji jediný správný předpoklad poctivého hledače, jenž je moudře uveden v textu a který ve zdejší jinak též plodné diskusi zapadá: „…neděláme si nárok na pravdu, protože pravda je konečný stav cesty jejího hledání“. Tato jediná správná a vpravdě křesťanská premisa totiž zcela diskvalifikuje kohokoli, kdo by chtěl někoho obviňovat z šíření dezinformací, což je ostrý odsuzující farizejský termín. Protože plnou a nepochybnou pravdu poznáme jako celek až zpětně a nikdo nebude na pochybách. Vždyť jaký smysl by mělo to lopotné a mnohdy bolestné sbírání životních zkušeností?
Premisa o (ne)loajalitě je velice trefná, ale za subjekt hodný loajality je tady Aeronet/AE News, který je hlavním terčem těchto farizejů právě proto, že se pravdě přibližuje nejrychleji. Já sám jsem jí osobně a s plnou vahou vůči tomuto serveru a jeho tvůrcům projevil, čímž to v tuto chvíli znovu činím. Týká se to ale nejen ctihodných politiků, ale i vás Pozorovatelko, coby autora a hlavního diskutéra.
Paní Pozorovatelko, mně je to rovněž líto, že to musím zde napsat, ale pokud opravdu a niterně přijmeme tuto prozatím částečnou pravdu – tedy že pravda nás všechny zatím ještě pořád dalece přesahuje, nejen prostorově, ale i časově a nám se teprve plně projeví – a nebudeme se přitom coby její spoluhledači vrtat v nepodstatných maličkostech, které nás rozdělují, pak musím konstatovat, že se se svou „technickou“ sama degradujete na úroveň těch tisíců nehodných soudců, kteří se staví do opozice vůči pokornému hledání a přibližování našeho společného cíle.
Věřím, že vaše autorita zde nabytá není hned plně ztracena, ale obávám se, že získáváte odstředivé tendence.

wpDiscuz