Největší tunel v historii: Česká republika má možnost splatit svůj státní dluh...

Největší tunel v historii: Česká republika má možnost splatit svůj státní dluh naráz z těžby lithia, ale místo toho vláda jen přihlíží plánům na vytunelování zásob! Ze 3 bilionů korun zisku nemá profitovat národ, ale jen lidé jako Karel Janeček, Madla Albright nebo člověk napojený na multikulti hnutí na severu Čech!

Největší tunel v historii: Česká republika má možnost splatit svůj státní dluh naráz z těžby lithia, ale místo toho vláda jen přihlíží plánům na vytunelování zásob! Ze 3 bilionů korun zisku nemá profitovat národ, ale jen lidé jako Karel Janeček, Madla Albright nebo člověk napojený na multikulti hnutí na severu Čech!

V České republice se schyluje k největší celonárodní loupeži v novodobých dějinách. Je třeba spustit varovný občanský alarm a medializovat kauzu, která se v tichosti realizuje v souvislosti s plánovanou těžbou lithia na Cínovci. Jak už posledních několik měsíců probublávají informace na veřejnost, Česká republika je podle posledních geologických průzkumu z ničeho nic najednou kandidátem na těžařskou velmoc v oblasti vzácných kovů. Geologické průzkumy na Cínovci totiž odhalily, že v oblasti se nachází cca. 6,5 milionů tun vytěžitelného lithia. To je nerost, který má dnes cenu zlata, protože lithium je nezbytné pro výrobu li-on baterií, a to nejen do mobilních zařízení jako jsou telefony, tablety a notebooky, ale v poslední době především pro výrobu článků do elektromobilů. Plánem globalistů je odřezání světové ekonomiky od vlivu amerického petrodolaru, a toho lze dosáhnout jen snížením závislosti světa na arabské ropě. Všechny dosavadní alternativní plány na snížení nákupů ropy od Arabů selhaly.

Elon Musk, miliardář a majitel firem na výrobu raket (SpaceX), elektromobilů (TESLA) a fotovoltaických sítí (Solar City). V Česku má zájem o dosud zatím největší zásoby lithia na světě, v severočeském Cínovci.

Přidávání biosložek, ethanolu do paliv, se ukázalo jednak jako nedostatečné a zároveň přivodilo obrovský kolaps v zemědělství v celé Evropě, ale i v USA. Pěstování řepky drasticky vyčerpává živiny z orné půdy. Správně se má řepka na konkrétním poli pěstovat jen 1x za 5 let a mezitím se mají na poli pěstovat jiné potravinové plodiny. Jenže v tržním ekonomickém boji o přežití toto zemědělci nedělají, protože by zkrachovali. Řepka má garantované a dotované výkupní ceny, řepka je plevelnatá rostlina, nevadí jí špatné klimatické podmínky. Takže farmáři pěstují na polích řepku nepřetržitě, dokud to jde a z pole se nestane neplodný úhor.

Řepka olejka jako rostlina je v podstatě plevel, který našel průmyslové využití. Jako plevel se chová, roste rychle, vyčerpává živiny a dokáže růst i na velmi na živiny chudých polích, ale pole se stejně po čase vyčerpá. Proces trvá zhruba 8 až 10 let. Všimněte si, že přesně tak dlouho trvá v EU politika podpory biopaliv, ale nyní se s tím přestává. To není kvůli tomu, že by si to v Bruselu někdo rozmyslel, ale jde o to, že orná půda v celé EU je v takové kritické situaci vyčerpání, že hrozí akutní nedostatek potravin. V celé EU není tolik volné půdy, která by dokázala nahradit arabskou ropu, nebo snížit její spotřebu.

Globalisté rozhodli, že ropa do aut končí!

Z tohoto důvodu bylo zataženo za nouzovou brzdu v EU a aparátčíci globalistů dali povel k plánu B, k přechodu automobilismu od spalovacích motorů na elektrické. Ke všemu to směřuje i legislativně, plánované normy emisí Euro 7 a Euro 8 až 10 už budou tak přísné, že spalovací motory je nebudou schopné splňovat ani v laboratorních podmínkách. Všechny automobilové koncerny už proto přechází v plánování produkce pro léta 2020 až 2025 na model 1+X, to je interní označení automobilek pro systém základní nabídky motorizace pro své produkční vozy na 1 elektromotor v základní nabídce + X motorů spalovacích.

Po roce 2035 se má koncept obrátit na X+1, kdy automobilky budou nabízet už jenom X elektro-agregátů + 1 spalovací motor. Jenže k realizaci tohoto konceptu je potřeba jedna zásadní věc, lithium. Elektromobily si dnes představíte asi jenom jako podivná malá nákupní vozítka, malé Smarty apod. Jenže pro běžné použití a dálkovou dopravu s rozumným dojezdem bude třeba přijít s kapacitami baterií natolik velkými, že zajistí dojezd alespoň 800 km a více, což je dnes na vrcholu limitů konstrukcí baterií, aniž by došlo k tak obrovskému zvýšení hmotnosti auta s tolika bateriemi, že by se to ekonomicky nevyplatilo.

Vůz Tesla je čistý elektromobil. Nemá spalovací motor, jezdí pouze na lithiové baterie.

Nejdále je ve výzkumu a ve výrobě miliardář Elon Musk, který vyrábí automobily na elektrický pohon značky Tesla, ale také rakety SpaceX pro civilní a nákladní dopravu do kosmu. Jenže pro rozšíření elektromobilů je nejprve nutné dostat jejich cenu na srovnatelnou úroveň se současnými auty se spalovacími motory. Toho má být dosaženo v EU třemi cestami. Za prvé, cesta legislativní. Systém norem Euro 7, 8, 9 a 10 nastaví emisní limity tak, že fyzikálně nebudou automobilky schopné vyrobit tak čisté spalovací agregáty, aniž by musely podvádět s úpravami firmwarů do aut, viz. skandál Volkswagenu. Automobilky tak budou nuceny opustit spalovací motory, i když arabské ropy bude pořád dostatek pro spalovací motory, ale zkrátka už tyto motory nebudou splňovat šílené ekologické limity Euro. Automobilky tak přejdou na elektrické agregáty.

Zapomeňte na levnou elektřinu, už se chystá uvalení spotřební daně!

Za druhé to bude cesta ekonomická. Elektromobily budou mít nižší danění v prvních letech a na “čerpacích” pumpách nebude nabíjecí elektřina z rychlonabíječek zatížena spotřební daní. Později ale již ano. To je mimochodem další věc, o které se mezi laiky zatím nemluví, ale v Evropské komisi již existuje draft zákona na zdanění elektřiny pro auta pomocí digitálního podpisu elektřiny. Jde o technologii na prevenci proti dobíjení aut z běžné elektrické sítě bez spotřební daně.

Jednotlivé vlády zemí EU mají strach, že přijdou o stovky miliard EUR z vybrané spotřební daně za paliva. Chtějí proto po zavedení elektromobilů v masovém měřítku zavést systém, který by zdanil “tankování” elektřiny do elektromobilů. Společnost TESLA proti tomu protestuje, ale např. německý Siemens tady v Německu již testuje technologii digitálního podpisu elektřiny. V principu jde o to, že nabíjecí hlavice v autě, když připojíte nabíjecí kabel ze stojanu, má namontovaný frekvenční čip. Dobíjecí stojan kromě napětí a dobíjecího proudu pouští do kabelu vysokofrekvenční zakódovaný signál, který slouží jako digitální asymetrický podpis stojanu připojeného online na obdobu EET.

Kolik je třeba kilogramů lithia na výroby konkrétních typů baterií.

Pokud je digitální podpis přítomen v nosném signálu kabelu, čip v autě asymetricky dekóduje podpis, ověří ho a otevře nabíjecí okruh a začne nabíjení baterií ve vozu. Pokud si ale začnete dobíjet auto doma z kabelu, nabíjecí čip nenajde digitální podpis v signálu kabelu z elektrické sítě a vyzve vás k zaplacení spotřebního kreditu, resp. zálohy na spotřební daň online. V autě přiložíte bezkontaktní běžnou platební kartu k volantu (RFID čip je ve volantu), ozve se pípnutí, strhne se vám záloha 15 EUR online z karty a účtu v bance, na který je karta napojena (auto má mobilní data přes zabudovanou SIM kartu a GSM/LTE modul) a zároveň se karta nalinkuje do platebního systému státní správy, takže podruhé už kartu nepotřebujete, když nabíjíte auto doma. Teprve po této aktivaci nabíjecí čip v autě otevře protokol a povolí baterie dobít z domácí zásuvky. Měl jsem možnost osobně tuto technologii testovat v naší firmě na počátku března v zapůjčeném voze od partnerské firmy, která připravuje tento systém pro koncern VW. Nemohu uveřejnit fotografie, naše firma musela podepsat NDA, ale jakmile bude systém povolen k prezentaci pro veřejnost, uveřejním fotografie a podrobnosti.

Česko by ze zisků z těžby lithia splatilo svůj státní dluh dvakrát!

Tady jsem odbočil tématicky až k realizaci zpoplatnění energií do elektromobilů, ale aby skutečně elektromobilismus mohl fungovat, je potřeba nastoupit kromě zmíněných 2 cest i třetí cestu. Třetí cesta je radikální snížení cen power baterií. V oboru se neříká autobaterie, protože to by si lidé pletli s 12V baterkou do auta. Power baterie pro pohon elektromotorů jsou stále velmi drahé a hlavní příčinou je nedostatek lithia. Jenže objev tak obrovských zásob lithia v ČR rázem staví republiku na špičku producentů lithia ve světě. A podívejte se, co se děje, resp. neděje v české vládě.

Zásoby 6.5 milionů tun lithia by republice vynesly spolu s wolframem a cínem, které by se vytěžili navíc spolu s lithiem, do státního rozpočtu ČR prakticky celé 3 biliony korun, takže Česká republika by pohodlně mohla splatit svůj státní dluh, a to ne jednou, ale skoro dvakrát. Takovéto národní bohatství musí být využito pro národní zájmy, nesmí být převedeno do soukromých rukou zahraničních firem. Bohužel, přesně k tomu se schyluje. A kdo za tím stojí? No, budete v šoku.

Karel Janeček, majitel Cínovecké deponie, která má už povolení k těžbě lithia z hlušiny. Janeček se ale k těžbě zatím nemá, na co čeká? Na Elona Muska, tvrdí zdroje z okolí Cínovecké deponie.

Průzkumné vrty na Cínovci prováděla společnost Geomet, která patří australskému holdingu European Metals Holdings. Podle serveru Týden [1] se hodnota firmy na australské burze v Sydney zvedla za poslední rok desetkrát. Kromě tohoto holdingu se o naleziště zajímá i americký miliardář a podnikatel Elon Musk, který podle serveru The Space Invader dokonce zvažuje, že v Česku postaví továrnu na své elektromobily TESLA. Dalším zájemcem o těžbu je i Karel Janeček, český podnikatel v oblasti burzovních systémů s napojením na americkou ambasádu. Ten má ovšem primárně zájem pouze o již vytěženou cínovou hlušinu, ve které se nachází lithium. Jeho společnost Cínovecká deponie má dokonce už licenci na těžbu lithia z této již vytěžené hlušiny. Jenže okolo těžebních práv se pohybuje i konzultantská společnost Albright Stonebridge Group, kterou vlastní Madeleine Albright. Její firma dnes v Kosovu ovládá prakticky veškerý telekomunikační trh.

Střelba v Chomutově, městská radnice a neziskovky… peníze vedou k Janečkovi

V minulých dnech jsem tady psal články o Chomutově a tím spíš vás všechny asi šokuje, kdo že se to také pohybuje okolo těžby lithia na Cínovci. Podle informací to vypadá, že Karel Janeček na severu Čech spojil síly s místním podnikatelem a regionálním politikem Martinem Hausenblasem. Za upozornění děkujeme našemu čtenáři, panu Burianovi, viz. jeho informace uvedené ve včerejším článku z Chomutova. Právě Hausenblas propaguje otevření Muskovy továrny na vozy TESLA v České republice a současně založil i regionální hnutí PRO! Kraj a pobočku PRO! Ústí, které je stejnou pobočkou hnutí, jako je PRO! Chomutov, které ve spolupráci se Zelenými a Piráty dovedlo chomutovskou politiku do náruče multikulturalismu, psali jsme o tom včera zde. To je ale náhoda? Cesta peněz opět vede z Chomutova přes Hausenblase až k velkému guru Janečkovi.

Karel Janeček využil podle všeho toto regionální hnutí PRO! jako vlivový prostředek na místní úřady v souvislosti s posvěcením Janečkovy těžby lithia na severu Čech. Janeček ale se zahájením těžby lithia otálí a má se za to, že Cínoveckou deponii chystá prodat právě Elonu Muskovi z USA a jeho firmě TESLA. To by byl pro Janečka kauf. A nejen pro něho. Najednou je jasné, proč na Chomutovsku, Děčínsku a Ústecku vznikají tato hnutí, kdo je financuje a kdo má zájem na tom, aby proudily peníze do ghett. A je jim jedno, kdo tato hnutí potom volí, kupují si totiž hlasy cikánů, kteří uvěří nastrčené loutce z jejich řad, kterou Janečkovy peníze pomohou udržet ve funkci po potřebně dlouhou dobu.

Jde o politickou podporu v zastupitelstvech měst pro mohutnou těžbu a budoucí průmysl, který by měl rozjet Elon Musk a veškerý profit by tak plynul do USA, pochopitelně za určité drobky a všimné pro politiky v severočeských městech. Český stát by ale kompletně ostrouhal. Dámy a pánové, nejde o sociální dávky pro cikány, tady se hraje o 3 biliony korun! A to už někomu stojí za to, aby zafinancoval pár drobnými místní politiky, neziskovky, organizace a koupil si cikánské voliče a dohnal je k volbám.

Martin Hausenblas s vozem Tesla.

Přitom vláda v Praze mlčí jako zařezaná husa. Na ministerstvo financí se po Babišovi na půl roku dostal Ivan Pilný, kterému se v ANO přezdívá “pan všehoschopný”. Jeho působení v pražském Microsoftu by vydalo na knihu podle informací zaměstnanců. Ten záhy šokoval veřejnost svým výrokem v rozhovoru pro Právo, že důchodci v budoucnu nebudou mít žádné důchody, takže budou muset pracovat, že třeba budou sekat trávu v parku. Od někoho, jako je ministr financí a bývalý šéf českého Microsoftu, by člověk čekal racionální uvažování. Sekání trávy je finančně velmi nákladné. Tráva se kosí motorově, traktůrkem na tzv. “landscaping” nebo sekačkou na tyči. Musí se zaplatit nafta, resp. benzín.  Techniku je třeba přivézt na valníku, ten valník musí táhnout větší auto, dodávka nebo truck (ve smyslu SUV trucku). Ale to není všechno. Posekanou trávu je třeba odvézt, protože mulčování nelze provádět s půlmetrovou trávou. A když někdo řekne OK, budeme mulčovat pravidelně, tak tu trávu bude nutné sekat 1x týdně, od dubna do října. No, tak to chci vidět ty peníze, náklady na člověkohodiny, techniku, odvoz a likvidaci (spalování?) posekané trávy, které město nebo obec to zaplatí.

Nový ministr financí posílá důchodce sekat trávu, ale 3 bilionů korun, které by mohly přitéct do státní pokladny ze státní těžby lithia, si nevšimne!

Landscaping je nesmírně finančně náročný a v USA je z toho celé jedno průmyslové odvětví, které okupují ovšem mladí migranti z Mexika. V USA jsem sám do tohoto odvětví dělal jistý čas a znám i náklady. Mladíci ve věku okolo 20 let, ilegálové z Mexika a Hondurasu, rajtují na traktůrcích od rána do večera a jeden akr posekají za 20 dolarů, ovšem pouze mulčing a bez tzv. detailingu (ruční dosečení rohů, kam nevjede traktor). Detail je za příplatek 15 dolarů na akr. Pokud trávu chcete odvézt, akr je za příplatek 55 dolarů a tráva nesmí být vyšší než 1 stopu a ani nesmí být mokrá, protože potom hmotnost trávy a její objem je tak velký, že se připlácí další horentní peníze navíc.

Posekaná tráva se prodává na siláž farmářům v USA. Jenže proboha, komu by jí ale prodávaly v ČR města a obce, když státní a družstevní statky byly po roce 1989 zlikvidovány a dnešní farmáři skot v takových objemech nechovají, protože se orientují buď jenom na řepku nebo na chov prasat a drůbeže? Pane Pilný, jako šéf Microsoftu jste možná rozuměl BSOD ve Windows, ale rostlinnému a živočišnému hospodářství opravdu nevládnete. Poslat důchodce na sekání trávy ve věku 70 let, když hrozí pád pod sekačku z traktoru, srdeční slabost z horka v létě (na traktůrku běžně je po 9. hodině ráno už 60 stupňů Celsia od motoru a kapoty), pracovní úraz a průser BZP, to si žádný zaměstnavatel provozující landscaping nevezme na triko. A pokud pošlete na trávu důchodce jenom s klasickou kosou, tak se pro změnu nedoplatíte na normohodinách.

Ivan Pilný: “Takhle mrňavé důchody budete mít. Proto budete makat i v důchodu, třeba budete sekat trávu!”

Proč jsem ale odbočil od těžby lithia k sekání trávy důchodci? Protože vám chci ukázat kontrast, jací diletanti a nekompetentní politici v pozici ministrů financí se vyjadřují k řešení ekonomické situace důchodů, že stát nebude mít v budoucnu na jejich výplaty. Jenže tady v případě lithia vidíte, že to není pravda! Česká republika by mohla profitovat, mohla by splatit své dluhy, mohla by financovat důchody a státní podnik Diamo by mohl těžit lithium a zisky z těžby odvádět do státního rozpočtu a používat ho na řešení aktuálních problémů, třeba výplat důchodů.

Jenže místo toho je k celé věci těžby lithia jenom mlčení z vlády, nikdo o tom nechce slyšet, v tichosti se tutlá a zakopává pod koberec, aby si národní zásoby lithia shrábly zahraniční holdingy, různé Madly Albrightové, Janečkové a další. Namísto toho, aby politik řekl, že lithium patři lidu a lid bude z těžby profitovat, tak namísto toho ministr financí plánuje české důchodce v budoucnu posílat místo do důchodu za volanty sekaček, dokud ze sekaček nepadnou rovnou do papundeklových rakví. Arbeit Macht Frei! Upozorněte své politiky, že lithium a zisky z těžby musí zůstat v ČR! Upozorněte mimoparlamentní opozici, aby medializovala před volbami tento hrozící tunel národních zdrojů!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
RRR
Návštěvník

Národ volí, národ si nese i důsledky své volby. Spravedlivá rovnice.

lithograf
Návštěvník

Bohuzel soucasti naroda jsou i inteligentnejsi lide, kteri takovou spravedlivou rovnici odskaci.
Mozna uz nazral cas na to, se s tim smirit a take se podle toho zachovat: demokracie ztratila svuj zavoj a ukazala se v cele sve neprijatelne nahote a neni tedy duvodu se nadale o demokracii zajimat. Zrejme jsme svedky vyznamneho preskupovani spolecnosti a v takovem okamziku plati, ze kdo situaci nepochopi a bude se i nadale chovat dle starych idealistickych pravidel, tak ten spatne skonci.
Samozrejme jsou lide, kterym pozice losera, ovsem s vysokym moralnim kreditem, nevadi, inu kazdy sveho osudu strujcem. Nevolam tu po nejakem krutem darwinismu, ale dle meho je zrejme, ze stat v obcanskem slova smyslu svoji hru prohral a ze stare hodnoty jsou ztraceny. Podobne se tak stalo za prichodu krestanstvi, tvorby feudalnich len a burzoasni industrializace. Podle meho jsme na prahu obrovske spolecenske zmeny, jaka prichazi jednou za 15- 20 generaci a -bohuzel- popasovat se s tim musi kazdy sam za sebe.

4321
Návštěvník

Jo budou chodit zase s těmi lopatami, aby vynesli ten bordel, když si špatně postavili, ale co když o dům již přišli … ( to navazuji na diskuzi k předchozíu článku).

NoName312
Návštěvník

Podle meho soukromeho nazoru to jen tak vypada, ze narod nekoho vybira….pokud by Vase rovnice mela platit, tak by se muselo volit uplne jinak nezli jak je tomu dnes.

Dnes lide voli stranu – koho ona si zvoli za precedu a na celni mista kandidatek si pak dana strana urcuje sama. Takze v situaci, kdy opravdu kazdy hlas je spravedlive zapocten(kdo vi, ze), v pripade, kdy by tu byla volna a spravedliva volebni situace – tj. rovny pristup k tv, radiu, novinam atd, kdy se lide strasi heslem “pokud to hodis nejake male strane, tak ta se tam nedostane a tvuj hlas propadne” a pokud by se do politickeho boje nezapojovali primo dalsi slozky statu jako policie, statni zastupitestvi(viz napriklad pad minule vlady), tak pak bychom snad mohli mluvit o jakez takez spravedlivem dusledku. Nezahrnul jsem do podminek take to, ze podle meho nazoru by mel volit jen ten, kdo je nejakym zpusobem uzitecny statu a jeho obcanum a ne ten, ktery ho jen zneuziva. Spravedlive volby by mely byt takove, kde nejen strany, ale i jejich predstavitele se voli primo.

Tomu co se dnes deje se neda nazvat demokracie = vlada lidu, ale oligarchie. Medialni placene stvanice zacinaje a kriminalizaci ci omezujicimi zakony pro volebni strany konce.

V tomto pripade tedy Vase rovnice je uplne bezpredmetna a nema zadnou validitu. Politici by musely byt v prve rade zavazani k plneni svych slibu, odvolatelni, odpovedni za sve rozhodnuti a trestne stihatelni a to i zpetne s celou svou rodinou az do 5teho kolena.

Prosim neberte to jako kritiku, je to jen muj nazor.

S pozdravem
NoName312

Brutopýr
Návštěvník

Tomu co se dnes deje se neda nazvat demokracie = vlada lidu, ale (korporátní) fašismus, tentokrát s nacisty židovskými, čili sionisty..

mantid
Návštěvník

Máte pravdu. Je s podivem už samotný paradox, že ve Slavících 2016 se zřetelně umísti Ortel, ale průzkumy i samotné výsledky parlamentních voleb pak vyhrávají strany, které razí integraci migrantů celkově a mešity do každého kouta ČR. Já třeba ani televizi nemám a pořady typu Zlatý slavík jdou mimo mě, ale o to právě jde. V pořadu jako ten zmiňovaný ZS lidé podporují Ortel a pak u parlamentních voleb že hodí ti samí lidé hlas Sobotkovi, Babišovi apod.? To se mi nezdá.

Vlk
Návštěvník

Uvažuješ správně, cokoliv postrada logiku je vzdycky podvod!

Perun Hromovládný
Návštěvník

Víme o tom. Německý Ústecký deník jede již delší dobu masážní PR o přínosu a zaměstnanosti pro chudý kraj. Nikde s ovšem nemluví o tom, že by z toho profitovala Czechia banánová.
Takže stát asi postaví fabriku na státním pozemku za 1Kč (pronájem) a kapitalista tam zaměstná, za opět státní dotace českého ROBOTníka za 14ku hrubého. Tak nějak si to mocipání představují a peníze potečou, jako zisky z pitné vody někam přes neexistující hranice. Pokud tohle dovolíme, tak si zasloužíme všechny pohromy, které se na nás ženou! Tohle nesmíme dopustit i kdybychom tu těžbu měli zastavit vlastním tělem! Tohle je dědictví našich dětí a vnuků! http://ustecky.denik.cz/podnikani/usti-otevira-naruc-tesle-nova-gigatovarna-u-chlumce-by-dala-praci-tisicum-lidi-20170127.html

Motopes
Návštěvník

Jen tak mimochodem. . . jak se vůbec dostala značka TESLA od nás k Muskovi ? Nikde jsem o tom nečetl ani čárku. . . Tak tohle by mě teda fakt zajímalo. . . Že by další tunel o kterém jsme nevěděli ?

Brutopýr
Návštěvník

Něco o tom říkal nedávno Pjakin, co je chazar Musk za podvodnou figurku.

Motopes
Návštěvník

No je to nějak moc náhod dohromady – značku TESLA už má, nikdo teda veřejně neví jak k ní přišel . K tomu mu ještě přihodíme nějaký to lithium. No a abych nezapomněl – nějaký český otroky taky . Za hladovou českou mzdu . A má to komplet v jednom balíku. . .

raspberry
Návštěvník

“Česká elektrotechnická firma Tesla Holding podala v roce 2007 i letos (2010) námitku proti přihlášce americké společnosti o ochrannou známku v Evropské unii. Po dohodě zástupců obou firem ji ale nedávno stáhla. Informoval o tom americký server MarketWatch.
Česká Tesla Holding je podle svých webových stránek nástupcem jednoho z prvních elektrotechnických podniků na území tehdejšího Československa, který byl pod názvem Elektra založen roku 1921 výhradně s českým kapitálem. Pod obchodním jménem Tesla podniká od roku 1946 a je také majitelem ochranné známky Tesla, jež je chráněna ve více než 100 zemích světa. Od roku 2007 je vlastníkem firmy investiční společnost Kilcullen Kapital Partners.”
http://www.auto.cz/americka-tesla-vs-ceska-spor-zazehnan-53101

Motopes
Návštěvník

“Kilcullen Kapital Partners” a “dohoda zástupců “. . . A jsme doma !

Tesla
Návštěvník

Jak se Tesla dostala od nás…..? Proč od nás prosím té. Tesla je Srbska značka a ta mu prodala práva ji používat. Pak je tu česká Tesla, která šla úplně bokem a ta také prodává práva na Tesla, takže můžeš vidět žárovky, baterky a tonery Tesla.

Motopes
Návštěvník

Tesla nikdy žádnou srbskou značkou nebyla. Značkou – ochrannou známkou se stala až v ČSSR na počest Nikoly Tesly – srbského elektrotechnika a vynálezce. A ten to měl jako svoje příjmení a ne jako značku – ochrannou známku . Takže řešíme tady značku – ochrannou známku a ne příjmení. Je rozdíl mezi McDonald -ochrannou známkou a McDonald – příjmením.

Brutopýr
Návštěvník

Jak jsem již psal , všechna ta PRO!-něco jsou plná buzerantů, odvíjí se to také i od veřejně se exhibujícího homosexuála Hausenblase. V PRO! je buzerantství nebo lesbismus základ pro postup.

lithograf
Návštěvník

Musk ani Janecek z toho moc profitovat nebudou, protoze sve firmy neovladaji, jsou to jen nastrceni manazeri, momentalne na pozici vlastnika. A samozrejme ze Janecek ceka na mezinarodni kryti, at uz to bude Musk, anebo nekdo jiny.
Vite proc tak bojuji proti konspirativnim teoriim? Protoze spiknuti je realne a je vsude. Predstavte si, ze mate v supliku 100 miliard dolaru, delali byste to jinak, nezli ze byste se domluvili s podobne silnym kolegou a delali obchody skryte, skrze sve nastrcene lidi a podle neverejne (tajne) dohody? No asi ne, to byste museli byt blbci 🙂

Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Spektátor Čumilovič Puk

Já bych to jinak dělal, neb vím, že si prachy do hrobu stejně nevezmu… Ale taky vím, že se zde budeme všichni znovu rodit – a to přesně do té společnosti, jaká zde po nás zůstane při naší smrti. Všichni ti podfukáři si tudíž i na sebe samotné pletou bič… Vlastně bychom jim v tom i v jejich zájmu měli zabránit. Já volím Okamuru a spol.

CML
Návštěvník

ČR má sice dluhy, ale nijak závratné v porovnání se zbytkem světa, nejsem si jistý , jestli je dobré najednou vyrovnávat dluh, když je ve světě trend opačný. Pokud mám v ruce podobnou sumu, co takhle najednou dokončit síť dálnic, postavit nové rychlostní koridory na železnici a pod.

Nonsens
Návštěvník

Janeček i Pilný jako vlastizrádci patří oběsit.

shango
Návštěvník

kdo je bude veset?

Nonsens
Návštěvník

Já osobně.

Zvědavá matka
Návštěvník

Shango nech toho trollovani…
Jinak muzes zacit i ty 😉

xerox
Návštěvník

naleziště – lithia …
jde zřejmě o poslední možnost jak republiku finančně pozvednout , proto by okamurovo spd mělo z toho udělat svoje klíčové viditelné politické téma v nadcházejících tzv. ,, volbách ,, … jinak to demo svoloč rozkrade …

Zvědavá matka
Návštěvník

Okamura je soucasti aktualniho Parlamentu – ten se nebude dotykat osemetnych temat, a kauz, kde by mohl ohrozit svoje stavajici estabilishmentove postaveni, nebo narazit na svoje kolegy ze Snemovny.
Radeji volme vlastence, kteri se neboji prosazovat, a nahlas pojmenovat prusery, ktere se tato parlamentni squadra snazi drzet pod jejich spolecnou poklickou…
A že tech temat je…!

xerox
Návštěvník

okamura to má přímo v programu …

mantid
Návštěvník

Akorát, že Okamura se tohoto ošemetného tématu již dotkl.

kari
Návštěvník

nase zeme je bohata na nerosty, je to tak. Kratce po revoluci byl pro regionalni starosty problem odehnat zaoceanske firmy z Kasperskych hor. Plundrovali ty nase puvabne sumavske hvozdy paradne. Nakonec je lide vykopali prostrednictvim petic, ale dalo to praci. Jinak pro male staty neni uplne vyhodne vlastnit vzacne nerosty. Podivejte se, jak dopadl Irak, Syrie, Libyje a jine staty vlastnici ropu. A jestli si na nas brousi zuby krvava Madla (Albrightova), naskakuje mi z toho husi kuze .

e746
Návštěvník

Mokrsko,ležící,spící zlaté eldorado..

Plkal
Návštěvník

Na výrobu 70kWh baterie Tesla o celkové hmotnosti 453 kg je potřeba 63 kg uhličitanu lithného. NCA chemie článku Tesla LiNiCoAlO2 obsahuje z kovů 15% kobaltu, 5% hliníku a 80% niklu. Lithium je tedy v baterii zastoupeno poměrně malým procentem a jeho význam se obvykle dost přeceňuje. Že ale z toho lithia Česká republika nic mít nebude (kromě poničeného životního prostředí) je už dávno jasné. Zkorumpovaní politici tomu nemohou zabránit i kdyby chtěli, neb mají všichni tuny másla na hlavě.

Brutopýr
Návštěvník

“Lithium je tedy v baterii zastoupeno poměrně malým procentem a jeho význam se obvykle dost přeceňuje.”
A co jako? Třeba v katalyzátoru výfukových plnů motorů je platiny kolik?

roboDus
Návštěvník

Bruťas, tohle bylo excelentní..

děda77
Návštěvník

Nepomůže nic, než snad volit jenom SPD – pokud nebude už pozdě.

mantid
Návštěvník

Jo dědo, Okamura se kolem té těžby celkem rozlítil v poslední relaci SR :o) Názory měl shodné s panem VK, možná by si i rozuměli :o)

wpDiscuz