Hedvábná stezka 2.0: Miloš Zeman jednal v Pekingu s Vladimirem Putinem i...

Hedvábná stezka 2.0: Miloš Zeman jednal v Pekingu s Vladimirem Putinem i s čínským prezidentem. Přípravy na euroasianismus vrcholí, stejně tak přípravy na Novou Evropu. Máme se radovat nebo oběsit?

Hedvábná stezka 2.0: Miloš Zeman jednal v Pekingu s Vladimirem Putinem i s čínským prezidentem. Přípravy na euroasianismus vrcholí, stejně tak přípravy na Novou Evropu. Máme se radovat nebo oběsit?

Český prezident se ke zděšení některých pro-západních politiků v Praze sešel v rámci své státní návštěvy v Číně s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v rámci globalistické konference k Hedvábné stezce, která je nejambicioznějším plánem Pekingu ne vymanění se ze závislosti na americkém dolaru a exportu zboží do USA [1]. Globalisté v poslední době strhli kormidla světové globalizce velmi prudce z pro-západního směru do směru pro-východního a spolu s tímto plánem přestavby globalizace budeme v Evropě svědky mohutných politických, ekonomických, kulturních a mocenských změn, které obrátí na ruby tzv. hodnotové systémy, o které se Evropa po pádu komunismu v roce 1989 opírala.

Události na vnitropolitické scéně v ČR mají přímou souvislost se snahou východních globalistů o tzv. celosvětový reset, nebo též globální reset, který v pohledu východního euroasijského globalismu spočívá v odstranění mocenského, vojenského a ekonomického systému Pax Americana, jehož pilíře jsou definovány petrodolarem, FEDem, současnou EU a NATO.

Miloš Zeman a Vladimir Putin v Pekingu.

Plán vedení v Pekingu na vytvoření tzv. Hedvábné stezky 2.0 je nejambicioznějším globalistickým projektem na světě. Ve výhledu by mělo dojít k vytvoření největšího jednotného trhu na světě, který by propojil Čínu, Rusko, Írán, Indii s Novou Evropou. Úmyslně neříkám s Evropskou unií, ale k tomu se dostaneme. V první etapě by měla nová Hedvábná stezka fungovat hlavně jako nový trávící jícen pro čínský export. Problémem Číny je nastartování domácí spotřeby a omezení závislosti ekonomiky na vývozu do USA. Přestože se Peking odhodlal v posledních letech k obrovským megalomanským projektům v Číně, kdy přestěhovává miliony Číňanů z venkova do měst, což má nastartovat domácí spotřebu v Číně, tak ve skutečnosti už nyní je jasné, že to nebude stačit. Čína potřebuje najít náhradu za americký spotřební trh, který pod vedením Donalda Trumpa se začne více a více izolovat.

Půjdeme po Hedvábné stezce do Nové Evropy?

Evropská unie v současné podobě není ideálním trhem pro Čínu. Jednotlivé země v EU mají rozdílné daňové tarify, rozdílné vlády, rozdílné přístupy k investičním pobídkám. Je tudíž v nejvyšším zájmu Číny, aby se EU transformovala do federalizovaného útvaru, kde budou všechny původní samostatné země EU mít jednotné daně, jednotné politiky, jednotné ekonomické rámce.

A právě to nabízí a představuje plán Nové Evropy, který prosazuje Berlín, ale co je překvapivé, nově také Praha, jmenovitě Pražský hrad a Babišův Agrofert, jako největší globalistická korporace v České republice. Mnoho lidí si dosud myslí, že Bohuslav Sobotka svojí demisí odstartoval současnou vnitropolitickou krizi v ČR, ale to není jeho práce. Za současným povstáním médií v ČR proti tandemu Zeman – Babiš stojí transatlantické mocenské struktury v sionistické Praze, které nechtějí dopustit zhroucení systému Pax Americana v celé Evropě. V Praze se momentálně bojuje o americký petrodolar.

Miloš Zeman v družném rozhovoru s Vladimirem Putinem v Pekingu.

Nervozita a zoufalost transatlantických elit pramení z výsledku voleb ve Francii. Emmanuel Macron je ideálním kandidátem pro Angelu Merkel do plánovaného tandemu na reformu EU, na jejímž konci má stát Evropská federace, čili model tzv. Nové Evropy. A co se děje v Praze? Miloš Zeman jako kandidát euroasijských globalistů drží v ruce klíč od západní brány Hedvábné stezky 2.0 a stejně jako Angela Merkel v podobě Emmanuela Macrona, i Miloš Zeman potřebuje jako “klíčník” do tandemu partnera, kterým má být Andrej Babiš.

Proto je dobré si všimnout toho, jak Miloš Zeman blokuje a odstavuje v ČR socialisty a celou poslaneckou sněmovnu, kteří jsou všichni na straně západních globalistů a podporují systém Pax Americana. Ten obrovský unisono odpor v médiích proti Babišovi, kdy proti němu útočí v jednom šiku mainstream a fiat-alternativa, je orchestrovaný přímo světovými sionisty z USA. Sestříhané nahrávky “Julius Šuman” jsou zinscenované “kompro”, které má za úkol nedopustit jeho volební vítězství na podzim ve volbách.

Globalizace se přesouvá na východ

V celé Evropě se chystá zbourání starého globalizovaného jeviště a na nově budovaná prkna tohoto divadla budou postaveni noví herci, noví politici, kteří s těmi starými nebudou mít mnoho společného. Ty procesy začaly už před lety, když se najednou k moci začali místo politiků dostávat podnikatelé, oligarchové, herci, umělci a bankéři. Donald Trump jako obchodník a realitní magnát není zdaleka prvním, kdo přišel do politiky jakoby odnikud. Tu samou roli má i Petro Porošenko na Ukrajině. Stejně tak Andrej Kiska na Slovensku.

Stejně tak Emmanuel Macron ve Francii. A stejně tak Andrej Babiš. Euroasijští globalisté jsou obchodníci. Neprosazují ideologii na prvním místě, ale obchodní zájmy. Logicky tak Nová Evropa najednou upřednostňuje “ne-politiky” ve vysokých funkcích, protože místo nich Novou Evropu mají řídit manažeři, obchodníci, bankéři, oligarchové, tedy nikoliv politici, pro které je hlavním nástrojem řízení ideologie a nikoliv ekonomika nebo obchod.

Pracovní skupiny české a ruské strany, Miloš Zeman s Vladimirem Putinem, jednání v Pekingu.

Česká republika v euroasijském pojetí má být členem Nové Evropy, kterou povede Berlín. Hlavní mocenská osa celosvětové globalizace má vést po ose Paříž – Berlín – Moskva – Teherán – Dílí – Peking a jednotlivé země budou spadat do menších regionálních globalistických celků, přičemž Novou Evropu bude řídit Berlín v tandemu společně s Paříží. Moskva by ráda usilovala o tandem s Teheránem. To je celkem logické, protože Írán jako ropná velmoc má svoji ropou pohánět celou Hedvábnou stezku 2.0 a Rusko ji má zajišťovat po stránce plynu a nerostů. Evropa bude mít pro Hedvábnou stezku 2.0 stejnou roli, jakou dnes pro Čínu plní úloha USA, tedy roli spotřební a vývojářskou. Technologie a nové sofistikované systémy se vymyslí v Evropě a také v Rusku (moderní vojenské systémy), Írán dodá ropu, Indie dodá potraviny, Čína levnou pracovní sílu a mohutnou výrobní základnu. V tomto globalistickém plánu ovšem budou muset jít stranou národní zájmy a národní teze.

Zuřivý odpor Američanů ze ztráty moci v Praze

Globalisté budou usilovat o zbourání státních hranic ve smyslu restrikcí a bariér. Budou usilovat o jednotný trh, ale i o jednotnou politiku, jednotné daně, jednotné rozpočty, jednotnou měnu. Když kdysi zazněla už za dob Jelcina nabídka na to, aby Rusko vstoupilo do EU, tak asi jen málokdo tušil, že jednou to bude EU, která bude vstupovat do daleko většího globalistického projektu, do nové Hedvábné stezky, která zcela obrátí tok globální ekonomiky tohoto světa. Zatímco dříve se všechny žíly a tepny sbíhaly v USA, nově se budou sbíhat v Číně, která se stane centrem světové moci a centrem globalizace č. 1.

Jenže vzniku takového globalistického projektu budou americké elity a globalisté systému Pax Americana klást zuřivý odpor. Jak zuřivý, to vidíte v ČR na současné mediální štvanici proti Babišovi, kterou orchestrují média na ose ČT – Economia Zdeňka Bakaly – Mainstream – Fiat alternativa. Američané vhodili do boje úplně všechno, protože v Praze se de facto bojuje o záchranu petrodolaru. Pokud Praha se odkloní od modelu transatlantického vazalství, které definoval Václav Havel a oni mu za to v americkém kongresu odhalili pomníček v podobě busty, tak to bude znamenat bezprostřední ohrožení zájmů světových sionistů, kteří mají Prahu ze centrum své moci v Evropě.

Miloš Zeman během projevu na konferenci k Hedvábné stezce.

Na závěr článku ale zůstává zásadní otázka, jestli se máme radovat, anebo se raději oběsit? Já osobně nevěřím v globalistické projekty, protože ty slouží jedině a pouze zájmům nadnárodních elit. Jinak tomu ani být nemůže, protože globalismus nadřazuje zájmy celku, zájmy globalistů, nad zájmy jednotlivých národů. Model nové Hedvábné stezky nasune do Evropy obrovskou řízenou ekonomickou globalizaci, brutální montovny asijského střihu, později robotizaci, nepodmíněný příjem (bude nezbytností v budoucnu v Nové Evropě), multikulturní mísení a zániky národních vlád, daní a rozpočtů. Evropa bude ochráněna před vojenskou konfrontací s Ruskem, ale bude plně islamizována moderačním způsobem, tzn. nebude to divoká islamizace, ale postupně řízená a (povinně) akceptovaná v rámci Nové Evropy, jako je islám akceptovaný dnes v Rusku, kde žije okolo 20 milionů muslimů.

Tenzor globalismu není černo-bílý a ČR by měla jít raději třetí cestou

Problém je v tom, že Rusko je obrovská země, kde se 20 milionů muslimů ztratí jako nic, ale na malém prostoru Evropy a zejména Střední Evropy budou i daleko menší počty muslimů představovat kulturní genocidu. Globalisté chtějí importem islámu do Evropy dosáhnout indukce chudoby do západní “rozežrané” civilizace. Je to model okopírovaný z USA, kde migrace chudých Hispánců vedla kdysi v rozvinutých městech k indukci chudoby a schopnosti Američanů smířit se s touto chudobou jako s realitou.

Ještě v 50. letech bylo v USA nemyslitelné, aby si lidé půjčovali na nákup spotřebních věcí. Dnes je to nejen realita, ale pro miliony rodin v USA doslova nezbytnost. Jako v ČR nebo na Slovensku, kde z úvěrů a půjček se už zcela normálně hradí i takové věci, jako jsou dovolené u moře nebo dárky na Vánoce. Indukce chudoby tak ve společnosti vede k modelům neofeudalismu, finančního vazalství a doživotnímu zadlužení.

Miloš Zeman v Pekingu s Vladimirem Putinem.

Hedvábná stezka nezbaví Evropu dluhu, pouze ho redefinuje a přesune ze západu na východ. Z tohoto pohledu tento projekt ve mně nevzbuzuje nadšení, ale ani to není důvodem k nákupu provazu. Není to černo-bílá varianta, je to šedý mocenský tenzor (na toto téma jsem hovořil v pátek na rádiu, odkaz na záznam pořadu zde), který nabízí dobré věci (normalizaci vztahů s Ruskem, mír a základní sociální jistoty), ale i věci vysloveně děsivé (islamizaci Evropy, multikulti a inkluzi, snižování vzdělání, simplifikaci a zjednodušování myšlení, bezhotovostní společnost). Podporuji proto ty politické strany, které prosazují nezávislost země na globalistických konceptech a současně usilují o návrat k modelu národních států, které jsou ekonomicky, hospodářsky, technologicky a finančně soběstačné. Nemohu totiž s klidným srdcem někomu doporučit jednu neno druhou stranu globalizační mince.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Rus
Návštěvník

Není vám divné , že tak malá a “bezvýznamná” zemička jako je ČSR , v zastoupení Zemana , hraje při tvorbě nového řádu tak “velkou” roli ? 🙂

Thom
Návštěvník

Ak sa zjednotia normy Číny a Európy, tak sa majú naše podniky na čo tešiť. To Škoda, potažmo celý európsky automobilovy trh nezvládne. Len sa pozrite na každoročny autosalón v Šangaji. Skvelé vybavené elektromobily za príťažlivé ceny. Človek len slintá. A čo strojárenský priemysel, hutníctvo…atď? Čína nas polozí na kolená. Budeme len odbyt.

Administrator
Admin

Však to je přesně v článku pana VK napsané. Nová Evropa má převzít roli spotřebního trhu. USA také kdysi byly výrobním národem, ale globalismus z nich udělal spotřební národ. Tahle role teď má patřit Evropě, kterou Čína bude zaplavovat svým zbožím. Lidé v Evropě nebudou mít práci a aby přežili, bude zaveden směšný nepodmíněný příjem. To je všechno naplánované, krok za krokem. Kdo bude chtít víc, bude se muset zadlužit do konce života. A bezhotovostní trh zajistí, že lidé budou poslušní, jinak jim režim obstaví účty a umřou hlady. NWO jako vyšité.

Rus
Návštěvník

Jestliže má Evropa převzít roli spotřebního trhu musí mít nějakou kupní sílu . Když nebude vyrábět nebude mít peníze na spotřebu ! Jak tedy Evropa převezme roli spotřebního trhu ? Bude kupovat na dluh ? Pokud ano pak se celá Evropa dostane do otroctví Číny . Čeká nás ožebračení Evropy ?

Není nakonec lepší ta Amerika ? Rusko je mimo hru , protože nemá peníze na to , aby prosazovalo třetí variantu .

RRR
Návštěvník

Stesky našich podniků mě už dávno nezajímají. V celé zemi jsou čtvrt století uměle udržovány nízké mzdy právě proto, aby majitélé těchto podniků měli pohodlný a vyšší bonus na úkor občanů tohoto státu. Opravdu nevím, proč si na těle držet něco, co mě udržuje v bídě. Jen úchylní lidé obhajují klíště které je vysává.

Rus
Návštěvník

“Máme se radovat nebo oběsit?”

Rozhodně být a připravit se na všechny varianty . Jestli je pravda , že ty lidské práva v Číně jsou , hmm , ehmm , tak trošku nestandardní , tak potěš koště . Snad ty nové pořádky Babiš a Zeman u nás nezavedou . 🙂

My starší jsem už zvyklí z minulého režimu , držet hubu a krok 🙂 Na druhou stranu zas ani ty průvody buzerantů nejsou nic moc 🙂

Co svět světem stojí , vždycky jsou a budou , páni a kmáni . A případná totalita někomu zas tak ,někomu (většině) , vadit nemusí , hlavně , že bude plné bříško 🙂

Brunero
Návštěvník

Nejaký pevnejší režim by mi taktiež nevadil, tiež mám viac rokov a už poberám “paušál”. Hlavne aby bol systém a poriadok. No taktiež ma desí miešanie rás a debilizácia spoločností.

4321
Návštěvník

Děkuji za moc hezký článek.

Jedna i druhá strana globalizace je špatná a Zeman je lhář. Lidi, už se z něj konečně proberte a poděkujte mu za všechny ty negativní věci z Nový Evropy ještě dřív, než-li tu ta Nová Evropa s tím islámem, elektronickým koncentrákem, s novými montovnami a s Bůh ví čím ještě nakonec dorazí. No stále ještě doufám, že nedorází. Proto volte protievropské strany, nejlépe SPD. Ta má již jasně můj hlas.

gonoSS
Návštěvník

Zeman není lhář! V čem lže?
Zeman je politik a politika je o interpretaci. Že otevřeně straní usvědčenému lháři není hezké, no má to důvod, viz článek. Nelíbí se mi to ani trochu, protože bureš je skutečné nebezpečí pro demokracii, což Zeman moc dobře ví a přesto s ním drží kolchoz. A tak bude spoluviníkem -lépe řečeno komplicem.

Vrub
Návštěvník

Zemanovi se nelíbí islám, ale ČR vtahuje přesto do Nové Evropy. Já bych to lží na lidi nazval.

MIROSLAV
Návštěvník

Niesi v jeho kozi a zivot prinasa aj niektore ,,tazke rozhodnutia,, ktore nastastie ty ani ja nemusime robit, aspon nie v takom zmysle ze nerobime politiku (lebo v kuchyni sa lahsie komanduje). Vezmi si napriklad takeho Tisa. Velmi kontroverzna postava nasich slovenskych dejin. Doteraz je povazovany za kolaboranta a vyvazaca zidov do táborov a predsa, bol v pozicii kde inak konat nemohol, inak by za to zaplatil slovensky narod vlastnou krvou. Je to spinavost ked sa nad tym zamyslis, ze si nuteny vo svojej funkcii volit mensie zlo aj s vedomim, ze ta ludia budu nenavidiet aj ked im v podstate zachranujes kozu. Zit s tym, musi byt obrovsky vnutorny tlak a ver mi, ze drviva vacsina politikov su bezduche smutne postavy bez osobneho zivota a radosti, ktoru si ty alebo ja mozeme dopriavat denno denne. Ale to, uz je zial udel kazdeho, kto vstupuje do tej najvyssej ligy zvanej politika. Pozri sa na hociktoreho riaditela fabrik. Zniceny ludia s rozvratom v rodinach, ktorych by som definoval ako pustovnici samych pre seba (cest vynimkam). Zeman je to najlepsie, co u vas mate a pan boh zaplat zan! bars by aj mi sme mali aspon jedneho takeho. Pozri s cim pracujeme mi, jeden vacsi idiot nez druhy. Vazne by ma zaujimalo, ci opat dojde ku zjednoteniu ceskoslovenska, ako vyraz odporu ak by uz slo ozaj do tuheho. Pjakin dostal myslim minuly rok rovnaku otazku, ale ta odpoved bola akasi nejednoznacna, cosi v zmysle ze treba sledovat procesy ktore sa momentalne v oboch krajinach deju. Tazko z toho dedukovat urcite, ci ano alebo nie. Male narody ak citia ohrozenie, davaju nabok neake predsudky a napokon, ucel sveti prostriedky ak musis volit mensie ylo abz si prezil. Aero Vodochody -lietadla, Skoda/Tatra-automobil,Tesla-elektronika + zbrojovky a oceliarne ktore robili tak kvalitnu ocel ze aj tu most v Sydney (Anzac bridge) je pospajany skrutkami vyrobenymi u vas!!!! Mali ste/sme kompletnu vyrobu vsetkeho, co moderna doba ziadala mi, 15milionovy narod sme dokazovali svetu, ze nepotrebujeme nikoho, aby nam ukazoval ako treba zit. Ale ako bajny Fenix opat raz povstaneme z popola a ukazeme im vsetkym co? :-)))))))))))

Brunero
Návštěvník

K Tisovi a Zemanovi by som priradil aj nášho Fica. Tiež nie je v jednoduchej pozícii a musí sa prispôsobiť vonkajším okolnostiam. Najhoršie je to, že všetci menovaní politici – vyššie- nemôžu vysvetliť ľuďom geopolitické hry na plnú hubu.

Zvědavá matka
Návštěvník

To si piš, Miroslave, že jim to ještě společně natřem!
A nezabudaj, že tam mate jedneho silneho “Zupana” 😉
Pomozte mu!

xerox
Návštěvník

za zmínku by stálo připomenout třeba pokus domácí české ,, elity ,, z února letošního roku , který byl kupodivu pominut na alternativě , domoci se vysvětlení – co že se to vlastně děje , přímo u pramene … tedy u mluvčího gp kissingera , jehož jméno je v překladu něco jako – polib prsten …

s toužebnou snahou učebnicového podpindosnictví se zřejmě ještě domáhali za každou cenu domoci se jakéhosi vysvětlení a snad i pokusu o požehnání pro svoji současnou politiku kvůli domácímu publiku … marně …

i když jedna konrétní věc v rozhovoru ze záplavy neurčitostí byla přece jenom vyslovena , pro někoho možná známá ale pro mnohé asi překvapivá … totiž že havlův řídící důstojník a nejenom jeho , byl políbený prsten z manhatenského kanclu … sám to o sobě totiž v klidu prohlásil …

vztah mluvčího gp k těmto zmateným trosečníkům byl následně vyjádřen pohledem na hodinky … :–)

https://goo.gl/Mv6eRc

a ještě připomenu z minulé reakce pod babišem vzkaz zemana v číně pro gp :
,, ,, Česká republika proto přivezla do Číny 22 „relativně malých“ projektů, které se mohou stát součástí nové Hedvábné stezky. „Je to 22 svíček na podporu projektu ,,
https://goo.gl/48b52g

pochybuje ještě někdo o pjakinovi … asi už ne …

Jan Novák
Návštěvník

Osobně se rozhodně raději oběsím, žlutou šikmookou špínu a jejich šmejdovský výrobky za takovou cenu tady nechci! o už je lepší válka a smrt v boji. Chcípni Zemane, Babiši i Sobotko!

Vladimír
Návštěvník

Nováku vy jste obyčejný hlupák. Vy asi nemáte vůbec šajnu že v číně Vám vyrobí stejně kvalitní věc jako v německu. A troufám si tvrdit že dost možná i lepší. S tím rozdílem že je za 50% ceny. Ale tyto výrobky se sem nevozí, protože zdejší prodejci , tedy ti globalisté nechtějí něco za 50% ceny ale spíše za 10% ceny aby to zde mohli prodat nejlépe za desetinásobek kupní ceny. Vím o čem mluvím, sám nakupuji v asii některé produkty jejichž výroba by mě zde stála balík, a kvalita je vždy taková jakou požaduji. Takže pokud kupujete šmejdovský výrobky je to jen proto že váš prodejce chce mít co největší zisk a kvalita jde až na poslední místo.

Jan Novák
Návštěvník

Nejde jen o výrobky, to je ten nejmenší problém. Pro vás osobně bude znamenat otevření hedvábné stezky přes Prahu radikální snížení až bankrot vašeho obchodního podnikání. Budou sem ten šmejd vozit sami bez prostředníků

Jan Novák
Návštěvník

Kdo mi dává mínus za osobní názor je mrdka na úrovní žluté špíny.

mantid
Návštěvník

Mínusy dostáváte spíše za nenávistné projevy, které v zásadě nepřinášejí žádné řešení. Kdyby jste napsal jen, že se oběsíte, myslím, že by bylo plusů dost. Jinak rasismus a labilní styl uvažování z Vás jen číší, takže za mě mínus. Všude.

Jan Novák
Návštěvník

Jen si posluž, neomarxisto.

Nuny
Návštěvník

A co takhle udajni migranti , to už snad lepší Čínské výrobky než řezači kebukí . Nemyslíte ?

Jan Novák
Návštěvník

Vám nedošlo, že podle plánu neomarxistických deprivantů to má být oboje dohromady? Laciné výrobky z Číny budou určené pro hloupější negroaraby na bezpodmínečném příjmu, kteří nahradí původní bílé obyvatelstvo Evropy, tedy vás i mě.

Zvědavá matka
Návštěvník

Někde jsem četla zprávu ( teď nedohledám), že kdesi “příslušníci Islámského státu byli zděšeni, když zjistili, že křesťané ´pošlapali svoje etické zásady´, a několika jejich kamarádům (uřezávačům) uřezali hlavy!”
Nebylo tam napsáno, jestli je také oblékli všechny předem do amerických vězeňských oranžových oblečků, ale evidentně to zapůsobilo i tak.
Moje babička by řekla: na hrubý pytel, hrubou záplatu…

Zighartice
Návštěvník

Je přirozené, že se OBOR a AIIB snaží o odpovídající zvýšení svého vlivu mimo rámec regionu, kde mohou získat nové odbytiště pro své výrobky, nové zdroje surovin či partnery pro svou globální politiku.

Vezmu-li v podtaz, že je Čína v současnosti v rámci globálních investic jedním z největších světových hráčů, OBOR by se neobešel a neobejde se bez zapojení dalších zemí. Ty byly k záměru prezidenta Si Ťin-pchinga nejprve skeptické. Postupem času však nastoupily do rozjetého parníku a do AIIB. Ta má dnes 57 členů, mezi kterými je i velká část evropských zemí. Nutno dodat, že přes velkou nevoli Spojených států, které v čínské bance se sídlem v Pekingu vidí přímou konkurenci Světové banky, kde mají jasně navrch Američané. Tudíž pro Impérium Chaosu je to naprosto nemyslitelné. Jak by také mohly jeho vedoucí postavy přijmout myšlenku, že Čína vyhrává mocenskou hru zvanou 21. století tím, že v Eurasii buduje jakousi Hedvábnou stezku?

Poněkud skeptický jsem v otázce, kdy se Čínský prezident dlouhodobě snaží rozmělnit obavy z toho, že OBOR má vedle obchodních zájmů zajistit Pekingu globální dominanci. V minulosti zdůraznil takzvaná „tři ne“, tedy aspekty, které jeho strategie zahrnovat nemá: ne míchání se do domácích záležitostí jiných národů, ne rozšíření takzvané „sféry vlivu“ a ne snaze po hegemonii nebo dominanci. A tady mám pocit, že se Turecko nachází na tenkém ledě, ne-li na vodě. Na druhou stranu se objektivně zamýšlím nad stále aktuálními klíčovými strategickými prvky Manuálu k plánování obrany USA (Defense Planning Guide) “Naším prvořadým cílem je zabránit, aby se znovu vynořil jakýkoli soupeř… zabránit jakékoli nepřátelské mocnosti, aby ovládla region, jehož zdroje by byly – pokud by byly pod jednotnou kontrolou – dostatečné k vytvoření globální moci. Tento region zahrnuje západní Evropu, východní Asii, teritorium bývalého Sovětského svazu a jihozápad Asie.”

Jejda. Teď už se bojí i Zbig “Velká šachovnice” Brzezinski. Jak máme zabránit vzniku těch zatracených hedvábných věcí, když je vytvářejí Pentagonem vytipované “existenční hrozby” Číny a Ruska? Lze tedy udělat jediné: rozdělit a panovat.

Jak jednou mínil popletený doktor Brzezinski, Spojené státy by měly “vytvořit politiku, v níž se alespoň jedna z potenciálně nebezpečných mocností stane partnerem v úsilí o regionální a posléze širší globální stabilitu, čímž se zamezí v rozvoji státu, který je momentálně nejméně předvídatelný a je u něj nejpravděpodobnější, že přestřelí. Momentálně je to Rusko, ale v dlouhodobém horizontu by touto mocí mohla být i Čína.”

To jsou věci. Zdá se, že mu to nějak nevyšlo. Pokud jiný návrh nemá, pak mohu jedině popřát doktoru Zbigovi příjemné noční můry!

“Podporuji proto ty politické strany, které prosazují nezávislost země na globalistických konceptech a současně usilují o návrat k modelu národních států, které jsou ekonomicky, hospodářsky, technologicky a finančně soběstačné.”
Postačí mávnout kouzelným proutkem a je to…

Na závěr Joxova otázka pro konceptuálně zajímající se. Co mají společné tito představitelé:
Francie – p. Emmanuel Macron
Spojené království – p. Theresa May
Skotsko – p. Nicola Sturgeon
Itálie – p. Paolo Gentiloni
Německo – p. Angela Merkel
Lucembursko – p. Xavier Better
Švédsko – p. Stefan Lofven
Nizozemsko – p. mark Rutte
Evropská Komise – p. Jean-Claude Juncker
A v čem se o nich odlišují tito naši “vůdci opozice”
– p. p. Miloš Zeman
– p. exp. Václav Klaus
– p. Tomio Okamura
– p. Petr Mach
– p. Jiří Hrdina
– pí. Jana Volfová
– p. Miroslav Lidinský

Uz se velmi těším na odpovědi.

tarch
Návštěvník

jsou to všechno zednáří………

suchej
Návštěvník

a illuminátí……

Zighartice
Návštěvník

Oprava: AIIB má dnes 77 členů včetně Bahrajnu, Bolívie, Chile, Kypru, Řecka, Rumunska a Samoi.

Finist
Návštěvník

prvni skupina: pismeno E
druha skupina: zadne pismeno

Finist
Návštěvník

bezdetnost prvnich?

Zvědavá matka
Návštěvník

Zighartice, nenapinejte! 😉
Dnes zaznelo na F1, ze “proti Premierovi jsou vsichni – Z PRAVE I LEVE OPOZICE”…
Zajimave…kdo se vtom pak ma vyznat! 🙂

raspberry
Návštěvník

Prosím vás, prezident Edvard Beneš (národní socialista) a ministr vnitra Václav Nosek (komunista) dokázali během pár měsíců 1945/1946 odsunout z Česka dva miliony nepřátelských Němců, popravit stovky národních zrádců (řízení tzv. mimořádných lidových soudů trvalo maximálně tři dny, k trestu smrti bylo odsouzeno 713 osob, na doživotí 741 osob, k dočasnému trestu odnětí svobody 19 888 osob, přičemž průměrná délka trestu přesahovala 10 let) a znárodnit prezidentskými dektrety doly, velké průmyslové podniky (nad 500 zaměstnanců), podniky potravinářského průmyslu, soukromé banky a pojišťovny a filmový průmysl.

A vy jen pořád kňouráte, co že to plánují s Českem “mocní” Chazaři – ve skutečnosti zaostalý, podřadný asijský národ na úrovni Romů. Pche!

Rus
Návštěvník

Zjistěte si , kolik těch Chazarů patří mezi nejbohatší lidi na planetě . Mně by to taky zajímalo ! Když to zjistíte , tak dejte vědět . Pokud mezi nejbohatšími není žádný Chazar pak máte pravdu a je to důvod k zamyšlení … To , že někdo patří k Chazarům lze ale zjistit jen zkouškou DNA . Což je dost obtížné . Nikdo , Vám dobrovolně DNA neposkytne .

Jedním ze znaků Chazarů je prý vysoká a velice zvrácená “inteligence” , vynikající znalost matematiky , bezcitnost , bezohlednost , loupeživost a možná i lačnost po krvi –

Vabio
Návštěvník

@RUS
Vše je pouze o extrémech větších (čisté EGO na straně jedné a čistá LÁSKA na straně druhé) a pak prostoru mezi nimi. A ten pomyslný střed, kdy je vše v harmonické rovnováze je pak jednotou ducha i rozumu = ideální stav. Možná někdo namítne, že čistá láska je lepší jak střed. To má pravdu, ale té podle mě není schopen ten, kdo nezvládá fungování v jednotě. Protože bez toho, je to jen snaha či namlouvání o tom, že důvodem běžného každodenního chování je jen čistá láska.

Možná se to lépě představuje na jídle neb je to jako s jídlem (z energetického pohledu na něj) … některé potraviny jsou extrémnější JINově a některé JANGově …. když pijete alkohol (JIN), tak logicky máte chuť na maso či slané (JANG) … a není to tím, že by se k sobě hodili, ale tím, že se ty dopady na lidský organismus tím vyrovnávají … ale čím extrémnější potraviny (obecněji vstupy) použijete, tím složitější je vyrovnat tu houpačku (výstup). Proto je daleko efektivnější / moudřejší / lepší / vhodnější / zdravější konzumovat potraviny, které jsou okolo energetického středu, tj. minimálně extrémní. A minimalizovat výchylky požitím nějaké potraviny. A pokud je organismus v harmonii (či velmi blízko u ní), tak pak funguje skvěle a má vynikající samoléčebné procesy. Když budete konzumovat převážně jeden extrém, tak se to na organismu projeví a časem na to i zajde.

A tak i v lidském chování je to o minimalizaci extrémních věcí –> tj. nepřehánět nic žádným směrem. A pokud jakýkoliv národ je povahově nastaven na především jednu stranu extrému, tak je časem odsouzen na to doplatit. A zde bych řekl, že Češi jsou na tom velmi dobře, neboť extrémy se zde moc nepěstují …. a proto je i tak těžké nás k něčemu vyprovokovat. Leckdo na to nadává, ale ona je to přednost.

A je mi úplně fuk, jak jsou na tom Chazaři, protože tam je to jasně jednostranně extrémní a podle toho také skončí.

Rus
Návštěvník

Ježíš , zvaný Kristus , znal cestu Lásky . Do té Lásky zahrnoval , vtahoval , celý svět a skrze tu Lásku vymazal sebe , své EGO . On se tou Láskou stal ! Ta cesta je známá i dnes ale kdo po ní dovede jít ?

Mohl jít i cestou “středu” a jistě tu cestu znal , ale měl své předurčení a tak šel svou cestou !

S těmi extrémy máte pravdu . “Zlatá střední cesta”

hestie
Návštěvník

dovolím si vstoupit,

Vabio,
jste dobrý učitel, máte zde již mnoho podporovatelů i následníků, trpělivost vede k vítězství, že
příprava na šťastné ovce, to je krásné sledovat Vaši práci, někteří ještě kopou, ono se to změní, že
myslím, že každý z nás má tu možnost a sílu jít cestou Ježiše Krista, vnímat a bojovat s manipulací, překonávat překážky
věřte, to co nabízíte je dobré, ano je to průměr správně řečeno, ono, ten střed, to je takové hezky znějící
ale Slovan ještě cítící své kořeny, byť mlhavě, zlatou střední cestu, tedy Průměr, nikdy nepřijme
Slovan je člověk svobodný a v této době velkého rozhodování, víte na čí straně stojíte?, nezávidím Vám

Vabio
Návštěvník

@hestie
skutečná svoboda je pouze a jen v té jednotě, v tom středu … protože pokud se vychílíte na jakoukoliv stranu směrem k jakémukoliv extrému, tak už těžko může být Vaše rozhodování svobodné … prostě už máte nasazen filtr na brýlých a přes něj vnímáte a na základě toho vnímání se pak i rozhodujete …

A pokud jste vnitřně svobodná, tak jen těžko můžete být ovce.

A pak psát o cestě Ježíše a jedním dechem též o BOJI, je prostě … jak to napsat … poněkud zvláštní.

Střed a průměr je velký rozdíl. Nezaměnujte je prosím.

Zkusím mamtematický přiklad … když jste jednou novou na +8 a druhou na -8 tak jste v průměru v NULE …. ale když jste v NULE, tak nejste ani jednou nohou na -8 a ani +8.

.lak
Návštěvník

Mongolské kmeny loupežníků určitě vynikali ve spolčení. A co se týká inteligence a jejich výsledků se podívejte na nobelovky kteří je dostávají a za co. Kdy ty adorace jsou zájmovými a hlavně reálně cinklé ale těžko to prokazovat když se zaměřují na autority a kupují si je jako politiky korporáty což jsou organizace jim velice podobné spolčení zpravidla pod palci banksterů zastřešované oligarchy a dostanete se úplně k jiným schématům a navíc s dost podivným pozadím řekněme “luciferiánství potroublých ve vleku a v kleštích mamonu kapitál který je samospasitelný pouze pro elitu a tam se o přínosu lidstvu a prostředí nedá mluvit ani omylem.
https://www.youtube.com/watch?v=5ZLeHlUm3pc

M.C.
Návštěvník

Komise pro výběr kandidátů na Nobelovku se u mě definitivně odepsala oceněním Obamy. Oni to přiklepnou komu je třeba.
Veškrnovi už nebylo třeba a tak utřel. Ještě že tak.

Perun Hromovládný
Návštěvník

Pouze dodám, že komunisté přesunuli v padesátých letech 77 000 parazitických úředníků do továren, do výroby a k budování státu. Voila, ty kriplové nikomu a nikde nescházeli!

.lak
Návštěvník

Kolik je jich dnes ss neziskovkami v triku? Dvě mega? Tomu říkám voličská základna, parazitů a nedivte se importu migrantů, nudou se mohou ukousat šmejdi. Blbá choreografie podloud, fakt. Protě styl makrela to zvládneme a už se jim to vybarvuje s dorostem do 18. let většinově islamistickým. Nestačím se divit optimismu a s tímhle se budou nejenom němci asi brzy divit včetně okolí a francie je jak přes kopírák , vlastně celý “vyspělý západ, teda dnes už vážně nevím v čem. Comonvelťáci udělli kauf s brexitem a vážně mám podezření že kalivodové tam odsud skutečně udělali islámský stát a teď s tím jak se nasměrooval na evropu vzali roha jak žháři od požáru..

Marie
Návštěvník

Ano. Ale nezapomínejte na jednu důležitou věc. Tenkrát byla snaha něco měnit. Bylo po válce. Dneska se mají lidi “moc dobře”. Schválně, běžte a zkuste někoho zvednout od chytrého telefonu nebo televize. Už v 1989 musela vláda ty české udavačské připosránky do ulic doslova nahnat, nebo by ten převrat ani nebyl. Jsme národ ignorantských slabochů. Co po nás ještě chcete? Můžete mě mínusovat, ale pokud se nad námi zamyslíte, zjistíte, že mám bohužel v lecčem pravdu.

alek
Návštěvník

Někdy je klid zbraní lepší než horké hlavy které netrpělivě vyhlíží sorošovi lokajíčci. Konzum, egoismus, pokrytectví vtloukali pomocí reklam, podprahově naprosto všude nám všem desítky let, výsledek se dostavil.
Zdaleka se nejedná jen o naši zem, ten mor je všude a právě dorazil i na Kubu.

Marie
Návštěvník

Jistě. V tom máte pravdu. Ale pamatujete si větu, kterou pronesl Podivuhodný přítel Janovi v pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli v čase 49:12, když Jan začal ztrácet víru? Něco ve smyslu: Jednou ustoupíš, navždy ustoupíš. Ta věta má něco do sebe, nemyslíte?

NoName312
Návštěvník

Marie,

pred tim, nezli bych zacal kritizovat narod jako celek(tedy fakticke generalizovani) bych si napred umetl pred vlastnim dvorkem a to z techto duvodu:

1. Znam svuj narod a jeho dejiny spolu s konsekvencemi, kterymi byl po cele veky konfrontovan tak, abych mohl soudit z me pozice? Neznalost neomlouva.
2. Kritizovat je vzdy snadne, ale pochopit a zahrnout do sveho procesu chapani vsechny podnety, ktere byly a jsou je uz mnohem obtiznejsi, ne-li nemozne, protoze jen cast z toho, co se opravdu deje je dnes dostupna verejnosti.
3. A vite proc byla tenkrat vule neco zmenit, mozna? Vule je jedna vec, podminky k jeji realizaci je vec druha.
4. Podcenovani, osocovani a hanobeni vlastniho naroda je dnes bohuzel v kurzu a kazdy rozumny clovek vidi, kam tato cesta vede a je to soucast agendy, stejne tak jako napriklad propagace multi-kulti jen jednim smerem – zapadnim. Kritizovat se da slusne a vecne a hlavne konkretne(s moznosti Vaseho navrhu na lepsi reseni), to co ale pisete vy neni ani jedno z toho.
5. Cituji “Jsme narod ignoranskych slabochu” a podobne je vysmech celych generaci nejen Vasich predku, kteri museli bojovat pro to, aby jste Vy dnes mohla vubec zit a psat ve svem jazyce sve hluboka moudra zde na serveru.

Radeji zde ukoncim muj vstup.

S pozdravem
NoName312

Rus
Návštěvník

Minusy nehrají žádnou roli . Pokud se trefíte do stádního názoru dostanete moře plusů . Raději buďte kontroverzní ať přinutíte lidi “přemýšlet”.

Pokud chcete hodně plusů stačí za každým komentem psát “sláva Putinovi” , sláva Zemanovi , sláva Babišovi 🙂

Marie
Návštěvník

Nejde mi o plusy ani mínusy. Navíc nevím, proč je sem Admin opět nasadil. Už jednou kluci slíbili, že je definitivně a navždy odstraní. To je jedno. Jen jsem čekal, že se do mě spousta Čechů opře už jen proto, že nesnesou pravdu do očí. To je celé.
Ale jak vidím, zmýlil jsem se v reakcích. To je dobře.

Vabio
Návštěvník

@Marie
Pokud máte takové mínění o nás (češích), tak ho máte i o sobě, neboť jste jejich součástí. Každý hodnotí druhé podle sebe (vždyť sebe zná přece nejlépe).

A proto také s jakoukoliv změnou musí každý začít u sebe. Jinak se ta změna nemůže stát.

M.C.
Návštěvník

Odsunout Němce (a Maďary) se jim podařilo, protože to bylo rozhodnutí Spojenců z Postupimské konference, kde bylo rozhodnuto, že Němci (a Maďaři) budou odsunuti do svých mateřských zemí a jejich majetek obdrží ČSR jako válečnou reparaci. Nic jiného jsme nedostali. Proto byli po válce tzv. národní správci tohoto majetku – protože připadl státu.
I přesto, že Němci byli sestěhováni na menší území, tak tam po válce neměl kdo dělat a postupně si tam natahali gastarbeitry (hostující dělníky) z Řecka a Turecka. Teď jim do toho přidají ještě muslimy. Smutný konec pyšného národa nadlidí. Ale čím kdo zachází….. začali si oni.
Kdyby Hitler věděl, že výsledkem jeho pokusu ovládnout svět (jako všech ostatních podobných pokusů dříve) bude úpadek Německa, tak by se na to možná vykašlal.

Pavlina
Návštěvník

… nějak zapomínáte ,že AH byl v Německu “záměrně nainstalován”
včetně toho že dostal nevratnou “půjčku jedné miliardy” s podmínkou
tažení proti CCCP , v té době činil rozpočet USA devět miliard a jen
projekt Manhatan spolkl také přes jednu miliardu …
To na dokreslení kdo chce koho ovládat .
Úpadek Německa byl součástí plánu a cíl stále trvá .

.B.
Návštěvník

Já jsem přesvědčen – a v tomto souhlasím s Pozorovatelkou, že úspěch globalistických plánů je závislý na úspěchu SSSR 2.0. Jen a pouze, když rozbijí Rusko bude Pax Americana či Silk Road II.
A zhruba po 155.: držím Rusku palce, ať odolá!

S Ruskem stojíme a padáme i my, ať se nám to líbí či ne. Přežijeme pouze, pokud Putin ubrání jednotné Rusko.

Pozorovatelka
Návštěvník

V článku se nepíše o tom, že Rusko má být v Hedvábné stezce jen okrajovou záležitostí – v tranzitním smyslu má být vlastně obejíto, a to tak, že po vodě zcela a po souši má trasa vést pouze částí ruského území
comment image
A protože v celém projektu má mít zcela zásadní roli Írán, protože to bude jak energeticky tak především tranzitně zásadní velmoc, která bude mít přístup na všechna moře – tady jsem to zakreslovala
comment image
Rusko se snaží získat Írán na svou stranu, což se mu obzvláště přes Sýrii daří, čímž Globalistům kazí plány, aby Írán byl spojencem pouze Číny. Ze stejných důvodů Rusko buduje konkurenci mořské části Hedvábné stezky – projekt Sever-Jih – který má spojovat Indii, Írán a sever Evropy kratší a rychlejší cestou
comment image
Projekt Sever-JIh však počítá s územím Azerbájdžánu a právě ten chtějí Globalisté Rusku vzít ve prospěch Arménie (boje o Náhorní Karabach).
V dalším Rusko o své místo bojuje tím, že přes Krym si udrželo vstup na Černé MOře, přes Sýrii získá vstup na Středozemní moře a v Turecku mu jde o zisk Bosporu a Dardanel.
Shrnuto – Hedvábná stezka vůbec není tak jasnou záležitostí, jak to vyznívá a jak píšete, o to nejdůležitější, o ruské zdroje, o to teprve půjde plánem SSSR 2.0. Zásadním okamžikem, kdy Rusko mělo být vyšachováno, však byla Sýrie (“jestli draka neizbežna”), neboť tím zásadně vstoupilo do hry Globalistů spojenectvím s Íránem. A protože o plánu SSSR 2.0 ví roky, i tam je připraveno.

xerox
Návštěvník

.B. … ubránit jednotné rusko je pořád málo … klíčové je , aby rusko dokázalo svou životaschopnost což je takový rozvoj společnosti , který bude hodný následování …
vzpomínám si jak jsem v roce 1991 poslouchal nahrávku na kazetě od jednoho duchovního učitele , který mluvil o tom že přichází věk slovanů a že v rusku vznikne nejčistší forma vládnutí …
ta nahrávka byla prý pořízena ještě v době předchozího režimu …

.B.
Návštěvník

Já vím, že to je málo. Hlavně ubránit ducha a vyškrábat tu neomarxisticko -sionistickou špínu.

peter
Návštěvník

Tak či onak to bude pre nás (Čechov+Slovákov) prašť a nebo uhoď… Jední horší ako druhí, ak toto má byť budúcnosť pre moje deti, tak dovi dopo. Tá podstata moci je v peniazoch, o tom je ten článok o investíciách, produkčných kapacitách, odbyte atď. Veď tá planéta nemá šancu vydržať dlhodobo takýto stav, ani ak odstavíte od spotreby USA, pretože nastúpi Čína. Či by vyhral jeden alebo druhý, obyčajný človek je v riti. Kým ľudia sami nepochopia, o čom je život, dovtedy tu nebude pokoj.

Pozorovatelka
Návštěvník

Zásadní událost pro konec Pax Americana se odehrála v březnu 2015 v Číně, kdy byla založena čínská “Asijská investiční banka pro infrastrukturu – AIIB”. Američané tehdy své spojence vyzývaly, ať do ní nevstupují, ale vstoupila dokonce i Británie, věrnými naopak zůstaly Japonsko a Česko. Včera banka přijala dalších 7 členů, z toho 3 z Evropy.
Proč o tom ale píšu. Tehdy šéfka MMF Lagardeová (postava Globalistů) pronesla projev, kde je m.j. sděleno, co je podstatou toho, proč už ne Pax Americana, ale místo toho Východ a s ním už nikoliv nekonečný růst, ale tzv. “udržitelný růst”. Globalisté totiž dávno vědí, že vykořisťovatelský a drancující styl Pax Americana by planetu během několika let již zcela zničil. Spotřeba se proto bude postupně snižovat, přesněji rozdělovat na celý svět (Hedvábná stezka má proto spojit tři kontinenty – Asii, Afriku a Evropu). Projevem v březnu 2015 Lagardeová vlastně oznámila konec amerického impéria, konec amerického dolaru a “perestrojku světa”, cituji:

“Pokud bych si měla vybrat jen dvě slova, které v této chvíli Čínu a celý svět spojují, byla by to slova „strukturální reformy“. Samozřejmě, že tato zahrnují mnoho problémů, ale chci upozornit na tři klíčové oblasti, ve kterých jsou snahy čínské vlády v plném proudu a které jsou velmi působivé:

Za prvé – domácí politika : podpora řádné správy věcí veřejných financí prostřednictvím protikorupčních kampaní
Za druhé – ekologická politika: snaha o snižování znečištění ovzduší a ochrana životního prostředí
Za třetí – světová politika :zájem o spolupráci se světem, a to formou mnohostranného dialogu, nahrazujícího spolupráci místo soutěživosti formou zahraničních investic a obchodů.
Tyto reformy povedou k POMALEJŠÍMU, BEZPEČNĚJŠÍMU A UDRŽITELNÉMU RŮSTU…. ” Celý projev zde
https://aeronet.cz/news/brezen-2015-konec-americkeho-imperia-a-jeho-dolaru-svet-se-prestehoval-do-ciny-mame-se-opravdu-radovat-hrozba-nove-valky-dohody-ttip-a-tpp-a-statecny-zeman/#!parentId=33152
A pak je tady ještě to Rusko, o kterém píšu v jiném komentáři.

jhjh
Návštěvník

“Za druhé – ekologická politika: snaha o snižování znečištění ovzduší a ochrana životního prostředí”
🙂 usmevne. prosim, ako chce cinska vlada odstranit z pody soli a toxiny, ktore tam napchala za posledne desatrocia burliveho vyvoja? ako chce odstranit cierne jazera plne toxinov, ktore vznikli pri tazbe vzacnych kovov? nedokazu ani len zastavit rozpinanie pusti a to je ten najmensi ciel, ktory by zvladnut mohli. hold, prirode sa az tak rozkazat neda. cina to doma uz nerozdycha, takze preto sa pcha do sveta, aby skupila co sa da a takto investovala do svojej buducnosti. o toto tu ide, skupit si nas, aby mohli fungovat dalej, kedze u nich je uz zaverecna. o tom je cela silky road a ja im na nu seriem.
“Za třetí – světová politika :zájem o spolupráci se světem, a to formou mnohostranného dialogu, nahrazujícího spolupráci místo soutěživosti formou zahraničních investic a obchodů.”
ano, to urcite. ked skupite dolezite assets, potom to uz len bude spolupraca. presne ako teraz s amikmi, akurat, tentokrat bude panicek z vychodu. budicek!!!!

wpDiscuz