Kauza “Panama Papers” – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ!...

Kauza “Panama Papers” – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ! Antiruská propaganda právě předvedla svou zoufalost. Kreml týden předem varoval před antiruským informačním útokem a ten je zde a je k blití.

Kauza “Panama Papers” – v hlavní roli Putin, který na seznamu NENÍ! Antiruská propaganda právě předvedla svou zoufalost. Kreml týden předem varoval před antiruským informačním útokem a ten je zde a je k blití.

Od rána všechna média informují o kauze “Panama papers” – o co jde ? Jde o to, že Mezinárodního konsorcium investigativní žurnalistiky (ICIJ), což je mezinárodní nezisková organizace, která se skládá z novinářů specializujících se na vyšetřování přeshraniční trestné činnosti a korupce, vydala výsledky svých šetření, na kterých pracovala déle než rok. Novináři zpracovávali uniklá data z panamské právní kanceláře Mossack Fonseca o fungování firem v daňových rájích a výsledky jejich šetření jako první obdržel německý Süddeutsche Zeitung s tím, že v seznamu osob, který je součástí více než 11 milionů stránek, NENÍ jméno Vladimír Putin.

Odhalené informace zasahují období více než tři desetiletí, nejstarší jsou ze 70. let minulého století, nejčerstvější ze začátku letošního roku a jde o různé e-maily, smlouvy a veškerou korespondenci firem a soukromých osob a hovoří se historicky největším úniku informací .

V seznamu osob a firem , které v daňovém ráji na Britských panamských ostrovech mají účty, figurují jména a firmy z celého světa, mezi jinými ukrajinský prezident Porošenko, otec britského premiéra Camerona, islandský premiér Gunnlaugsson, bývalý premiér Ukrajiny Lazarenko nebo král Saúdské Arábie Salmán bin Abd al-Azíz. Na takzvaných Panama Papers – dokumentech, které ukazují na utajování prostředků v daňových rájích – má figurovat asi 100 současných nebo bývalých státníků.

Údajně (!) jsou ale do kauzy zapletené i podniky kolem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo rodina čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (!)

A ač ruský prezident v seznamu není a ač se hovoří pouze o údajném zapletení ruských podniků, přesto všechna západní jako jeden muž na titulní stránce přinášejí fotku Vladimira Putina .

Kauza

The Guardian – proč řešit otce D. Camerona, soustřeďme se na Putina, který na seznamu vůbec není! 

The Huffington Post – v hlavní roli Putin!

Svět – kauza Panama Papers – v hlavní roli Putin

Tajné dokumenty Panama Papers – Putin!

Opět připomeňme, že  novináři, kteří seznam jako prvnímu vydali německému Süddeutsche Zeitung, přímo poznamenali, že jméno ruského prezidenta Vladimira Putina nikde v dokumentech nefiguruje. Přesto si západní média k informacím o kauze “Panama Papers” na první stránky vybrala postavu právě Vladimira Putina!

Zdroj: zde

Český mainstream nezůstal samozřejmě pozadu a idnes přinesla článek, který korunovala titulkem: “Putinovská stopa kauzy Panama Papers” (proč se raději nevěnovat tomu, že v kauze figuruje takřka 300 Čechů a že daňové ráje Česku způsobují miliardové úniky, když úkol dne zní “dehonestace Putina/Ruska, že ano?!)

Kreml o antiruském informačním útoku informoval už týden předem!

“Proti Vladimiru Putinovi se chystá informační útok s tím, že půjde o senzaci” informoval Dmitrij Peskov. Podle něj půjde o samotného prezidenta, jeho rodinu, stejně jako podnikatele Kovalčuka a Rotenberga. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že vůči vedení Ruska, v první řadě vůči Vladimiru Putinovi se v nejbližších dnech očekává “informační útok” , který bude předstírat, že je objektivní, ale ve skutečnosti má způsobit senzaci.”

O jeho přípravě se Peskov dozvěděl díky požadavkům, které byly zaslány zástupcům kremelských médií. “Obdrželi jsme velmi horlivé požadavky, formulovány spíše jako výslech” – řekl Peskov.

Podle jeho slov vyšel požadavek ze strany Mezinárodního konsorcia investigativní žurnalistiky (ICIJ), jehož novináři mají zájem o informace o prezidentovi. “Mluvíme o osobě Putina, o jeho rodině, o kamarádech z dětství, o podnikatelích (Kovalčuk, Rothenberg) a o některých offshore společnostech podnikatelů, které Putin nikdy ani neviděl.” “To vše se v různých variantách odehrávalo už mockrát, přesto se však připravuje další opakování, “- řekl Peskov.

Prezidentský mluvčí řekl, že je připravován další materiál, který má být tzv. odhalujícím a poznamenal, že ač Kreml má respekt k investigativní žurnalistice, “jde o opětovné kladení otázek, které již byly stokrát položeny a stokrát zodpovězeny, přesto pořád existuje potřeba “objektivního vyšetřování”, ale úkolem je provést informační útok a zorganizovat, připravit a realizovat informační agendu. To se mi nelíbí, “- řekl Peskov.

Co je ICIJ?

ICIJ byla založena v roce 1997 americký novinář Chuck Lewis jako projekt neziskové organizace “Centrum pro poctivost ve společnosti” (Center of Public Integrity). Jak je uvedeno na webových stránkách organizace, účelem vyšetřování je odhalování “přeshraniční trestné činnosti, korupce a zodpovědnosti vlád.” Konsorcium tvoří globální síť více než 90 investigativních novinářů ve více než 65 zemích, které spolupracují v investigativní žurnalistiky.

ICIJ je autorem publikací, ve kterých se již objevilo jméno manželky prvního místopředsedy vlády Igora Šuvalova a podnikatele Gennadije Timčenka. V dubnu 2013 konsorcium oznámilo, že zveřejní údaje o dalších majitelích účtů,  měl mezi nimi být vicepremiér Igor Šuvalov a dva vysoce postavení manažeři Gazpromu. Společnost tvrdila, že tito Rusové patří k lidem, kteří mají účty na Britských Panenských ostrovech. Všichni tři odmítli tuto informaci komentovat. V únoru 2015 se konsorcium zaměřilo na podnikatele Gennadije Timčenka, který má účet u švýcarské HSBC a který se v rámci antiruských sankcí ocitl na seznamu USA , a který organizaci sdělil, “že jeho daně jsou vždy plně v souladu se všemi daňovými předpisy a že sankce proti němu jsou “přitažené za vlasy a hluboce chybné.”

“Jsme přesvědčeni, že nejen novináři, ale i zástupci dalších organizací a služeb v nejbližších dnech v Německu, USA, Velká Británii, Švýcarsku, Francii, Rusku a mnoha dalších zemí zveřejní další opus,” – pokračoval mluvčí. “Kreml nevylučuje podání žaloby proti médiím v případě zveřejnění nepravdivých informací za účelem zdiskreditovat jméno prezidenta, zdůraznil dále. “Samozřejmě, že když budou některé údaje zkreslující, nepravdivé a některá obvinění budou bezdůvodná a budou se týkat osobně prezidenta, pak budeme mít celý arzenál právních nástrojů k použití na národní i mezinárodní úrovni k ochraně cti a důstojnosti našeho prezidenta, “- uvedl Peskov.

Zdroj zde

V seznamech se nakonec objevila ruská jména jako čelista a umělecký ředitel petrohradského Státního muzea divadla a hudby Sergej Roldugin, Jurij Kovalčuk, který podle Panama Papers převedl prostřednictvím Ruské komerční banky jednu miliardu dolarů na speciální offshoreovou společnost Sandalwood Continental, jak informuje idnes, v seznamu figuruje i manželka Dmitrije Peskova.

Shrnutí

Dělat si iluze, že v Rusku nežijí miliardáři, kteří hledí pouze na své zájmy tak, aby obešli stát stejně, jako to dělá kterýkoliv miliardář jinde ve světě, by bylo přinejmenším naivní.  Pokud si investigativní novináři neziskové organizace ICIJ (zde je vhodné připomenout, že za Česko je zakladatelkou “investigativní novinářka” Pavla Holcová, která šest let pracovala pro organizaci Člověk v tísni a která ke kauze přinesla tento článek) vzali za úkol odhalení praktik miliardářů, mohlo by to být vnímáno jako chvályhodná činnost.

Zdaleka už tak chvályhodně ovšem nevyznívá ten fakt, že hlavním výsledkem celé kauzy je dehonestace ruského prezidenta Putina, jehož jméno  – do třetice opakuji – v seznamu není!!!

Média se jako na povel v této dehonestaci předhánějí, aniž by jim docházelo, kolik tzv. prozápadních postav na kauzu doplácí – a v tom bych vyzdvihla především D. Camerona! Tak si proberme především ten fakt, že kauza se objevuje v době, kdy 1) VB s velikými poctami předala žezlo světa Číně, 2) Česká republika přijala čínského prezidenta s podobnými poctami, jelikož Čína je dnes nejsilnější světovou ekonomikou a 3) že stejně pokorně vůči Číně vystupují i USA.

Připomeňme si zásadní komentář kauzy Panama Papers: Údajně (!) jsou ale do kauzy zapletené i podniky kolem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo rodina čínského prezidenta Si Ťin-pchinga .

A v těchto souvislostech zde máme naprosto jasné vysvětlení celého dění a neshrnula bych jej lépe, než jak to popsal Administrátor ve svém komentáři jinde:

Panama Papers je vanička, kterou někomu stálo za to vylít i se stovkami dětí v podobě světových celebrit, jen když bude možné udělat zoufalou mediální zkratku směrem k Putinovi, který na seznamu ani nefiguruje, na rozdíl třeba od Porošenka nebo rodinných příslušníků britského premiéra.

Ukazuje to na zoufalství amerických elit, které takto hystericky reagují na posilování Číny v Evropě a na tvrdý útok euroasijského křídla na mocenské jistoty transatlantických jestřábů. Spanilá jízda čínského prezidenta v ČR a potom v USA prostě zafungovaly jako červený hadr. Tohle už není o posílání vzkazů, tohle je chrstnutí kýblu sra*ek všemi směry, i na vlastní kámoše, jen když bude nějaká šance, že pár kapek toho hnusu dostříkne až na sako prezidenta Putina. Tohle už není zoufalství amerických elit, to je tragédie. Konečná. Nevědí, kudy kam, melou z posledního.”

Mě už se chce jen dodat, jestli novinářům  (včetně českých) pořád nedochází, že slouží pánovi, který už dávno pánem není. A jestli jim dochází, že jestliže pániček neměl problém chrstnout kýbl sra.ek na miliardáře, kteří mu právě sloužili, jestli si uvědomují, že zakrátko ten kýbl přistane i na nich.  A jestli jim to pořád nedochází i přesto, že i diskuse pod jejich zoufale antiruskými propagandistickými články už jim nastavují zrcadlo, že jejich práce je k blití! Za všechny ocituji jeden komentář, který je naprosto výstižný:

“iDnes se dnes překonává. Ráno článek “Politici ukrývají bohatství v daňových rájích, odhalily uniklé dokumenty”, v kterém se praví, že Putinovo jméno na seznamech nefiguruje a tak se třetina článku věnuje spekulaci mající přimět čtenáře, že je to Putin kdo tam má nejvíce. Fakt poukazující na ulívání peněz presidentem Ukrajiny, který je v dokumentech obsažen, přešla iDNES pouhou citací jeho jména. Nedlouho na to vyšla druhá perla: “O přízeň Putina se uchází sekta raëliánů. V Rusku chce rozmlouvat s UFO” No a teď další fabulace snažící se stůj co stůj zatáhnout Putina do kola dění. A ještě doprovozená fotografií mračícího se Puťky. Permanentně jsme varováni před ruskou propagandou, ale kam ta se hrabe na tu naší. Goebbels by před Vámi blednul závistí.+51/−11 doporučit 4.4.2016 13:30″

Zbývá už jen doplnit, že 1) víme, jak dopadl Goebbels, resp. Hitler a 2) díky za internet a jeho informace – je to naděje, že na další dehonestaci Ruska a tím na ami-volání po další válce s Ruskem už svět nenaletí!

A ruská propaganda? Právě se potvrdilo, že vůči té antiruské nelze mlčet, ba naopak. Proto “Vperjod, Rassija

-Pozorovatelka-  4.4.2016

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Jiří Fencl
Návštěvník

Máte recht. Otočí se to proto nim. To oni nevědí, že se sami znemožňují, protože jim to poradil někdo, kdo je výš v pyramidě, koho poslouchali víc než vlastní srdce či svědomí. S o to větší razancí to pak odnesou ti sorošové sami. To oni mají, co skrývat. ..

tana
Návštěvník

Jenže oni mají taky moc vnutit globálněšmírovací zákony a jistě se jim poštěstí je napsat tak, aby se vztahovaly jen na někoho. Vždy zaplatí a uplatí nejlepší právníky.
Vzpomeňte si, jak v souvislosti s pádem “železné opony” se do všech mezinárodních smluv dostay paragrafy o “ochraně investic” a arbitrážích.
Arbitráže vedou a vyhrávají společnosti z USA proti Kanadě, NSR…..Ani smlouvu USA-EU nepotřebují, protože podobná je mezi EU-Kanadou a Kanadou – USA. Stačí založit dceřinnou firmu v Kanadě, jak se již děje, angažovat špičkové právníky a “investory”, o které rozhodně není mouze.
A povinný je vždy stát. Spor je na úrovni soukromá společnost x státu, žalováno je znemožnění nebo prodražení projektu /jako v Hamburku z důvodu požadavku ekologů/ a mnohobásobně vyšší částka se “vyčíslí později” jako ušlý zisk o kterém se už ani moc nejedná.

Administrator
Admin

Vypadá to, že jde o snahu odvést pozornost od Sýrie, kde USA začaly opět vycvičovat bojovníky FSA. Prý budou bojovat proti ISILu. Tomu ovšem nikdo nevěří. Budou bojovat proti syrské armádě. V Evropě se zvedlo velké pozdvižení z toho, že Američané v době mírového procesu v Sýrii se namísto pomoci zemi soustředí opět na výcvik dalších diverzantů. Potřebovali tak odvést pozornost od Sýrie. Klasické vrtění psem. Z reakcí lidí už i na mainstream je vidět, že tyhle propagandistické spiny už nefungují. Je to projev zoufalství transatlantických elit. Není divu, že nejvíce útočí na Putina britská a americká média, osa NYLON, centrum transatlantických globalistů, kterým se hroutí kontrola nad Evropu pod rukama.

Pozorovatelka
Návštěvník

Ráno mi – nevím proč, protože jsem v hlavě měla naprosto pragmatické záležitosti kolem rodiny a s tím související běžné záležitosti- proběhla hlavou myšlenka, jak Evropa pořád dokola doplácí na antiruské tažení Západu. To jsem ještě vůbec nevěděla, jakým směrem se vyvinula kauza “Panama” a chvíli jsem i pochybovala, jestli nestojím na špatné straně, jako kdysi, když jsem cinkala klíči a byla nadšená z Havla. Ale jak jsem informace v průběhu dne pozorovala, tak mi bylo stále jasnější a jasnější, že tentokrát se nemýlím a že všechno, co je proti Rusku (jak to právě obzvláště kauza Panama předvádí), je lež, lež, lež! K tomu mi v mailu ještě přišlo video (hned teď jdu vložit), které mi hovoří z duše a které mi rovněž potvrdilo, že tentokrát jsem na správné straně.

K Vašemu komentáři ještě jedna věc, která mě zaujala: útok se ve velkém týká Camerona – a kdo jako první přijal čínského prezidenta, resp, kdo jako první vstoupil do čínské AIIB? Tak to už jen taková vsuvka, jak 1) si transatlantičtí globalisté nevědí rady a 2) jak útočí na transatlantické centrum ve VB, které pochopilo, že není zbytí…

tana
Návštěvník

Pozorovatelko, ono je to složitější. V r. 1988 jsem se na Kanárských ostrovech divila cenám v obchodech, které neodpovídaly ani zdaleka evropským zvyklostem.
Másla ležela vedle sebe z každé země EU 3-4, lacinější, než v mateřských zemích, zatím co dětské pleny byly mnohokrát dražší.
Bylo mi vysvětleno, že Kanáry patří Španělsku, ale nejsou EU a nevztahují se na ně žádné Evropské zákony.
Dnes je zde “skandál” Panama, ale stejný “skandál” může propuknout na jakémkoli zámořském území zemí EU. Musíme se na to připravit. Putin je /není/ jeden z mnoha,
např. španěldká královská rodina “jede” v kdejakém skandálu. Jedině Anglie si svoji královskou rodinu “pojistila”, že ji postavila nad daňové zákony – jich se tudíž žádný zákon nedotkne.
K tomu připočítejte honbu Američanů po každém ulitém dolaru……
Pro nás, obyčejné smrtelníky, se stejně jedná jen a pouze o estrádu k pobavení davů, jakkoli se tím problémem zabývat je nesmysl, zítra vytáhne kouzelník z klobouku jiného králíka.

Pozorovatelka
Návštěvník

Údajně je na seznamu i 441 Američanů http://www.blacklistednews.com/Mossack_Fonseca_Has_441_U.S._Clients%3A_Who_Are_They%3F/50240/0/38/38/Y/M.html
Jinak ano, souhlasím s tím, co říkáte, ale můj článek je především o tom, že v souvislosti s kauzou západní média všude na první stránce otiskují Putina. Tak jde o kauzu a tím kromě jiných i o lidi kolem Putina nebo jde o Putina a až pak o kauzu?

tana
Návštěvník

Několik hodin mám puštěnou německou TV, pitvají hlavně banky, které pomáhaly svým klientům, a při tom samy potřebovaly pomoc státu – daňových poplatníků, klientům radily všechny velké banky a hodně menších. Ruské tema je zmiňováno okrajově, pitvají Siemense, ty, na koho cílili s embargrm, no a ředitele Transparency nevím ze které země, Blair starší je také vydatné sousto. Ve Španělsku to taky pěkně bouchá – soudí královskou dcerku s manželem za zlodějnu, a teď našli na seznamu i královu sestru, a to králi ještě neodpustili, že když bouchly vlaky, tak byl na safari a s návratem nespěchal.A to zítra zveřejní další…..
Jistě sama uznáte, že za takové situace se nějaká špína na Putina taky hodit musí, a to hned na začátku, aby se nezapomnělo. Ti ostatní mají sr*ček až po krk.

Pozorovatelka
Návštěvník

Islandský premiér už rezignoval http://zpravy.idnes.cz/islandsky-premier-pozadal-o-rozpusteni-parlamentu-fxb-/zahranicni.aspx?c=A160405_151417_zahranicni_ert , kolem Camerona je taky rušno. Česká investigativka hlásí, že odhalení přijdou i na Slovensko http://www.topky.sk/cl/10/1538545/Ceska–ktora-stoji-za-odhalenim-megakauzy-Panama-Papers–Slovenske-velke-ryby-pridu-uz-coskoro-
Možná se to dá chápat i tak, že i na Rusko se muselo něco najít. Navíc, jak připomíná pedros, na kauze se pracovalo rok poté, co anonym materiály předal Německu – kdoví, kolik úprav se provedlo. A zajímavé je,že se s tím přišlo právě teď. Jak uvádí včerejší hypotéza, může jít o tvz. “globální jaro” jako o vzpouru proti boháčům, což by možná mohla být nějaká taková ta socialistická revoluce.

tana
Návštěvník

Spíš bych řekla, že se jedná o reklamní kampaň na hlídání a podezírání kohokoli a čehokoli. Globalizační kampaň.
Vzhledem k počtu jmen by bylo divné, kdyby mezi nimi Rusové nebyli, nemyslíte? Spíš by mne zajímalo, kdo na seznamech není.
Churchil pravil, že věří jen těm statistkám, které sám zfalšoval…

Pozorovatelka
Návštěvník

No, zatím nikdo neví, co se z toho vyvine (teda kromě toho, kdo tuto informaci vypustil/spustil), mě přijde hodně významná postava Camerona. Ale na ruských stránkách už jsem četla i vyjádření Merkelové směrem k Porošenkovi ve stylu, že boj s korupcí byl hlavní podmínkou pomoci Ukrajině a že takhle ne. Uvidíme.

Ivanamigo
Návštěvník

Po pozornom prečítaní som nepočul, že by tam bol jediný Američan.
Asi tí chudáci nemajú žiadnych miliardárov.

pedros
Návštěvník

Nezapomínejte,že ten”seznam”mají už víc než rok!To je dost dlouhá doba na vyčištění a žádoucí úpravy.Interesantní je i načasování prohlášení Peskova o chystaném útoku na Putina.
A KDO v tom vypucovaném sezamu vyčistí zrno od plev?”Združení investigativních novinářů”?Chachaááá-Všiml jsem si, jak ve zprávách neustále zdůrazňují to slovo “investigativní”!

OKO
Návštěvník

Vôbec by ma to neprekvapovalo, takéto “veľké udalosti” majú obvykle viac účelov. Mne ako prvé napadlo: tak a už sa začali čistky u služobníkov systému, národných lokajov pracujúcich pre globálne elity. So zadosťučinením budem teraz sledovať, ako páníčkovia hádžu svojich poskokov cez palubu. Poskokovia si pritom asi ani neuvedomujú, že žmýkaním svojich krajín iba pomohli zhromaždiť národný kapitál pre svojho pána a po použití budú spláchnutí v prepadlisku dejín. Užívanie si nakradnutého kapitálu je len dočasné a tak ľahko, ako k nemu prišli, tak ľahko ho budú aj pozbavení, teda si toho majetku už dlho neužijú. Čas tohoto západného systému sa kráti akoby čoraz rýchlejšie a tak treba uskutočniť “socializáciu otrokov” čím skôr…

antiNWO
Návštěvník

Akurat sa tak politrukovia zo zapadu zas raz poriadne strelili do nohy. Rus si dobre pamata ze v 90. rokoch ked sa kamaratil zo zapadom tak skoro zomrel od hladu. Vlastne ako vzdy v dejinach. Dalej to pomoze aj Rusku financne. Rusky oligarchovia konecne pochopia, ze ich peniaze nie su bezpecne ani v offshore na panamach a lahko o ne mozu prist. Do buducna bude pre nich jednoduchsie neoptimalizovat az tak natvrdo a radsej zaplatit nejake dane a drzat peniaze v Rusku. GP zrychluje prestavbu fin. systemu. Desatrocia im offshore vyhovovali a nikdy by sa nieco taketo nedostalo na verejnost. Zapad pretlaca neoliberalny kapitalizmus, vychod marxizmus. GP potrebuje vyhnat peniaze zo zapadu a natlacit ich na vychod. Rockefeller rozpredava svoje aktiva v ropnom priemysle, snazi sa zachranit.

Osobne si myslim, ze za tymto nestoji atlanticke kridlo GP. Za tymto podla mna stoji euroazijske kridlo GP. Tymto sa podarilo poriadne zdiskreditovat atlanticke kridlo. Pretoze toto tu uz nebolo prvy krat. Nedavno mal Putin 200 mild. uliatych tvrdili. Cim dalej si viac ludi klope na hlavu co ten zapadny svet nevymysli za kraviny, co umozni jednoduchsie pochovat zapad a presunut jedno kridlo do Ciny. Ako najlepsie zdiskreditovat toho co vas nepocuva? Spravit z neho blbca a tym dat vsetkym najavo, ze predsa blbec nemoze riadit tento svet. Odpisuju zapad po kazdej stranke. Takuto kravinu by atlanticke kridlo nikdy nevypustilo na verejnost lebo aj idiot vie ze by sa to otocilo proti nim. Vzdy si treba polozit otazku cui bono? A zapadu urcite nie. Je to len jeden mali krocik k prestavbe nam znameho sveta.

Martin
Návštěvník
Nobody
Návštěvník

Po kliknutí INFO – Nahlášená podvodná stránka!

.B.
Návštěvník

Korunu tomu nasadila, dámy prominou, zkurvená mrdka Jan Čulík.
http://blisty.cz/art/81795.html
Doslova:
“Z prozrazených materiálů vyplývá, že přátelé a kamarádi Vladimira Putina mu “schovali” dvě miliardy dolarů, které má on sám k dispozici, aniž by jeho jméno figurovalo v dokumentaci”

.B.
Návštěvník

přitom link na Guardian nic takového neříká, tam se vyskytuje jiný nesmysl: že si to bez jeho přízně nemohli vydělat (ergo, může za to Putin).
“Though the president’s name does not appear in any of the records, the data reveals a pattern – his friends have earned millions from deals that seemingly could not have been secured without his patronage.”

Chtěl bych být tak mocný: každý, kdo by si v mé zemi chtěl něco vydělat, musel bych to sám schválit. Kim musí blednout závistí, proti Rusku je Severní Korea ještě ukázkovou demokracií!

.B.
Návštěvník

Omlouvám se, přesně to naznačuje video Guardianu, které jsem si zprvu nepustil. V textu se tomu raději vyhnuli.

Tedy…..být Putinem, tak si najdu nějakýho bezdomovce ze Sibiře a na jeho jméno si založím offshore účet. Ale rozhodně bych se vyhnul prominentům či kmotrovi své dcery.

rakos
Návštěvník

Ze zrovna Panama, ktera je plne pod kontrolou USA od roku 1989, kdy USA opet porusily mezinarodni pravo i vlastni vladni predpisy a tuto zemi vojensky pod velenim Jirky Krovaka napadly. Samozrejme kvuli obrane demokracie a ochrane svych obcanu, no a taky provedli statni prevrat a zajistili, ze budou vladnout ti spravni hosi … krome mnoha set zabitych civilistu a milardovych skod.
V televizi dnes rikali, na seznamu neni ani jedno jmeno z US, nahoda?

comment image

Pozorovatelka
Návštěvník

Další názor na kauzu: “To, že se v uniklých dokumentech objevují i vlivná jména jako je ruský vůdce Vladimir Putin a úřadující prezidenti Argentiny a Ukrajiny či premiér Islandu – a jde jen o pár světových lídrů zapletených do skandálu Mossack Fonseca – podle politologa nepochybně způsobí globální politický šok a může potenciálně vést ke kýženému “globálnímu jaru”, tedy odporu proti světovému vládnutí.”
http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/150789-hrozi-globalni-politicky-otres-varuje-politolog-v-souvislosti-s-aferou-panama-papers/

lenka
Návštěvník

Přesně. Hned mi někdo hlásil: je v tom i Putin. Vlastně jediné jméno. Ani nemusím sledovat televizi. Pracují na podvědomí. Putin není tak hloupý. Vaše upřímnost Pozorovatelko se mi líbí. I já se nechala krátce oklamat v roce 89. Ale ruský národ je tak těžce zkoušený a byl a já mu fandím.

Holy
Návštěvník

Ano je to urcite kampan proti Putinovi. Ale je zajimave, kolik jemne je tez z CR. Urcite se toho nekdo chyti a hned bude mit packy na vydirani. Treba analyticky odbor MF v cele se sionistou Buresem. Urcite by se mel poohlednout i tez nekdo z nezavislych zdroju, zejmena v politcke rovine offshorniku. ted uz dava smysl i paragraf zakona o prokazovani majetku ohledne projeveni ucinne litosti a dodatecneho priznani a zdaneni. Zaplati 15% a veskere vynosy ze zlodejin jim jiz zustanou na veky. Opravdu:-)? Kdo v teto zemi ma majetek na 10mio a neplati temer dane, mel by povinne prokazovat jak ho nabyl a za co.

tana
Návštěvník

Jenže nějak se se zlodějnama skončit musí, i slavná královna Alžběta se dělila o lup s piráty, z čehož vzešla např. úctyhodná rodina Morganů. Může se nám to líbit, nebo nemusí, ale jinak to fungovat nebude.
Každý, kdo jakž-takž uvažuje musí připustit, že Putin v důchodu bude asi těžko žít z 1 000 EUR/měsíc a jeho děti a vnuci nedostanou žádné dědictví. A nějak se bohatství legalizovat musí , kdyby to šlo úplně legálně, bylo by to lepší.
Podívejte se na gejzíry závisti tryskající z Poslanecké sněmovny jen kvuli tomu, že tam sedí Babiš, dokonce by chtěli změnou ústavy zabránit bohatým lidem v aktivním politickém životě.
Závist je hybatelkou dějin a Bohu žel jsou k tomu Slované obzvláště náchylní.
V západních zemích je populární pořad, kdy sousedé upozorní na rodinu v nouzi s katastrofickým bydlením, přijede tam TV štáb + skupina odborníků a za účasti místních dají dům do pořádku. U nás začíná tento seriál na Primě, ale největší problém je sehnat pár sousedů, kteří přestavbu postižené rodině skutečně přejí…..

albatros
Návštěvník

Mě to celé přijde jako bouře ve sklenici vody. Všichni přece víme, že milionáři a miliardáři tzv. “optimalizují” svoje finance přes daňové ráje, což je jenom další absurdní a šílený výmysl, ale žijeme ve světě, kde je normální, že lidstvu vládnou psychopati, takže čemu se jako někdo diví? Kde má Putin schovaný peníze mě nezajímá, protože schovávat si prachy tajně všude možně je u bohatých a mocných lidí normální. Pro mě je důležitý, že Putin se chová jako člověk a ne jako svině.

wpDiscuz