Moskva 9. května 2017 – oslava porážky plánu “Barbarossa”. A Merkelová v...

Moskva 9. května 2017 – oslava porážky plánu “Barbarossa”. A Merkelová v Soči a plán “Barbarossa 2”. VIDEA

Moskva 9. května 2017 – oslava porážky plánu “Barbarossa”. A Merkelová v Soči a plán “Barbarossa 2”. VIDEA

Odbitím 10. hodiny 9. května 2017 začala v Moskvě oslava 72. výročí vítězství Rudé armády nad fašismem. Je to každoroční oslava konce 2. světové války, v Rusku zvané Velká vlastenecká válka. A slovo “vlastenecká” považuji za důležité zdůraznit, protože mnohým uniká, že Rusko vedlo válku obrannou (jako už mnohokrát ve své historii),a že to, co Rusko rok co rok slaví, není “pouze” porážka fašismu, ale je to především oslava, že ruský národ – v té době zaostalý a těžce se vzpamatovávající z 1. světové války, z Říjnové revoluce a následné občanské války – dokázal svou zemi ubránit před nejvyspělejší armádou té doby! Ba dokonce to zaostalé Rusko bylo zemí, kde tato armáda utrpěla svou první porážku (Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu). A jaká je to ta síla, nad kterou se nepodařilo zvítězit Švédům, Polákům, Osmanům, Napoleonovi ani Hitlerovi? Odpověď je v názvu právě té poslední války: VLASTENECKÁ!

A k pochopení toho, proč rok co rok tato oslava začíná úderem 10. hodiny, je nutné se vrátit do 22. června 1941, kdy začala operace Barbarossa a kdy v 10 h z ampliónu zaznělo: „Pozor, pozor, hovoří Moskva. Občané a občanky Sovětského svazu, dnes 22. června 1941 německá vojska napadla naši zemi. Překročila naše hranice a začala bombardovat naše města…“ – viz autentický záznam (vlastenecká píseň „Vstavaj strana ogromnaja“ , která poprvé zazněla hned 24. června, byla později označena za další ruskou zbraň):

Rok co rok se opakující vojenská přehlídka na Rudém náměstí je s postupem času západním světem stále více označována za ruskou propagandu, za symbol ruské rozpínavosti a dokonce za ukázku ruské agrese, před kterou je svět neustále varován a kvůli které preventivně stěhuje zbraně na ruské hranice – a nejlépe do zemí, které za pomoci různých Majdanů přesvědčil, že Rusko je nepřítel… Ruské zásluhy na porážce Hitlera jsou z roka na rok zlehčovány, dějiny přepisovány tak, že nebýt USA, vítězem by byl Hitler (co na tom, že to bylo Rusko, kdo fašisty hnal od Moskvy až do Berlína a dokonce ještě na druhé straně světa porazil Japonce v Číně (Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem).

Ale o co víc jsou ruské zásluhy a ruské oběti z roka na rok dehonestovány stejně, jako jejich každoroční připomínka 9. května (pozn.: nově už i Ukrajina přijala datum 8. květen a z 9. května chce učinit pracovní den a to přesto, že přehlídka na Rudém náměstí měla údajně být na Google nejvyhledávanějším heslem toho dne), o to víc ji každý slušný člověk bude uctívat. V Rusku totiž neexistuje rodina, která by ve válce někoho blízkého neztratila, nebyla válkou poznamenána jako žádný jiný národ a především – necítila hrdost nad takovou obranou své země, že ve světě jí není rovno! Rusko proto má nejen plné právo konec této války slavit a uctívat, ale má přímo povinnost děkovat a uctívat padlé a přeživší a povinnosti všem dalším pokolením připomínat, jak obrovskou věc ruský národ dokázal nejen pro svou zemi, ale i pro mnohé další, a kolik životů a utrpení to stálo! A z hlediska “vyššího principu mravního” musí slušný člověk kdekoliv na zeměkouli u každé květnové přehlídky na Rudém náměstí vždy hluboce smeknout, a to tak, že s úctou a vděčností! A v prvé řadě a především pak před tím, co porazilo každého, kdo na Rusko táhl, byť měl sebelepší armádu – před tou silou vlastenectví. A to obzvláště v dnešní době, kdy vlastenectví (stejně jako rodina) má být už jen přežitkem… A vlastenectví, které z každé květnové přehlídky dosud přímo číší

Součástí květnových oslav se od roku 2011 stala akce Nesmrtelný pluk, která se vyvinula v mezinárodní sociální hnutí k zachování osobních vzpomínek na generaci druhé světové války. Ulice měst a pochody jsou zaplněny fotografiemi blízkých – veteránů armády a námořnictva, partyzánů, bojovníků v zázemí, odbojářů, vězňů koncentračních táborů, obětí blokád, dětí války. Tato akce se z Ruska přenesla do celého světa, v Rusku se letošního pochodu zúčastnil i V. Putin

Bylo by nošením dříví do lesa psát, že po tom, co s Ruskem udělali M. Gorbačov a B. Jelcin, je to právě V. Putin, kdo má největší zásluhu, že ruský národ opět cítí hrdost (a čím více sankcí, tím je hrdost větší – přesně v duchu slov našeho Cyrila Svobody: “Rusko neudoláte, Rusko vydrží všechno”) a bylo by nošením dříví psát, že V. Putin za nejmocnější zdroj síly proti všemu, co svět proti Rusku opět (a vlastně neustále) vede (a nově opět chystá) považuje právě vlastenectví. A proto jej ze všech sil podporuje (aktuálně před týdnem opět vyzval ruský národ k jednotě zde)  a není náhoda, že k letošnímu výročí konce války ruské Ministerstvo obrany představilo o Velké vlastenecké válce zcela nová videa .

Letošní ruské oslavy byly neobvykle intenzivní

Tady se dostáváme k prvnímu ze tří článků, které v souvislosti s letošními oslavami pokládám za hodné pozornosti.  První vyšel pod názvem “Prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva? Čo to všetko znamená?” a část z něj vkládám:

“Na sociálnych sieťach a aj v komentároch ku článkom bolo niekoľko poznámok občanov, ktorí sa čudujú, prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva – nestačilo to? Má to ešte nejaký význam po 72 rokoch?

Podrobná odpoveď na túto otázku by si vyžiadala napísanie celej knihy – nie obyčajného článku. Je tam toho veľmi veľa… Pokúsime sa však veľmi stručne, ale zrozumiteľne odpovedať na túto otázku… Rusko, ako aj mnohé iné štáty, zažilo vo svojej histórii obrovské množstvo vojen. Prečo si pripomína práve túto – spred 70 rokov? Prečo jej venuje najväčšiu pozornosť – ako žiaden iný štát? Ide iba o to, že to bola posledná veľká svetová vojna? Samozrejme, že nejde iba o to.

Predsa drvivá väčšina vojen boli dobyvateľské, alebo išlo o nejaké politické alebo aj iné záujmy. Druhá svetová vojna v tomto zmysle, a to hlavne pre Rusko (bývalý Sovietsky zväz), mala úplne iný rozmer. Bola to vojna likvidačná. Fašistickému Nemecku nešlo iba o víťazstvo nad ZSSR a dobytie jeho územia. Pripravovala sa totálna likvidácia celej krajiny ako aj ľudí mnohých národností – mali úplne zmiznúť z povrchu zeme.

Preto pre obyvateľov ZSSR-Ruska to nebol iba boj o slobodu, nezávislosť a svoju vlasť, ale bol to aj boj o prežitie, o to, aby aj naďalej existovali viaceré národnosti žijúce v tejto krajine, a aby aj naďalej existovala samotná táto krajina. Obyvateľom Ruska nejde iba o to, že zvíťazili v tejto strašnej vojne, ale aj o to, že vôbec prežili ich predkovia a teda dnes žijú aj súčasníci… Preto pre Rusov, ale aj pre Bielorusov, mnohých Ukrajincov a iných Deň víťazstva má „trochu“ iný význam, ako pre zvyšok sveta. A práve preto včera s takým citom a nadšením oslavovali výročie ukončenia vojny.

9, květen 2017 v Kyjevě:

Áno, každá dobyvačná vojna je čiastočne aj likvidačná. Je tu ale také malé „ale“… Ak si na sekundu predstavíme hroznú katastrofu a to, že by Hitler zvíťazil v tej strašnej vojne, môžeme sa domnievať, čo by sa stalo. Kolonizoval by celú Európu, povytváral by ďalšie protektoráty a otrocké štáty, zotročil by obyvateľstvo celého kontinentu a zničil by niekoľko etnických skupín obyvateľstva. Európania by sa premenili na otrokov, ale väčšina by prežila.

Sovietsky zväz a jeho obyvateľstvo čakal iný osud: celý štát mal úplne zmiznúť z mapy a desiatky miliónov ľudí rôznych národností malo byť zlikvidovaných. Teda prestala by existovať samotná krajina a takmer celé jej obyvateľstvo… Ak by sa to podarilo, dnes o Rusku a o Rusoch by nebolo ani počuť…”

“Takže sa nemusíme príliš čudovať a nechápavo krútiť hlavou, prečo Rusi aj po 72 rokoch tak oduševnene oslavujú Deň víťazstva. Jednou vetou – pre nich má „trochu iný“ význam, ako pre celý zvyšok sveta. A navyše je to pre nich veľmi silný symbol: pripomína im obdobie, keď sa celá krajina zomkla, bola na pokraji likvidácie a záhuby, ale bojovala v strašnej vojne, prekonala neuveriteľné ťažkosti a zvíťazila. História sa, aj keď v trochu inej forme, opakuje – a obyvatelia Ruska svojsky reagujú.

Dnes sa Rusko nachádza síce v trochu inej „vojne“, ale predsa… Pred takmer 80 rokmi malo jedného nepriateľa na Západe a jedného na východe. Teraz má viacerých nepriateľov, ktorí ho obkľúčili fakticky zo všetkých strán. Pred takmer 80 rokmi na hraniciach s Sovietskym zväzom sa nachádzali nemecké tanky a lietadla, v súčasnosti na hraniciach s Ruskom sú americké, nemecké, britské a iné tanky a lietadla a ako „bonus“ – rakety a jadrové zbrane… Politici a generalita najväčšieho „priateľa – nepriateľa“ stále omieľajú bláznivé plány o jadrovom útoku a z nepochopiteľných pre normálneho človeka dôvodov si myslia, že osud nadelil strýčkovi Samovi úlohou svetového žandára a všetci ho musia poslúchať…

Rusko sa ozaj nachádza v „trochu“ inej vojne, ale predsa je to vojna… Preto udalosti spred 70 rokov pre Rusov nezasypal prach, ale veľa vecí z toho obdobia je pre nich aktuálnych. Zasa Rusom ide o to, aby sa zomkol celý národ, bojoval a zvíťazil – aby prežil. Zasa Rusom ide fakt o prežitie. Máme sa potom čudovať, prečo Rusi včera tak oslavovali Deň víťazstva a prečo sa zasa zjednocuje celé ruské obyvateľstvo? Dokonca aj na hokeji…” Celý článek zde

Slovanský holokaust, židovský holokaust a nekonečná válka USA a Britů proti Rusku

Tady jsme u druhého článku hodného pozornosti, který je o tom, co jsem nedávno zmiňovala pouze v diskusi, že totiž OSN nedávno odtajnila materiály, podle kterých Spojenci věděli o holokaustu od prosince 1942, tzn. o dva roky dříve, než se předpokládalo a přesto nekonali. Proč? Na to je kus odpovědi právě ve zmiňovaném článku, ze kterého rovněž část cituji:

“Odtajnené dokumenty odhalili, že západní spojenci (USA, Británia…) vedeli o nacistickom „konečnom riešení“ Židov a „menejcenných“ Slovanov.

Tieto dva fakty patrili medzi hlavné dôvody, že bašty západnej demokracie a slobody slova v spolupráci s Nemeckom dokázali účinne 60-70 rokov brániť, aby táto pravda vyšla na povrch. Teraz, keď väčšina účastníkov 2. Sv. vojny už nie je medzi nami, uverejnenie týchto dokumentov je menej významné. A keď ešte zoberieme do úvahy, že takéto správy pre väčšinu profesionálne totalitných mienkotvorných médií sú zakázané, tak je vlastne jedno, čo OSN odtajuje pre <0,01% populácie.  Opäť sa natíska otázka, že prečo USA a Británia nebombardovali infraštruktúru nemeckých koncentračných táborov, keď veľmi dobre vedeli, že tam usmrcujú Židov, Slovanov, Rómov…?

Odpoveď môže dať napríklad David Talbot v knihe The Devil’s Chessboard: Allen Dulles, the CIA and the Rise of America’s Secret Government (2015),  https://www.harpercollins.com/9780062276162/the-devils-chessboard. Kniha dokumentuje intenzívne finančné transakcie medzi bankármi z „Wall Street“ v New Yorku a nemeckou Treťou ríšou niekoľko rokov pred rozpútaním 2. Svetovej vojny. Americké firmy, ako  Ford, GM, ITT and Du Pont investovali do nemeckého priemyslu (aj do IG Farben, ktorá vyrábala plyn Zyklon B pre koncentračné tábory). Takto bol americký a britský kapitál integrovaný do nacistickej vojnovej mašinérie a využíval aj otrockú prácu v koncentračných táboroch a vojnových zajatcov, ktorí boli súčasťou „konečného riešenia“.

Prečo by spojenci bombardovali „pracovné sily“ z ktorých pravdepodobne mali zisk. Je aj možné, že nemali cit alebo ochotu sa starať o židovské, slovanské… obete. Ale pravdepodobnejší môže byť fakt, že významná časť západných vlád nebola ochotná obmedzovať nacistickú vojnovú mašinériu proti Sovietskemu zväzu, i napriek tomu, že boli oficiálni vojnoví spojenci Sovietskeho zväzu. http://www.bbc.co.uk/programmes/p04xd4pq

USA a Británia podporovali budovanie nacistickej Tretej ríše, ako hrádzu proti sovietskemu komunizmu. Vyhovovalo im, že Hitlerov antisemitizmus išiel ruka v ruke s jeho nenávisťou ku Marxizmu a ku „menejcenným“ Slovanom, ktorých bolo tiež potrebné odstrániť v „konečnom riešení“, a ktorom spojenci vedeli. Je pravdepodobné, že vytvorenie druhej fronty v Normandii západnými spojencami až koncom 2. Svetovej vojny (6.6.1944, 5 rokov po začiatku vojny) tiež prispelo, že bolo viac obetí Slovanov, Židov…

Z tohto všetkého vyplýva, že studená vojna západu ku Sovietskemu zväzu začala ďaleko pred rokom 1939, pred tým, ako začala 2. Svetová vojna, podporovaním nacistického Nemecka. Vojenský blok USA-západoeurópska koalícia – NATO je len pokračovaním geopolitiky USA-Británia s nacistickým Nemeckom. Táto koalícia po roku 1945 „bojovala“ proti komunistickému „impériu zla“ Sovietskemu zväzu. V súčasnosti pokračuje sankciami proti pravoslávnemu kapitalistickému Rusku, pretože tam vládne zlý kapitalistický diktátor Putin, ktorý zločinne zasahuje do chodu západných demokracií, pretože ruskí športovci vyhrávajú len vďaka dopingu, pretože ruská armáda nechce podporovať teroristov proti demokraticky zvolenému prezidentovi Sýrie Assadovi, atď…

Dôvod: Anglo-americkí kapitalisti si zúrivo bráni vlastný unipolárny svet proti Rusku a komunistickej Číne, a spoja sa s kýmkoľvek, ako napríklad so svetovým terorizmom alebo ukrajinským neonacizmom, len aby ho ubránili.” Celý článek zde

“Plán Barbarossa 2 – je tam i Váš podpis?”  Jak Putin v Soči zmrazil Merkelovou

Třetím článkem hodným pozornosti je článek o setkání Merkelové s Putinem v Soči na začátku května. Merkelová měla mimo tiskovou konferenci Putinovi říct, že blafuje, protože musí vědět, že s USA nemůže soupeřit, protože ruské rakety tam prostě nedoletí. Putin se měl údajně Merkelové dlouze zadívat do očí a asi po tříminutové pauze měl z aktovky vytáhnout plán vypracovaný Pentaqonem a schválený a podepsaný všemi členskými zeměmi NATO. Plán má název Barbarossa 2 a podle tohoto plánu má být Rusko rozděleno na konkrétní sféry vlivu a podle toho má být okupováno některými státy aliance.

A. Merkelová a V. Putin v Soči, 2. května 2017

“Je to Váš podpis?”, měl se zeptat V. Putin, načež měla zčervenalá Merkelová přikývnout. A Putin měl dopovědět:

“Takže si řekněme, že do USA rakety možná nedoletí, ale k základnám NATO na území Německa zcela jistě, za to Vám ručím. Jistě, může se stát, že se sem-tam něco zadrhne a netrefí, takže místo na základny rakety dopadnou na Mnichov nebo Frankfurt. Ale to už je “vis major”, měl dopovědět Putin a tím mělo být setkání v Soči ukončeno. Ruský zdroj zde, v slovenské verzi z jiného zdroje zde.

K této zprávě si připomeňme, že má jít o plán “SSSR 2.0”, o kterém jsem na těchto stránkách už mockrát psala a o kterém Rusko ví přinejmenším od nástupu Putina. A že tento plán je hlavním důvodem, proč Putin tolik posiluje vlastenectví a jednotu ruského národa a proč k příští ochraně Ruska (Slovanů) vsadil na vertikální systém vládnutí.

Ale jednak je tady ještě jedna, a to dnešní, proto velmi aktuální zpráva, která rovněž souvisí a proto stojí za pozornost:

Vláda podpořila nasazení českých vojáků v Pobaltí

“Do Pobaltí v příštím roce vyšleme až 290 vojáků. Většina z nich bude působit v rámci německého uskupení v Litvě, do kterého kromě nás přispějí také Francouzi, Nizozemci nebo Chorvati,” sdělil v úterý ČTK ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Minometná četa se pak zapojí pod kanadským velením v Lotyšsku. “Jde o náš jasný příspěvek v rámci kolektivní obrany aliance, na které je založena i naše vlastní bezpečnost,” poznamenal ministr.

Loni na summitu NATO ve Varšavě se aliance domluvila, že kvůli posílení své schopnosti odstrašení a obrany pošle čtyři mnohonárodní bojová uskupení do Estonska, Litvy, Lotyšska a Polska. Důvodem je obava východních členů NATO z ruské politiky. V každé ze zmíněných zemí by mělo být rozmístěno více než 1000 spojeneckých vojáků. Praporu v Estonsku bude velet Velká Británie, v Litvě Německo, v Lotyšsku Kanada a v Polsku USA. Do praporů pak budou přispívat jednotlivé alianční země.

Konkrétně se Česko domluvilo na působení v kanadském a německém kontingentu. Do Litvy by tak měla odjet mechanizovaná rota s asi 250 vojáky. V Litvě by měli čeští vojáci působit od 1. května 2018 do 31. ledna 2019. “Minometná četa se zároveň zapojí do působení bojového uskupení vedeného Kanadou na území Lotyšska. Půjde o maximálně 40 osob na dobu od 1. ledna 2018 do 31. ledna 2019,” řekl ČTK mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

Mechanizovaná rota bude mít kromě “demonstrace připravenosti bránit suverenitu spojenecké země ” za úkol na území Litvy i cvičení, a to i společně se spojenci. “Společné výcvikové aktivy a cvičení mohou probíhat na území všech pobaltských států a Polska,” dodal Medek.

V Litvě již čeští vojáci působili na začátku letošního roku v rámci společného cvičení zemí Visegrádu (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) a Pobaltí. V minulosti také hlídali čeští piloti vzdušný prostor pobaltských zemí. České stíhačky by se do ochrany pobaltského nebe měly znovu zapojit v roce 2019.” – citace článku zde

Tady se mi vybavila jiná mapka, která má být o německo-sovětských invazích v letech 1939-1940, tzn. v letech těsně před napadením SSSR.

Takže Pobaltí a k tomu Polsko a Ukrajina (a Bělorusko, které otáčí směrem k EU) – vším současnost jako by potvrzovala, že plán Barbarossa 2 se má zopakovat jako přes kopírák a že snad je na spadnutí…  Budiž proto o to víc každoroční připomínka a oslava vlastenectví na Rudém náměstí, a bohužel, i oslava ruské vojenské techniky nadějí, že svět už se z tažení na Rusko poučil natolik, že Slovan prostě opravdu je vzpupný natolik, že raději zemře za svou zemi, než aby pomalu hynul tím, že svou zemi (a s ní své kořeny a tradice, základní to hodnoty duše) ztratil.

Sláva Rusku nejen s Dňom pobedy!

PS: V úvodním videu doporučuji čas cca 08:35 – ruské “URÁ” , to totiž není jen nějaké žoldácké “Hurá”…

-Pozorovatelka- 11.05.2017

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
nik
Návštěvník

Paní pozorovatelko …. vaše zdroje jsou poněkud … nedůvěryhodné … jelikož si moc dobře vzpomínám, že to co píšete v části „Plán Barbarossa 2 – je tam i Váš podpis?“ už tady jednou bylo :)… nejsem si jistý ale myslím, že to bylo jak se konalo setkání v Austrálii před pár lety 🙂 nevěřte všemu co se kde napíše…

Pozorovatelka
Návštěvník

V jednom z odkazů je zmínka o Austrálii 2014 jasně uvedena s tím, že už tehdy měla proběhnout podobná debata. V ostatním – ruku do ohně bych přímo za tuto konkrétní informaci nedala, ostatně se v odkazu uvádí, že rozhovor byl něčím, co na tiskové konferenci nemohlo rozhodně zaznít. Přesto nemám důvod nevěřit, že k něčemu takovému došlo (dochází) a to především proto, že o téma “plán SSSR 2.0” se dlouhodobě zajímám a jestli se mu říká i plán “Barbarossa 2”, jde o jedno a totéž – o rozklad Ruska do zón vlivu, takže vlastně o další z pokusů k likvidaci Ruska. A k tomu Vám můžu uvést zdrojů, že se sem nevejdou, včetně odkazů na.své články, kde o tom už dlouho píšu. A kde mimo jiné dokola tvrdím, že USA a Rusko (Trump a Putin) absolutně nemohou být ve stejné pozici, jak mnozí tvrdí, protože proti USA se nic podobného, jako proti Rusku (a Slovanům) nechystá. A když to mám úplně dopovědět, tak právě existence plánu SSSR 2.0 byla od začátku hlavním důvodem, proč jsem nesdílela nadšení z Trumpa – zatímco většina se radovala z herce, pro mě stále byl (je) důležitější scénář.

tana
Návštěvník

O plánu Barbarossa 2 se zmiňuje i ruský historik a politolog Forsov v jedné ze svých přednášek.

Vesna
Návštěvník

Bez ohľadu na to, čo si ty myslíš o nedôveryhodnosti zdrojov niektorých správ, tak táto, ktorá je šírená s Merkel a pánom Putinom po stretnutí v Austrálii , je v diplmatických kruhoch považovaná za nielen dôveryhodnú ale aj za pravú.

tana
Návštěvník

Co skutečně bylo a nebylo se možná dozvíme v r. 2050, kdy VB odtajní doklady týkající se jednání s Hessem. A nezapomínejme, že na straně Německa bojovalo Slovensko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, Ukrainci, Francouzi, Holanďané, Belgičané, Finové, Švédové , Norové a Dánové, Poláci bývali pilnými dozorci v KT. Jen Češi nebojovali, ale zbraně dodávali.

tana
Návštěvník

Ve výčtu jsem zapomněla na Italy, Rakušany, Maďary, Bulhary a Rumuny.

tana
Návštěvník

Jo, a ještě bonbónek nakonec – Tibeťany. To by si měli zapamatovat vítači dalajlámy.
Byli obránci bunkru AH v Berlíně.

CML
Návštěvník

Slováci to jsou jinačí frajeři, 12.12.1941 vyhlásili válku USA a doposud neuzavřeli ani příměří, takže by měli být ve válečném stavu:)))))

Pavel Lepenka
Návštěvník

Jsou, ale nikdo to nebere vážně.

tana
Návštěvník

Irská republika oficiálně kondolovala německému lidu k úmrtí AH.
Co se týče Slováků, tak jsem se někde dočetla, že do války s Ruskem byli natolik žhaví, že ji začali o 5 minut dřív, než Němci

e musela být současná Slove
Návštěvník
e musela být současná Slove

To by ale současná Slovenská republika musela být právním nástupcem Slovenského štátu z r. 39, – což není.

Jiří Fencl
Návštěvník

“A to veliké město se roztrhlo na tři díly a města národů se zřítila.”
https://ria.ru/photolents/20170511/1494060377.html

judi
Návštěvník

skvely clanok
opat dakujem za informacie, ktore mi boli nezname a su nesmierne dolezite!!

alek
Návštěvník

Pozorovatelce velký dík ! Je prostě třída !

Formy
Návštěvník

Bohužel je to tak, na internetu takový článek koluje. Netvrdím, že je to lež, ale každopádně je to při nejmejším podivné, že by se totéž opakovalo po roce a půl a Merkel z toho opět omdlela? Přitom stačí tak málo k zjištění, že to asi není aktuální záležitost: http://www.czechfreepress.cz/rusko/plk-pavel-sviridov-rozvedka-ziskala-tajne-plany-operace-barbarossa-2-proti-rusku.html

Proč se k tomu radši nevyjádří naše oddělení MV pro kybernetický boj nebo jak se vlastně jmenují?

Každopádně to ale nic nemění na tom, že SSSR má ohromný podíl na porážce Hitlera a mrzí mne, že se to každým rokem tutlá víc a víc, zatímco se mně po shlédnutí ČT zmocňuje pocit, že se bojovalo snad pouze v Plzni. Za SDH držíme každý rok čestnou stráž při pokládání věnců u hrobů umučených Čechů, na kterých se nacisti na konci války vyřádili. S rodinou ještě zapalujeme svíčku u hrobu padlých rudoarmějců, bohužel z celého Havl. Brodu snad jediní, ale kdo by tady dnes bez nich byl, když Hitler tvrdil, že po židech a cikánech jsou na řadě další a mezi nimi i Češi.

suchoj
Návštěvník

A vite, že ilumináti sponzorovali obě dvě strany a že jim bylo jedno kdo vyhraje a že válka byla pouze zástěrku k prosazení svého?

LIKAN 1975
Návštěvník

Byl jsem na pietním aktu s Nočními vlky. Položil jsem kytku u hrobu, ukápla mi slza.
Jsem rád, že jsem na světě a že z mého dědy nevzniklo mýdlo. Tím to opět děkuji všem co přinesly ve válce nejvyšší oběť pro vítězství. Nosím na počest Dne vítězství Svatojiřskovskou stuhu se vzpomínkou na ně.
Pokud bude provedena operace BARBAROSA 2 , nepůjdu střílet do Slovanů.
Ti naši kašpárci co si říkají vojáci profesionálové jsou v té Litvě k smíchu.
Pokud vypukne válka, nebude z nás mýdlo, ale masný flek na zdi. Přes Čechy to bude lítat, občas něco sestřelí, ale to nebezpečné dopadne na zem, Takže jsme všichni stejně už v ři.i.

Brutopýr
Návštěvník

Myslíš to dobře, ale nikdo za WW1 i WW2 z lidí mýdlo nevyráběl. Toto je OFICIÁLNÍ stanovisko, že lidské (židovské) mýdlo byla válečná propaganda. Uznáno i takovou velekněžkou holokaustu jako D. Lipstadtová. To bylo v tichosti z oficiálních učebnic staženo někdy před 15 lety, do té doby to byla OFICIÁLNÍ “pravda”.

alek
Návštěvník

Brutopýre, ty vizore, cos přes staletí byl u všeho a vše na vlastní bulvy viděl, dej si občas třeba Kitkat.
Mýdlo se za války vařilo ze všech kostí co byly k mání.

Brutopýr
Návštěvník

To byla válečná propaganda jak za WW1 tak za WW2 a podle legendy “židovského mýdla” i tak nemělo jít o “vaření z kostí”. To byla tak neudržitelná báchorka, že to raději oficiálně ale v tichosti stáhli z oběhu, takže to “židovské mýdlo” pořád žije svým životem a ve školách s tím pořád straší malé děti, protože to stáhli z oběhu ve velmi velké tichosti. Podle aktuální oficiální historie WW2 ovšem je “židovské mýdlo” již passé.

CML
Návštěvník

Vojenská přísaha vojáků ozbrojených sil ČR platná od 1. července 2016:
nikde ani zmínka, že by naši kluci měli prolévat krev, v zájmu cizích mocností.!!!

Za vlast a proti skutečnému nepříteli, by bojoval , alespoň doufám, každý normální zdravý člověk.

http://www.acr.army.cz/kariera/prisaha/vojenska-prisaha-vojaku-ozbrojenych-sil-ceske-republiky-platna-od-1–cervence-2016-124852/

x&t
Návštěvník

Ano, mnoho nevinných, slušných lidí zemře na obou stranách poté, co budou zmanipulováni k válce proti jasně pojmenovanému “skutečnému nepříteli”. Tak jako jsou nyní manipulováni k volbám vybraných “demokratických” stran s vybranými lidmi.

Vabio
Návštěvník

@CML

Spíše jen rozvedení Vašeho odkazu.

Pročpak se nám změnila přísaha? Porovnejme si je.

—– přísaha od 1.6.2016 — —
Já, voják, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností, slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice.

Budu vojákem statečným a ukázněným, budu plnit úkoly ozbrojených sil a budu dodržovat právní a vojenské předpisy.

Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, připravovat se k obraně České republiky a budu ji bránit proti vnějšímu napadení.

Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život.

Tak přísahám!
———————

—- přísaha z roku 1993 —-
“Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností, slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice.

Budu vojákem statečným a ukázněným a budu plnit ustanovení vojenských předpisů.

Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně a připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení.

Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život.

Tak přísahám!
———————-

Rozdíl první – vypuštění slov “ozbrojených sil” … že by předzvěst neozbrojených vojáků?

Rozdíl druhý – zcela upravená druhá část věty, kde ten původní voják již však ne nutně člen OZBROJENÝCH SIL bude plnit úkoly SIL OZBROJENÝCH (= tedy asi někoho jiného, že) … a navíc kromě změny z PLNĚNÍ na DODRŽOVÁNÍ (cítíte v tom ten rozdíl ve vnitřním nasazení, ve vnitřním zájmu o danou věc?) …. takže navíc kromě VOJENSKÝCH PŘEDPISŮ bude voják muset řešit/dodržovat i PRÁVNÍ PŘEDPISY.

Pouze dva drobné rozdíly … ale jaké budou jejich důsledky? Proč má někdo potřebu ty ZMĚNY do přísahy prosadit …. jak to souvisí s plány budoucími?

CML
Návštěvník

Ano Vabio, je to správný postřeh a správně položené otázky, děkuji za ně.

Person
Návštěvník

pí. Pozorovatelka = za SLOVENSKÚ časť Vášho článku !!!

Palec HORE 666x !!!

Pozorovatelka
Návštěvník

Nevím, jak myslíte ty tři šestky a věřím, že ve smyslu odporu proti nim, ale pokud jde o první ze dvou slovenských článků, které jsem do svého článku vložila, tak za odkaz na něj dlužím poděkování čtenáři “alek” zde
https://aeronet.cz/news/video-hej-slovane-a-hymna-ruskych-slovanu/
Kvě 10, 2017 13:48

alek
Návštěvník

😉

Vesna
Návštěvník

Tak tento článok som vytlačila, nosič ošetrila a priložila k článkom a materiálom, ktoré sumarizujem a ukladám pre svojich vnukov či až pravnukov. Ak by sa stalo v budúcnosti, že zmiznú informácie, čomu by som sa nedivila, aby mali dobové dokumenty. Nie som si istá či budú môcť byť súčasnými technológiami sledovateľné aj videá, ale to som tiež zabezpečila.
Za žiadnych okolností nedám šancu deštruktorom a vlastizradcom, aby sa na hrdinstvo ruských žien a mužov najmä v druhej svetovej a pri porážke fašizmu zabudlo.

NWOfob
Návštěvník

Je to skvěle napsaný článek. Měli by ho číst a používat kantoři při výuce dějepisu na ZŠ, aby žáci poznávali skutečné dějiny, a ne překroucenou historii(nebo spíš hysterii).

Vabio
Návštěvník

@NWOfob
Dějepisáři by se měli inspirovat třeba i zde – aneb Historie o které se v dějepise nepíše
http://www.quintus-sertorius.net/news/historia-o-ktorej-sa-v-dejepise-nepise/

.B.
Návštěvník

O.T.
Pamatujete ultralevicovou skautku v Brně? Není to zas až taková vyjímka. A něž pošlete děti na skautský tábor v domění, že jde o nějaké tradiční hodnooty, přečtěte si toto:

http://www.nazemi.cz/sites/default/files/kpz_k_uprchlictvi_na_tabory.pdf

Více zajímavý článek na PP
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3123-skaut-vychova-levicackych-teroristu-indoktrinace-sili-ziskal-bruselsky-junak-odklad-navyky-z-totality-se-budou-hodit-uz-vite-kam-v-lete-co-taborovy-kurs-objimani-imigrantu.htm

Brutopýr
Návštěvník

Och, kam se hrabou Hitlerjugend (z prvního odkazu):

– Hraniční bingo (20 min, 12+): Aktivita představující téma hranic, určená především k prolomení ledů. Každý účastník dostane arch s výroky a musí ve skupině najít někoho, koho se tyto výroky týkají.

– Hra na hranice (40 min, 10+): Ledolamka, ve které účastníci soutěží s ostatními v získávání území. Je založena na hře, kterou hrají děti v Bulharsku na ulicích.

– Objímání na hranicích (30 min, 10+): Rozehřívací aktivita, při níž účastníci musejí překročit hranici, a to tak, že obejmou někoho na její druhé straně.

– Mapa světa (30 min, 10+): Při aktivitě si účastníci uvědomí, jak často sami překračují hranice, případně jak často jsou hranice kvůli nim překračovány. Tyto globální propojenosti jsou zaznamenávány na mapě světa.

– Co je za zdí? (1h, 14+): Účastníci pracují s informacemi o různých zdech vybudovaných od roku 5 př. n. l. do roku 2010 a s událostmi, které symbolizují pád různých druhů hranic. V diskuzi se zamýšlejí nad příčinami vzniku těchto zdí a hranic.

.B.
Návštěvník

Je to něco neuvěřitelnýho. A nese to evidentně ovoce – skautský oddíl tý slepice vypadá takto:

comment image

albatros
Návštěvník

SOULOŽIT? 😀 No však jasný jen je nechte. Kdo asi platí tyhle “skauty” Hádejte 1x 😉

pzv
Návštěvník

Tragédia je, že mnohé dievčatá “slniečkárky” to myslia naozaj úprimne. Veľmi mladé, z prirodzenej povahy dobromyseľné a naivne veria, že bojujú za správnu vec a za ochranu utláčaných.

Videl som zopár takých osôb naživo a tiež mnohé na fotkách. Sú to skutočne naivné mladé dievčatá, ktoré sa nechali zmanipulovať davom a vôbec netušia o tom, že sú zneužívané na zničenie vlastnej krajiny. V ich veku som tiež o politike vedel absolútne minimum a dievčatá sú od prírody konformistky a ochotne sa podriaďujú názorovému tlaku okolia.

Chybou hlavne je, že ich rodičia im v tom včas nezabránili. Ale ani tí rodičia nie sú všemocní. Keď média a spoločnosť poštvali mládež proti vlastným rodičom, tak rady rodičov potom vyznievajú do prázdna. A ich deti sú bez ochrany vystavené vplyvu propagandy.

Pozitívom je, že aspoň mladí muži (stredoškoláci a vysokoškoláci) sa už od slniečkárskej agendy začínajú strániť. Možno v dohľadnej dobe zapôsobia aj na svoje rovesníčky.

wpDiscuz