Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa! Procesory INTEL mají na úrovni...

Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa! Procesory INTEL mají na úrovni hardwaru backdoor instalovaný přímo výrobcem ve spolupráci se CIA. Firewally i antiviry jsou ze hry ven. Kauza větší než Pizza Gate?

Odin’s Eye: Víme, jak odposlouchávali Donalda Trumpa! Procesory INTEL mají na úrovni hardwaru backdoor instalovaný přímo výrobcem ve spolupráci se CIA. Firewally i antiviry jsou ze hry ven. Kauza větší než Pizza Gate?

Organizace Wikileaks včera uveřejnila novou sérii uniklých dokumentů Vault 7 a nově s názvem Dark Matter. O kauze Vault 7 jsme na AE News psali zde a toto je pokračování postupného publikování dokumentů, které odhalují praktiky CIA. Média si všímají hlavně toho, že CIA infikovala přímo ve výrobní továrně v Číně firmwary telefonů iPhone, a to již od roku 2008 a pokračuje to dodnes [1]. Přímo z továrny odcházejí iPhony infikované malwarem a nelze jej z telefonu smazat ani aktualizací novou verzí iOS. Koupíte rovnou iPhone s předinstalovaným špionážním malwarem od CIA. No, nekupte to!

Mně ovšem zaujalo něco úplně jiného. V dokumentech se objevila zmínka o programu Odin’s Eye [2] a všimli si jí lidé na boardu 4Chan, který stojí i za odhalením kauzy Pizza Gate, o které psal pan VK zde. V odkazech na Wikileaks vyhledávači už je projekt Odin’s Eye uveden u operativců CIA shromažďujících data ze špionáže [3], takže se dá očekávat, že za pár týdnů Wikileaks odhalí další bombu. V samotných dokumentech Wikileaks zatím podrobnosti o Odin’s Eye nejsou, ale odkazy na osoby a Odin’s Eye se již na Wikileaks nachází.

O systému IME se psalo už minulý rok, že je to velmi podivná součást procesorů INTEL [4]. Tohoto článku jsem se osobně ujal já, protože v roce 2015 jsem zde na AE News publikoval analýzu [5] o komunikaci Windows 10 s mateřskými servery Microsoftu a dalšími 27 organizacemi, které s Microsoftem spolupracují na úrovní služeb. V článku jsem uvedl, že Windows 10 v podstatě představují spíše terminál na sběr dat, než že by to byl operační systém a český mainstream tento můj článek se snažil bagatelizovat a zpochybnit. Jsem velmi rád, že díky 4Chan a Wikileaks mohu nyní již bez obav promluvit a přiblížit čtenářům bližší systém komunikace a zranitelností nejen Windows 10 z pohledu procesorové funkcionality.

Procesory INTEL Core “i” jsou nejrozšířenějšími procesory na světě.

Nejprve teorie. Procesory Intel používají vnitřní instrukční řadič, který se chová jako pseudointerpretr, který je nezávislý na vyšším operačním systému. Každá instrukce a stream package ze sběrnice je zdánlivě vykonán tak, jak je napsaný zkompilovaný program. Ve skutečnosti tomu tak není. Procesory Intel architektury Core “i” používají na úrovni procesoru vlastní operační systém umístěný na chipsetu. Nepředstavujte si ho jako operační systém Windows, spíše se podobá velmi ořezanému Linuxu a slouží k řízení chodu procesoru, svým založením je to řadič s programovací vrstvou a vlastním API sběrnice (microcontroller), slouží pro ovládání I/O prvků, můstků, ale hlavně se stará o vnitřní přerušení a zpracovávaní běžících programů. Nazývá se Intel Management Engine a je to nejnižší programovací vrstva, která běží na počítači platformy Intel. Vrstva je umístěna ještě níže, než leží BIOS, resp. BIOS běží právě přímo na vrstvě IME. Inženýří Intelu označují IME za “deep root”, barebone root, nebo také “ring -255”. Z hlediska fungování IME se jedná o “hluboký pseudointerpretr” v roli řadiče instrukcí, který je programovatelný. Zde se dostáváme k Windows 10 a k jistému odhalení, o které veřejnost žádala.

Ghost mode v procesorech INTEL

Uvnitř zkompilovaných kódů a programů Windows 10 jsou zdánlivě liché segmenty se zdánlivě zakryptovaným obsahem. Pokud si program spustíte v debuggeru a budete sledovat jeho práci, program tato místa přeskakuje. Zdánlivě jde o smetí. Vstupní body do programů jsou nastavené tak, že programy spuštěné zevnitř Windows 10 přeskakují zakryptované úseky, které se nikdy nedostanou do výkonného cyklu. Když ale program běží na úrovni procesoru, IME detekuje nefunkční zakryptované části v paměti přes full DMA, provede vnitřní přerušení, dekryptuje úseky, vykoná úsek a poté vrátí řízení běhu původnímu úseku programu poslaného do mateřského CPU z vyšší vrstvy (WinAPI/HAL). Debuggerem ve Windows nemá analytik šanci nic poznat, protože IME pracuje ve vnitřním přerušení a běží na odděleném vnitřním procesoru chipsetu IME mimo mateřský procesor CPU bez asistence OS Windows. Tomuto skrytému běhu se mezi programátory říká “ghost mode” a za normálních okolností takový běh umí virtuální stroj s interpreterem vlastních zakódovaných instrukcí, což používají např. počítačové ochrany VM Protect nebo Denuvo, ovšem ty běží transparentně na CPU. IME však běží mimo režii mateřského CPU. Nedá se debugovat, protože neexistuje pro vyšší vrstvy systému.

IME na obrázku od Intelu není zobrazeno přesně. Intel Management Engine je hardwarový úsek přímo na chipsetu (on-die module).

Rozhraní IME kontroluje nejen CPU, ale veškeré periférie v počítači a běží dokonce i během hibernace stroje. Velmi zákeřné je zpracovávání datových paketů pro síťovou kartu. IME má full access k TCP/IP stacku a dokáže detekovat síťový debugging, např. pokud si nastavíte vlastní SSL certifikát na lokálním stroji v LAN síti a simulujete cizí doménu nebo server, IME nemůže být obelháno, protože používá vlastní ověřování certifikátů a pevné IP adresy. Windows 10 odesílají nasbíraná data pouze ve chvíli, kdy je bezpečné spojení na originální servery Microsoftu a partnerů. Pokud do cesty nastavím sniffer pro zachytávání paketů (MITM simulace + podvržený certifikát), přenosy okamžitě poklesnou, jejich objem se sníží. To ukazuje na implementaci IME a mechanismů pro tichá spojení. IME tudíž umí vytvářet “kerberizované spojení” s vybranými servery, na což běžné prostředky pro sledování síťového provozu už nestačí.

Výkonné kódy jsou definovány v zakryptovaných částech programů a rutin Windows 10. Dopředu musím všechny zájemce o tooly a podrobnosti upozornit, že tato úmyslná technologie v procesorech Intel (nenazývám ji zranitelností nebo chybou) je natolik silná a mocná, že teoreticky zcela nuluje veškerou softwarovou ochranu dnešních počítačů a nebudu zde poskytovat nástroje nebo poradenství pro uživatelské programování IME enginu. Tento článek má za úkol pouze upozornit a varovat před pocitem “false security”, kterou dnes razí marketingové společnosti různých výrobců softwarových produktů na zabezpečení počítačů.

Cokoliv za data vložíte do počítače, může IME na povel odeslat pryč

Nezáleží na operačním systému, jestli jedete na Windows, Linuxu, Mac OS X nebo něčem jiném. Rozhraní IME je nezávislé na nadřazeném operačním systému, běží na chipsetu základní desky a dokáže spouštět zakryptované programy v jakémkoliv kódu a musím zdůraznit, že nejen ve výkonném kódu, ale i při zobrazení fotografie, obrázku nebo přehrání hudebního souboru. Pokud otevřete v počítači obrázek, který má v sobě zakódovanou sekvenci, tak proces otevření obrázku spustí na úrovni IME event a následně proces vnitřního přerušení, IME CPU získá přístup přes DMA do paměti bez asistence mateřského CPU, alokuje si kopii grafického bufferu, proskenuje obrázek a pokud najde spouštěcí značku, dekryptuje úsek a spustí ho na úrovni IME. To všechno proběhne v rámci zamknutého cyklu odděleného CPU chipsetu ve vnitřním přerušení, kdy celý operační systém Windows (nebo jakýkoliv jiný) běží v jiném cyklu mateřské CPU fronty. Dá se to přirovnat k situaci, že byste měřili rychlost volnoběžných otáček nastartovaného motoru v autě sledováním otáček kol zaparkovaného auta. Kola se netočí, ale motor ano. Ghost mode je na tom stejně, běží skrytě, zatímco vy v debuggeru ve Windows nic nevidíte, že by se provádělo něco za operace.

Socket a procesor Intel Core i7.

Je mi jasné, že tento článek může vyvolat určitou a zcela oprávněnou obavu, ale nabídnu Vám zároveň i řešení. Výkonný zakryptovaný kód tajných služeb se dostává do programu pouze s komerčními programy, ke kterým výrobci neposkytují zdrojové kódy. Pokud si zkompilujete sami operační systém (Linux) a budete instalovat jen open source programy, které si sami budete u sebe doma kompilovat, měli byste být v bezpečí. Ovšem budete se muset obejít bez připojení na síť internet. Protože IME je plnohodnotný OS a umí komunikovat přes síťové karty, je reálná hrozba zatažení programů do Vašeho počítače bez Vašeho vědomí. CPU si samo skrze IME stáhne do počítače malware ze serverů CIA a NSA. Kvůli IME není bezpečný ani TOR Browser, ani Tails! Interpretr IME je přítomný v procesorech INTEL až od platformy Intel Core “i”, starší procesory Core 2 (Duo/Quad) nemají programovatelný manager na úrovni CPU, ale to neznamená, že nemají v sobě backdoor jiného typu. Wikileaks zatím neuveřejnili všechno, na to si dejte bacha.

Odinovo oko nedohlédne snad jedině na Elbrus

Jediným řešením bezpečnosti je nepoužívat hw platformu INTEL a s největší pravděpodobností ani AMD, protože to je také americká firma a procesory AMD také používají v procesorech vlastní programovou vrstvu. Stojí za to uvažovat o ruských procesorech třídy Elbrus [6], ale to je exotika, to uznávám. Na závěr tohoto článku připojím překlad z dokumentu z 4Chanu, kde pracovník INTELu popisuje spolupráci se CIA na programu ODIN’S EYE, jehož součástí byla spolupráci CIA a INTELu na vytvoření zranitelností a backdoorů v čipu IME, skrze které byl podle tohoto svědka odposloucháván i Donald Trump.

Inženýr INTELu odhaluje zákulisí práce pro CIA
Informace o projektu CIA Odin’s Eye na 4Chanu.

Začátek překladu: Pracuji v Intelu již 15 let jako elektroinženýr. Před 3 lety mně začala práce nudit a rozhodl jsem se přesunout do jiného oddělení. INTEL je docela fajn, že nechává zaměstnance v rámci společnosti přecházet mezi odděleními. Otevřelo se místo v týmu Management Engine, a protože jsem měl zkušenosti s mikroovladači, rozhodl jsem se, že to zkusím. Rozhovor proběhl skvěle a chtěli mně do týmu, ale posledním krokem bylo získat bezpečnostní prověrku.

Zeptal jsem se jich, na co k sakru potřebuji prověrku a řekli mi, že mi to nemůžou říct, dokud nebudu součástí týmu. A tak začal můj 3-letý výlet do králičí nory.

Předstupuji dnes kvůli zprávám, že špehovali Donalda Trumpa. Vím přesně, jak to udělali, protože jsem strávil poslední 3 roky přidáváním backdoorů do Management Enginu. Pro ty z vás, kteří to neví, IME běží na odděleném procesoru a nelze ho vypnout a existuje na úrovni pod operačním systémem (pozn. deep root, ring -255). INTEL pracuje dlouhá léta s lidmi ze špionáže, aby dostali do fyzického hardwaru zadní vrátka, aby se nemuseli starat o hledání zranitelností v operačních systémech. Pokud je kompromitovaný hardware, celý stroj je kompromitovaný.

Spolupráce Intelu a CIA nikoho nepřekvapí.

IME má plný přístup k paměti (pozn. unrestricted full DMA), aniž by o tom vědělo mateřské CPU. Má plný přístup k TCP/IP stacku a plný přístup ke každému perifernímu zařízení připojenému k počítači. IME běží, i když počítač je v hibernačním módu. Nezáleží na tom, jestli používáte Windows, Linux, Mac OS X, Whonix, Tails, Qubes nebo Subgraph. Pokud máte procesor řady INTEL i3, i5 nebo i7, tajné služby vás mají.

Přidali jsme podobnou funkcionalitu do projektu Samsung WEEPING ANGEL s výjimkou toho, že lidi ze špionáže nazývají náš program ODIN’S EYE. Skrze IME umíme aktivovat mikrofon a kameru, přestože se počítač tváří, že je uspaný, nebo vypnutý.

Důkazy o sledování Trumpa, jeho rodiny a klíčových lidí jeho kampaně se jednou objeví. Vím, že sledování (Trumpa) se fakticky stalo. Další leaky jsou na cestě, sledujte ODIN’S EYE. (Konec překladu).

Debata o terorismu v Londýně a přednáška o historii sionismu

Protože tento článek vychází na pátek, tak automaticky tímto za pana VK zvu všechny čtenáře AE News k poslechu jeho pravidelného pořadu na Svobodném rádiu od 19:00 hodin. Bude se tam mluvit o zásadních věcech a událostech tohoto týdne.

Záznam pořadu pana VK na SvR

Administrator.

Do konce měsíce zbývá 7 dnů a z částky potřebné na zachování provozu Aeronetu bylo zatím vybráno necelých 59%. Všem, kteří již přispěli, děkujeme a děkujeme i všem, kteří zde i tento měsíc přispějí tak, aby  stránky fungovaly i příští měsíc.
Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
.lak
Návštěvník

Teď ještě co tam má výrobce za zadní vrátka když tu technologii dnes umí vyrábět pouze čína, největší technologický trhák usa do číny je prý výroba jídelních hůlek. Koneckonců žehličky z číny co uměli stahovat vše z wifin do 200m už tu byly. :-))))

Insomnia
Návštěvník

Nevím to na 100%, ale procesory Intel i AMD vyrábí pouze na území USA.

.lak
Návštěvník

Potom není bez zajímavosti tedy že ten ztracený let se špičkovými odborníky a právě s patenty IT měl na palubě odborníky z asie a jestli se nepletu tak právě potom se smrtí majitelů patentů to spadlo do klína jako dárek z nebes hráčům v pindos. Ale mlžilo se okolo a prášilo jako na zavolanou a dokonce se objevilo inkriminované letadlo vedle hangáru v izraeli jestli to nebylo fake. Dokonce se spekulovalo že revoluci v čipech by to poslalo mamuty do psích pr. 🙂 Holt doba dřevěná a renesance neofeudalismu je zjevná a exoty žádaná se všemi sociálními patologiemi a úpadky.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

AMD na Tchajwanu, né? Ne tedy, že by na tom záleželo…

Insomnia
Návštěvník

Asi jo, ale Intel na 100% jen v USA.

heron
Návštěvník

Ja vlastne nevim kde si intel zadava vyrabet procesory, ale spis jde o to na jakym zarizeni se vyrabi. Ci jsou ty tisice a tisice patentu. A ten “stroj” na vyrobu chipů obecne, tak ty si firmy jako Intel nechavaji dodavat od firem z celeho sveta. Proste tu “linku” vyrabi treba 1000 firem. A ze je umistena v Cine je uz vec druha. Ty patenty a vyvoj, tak tam Cina nevevodi. Asi stejne tezky jako navrhnout novej chip bude ho pak umet i masove vyrabet. Takze china sice odkouka vsechno mozny, ale myslim, ze co se chipu tyce, tak spoustu veci si firmy jako Intel a AMD budou umet ohlidat. Na sikmoky bude zbyvat jen ta “manualni cinnost”.

Pavlina
Návštěvník

… a rusové si dávají procesory do raket s desítkama widlema …
a klepou se strachy že …
a tisíce patentů jsou jistě vymahatelné když je poruší …
a ještě prosím tu “o červené Karkulce”

heron
Návštěvník

a proto mas v pocitaci intel nebo amd, v cinskym mobilu taky cinskej nebo ruskej procesor. Co to meles o raketach? To je snad uplne specificky prostredi. Nebo vojsko a vse s tim spojene. Se bavime i milionech normalnich uzivatelu- o tobe, me, nguyenovi, novakovi a tak.
Je neco jineho, kdyz okopirujes a budes to mit pro svoje ucely- na tebe sere pes, ale je vec druha, kdyz s tim vyjdes ven a budes to chtit zverejnit. Se podivej kvuli jakym “blbostem” spolu valci Apple a Samsung.

jentak
Návštěvník

4chan??? tak to musí být PRAVDA :):):)
ne, teď vážně, takovýhle backdoory se můžou klidně skrývat i ve firmwarech síťových karet apod. tam je to možná i pravděpodobnější…
jinak díky za článek, škoda že se jich tady neobjevuje více na téma IT

Tom
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Tak nakonec budu muset mít dva PC. Malinovník na ty internety a Ryzen na vše ostatní 🙂 Du blejt.

Někde jsem zahlíd jakýsi miniNTB do 2t, ale ten měl zas 2 GB RAM, takže skoro na nic.

heron
Návštěvník

uz jsi si koupil Ryzenka? Se mas. Ja pockam, az na druhou radu, az budou mit vychytany mouchy. Mam radost, ze se povedl.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Nekoupil, čekám na testy a reálný zkušenosti levnějších. Ta druhá řada má jako přijít kdy?

heron
Návštěvník

to nevim, ale hadam do dvou tri mesicu to tu bude. Nemuzou zas cekat dyl. Zvlast, kdyz maji ted tak dobrej “hype”

heron
Návštěvník

jo sorry. Ja jsem ted premyslel o tech s mene jadry. Ta druha rada tu bude pristi rok hadam. Proste to potrva. Stejne jako vylazovali “FX” Tu prvni vlnu nekoupim, ale kdybych musel, tak v pohode jdu do ryzena to je jasny.

heron
Návštěvník

No vzdyt rikam, ze uz se to musi nekde jinde (kam nema nikdo normalni pristup) resit uz davno. Kdyz to psali na hackday v roce 2016, tak jak dlouho uz to mezi hackerma je tema. A ted budou vsichni downgradovat komp a myslet si, ze maji na to to ochcat, kdyz o tom vlastne nevi ni- JA jsem stejna nula. Tohle chtelo za jednu vterinu odejit z meho kompu- jedno kliknuti na prohlizeci. A je mi jasny, ze jeste delsi seznam odesel. Toto bylo ale zachyceno: T.mobile, Vodafone, Bell….

78.154.167.10
85.25.237.46
124.244.227.206
111.251.210.142
212.129.33.50
93.84.195.117
5.39.93.112
199.33.126.74
195.154.177.194
83.237.175.200
47.92.124.237
195.154.179.2
195.154.181.225
93.168.226.124
107.188.227.237
109.81.209.120
89.176.95.241
38.96.47.74
43.231.23.175
103.50.150.123
177.247.154.50
197.89.67.13

Sesam
Návštěvník

Zájmový náhled 197.89.67.13 – Latitude: -26.2309 (26°13’51.24″ S)
Longitude: 28.0583 (28°3’29.88″ N)
Fyzická adresa: jezero Wemmer Pan, Johannesburg 🙂

Zlomený
Návštěvník

A ttttto ještě pořád není vše, přátelé.. Pamatujete si na zmizení celé vývojářské divize Freescale? MH370.. Těm museli zavřít soprány, protože letěli do Číny zpívat, na co přišli při testování konkurence.

Kundopal
Návštěvník

Pane bože to abych si kupoval novej laptop se slabším procesorem ;-(
Ještě že aspoň pří vší té smůle nemám Windows 10.

heron
Návštěvník

dalsi co nechape, ze mu to nepomuze. Vsadim boty, ze nevite ani co je PEERBLOCK (utilita pro plebs, co tomu vubec nerozumi, ale chteji aspon neco proti miningu z jejich komplu- proste aspon neco) a myslite si, ze vam to pomuze. Kazdou minutu jde ruznym soukromym spolecnostem, ruznym univerzitam data z vaseho pocitace. Spoustu z toho jde zachytit, spoustu asi evidentne proste nejde.
Ja bych mel strach pokud bych mel firmu, aby se nejaky citlive informace nedostaly ven, ale o vase surfovani z rodinneho domu nikomu nejde- i kdyz se taky pouzivaji. Nejvic beztak o vas vi google (seznam), ktery o vas uz za ty roky vi vic nez vy sam o sobe. Neni nahodou uz pozde skryvat, ze jste takovej nebo makovej? Tahle informace a prizpusobeni se diky ni, se tyka uplne jinych lidi.
Pokud se chcete branit, tak si prichystejte par desitek risic a zavolejte si odbornika, tenhle leak zvanej internet obycejnej clovek proste ucpat nedovede. A kurz Linuxu pro zacatecniky, stredne porocile a pokrocile). A pak stejne zjistite az za rok vyjde dalsi clanek, ze uz meli zase jinej naskok a tak to bude porad dodola.
Kdo vi, tak ten takovej clanek ani nepotrebuje, protoze s necim takovym proste pocital. Rozhodne by na to nepotreboval AEnews. Kdyz je neco na 4chan, tak to znamena, ze tam kde hackeri se sdruzuji, zt to nejakou dobu pilne resili.

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Díky za článek, nevíte od cca jakého roku, nebo typu procesoru to tam CIA nacpala, hned první Intel dvoujádro? Je výborné Admine, že díky odchodu Pozorovatelky máte aspoň motivaci více psát o podobných technických tématech a to je moc dobře. Pozorovatelka nemohla rozdýchat, že z “proruského” serveru se přes noc stal “proamerický” a proto do Vás tak ryla. Takže ji zamávám a popřeji pěknou dovolenou, stejně jako její esoklace. Ty esokonstrukty poslední doby už nešlo ani číst. Jinak přeji vše nejlepší “novému nesoterickému” Aeronetu!

pzv
Návštěvník

článok o diaľkovom ovládaní počítačov s intel procesormi vyšiel v časopise CHIP už v roku 2011. Fragment článku, bez obrázkov, je tu: http://www.chip.cz/casopis-chip/earchiv/vydani/r-2011/chip-01-2011/pristup-dalky/ . Takže hardvérové špehovanie je zrejme dostupné už pomerne dlho.

Neviem presne čísla, ale tuším okolo roku 2004 začali Američania budovať základ špehovacieho systému proti povstalcom v Iraku a neskôr okolo roku 2007 ich napadlo, že by mohli podobný špehovací systém vybudovať aj na území USA. V roku 2013, keď Snowden zverejnil svoje dokumenty, už bola špehovacia mašinéria v plnom behu a v monštróznom rozsahu…

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Mám počítač s dvoujádrem vyrobený 2007, který tehdy stál 60 tis. kč, takže u mě to asi nestihli. Tydle staré modely s prvním Core2 procesorem asi půjdou brzo cenově nahoru, protože moc pěkných a funkčních už není.

heron
Návštěvník

Dalsi blb co bude pouzivat asi nejaky stary pentium, ktery bude mit s modernimi prohlizeci a s tim co museji zvladnout tezkej dech a mysli si, ze bude z obliga. A vubec, co by u tebe tak nasli? Ty jsi trump? Nebo nejakej whistleblower? Na tebe a me a nase stupidni surfovani po obycejnym netu s alternativou sere pes a ani na toto “vylepsenej Intel nebo AMD” nepotrebuji. Si stahni peerblock kolik toho kazdou minutu jde ven a kolik firem minuje data od nas ovci. By jsi musel byt na urovni nadprumernyho hackera, abys vedel jak se tomu branit, ovsem silne pochybuju, ze o tebe maji zajem. Pochopil jsi, ze pokud chces byt na netu, tak se tomu neubranis? Pokud nejsi hacker, ale ti tu nenapisou ani tecku samozrejme. Na to tvoje surfovani si nemusis porizovat nic. Ani linux se vsema udelatkama te jak vidis nezachrani, tak co bys resil. Nedelej z toho kovbojku. Od dob snowdena snad vime jak se veci maji ne? My nejsme ti, kteri na tohle budou muset nejak reagovat. Na to jsme moc maly hovinka. A pozorovatelku jsi si bral do ust naprosto zbytecne.

Insomnia
Návštěvník

Hele, vlezdoprdelka jewreje volka, velkýho propagátora Kalergiho deviantních zvrácených tezí se ozval..

heron
Návštěvník

dokaz to. Ale to neudelas, protoze nemas co ukazat

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Jsem velice důležitá osoba kryple a už roky používám pouze počítače vyrobené do r. 2010

heron
Návštěvník

Kdyby jste to jeste cirou nahodou vy spioni nevedeli, tak Jirka “KrYpl” Paroubek je velice dulezita osoba.

Vladimir Paroubek
Návštěvník

To si piš kryplo-kriple!

heron
Návštěvník

Jsem si jistej, ze jsi gaučák co klofe z laptopu, stejne jako ja a 99,9 procent dalsich a i takovej kolik jako cico ciciak bude pro system vic nepohodlnej, nez ty. Tezko by jsi jinak pokladal takovou otazku do verejnyho fora, ale bral bys automaticky, ze co napises , at uz jsi jakkoli zarizenej, tak ze to dokazi spojit. No a kdyby jsi byl nahodou prece jenom tak dulezitej, jenom naprostej retard, by to o sobe priznaval. Leda by jsi si hral na idiota, ale neboj, zarucuji ti, ze krom automatickyho zaznamenani tvych dat, ti osobne nikdo nebude venovat ani vterinu. To muzes byt uplne klidnej. Ja bych te teda byt nejakym fizlem obesel obloukem. Cist prispevky na alternative- to delaji a vyhodnocuji hadam jaksi automaticky- nakonec tolik se toho u nas nenapise. K tomu nepotrebuji nic, jen par lidi. Prave proto dulezitej clovek by na ten web NIKDY nenapsal ani radku- pokud neni uplne vykrakanej, coz asi nebude. A hadat se s nekym? To uz vubec ne. Prvni je vzdycky vybrat cloveka co nema tak velky ego, aby se nechal kymkoli urazit, vyprovokovat- to je zaklad. A ty (nebo i ja) chytame ne prvni nakopnuti. Tak pa.

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Že já tě přetrhu jak hada heroine?

zarathustra
Návštěvník

paroubek se vzteka? rozbili panovi babovicku? Jaky to vykrik do mezinarodniho prostoru.Jak to chce pan technicky udelat? Pan si dat neco dobreho k jidlu ,pana prejit vztek.

moonchild
Návštěvník

jednu pozitivní věc tohle odhalení má, alespoň víme že usa je totalitní nacistická hydra.

Vladimir Paroubek
Návštěvník

Admine, procesor Intel Centrino vPro (úplně první dvoujádro Intelu) je v pohodě? Díky.

.lak
Návštěvník

Tak minimálně 20.mega aktivních součástek tý brusle má přečtený. :-)))

gabreta
Návštěvník

Milý Vladímíre,pokud nefasuješ frtana odstředěné dětské krvé,tak zubatáTě skolí do kozelce a začneš ESOTERICKY KNOURAT o smyslu toho kroucení..Takže pátrej,dokud máš kuráž..

zvědavá matka
Návštěvník

Pane paroubku, nespletl jste si to tady s technickým magazínem?
Mně osobně ten druhý pohled paní Pozorovatelky docela chybí.

zarathustra
Návštěvník

paroubku-vidis ty minusy jak ty nestastny lidi prisli o zvestovani budoucnosti a ted nevedi co si pocit. Prisli o berlicku ted kulhaji. Taky jim bylo odebrano prijemne simrani v zadech ted budou muset cist dospelacke bajky nekde jinde.

.B.
Návštěvník

No, ještě že tu máme Dominika Feriho z Teplic, podle Die Welt patří mezi 11 Evropanů, kteří mohou Evropu zachránit.
http://usti.idnes.cz/dominik-feri-z-teplic-v-zebricku-nemeckeho-magazinu-die-welt-na-patem-miste-1t8-/usti-zpravy.aspx?c=A170324_124834_usti-zpravy_vac2

Dalšími jsou třeba Macron, Schulz, Renzi či Ukrajinec Leščenko!

comment image&id=119633

Duka
Návštěvník

Skryté nebezpečí pro Českou republiku.
Tenhle sotva školou odrostlý floutek a černý kašpárek je ostudou české, nejen komunální politiky. Ti zrádci kteří jej tlačí výš a výš asi moc dobře ví co činní.
Feriho si vybrali díky jeho jisté inteligenci a perfektní znalosti češtiny jako nenápadný předvoj invaze muslimů do České republiky. Teplice jsou již téměř muslimské!
Tím pádem je zcela jasné, že i tzv. “lidovci”, kteří jsou v protinárodní koalici v čele s ČSSD a ANO, hrají protičeskou a zrádcovskou hru.
Za arabské ( kuvajtské a saudské) peníze nejen v Praze, ale i v Teplicích “dům”.
O Německu ani nemluvě….tam staví již mega mešity.

heron
Návštěvník

tak to je ulet s tim co ma tu sirku na hlave. Ale vlastne logický. Proste je tlaci, propaguji. Takovej vzkaz pro ostatni, aby vedeli az s nimi budou jednat…. ze s nima maji pocitat, protoze s nima pocita nekdo mocnejsi, nez jsou oni sami. Treba…

kari
Návštěvník

Ja celkem verim, ze Trump byl odposlouchavany. Myslim, ze USA je proste kolos, ktery se uz vymkl kontrole vlastnich vlad a prezidentu. Myslim si, ze CIA nedela vubec rozdil mezi tim, jestli odposlouchava a spicluje a nasledne nejspis vydira zahranicni politiky ( Merkelova a spol), nebo domaci.

pzv
Návštěvník

CIA a armádne velenie je tá skutočná americká vláda. Prezident, Kongres a Senát sú len divadielko pre ľud, aby mal dojem, že sa podieľa na vládnutí. V skutočnosti však prezident rozhoduje iba o tom, čo mu vopred schválili ľudia zo CIA a Kongres schvaľuje zákony, ktoré mu pripravili banky a korporácie. Na názor občanov sa neberie ohľad. Viď drzé odmietnutie požiadavky občanov na povinné označovanie potravín s GMO zložkami.

albatros
Návštěvník

Nechci se zbytečně chválit 🙂 ale psal sem to u minulého článku, že výrobci instalují fyzické špiclovací součástky na úrovni hardware tak, aby se to nedalo softwarem obejít.
Tudíž všechny vaše software nástroje na zabezpečení sou vůči velkým hráčům neúčinné.
Všichni máme doma “ucho” 😀
https://www.youtube.com/watch?v=HveKGbK1cDg

Pavlina
Návštěvník

… no a co …
máme snad v PC něco stojí za námahu ?
a pokud ano připojujete se s takovým na net ?
nebo máte data zakryptovaná na externím disku ?
a v PC jen operační systém ? a i ten lze šifrovat …
také lze spouštět systém z flešky a v PC není vůbec nic …
jen opuštěný chudinka “špion šmíráček” a není kudy ven na net co prásknout ..
jedna z nejbezpečnějších šifer je ta ,že odsah šifrujete obsahem ..
ale to je mimo chápání obvyklých uživatelů …
tak a zkuste popřemýšlet i když to bolí .

Vabio
Návštěvník

V kontextu výše uvedeného je jasné, že mechanické psací stroje budou mít ještě svoji světlou budoucnost :O)

pzv
Návštěvník

Myslím že ruské tajné služby a armáda naozaj už krátko po Snowdenových odhaleniach prešli k písacím strojom. Bol o tom vtedy aj článok, ale už ho nedohľadám. Možno aj vďaka tomu boli americké tajné služby potom tak zúfalo neinformované, keď v roku 2014 vypukla kríza okolo Krymu.

pzv
Návštěvník

tu je ten článok:

Merkelová: nikdo nevěří nikomu. Tajné služby nakupují psací stroje
http://literarky.cz/politika/svet/17968-merkelova-nikdo-nevi-nikomu-tajne-sluby-nakupuji-psaci-stroje

23 Červenec 2014

Minulý týden v pořadu televize ZDF Morgenmagazin překvapil všechny diváky poslanec za křesťanské demokraty (CDU) Patrick Sensburg. Ten na dotaz, zda by nebylo lepší se místo emailu vrátit k psacímu stroji s vážnou tváří přitakal a uvedl, že se již tak děje. Pro jistotu dodal: „Nejde o vtip.”

Skutečně se v Německu díky špionážní aféře z výroby psacích strojů stává dobrý byznys. Nejvíce jdou na odbyt značky Olympia a Bandermann. Zástupce firmy Olympia mluví o deseti tisíci kusech pro letošní rok a zástupce druhé největší firmy dokonce o dvaceti tisících.

V minulém roce k nákupu psacích strojů přistoupila ruská tajná služba a nakoupila loni dvacet strojů značky Triumph Adler, které mají speciální „rukopis”, že je možné jakýkoliv na nich vytvořený dokument jednoznačně identifikovat.

albatros
Návštěvník

Mechanické stroje jdou odposlouchávat na principu vibrací. Každá stisknutá klávesa má specifický audio otisk, který lze rozpoznat a odposlouchávat tak psací stroj ON-Line. Například zaměřeným laserem na tabulku okenního skla.

heron
Návštěvník

Tak to je sice pravda, ale da to celkem makacku nahrat byt jen jeden psaci stroj. Mysleno, kdyby chteli nahravat cely urad, museli by mit stenice naprosto vsude- tedy pruser, ze se najde jen jedna (a nasledne bude provedena kontrola- ktere urcite firmy stejne podstupuji pravidelne), je pomerne velka. Takze jde to, ale vracime se do starych casu, kdy by to meli tezke a ne to, co se deje ted. No a odposlouchavat dalkove pres to okno, tak to vsechno umi, ale to se nebavime o sberu dat ve velkem, kdyz maji jak rikam bez vetsiho usili data nas vsech- vsech firem a uradu po celem svete.

Brutopýr
Návštěvník

Nedávno jsem někde četl, že v Kremlu důležité dokumenty začali zase po staru psát na psacích strojích a doručovat je v zapečetěných obálkách z ručky do ručky.

wpDiscuz