Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z...

Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z České televize chtěli odhalit pana VK z Aeronetu a přitom zapomněli, že éra STB už dávno pominula!

Exkluzivní svědectví: O tom, jak redaktor Respektu a držitelka Sórošovy ceny z České televize chtěli odhalit pana VK z Aeronetu a přitom zapomněli, že éra STB už dávno pominula!

Redakce AE News přináší exkluzivní svědectví o metodách práce novináře Respektu pana Ondřeje Kundry a redaktorky České televize Anety Snopové. Tento článek odhaluje natvrdo způsob normalizační novinářské činnosti, která by se klidně dala přirovnat k honu na čarodějnice, nebo spíš jednoho čarodějníka. Investigativní novinařina má mnoho podob, ale způsoby a metody obou zmíněných osob zasluhují mimořádnou pozrnost, protože v redakci začínáme mít pocit, že tyto útoky na AE News jsou vedeny ve snaze odhalit ruské peníze v pozadí financování české alternativy a vyrobit z nás špiony Kremlu. Koneckonců, Ondřej Kundra o tom dokonce hovořil ve videu na DVTV zde, doporučuji zhlédnout celé, abyste si udělali představu o tom, jak vypadá obsese a utkvělá představa novináře o nebezpečí ruských špionů.

Jak už jsme dříve informovali zde, redaktor Respektu pan Ondřej Kundra a reportérka ČT paní Aneta Snopová zazvonili minulý pátek u dveří našeho kamaráda a spolupracovníka. V naději, že právě odhalili identitu pana VK, si domluvili schůzku v restauraci a udělali s naším kolegou rozhovor. Vyptávali se ho na všechno možné a chtěli po něm, aby se přiznal, že je pan VK. Svatá prostoto! Oni si vážně myslí, že AE News je projekt řízený z obýváku. Jak celý rozhovor plynul, muselo začít panu Kundrovi docházet, že náš kamarád opravdu, ale opravdu není pan VK. Takové zklamání! Samozřejmě, že takovou návštěvu jsme nemohli nechat bez odezvy a já sám jsem k tomu napsal úvodní komentář v tomto článku zde. A po jeho zveřejnění se začaly dít věci. Asi jsme šlápli panu Bakalovi na kuří oko.

1206252-407030.jpg
Erik Tabery (šéfredaktor Respektu), Aneta Snopová (Česká televize) a Markéta Dobiášová.
Vítr fouká od Bakaly a George Sóroše

Ve středu se totiž našemu kamarádovi znovu ozvala redaktorka ČT paní/slečna Aneta Snopová. Ta je držitelkou novinářské ceny George Sóroše a jeho fondu Open Society Fund za rok 2013 (více zde), konkrétně za reportáž roku o nákupu letadel CASA. A protože my se na Aeronetu těžce opíráme do George Sorose a píšeme o něm velmi často a velmi kriticky, už je jasné, která bije. Aneta Snopová se už vidí s další cenou od Open Society Fondu za investigativní reportáž roku o tom, jak spolu s panem Kundrou odhalili ruské kremelské financování Aeronetu a pana VK. Nikdy jsem netušil, že můj pseudonym odvozený od jednoho výroku Harryho S. Trumana, bude jednou cílem investigativního pátrání dvou postaviček českého mainstreamu, redaktora placeného z peněz uhlobarona a reportérky televize, která je centrem chazarského éthosu v ČR.

Abyste si udělali živou představu, jak celá kauza probíhala, náš kamarád sepsal vlastními slovy celý zážitek a musíme říct, že je to opravdu síla. V době, kdy Evropou pochodují miliony migrantů a česká země přichází o identitu, tak dva novináři se snaží najít jednoho šéfredaktora, který jediné co dělá, je psaní článků a komentování na nezávislém rádiu. Posuďte sami, jak to všechno probíhalo:

Svědectví jako z dob za minulého režimu

(Začátek svědectví) V pátek odpoledne zazvoní někdo u dveří. Otec myslel, že jsou to zase nějací dealeři. V podstatě byli. Obchodníci s informacemi. Samotný Kundra v doprovodu držitelky ceny Sórošovy nadace Anety Snopové. Mysleli si totiž, že se jim na základě neoprávněně získaných informací podařilo konečně odhalit totožnost VK.

Průběh “rozhovoru” viz. předchozí maily, co jsem poslal do redakce (pozn. obsah emailů je zestručněn níže). Snad jen dodat, že se pomocí sugestivních otázek typu: “Víte, že vás vyšetřuje PČR?”, “Máte děti?”, “Baví vás vaše práce?”, “Jak se odvděčíte svým rodičům?” snažili, abych sdělil všechny své kontakty, rozpočet, pohyby na účtu a aktuální stav konta. Že je už stejně znají!!

A nechápali, jak mohu důvěřovat někomu, koho vůbec neznám. Zatímco jim ne, i když jsou něco jako oficiální činitelé. A že mi mohou pomoci jako “korunnímu” svědkovi se z této šlamastiky dostat! A jestli se přece jen nepřiznám, že jsem VK a že bych vydal své prohlášení a doznání. Musel bych být ale schizofrenik.

novinarska-cena.jpg
Aneta Snopová úplně vlevo při tiskové konferenci v Sórošově české pobočce Open Society Fund v Praze po převzetí novinářských cen za rok 2013.

O jejich charakteru svědčí i to, že po mém ukončení této schůzky, kde se vzal, tu se vzal kameraman! Nezmohl jsem se, bohužel, na slovo protestu. Po zjištění, že asi opravdu nejsem ten, koho tak usilovně hledají a na bombastickou reportáž to asi fakt nestačí, mi ve středu na můj soukromý telefon (kde vzali číslo?!) volá pí. Snopová. Objevily se prý nové informace z vyšetřování finanční policie. A ona za mnou opět přijede a ochotně mi je sdělí. Chce mi pomoci vyhnout se nastávajícím problémům. A pohanění celé naší rodiny. Toto jsem už samozřejmě odmítl s námitkou, že v tom případě paní Snopová flagrantně maří policejní vyšetřování, když mi chce všechno dobrácky zatepla vyzvonit. Tak si alespoň u kávy prý popovídáme o počasí, škemrala.

Také si stěžovala, že AE jim “vrátil úder”, doslova na ně spáchal útok tímto článkem zde. Díky tomuto představení ze strany mainstreamu jsem si konečně ujasnil situaci v pohledu na autority. Tímto děkuji agentům v roli novinářů, že mi otevřeli oči. Už jsem to nutně potřeboval. Odpouštím jim, je mi jich líto. Ještě budu muset zapracovat na té lásce. (Konec svědectví)

Už i na BIS musí vědět, že nás neplatí Rusové

Jak je z popisů a reakcí našeho kamaráda patrné, česká novinařina je přesně v těch místech, o kterých hovořil Miloš Zeman před mnoha lety tak nevybíravým způsobem. K celé péči obou redaktorů o náš server AE News bych řekl jen tolik, že česká BIS zajisté moc dobře ví, že nejsme financováni Ruskem, ani ruskou ambasádou v Praze, protože když už mají k těm účtům přístup, tak z nich jasně vidí, že všechny peníze, které dostáváme, jsou drobné dary od našich čtenářů, žádné kufry a balíky peněz zasílané z Kajmanských ostrovů nebo z Ruska. Nevíme, zda-li je pravda, co oba reportéři tvrdili našemu kamarádovi o policii apod., ale přijímání darů od čtenářů není zatím v ČR trestné, a protože se jedná o náhodné a příležitostné dobrovolné dary uzavřené skupiny fyzických osob (čtenářů) a nikoliv o účelovou veřejnou sbírku, vztahuje se na vybírané peníze zákon o danění darů fyzických osob v platném znění novely z roku 2014, kdy se dary daní pouze v případě, že součet darů od jedné fyzické osoby za kalendářní rok přesáhne 15.000,- Kč a na bankovních účtech takovou štědrou osobu nemáme. A kdybychom měli a kontrolní úřad by doměřil daň, tak by se doplatila.

Image00x.jpg
Ondřej Kundra při přebírání ceny Novinářská křepelka

AE News je dobrovolnický projekt postavený na principu guerillové architektury a fungujeme pod ochranou holandského mediálního zákona, kdy jednotlivé osoby se vzájemně neznají a nikdy se neviděli. Toto pravidlo sice může někdo porušit, ale to je na vlastní dobrovůli a riziku každého subjekta. Vzájemně komunikujeme, spolupracujeme, důvěřujeme si. Za jediným cílem, přinášet svobodné informace, poskytovat publikační prostor a diskuse českým a slovenským občanům. Jsme jediný server v ČR s guerillovou (multicell) architekturou, podobně jako Wikileaks. Věděli jsme, proč musíme náš projekt řídit z Holandska pod ochranou holandského mediálního zákona, protože tato epizoda s panem Kundrou a paní Snopovou jasně ukázala, že když je někdo v ČR nepohodlný, pošlou se na něho vyzvědači s praktikami STB. Pro nás nepředstavuje autoritu někdo, kdo si říká novinář, a přitom bere peníze a výplaty od vydavatelství, které ztrátově financuje Zdeněk Bakala. Není pro nás autoritou ani redaktorka, která je držitelkou ceny chazarské nadace pana Sóroše, jehož Open Society Fund organizace rozvrací vlády v mnoha zemích světa, viz. video zde.

Každý takovýto útok v konečném důsledku pomáhá AE News. Občané vidí, jak v ČR fungují novináři a mainstream. Úskoky, lži, praktiky estébáků, snahy o zastrašování, výhrůžky policií. Zvonění u dveří bez předchozího pozvání, systém dva na jednoho, vyhrožování finančním úřadem, taktika vyvolání strachu subjekta a následně nabídka pomoci, vytahování informací o rodině, kamera schovaná za rohem. Metoda novinářských “výslechů” má stejná pravidla, jako používala STB v 80. letech. Vyvolat strach a pocit viny v subjektovi, vyvolat zoufalství, ale potom nabídnout subjektovi záchranu, když začne mluvit a podepíše spolupráci. Je mi opravdu na zvracení, co se to v Česku děje. Je sice pravda, že tady v Německu to není teď snadné, dokonce už i komici z televize končí u soudu kvůli básničce proti prezidentovi Turecka, ale není tady situace, že by novináři pořádali hony na servery kvůli tomu, že si někdo myslí, že je sponzoruje Rusko. Paranoia českých novinářů o ruské stopě v ČR je diagnóza, to je psychotický stav, který by měl řešit spíše lékař, psychiatr, a ne šéfredaktor AE News ve svém článku. Každý čtenář AE News může posoudit, jestli píšeme ruskou propagandu, anebo jen informuje o věcech pravdivě a tak, jak se západní média neodvažují.

Na závěr jen moje oblíbené heslo: “Nezajímejte se o jméno messengera. Zajímejte se o zprávu, kterou vám přinesl!”

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Pavel
Návštěvník

Myslím si, že anonymita snižuje důvěryhodnost. Mimoto nic extra bombastického jsem zde nečetli. Je to v podstatě mix vlastních názorů postavených na nedůvěryhodných zdrojích opatřených bulvárním nadpisem. Přesto chápu paranoiu autorů. Na druhou stranu kdyby byli pro někoho mocného hrozbou, tak by se likvidace dala jistě dávno zařídit. Notabene když sami přiznáváte, že se k vám někdo relativně blízko dostal. A to vyprávění kolegy a potom kamaráda… Dost možná to skutečně slavný VK byl. Ale otázkou je, koho to skutečně zajímá.

Michael Chertoff
Návštěvník

Bohužel, v tomto fašismu už zaplatilo mnoho novinářů fyzickým napadením nebo i životem. Těm konformním to samozřejmě nehrozí, oni ani ti hlupáci vůbec nechápou o čem to je – a dodnes si myslí, že žijí v “pravdě a lásce” a prohánějí nějaké “ruské agenty”. Strašný humus.

Pavel
Návštěvník

Promiňte, ale jmenujte mi takhle z hlavy jednoho novináře, který u nás zaplatil životem za to, co psal. Já si nevybavím ani zmláceného. U nás tohle opravdu nehrozí. Naproti tomu v tady obvykle opěvovaném Rusku jsou to desítky. A to není fašismus?

Michael Chertoff
Návštěvník

Když už jsme u fašismu, pro začátek podívejte třeba na kauzu antraxových zásilek po 11. září 2001, kdy ten antrax šel do několika redakcí a pak se ukázalo, že to posílal zaměstnanec z laboratoře US Army ve Fort Detrick… I když ten konečný report FBI o “Amerithrax” je v podstatě lež. Každopádně ty zásilky dorazily “čirou náhodou” právě k těm nepohodlným, kteří zpochybňovali útoky z 9/11. Samozřejmě novináři jsou ohroženi všude včetně Ruska, stejně tak u nás. Našeho zabitého novináře neznám, ale nezvané návštěvy u nich doma s baseballovými pálkami byly, o tom nepochybujte. Zejména v divokých privatizačních 90. letech.

Mr. Antrax spáchal sebevraždu. A FBI se musí hájit
http://zpravy.idnes.cz/mr-antrax-spachal-sebevrazdu-a-fbi-se-musi-hajit-f52-/zpr_archiv.aspx?c=A080827_160130_kavarna_bos

Pavel
Návštěvník

90. léta divoká asi byla, ale sám nejste schopen jmenovat nikoho. To bych mohl prohlásit taky cokoliv a říct, že se to stalo, ale jméno neznám. To je celá ta anonymita nejenom autorů ale i aktérů. Můžu tomu věřit, ale stejně tak nemusím. Je to 50:50. Mimoto se bavíme o současné době a ne o minulosti a bavíme se o naší zemi a ne o USA. Tady se to pořád míchá dohromady. I kdyby tohle všechno, co říkáte, bylo pravda, tak ty oběti za poslední léta spočítám na prstech jedné maximálně dvou rukou. To mi nepřijde jako důvod pro, abych se skrýval, pokud chci hlásat svojí pravdu. Mimoto když to někdo je schopný vyšetřit, tak to znamená, že se všichni nesnaží všechno skrýt, ale lidé ve státní správě se snaží měnit věci k lepšímu. Takhle to vnímám já.

Michael Chertoff
Návštěvník

Vždyť jsem vám jmenoval do nebe volající kauzu, kde byli novináři napadeni sofistikovanou biologickou zbraní a stát to zametl pod koberec. Ani to vám nestačí? To jste velice naivní člověk, tedy. Jestli potřebujete někoho zmláceného bejsbolkou, zavolejte si třeba Tomáši Kábrtovi, který dělal v MF Dnes a lokálních denících a on vám k tomu něco řekne. A byly i horší kauzy třeba kolem Fr. Mrázka, končící zabitím. Vy o tom víte prostě úplný prd jako ten pan Kurvadrát z Respektu, tak pořád někomu neraďte, jak to má dělat, proboha už 😉

Pavel
Návštěvník

Ale my jsme se přece bavili o naší zemi a o smrti novinářů. Bavili jsme se o tom v souvislosti s vaším tvrzením, že v našem státě jsou vraždění a zastrašovaní novináři, že lidi jsou vyhazováni z práce za statusy na facebooku. Já jsem vás požádal o jeden dva případy, abych se na to mohl podívat, jestli v současné době u nás je nutné publikovat anonymě na alternativních anonymních webech a vy jste mi dal jeden příklad z USA a nejspíš starý 15 let a pak naprosto zmateně mluvíte o Mrázkovi, což byl mafián a ne novinář. Nikomu neradím, ptám se a vyjadřuju názor. Uvědte, prosím, někoho, kdo za odhalení nějaké kauzy u nás zaplatil zdravím nebo životem. Neřesme cizí státy.

Michael Chertoff
Návštěvník

OK, tak jsme si úplně neporozuměli. Jestli chcete zmláceného a zkopaného novináře, tak viz Tomáš Kábrt.
http://cibulka.com/nnoviny/nn1996/nn1296/obsah/33.htm

A jestli chcete někoho, kdo dostal kulku do hlavy, tak viz pan Dvořák, kterému to zařídil Franta Mrázek.
http://www.novinky.cz/krimi/97338-policie-stiha-vraha-novinare-ktery-psal-o-mrazkovi.html

Pavel
Návštěvník

Tak vidíte, že jste dal dohromady 2 případy. Akorát teda v podstatě jsou staré 25 let. Jestli je tohle důvod pro to, aby člověk publikoval anonymně, tak je to slušná paranoia, ale budiž. Mimochodem Cibulka je frajer právě proto, že se toho nebojí. Sice je to veřejný blázen viz. jeho výstupy se siderickým informačním kyvadlem, se kterým odhaluje fízly, ale to je přesně ten důvod, proč mě zajímá původ zpráv. Protože, a teď to myslím čistě obecně, je možné, že je publikuje osoba psychicky narušená, či jinak mentálně poznamenaná spjatá nebo různými strukturami stejně jako je to u mainstreamu viz. iDnes a Mafra a Babiš. Proto je to pro mě důležité k dotvoření celkového obrazu. Další věc je, že prostě anonymní zpravodajství bude vždycky na okraji a číst to budou pouze lidé jako já, kteří se zajímají a nebo jako asi vy, kteří tomu věří. Ale je nás ale hlavně vás málo na to, aby se něco změnilo. Pokud to bude někdo s bojem proti establishmentu myslet opravdu vážně, tak bude muset vystoupit veřejně a riskovat stejně jako Snowden atd. Jinak bude význam marginální. Každopádně nikomu nic nenařizuji.

Michael Chertoff
Návštěvník

Zatím tomu rozumíte asi tak jako pan Kurvadrát z Respektu, tj. jako koza petrželi. Podívejte se někdy pořádně na případy Assangeho, Scotta Rittera nebo u nás pana Stwory, paní Jourové, kdy se lidem ničí pověst, policejním nátlakem a mediální dehonestací se likvidují. Ti lidi se těžko mohou bránit, najednou je nesmyslně obviní a odsoudí, případně je rovnou seberou a umístí do vazby… To opravdu není žádná sranda, ale vážná věc.

13. komnata Věry Jourové
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/212562210800023-13-komnata-very-jourove/

Čert 17. kategorie
Návštěvník

Právě, že to zajímá ty dva. A moc. Oni tady moc dobře vědí, proč se maskovat. Před Ondrášky a Anetkami. Ty mají totiž vybroušené zoubky jen na to, jak dehonestovat. Každý má nějakou minulost, že? Informovat “reportéři” ČéTé neumějí, protože nedokážou rozlišit pravdivou informaci. Oni “jen” za prachy vyrábějí špínu. Třeba má VK doma ruskou hokejku. To je celé ☺
Jinak důvěryhodnost se pozná podle informace samotné, viz. poslední věta článku.

protoPlasma
Návštěvník

Tak se k té anonymitě jako první postavte čelem – zde na diskusním fóru, jestli vám tolik vadí a vše, co jste si tak hezky popsal si aplikujte na sebe.

Pavel
Návštěvník

Vy a většina lidí zde vůbec nečtete text, nebo nedokážete rozumět psanému textu. Nenapsal jsem, že mi vadí anonymita. Vlastně jsem pochyboval, že někoho zajímají jména autorů článků, zde publikovaných, které jsou silně tendenční. Mimoto já používám své pravé jméno narozdíl od vás. Pokud se toužíte setkat, tak s tím nemám problém. Každopádně anonymita znamená, že se někdo bojí, nebo lže, nebo prostě něco skrývá, popřípadě je paranoidní čili blázen. Osobně si myslím, že by si autoři dali víc záležet a publikovali by kvalitnější texty, pokud by se podepisovali. Takhle se tady objevují často výkřiky nevalné úrovně.

kruton
Návštěvník

Presstituti podpisuju svoje clanky, a kvalite to nepridalo vobec nic, naopak, ta nevalna uroven sa stale zhorsuje. Ved ti dvaja spicli to len potvrdzuju. Vas nazor o dolezitosti anonymity na kvalitu je manipulativny a chybny a odporuje skusenosti.

Anonymita neznamena, ze niekto sa boji, klame ci nieco skryva – je zvlastne ze vy pouzivate argumenty statnej moci, ktora nahrava vsetky telefonne hovory, skenuje emaily a ma pristup k vasim udajom v bankach ci statnych instituciach. Pracujete pre stat?

Anonymita znamena, ze nemam dovod nechavat svoj podpis pod obsahom, co je publikovany na webe. A tych dovodov mozem mat 5 milionov, vas to absolutne nema co zaujimat. Ak vam chyba skutocne meno autora, necitajte obsah.

Pavel
Návštěvník

Ale proč není důvod dávat svoje jméno? Přece když chci o něčem psát, tak si za tím stojím. Vážně si myslíte, že to nezvyšuje důvěryhodnost? To je problém dnešního světa internetu. Záplava balastních informací, často smyšlených a tendenčních, snažících se vnutit někomu svoje názory. Mimochodem nepodsouvejte mi pořád něco, co jsem neřekl. Mě jména autorů opravdu nezajímají, ale snižuje to, pro mě osobně, důvěryhodnost. Když budu vědět, že to píše vystudovaný politolog, sociolog, člověk žijicí zde nebo v zahraničí, tak si mnohem lépe dovedu dát věci dohromady. Marně hledám na internetu názory běžných Rusů žijících tady například. Váš dotaz na to, jestli pracuji pro stát, svědčí u určité míře paranoidního uvažování. Já osobně si mylím, že nikdo nemá důvod tento web extra řešit. Sice šíří občas nesmysly a bludy, ale není nebezpečný.

Administrator
Admin

S těmito názory, že je třeba se podepisovat pod svá díla, běžte na návštěvu k Julianu Assangeovi do jeho úkrytu na ambasádě Ekvádoru v Londýně, nebo k Edwardu Snowdenovi v jeho exilu v Moskvě, nebo k panu (teď už vlastně slečně) Manningovi ve vězeňském Supermaxu v USA na samotce 3×1 metr bez okna s umělým denním světlem ze sodíko-neonového zářiče, který imituje denní a noční cyklus, kde ho drží hned vedle masových vrahů. Potom se sem vraťte a vyprávějte nám, jak se dívají zpětně na svá rozhodnutí odhalit své identity ve věci úniků informací. VK odhalil už tolik věcí na AE z různých kruhů, že by byl blázen, kdyby se rozhodl jít cestou těchto zmíněných pánů. Nebo si vážně myslíte, že ten hon na pana VK pořádají jen tak z dlouhé chvíle? Že náš server zmiňuje BIS ve svých kvartálních zprávách také jenom z nudy a plezíru? Je sakra důvod tajit identitu v dnešní době. Nejen kvůli sobě, ale je tu rodina, děti, rodiče, příbuzní, obchodní partneři.

Podívejte se, jak vypadá “diskuse” mezi alternativcem a kavárnou: https://www.youtube.com/watch?v=9dGiQRK7_Q4

Pavel
Návštěvník

Já nevím. Nemůžu si pomoct, ale já tady žádné odhalení ještě neviděl. BIS prostě asi sleduje všechny “zvláštní” weby. Pochybuju, že tady byste dostali doživotí za ty neškodné, ač štvavé články. A opět zdůrazňuju, že jsem nikde nenapsal, že je třeba podepisovat svá díla. Ale že to v mých očích zvyšuje důvěryhodnost. Nic víc, nic míň. A proboha nemluvte pořád o alternativě a kavárnách. Vy jste z toho už udělali sprostá slova a vypadáte jenom jako Zemanova hlásná trouba. Člověka, který nepatří a nechce patřit ani do jednoho tábora, protože oba považuje za nesmyslné, to nesmírně unavuje. Vy se akorát snažíte vzájemně urážet. Smysluplné argumenty nepadají ani z jedné strany. To se na mě nezlobte.

Michael Chertoff
Návštěvník

Ale pane, to by tu nejprve musela být skutečná svoboda projevu a skutečná demokracie. Podívejte třeba na pana Stworu ze zvedavec.org. Oni udělají takový mediální útok na jeho osobu, že je u veřejnosti zapsán jako “popírač holokaustu”. Přičemž ho složitě tahají roky po soudech kvůli pouhému zveřejnění textu o holokaustu od zahraničního autora, se kterým by v Kanadě nebo USA ani neměl právní problém. Ukazují ho ve zprávách ČT s doprovodným komentářem v duchu “Pozor – tady je ten odporný popírač Stwora”. Samozřejmě běžný pracující občan nemá čas se tím detailně zabývat a tak to bere, jak mu to mainstream mastí pod tlakem do palice. To je prostě orwellistán. Úkolem těch novinářů je pokud možno držet establishment za koule, aby nepáchal ještě větší prasečiny a ne se nechat někde nahánět, viz jak dopadl Julian Assange. Alternativní časák “Zem & Vek” na Slovensku má podobné problémy – vykonstruované nesmyslné žaloby. To jsou soustavné buzerace altermédií na uměle vytvořeném základě, podívejte třeba na tohle – Vladimír Stwora “Návštěva na kriminálce” http://www.zvedavec.org/komentare/2015/07/6504-navsteva-na-kriminalce.htm

Vladimír
Návštěvník

“Vlastně jsem pochyboval, že někoho zajímají jména autorů článků, zde publikovaných”
se smíchy válím po podlaze, skoro sem se počůral. Dnes kdy Vás vyhodí za to že pošlete slobodnemuvysielaci peníze z daní, kdy se propouští za ten nesprávný názor na facebooku, kdy nepohodlní novináři v největší demokracii světa páchají sebevraždu i s rodinou a domácími mazlíky. já myslím Pavle že by jste se měl probudit. Zveřejnit jméno u článku který kritizuje vládnoucí aparát a loutkovodiče systému v pozadí dnes znamená ohrozit sebe a svou rodinu. A to byl udělal jen člověk nesvéprávný nebo idiot. Skočte si někdy na Ihned, za názory které jsou v rozporu s článkem se okamžitě trestá, stačí napsat slovo presstitut nebo cenzura a hned máte ban. Kritika se dnes neodpouští, demokracie je iluze.

Pavel
Návštěvník

Řekněte mi, koho vyhodili z práce, za to že poslal peníze vysílači? Kdo spáchal sebevraždu v největší demokracii? Koho vyhodili za názor na FB? Jmenujte dvě jména, abych věděl, kde mám hledat. Mimochodem mně mazali příspěvky i tady a to nebyly sprosté. Pokud máte svoje médium a publikujete tam svoje články, tak holt máte právo na to regulovat příspěvky. Osobně si myslím, že diskuze pod články jsou věc zbytečná a obvykle tam nikdo nic konstruktivního nenapíše a to včetně mě. Konkrétně slovo presstit je jenom pokus o urážku. Neni to argument ani projev svobody. Spíš blbosti.

Strycu
Návštěvník

Tak tady jeden máte. Za názor, v diskusnim foru, že zabití českých vojáků v Afganistanu, by hrdinský čin odboje místních partizánů, kteří statečně brání svou zem proti okupantům z NATO a USA šel autor na udání správkyně webu do lochu. Pak si to snažili vyříkat v debatním klubu osobně. Autor a udavačka. Sám posuďte a udělejte si Pavle názor.

Debatní klub díl: “Kesudis, Pašková, Letko, Černochová – Schvalování atentátu”

https://www.youtube.com/watch?v=_mrqxdHTnCY

Pavel
Návštěvník

Tady je vidět, že nejste schopný nasát všechny informace a pak si dělat názor. Vy si vypíchnete jenom ty tzv. alarmující informace a ještě je překroutíte. Dostal podmínku, takže sedět rozhodně nešel. A co se týče schvalování atentátu a vyzdvihování vraždy, tak s tím samozřejmě souhlasím. Nějaká pravidla být musí. A to říkám i přesto, že většinu zahraničních misí NATO považuji za chybu. Mimoto naši vojáci v Afgánistánu hlavně hlídají lidi, kteří tam obnovují infrastrukturu. Znám člověka, který tam dělá stavební dozor. Nemusím s tím souhlasit, můžu proti tomu vystupovat, ale schvalování smrti kohokoliv notabene krajana, je odporné. Navíc pokud ten plní svoje povinnosti. Kritizovat můžu velení a politiky, kteří je tam poslali a média, která tendenčně informují.

Strycu
Návštěvník

Takže kolego.

1. “Šel do lochu” jsem myslel obrazně. Ale dobrá, uznávám , měj jsem se vyjádřit přesně.

2. Jste totální demagog. Otázka zněla, byl-li někdo za názor na webu souzen. Odpověď je ANO! Bylo to za názor nikoli šířící nenávist proti skupině osob a podobně. To by ještě bylo jakž takž obhajitelné, ale za názor úhlu pohledu na věc. Pohledu z úhlu Afgánců, kteří jsou okupováni. Je nepodstatné kdo jak měl co z konkrétních vojáků za úkol. Z pohledu Afgánce šlo u nepřítele. Argumenty že pomlouval krajana také nejsou pravda. Diskutér je pokud vím původem z jiné země.

Jste demagog. Chtěl jste příklad tak jste ho dostal. Místo toho aby jste řekl. “Ano děje se to – bohužel, tak jen hájíte neobhajitelné svým ale.” Prakticky odvádíte pozornost od jádra argumentu někam jinam. Asi stejně jako je tvrzeno, že Kosovo se odtrhlo OK (ačkoli se tam vraždilo o sto šest a to na obou stranách – teroristi z UPA si začali!) a Krym je agresivní okupace a anexe, ačkoli šlo vše mírovou cestou a zemřeli tam jen dva vojáci, jeden Ukrajinec a jeden Rus.

Tedy ještě pro blbé!!! Vražda našeho říšského protektora pana Heidricha, skupinou teroristů dovezených z Londýna za podpory obyvatel z obce Lidice, a jiných sympatizantů s těmito vrahy, byla zcela spravedlivě a po zásluze potrestána nejvyššími možnými tresty. Tak jak se vám to líbí podané v této rovině!?!

Zkuste si pečlivě prostudovat tento článek. Je tam prakticky ten samý případ – někoho souzení a jiného nesouzení za názor vyvolávání nenávisti proti národu – skupině osob.
https://aeronet.cz/news/brusel-na-nas-utoci-ze-tri-smeru-pokud-se-vsichni-nevzbourime-prave-ted-a-nyni-ceka-nas-v-kratke-dobe-katastrofa/
Popřemýšlejte a zkuste něco z málo z umění kabaly. Nahlížet na věci z obou stran sváru. Pak možná začnete nalézat kde je cca objektivní pravda.

Pozorovatelka
Návštěvník

A Vy jste na těchto stránkách proč? Nic extra si zde nepřečtete, tak si chodíte jen “popovídat”? A proč sem – jinde chtějí registraci s doložením dokladů?

Pavel
Návštěvník

Abych si mohl udělat vlastní názor, tak musím číst i zdroje informací, řekněme alternativní. Mainstream je tendeční, ale jakáž takáž kostra se dá vytáhnout. Něco přijde ze zehraničí, mimochodem jeden z nejlepších a nejkvalitnějších zdrojů je Al Džazíra v angličtině. Mrzí mě, že neumím Rusky, takže se spoléhám na informace zprostředkované skrze “proruské” weby, které víceméně překládají ruské zprávy. Rád bych se nějak dostal k poslednímu opozičnímu rádiu v Rusku, ale to mi nikdo překládat nebude. No a vás mám pro dokreslení, spíše bych řekl nálad, než jako zdroj informací. Občas je zajímavé se podívat na problematiku tzv. z druhé strany. V určitých ohledech to může otevřít oči. Proto mě mrzí, že se tu objevují v poslední době v podstatě bulvární články psané vulgárně, které mají za cíl dehonestovat domnělého nepřítele. Hodně situaci zjednodušujete. Všechno je kavárna, havloidi, nwo, fízlové, stb, a fašisticko-bolševicko-americko-protiruská židy řízená lobby, navzdory tomu, že to nedává smysl.

albatros
Návštěvník

Mě tyto praktiky vůbec nepřekvapují a je to přesně to co bych čekal, že se děje. Na druhé straně je to až komické. Jako když zuřivý sluníčkáři s hesly nedej náckům žádnou šanci se vrhají s tyčemi a pepřovými spreji na poklidné demonstranty a na čelní představitelé pak pořádají hon na sociálních sítích, malujou hákové kříže na zdi domu, píšou hanopisy všude možně a výjimkou nejsou ani fyzické útoky.
Zuřivý sluníčkář s pěnou u huby je fenomén této doby.

Michael Chertoff
Návštěvník

Inu, to jsou velice zajímavé fízlovací praktiky havloidů při jejich boji za lidská práva…
Jenže mainstream teď nedohnala žádná Moskva, jak se jim to z jejich zmateného pohledu jeví, ale ve skutečnosti pouze zpětný ráz jejich vlastní propagandy, kterou tu možná z nevědomosti pod vlivem osob jako Bush, Cheney, Albrightová nebo Havel bohužel šířili. To samé teď u Jana Korála z nwoo.org – v Knihovně Václava Havla se mu doslova vysmáli, ale žádné normální diskuze schopni nejsou.

Debatéři s Respektem se bojí přímé konfrontace s fakty – Putinovi agenti v Knihovně Václava Havla
https://www.youtube.com/watch?v=9dGiQRK7_Q4

Pavel
Návštěvník

Vysvětlete mi, co pořád máte s tim Havlem? Více než 5 let mrtvý člověk, s jehož názory příliš nesouhlasím a který udělal i hodně špatných rozhodnutí, ale nechápu důvod, proč ho pořád tahat z hrobu. Ani jeho příznivci o něm tak často nemluví. Spojení fízlování a havloidů je pak už zcela mimo mísu.

Michael Chertoff
Návštěvník

Takže ještě jednou – viz chování otupených uctívačů cargo-cultu humanity bombera přímo v Knihovně VH, těchto pošahaných hledačů ruských agentů mezi normálními lidmi – https://www.youtube.com/watch?v=9dGiQRK7_Q4
Nebo si je představte na kultovních “lavičkách Václava Havla” – za třista litrů kus, no nekupte za ty prachy strom, stoleček a dvě židličky, když je to tak levný http://www.freepub.cz/2014/kauza-havlovy-lavicky-300-000-kc-pokracuje/

Pavel
Návštěvník

No za mě platí de mortuis aut bene aut nihil. Když nemaj rozum oni, tak ho mějte vy. Je to největší ubohost se obouvat do mrtvých jako to s oblibou dělá Klaus nebo Zeman. To nemá vejšku.

Michael Chertoff
Návštěvník

Není důvod. To je v podstatě to samé jako třeba termín stalinisté nebo trockisti. Jasně se tím označuje skupina lidí, kteří uctívají Havla nebo se k němu hlásí.

Pavel
Návštěvník

Otázkou je, jestli tyto dva výrazy mají stejně pejorativní nádech jako havlisti nebo havloidi. Skoro bych řekl, že ne. Pro mistní komunitu je havlista nadávka a ne poubé označení příslušnosti. Mě hlavně unavuje poslouchat dokola onkvárnách a podobných nesmyslech. Pan prezident vždycky něco plácne ve snaze být vtipný a přemoudřelý všech těch jeho dolních deset miliónů to pak papouškuje v čele s Ovčáčkem a to bez jakékoliv snahy použít vlastní hlavu.

Michael Chertoff
Návštěvník

Samozřejmě, jsou to takové paušalizující zkratky na úrovni bulvárně mediálních přestřelek. Ale toto je naprostá bezvýznamná prkotina. Hlavně podívejte, jak pracují ti mainstreamoví novináři, kteří sami sebe dávají za vzor etiky a odpovědnosti. Jak velice obecně používají nesmyslné orwellovské termíny typu “konspirátoři”, aniž by uvedli konkrétní osoby o kterých vlastně hovoří. To se jim nechce, protože jen ve věci útoků z 9/11 by museli přiznat existenci několika tisíc konkrétních, naprosto neanonymních, podepsaných, kvalifikovaných odborníků, kteří na netu vyvracejí jejich “oficiální verze”. Takže raději různě mlží a goebbelsovsky a velice bulvárně míchají vše bez ladu a skladu dohromady s ufony nebo holokaustem a očerňují. A jak vidíme, zakládají k tomu účelu i speciální diskreditační orwellovský website 🙂

Čert 17. kategorie
Návštěvník

Já jsem se s VH po jeho skonu smířil, jen se tu ti novodobí novinářští takyvyšetřovatelé zaštiťují pořád jeho jménem a podobiznou. Pojmenovali po něm i letiště. Pochybuju, že by s tím souhlasil. Já si totiž myslím, že i ten Havel měl narozdíl od svých nohsledů a následovníků svědomí, ale asi neměl odvahu ho poslechnout.

Čert 17. kategorie
Návštěvník

Oni sami si ho dali do erbu
https://youtu.be/ZV4KSXCThns
https://youtu.be/ifa0TF27ydg
https://youtu.be/mv3waWOYWFc
Teď se jen vyjevuje, co je spojovalo. Lež a nenávist. ..

sandal
Návštěvník

Chtěl bych reagovat na vložené videa :
V ČECHÁCH jsem prožil cca 12 let, po sametu .Naštěstí jsem bydlel i s “nebožkou” na Kladně , takže atmosféru Středu Evropy jsem vstřebával spíše pracovně , anebo jak to dneska spoustu lidí tvrdí in.TZN.sice formanem anebo už i felicií (jak dnes všichni šopují )skoro každý víkend někde do obchoďáku.
A to sem prosím dělal u nějaké dnes už bezvýznamné 3-krát přejmenované společnosti KABEL+.
Přijel jsem na MORAVU k rodičúm domů jako největší KING a oni?Co blbneš Praha není celý svět vrať se na zem.
Sem zpátky 11 let sice jsem rozvedený , protože to Mi “nebožka” nikdy neodpustila,že sme opustily střed civilizace .Ale můj názor to nezmění.A to : Totiž , že PRAHA je plná těch NAPLAVENIN jako jsem byl Já , kteří By v rodné hroudě nebyly vůbec , ale vůbec nic . Jenomže teď jsou Pražáci a to je nade vše.A na Ty videa co ste postnul to jen dokládá charakter těch lidí , kdy nekryticky přijímají názor nějakého Fishera ,a pana KOrála dehonestují.
I když pan Korál není žádnej žižka přesto odvahu má . Jenže sám již ze zhlédnutého – má sice pravdu , ale sám proti lidem, kteří zastávájí ten JEDINÝ SPRÁVNÝ NÁZOR a sice , že toliko slovy Havla : Pravda bla , bla , bla
Volně přeloženo : KDO LŽE A OKRÁDÁ ČESKÝ A SLOVENSKÝ NÁROD TEN SE MĚL , MÁ , BUDE MÍT DOBŘE.Nezmůže vůbec nic.
A jak citoval “spousta lidí mě podporuje” pravdu má chlapec jeden .
Já podporuji .
Sandál
SOBĚCHLEBY

.B.
Návštěvník

Napřed technická: “v subjektovi” “nabídnout subjektovi” Správně: “V subjektu” “nabídnout subjektu”- tahá to za oči.

Dále pouhá zvědavost: vzhledem k přítomnosti 2 úderníků a kameramana by nemusela být tajná identita onoho spolupracovníka.

Pokud informace v článku souhlasí, je to něco neuvěřitelného a přesto, že iluze o mainstreamu nemám vůbec žádné, jde o další posun hranic, za které jsem se už nikdy nechtěl podívat.

Tja, tja, die Europaeische Werte.

Administrator
Admin

VK to má správně, jde totiž o policejní hantýrku ve smyslu “ten živý subjekt”, rod mužský životný. Nabídnout komu čemu, rod životný, komu… subjektovi. Rod neživotný, čemu, subjektu. Je to policejní slovník, výpověď subjekta, doručení předvolání subjektovi, sledování objekta, nabídka spolupráce objektovi. Vytěžení informací z objekta (ne z objektu), zavěšení se na paty objektovi při sledovačce atd.

.B.
Návštěvník

No nevím, pak je to fízlí hantýrka kurvící jazyk. Možná si v tom fízli libujou, je to ale hrůza.
A ještě jedna poznámka: nenabízelo by se samo, při druhém pokusu o kontakt, vydat se na schůzku se skrytým mikrofonem či kamerou? Takový záznam by jistě stál za to!

Magnetofel
Návštěvník

Velká škoda, že neměl zapnutý diktafon/mobil při té schůzce. To by byl super stream/video.
Stačilo pak vystříhat toho vašeho spolupracovníka (třeba aby ho někdo po hlase nepoznal) a nahradit ho textem.

PavelP
Návštěvník

Aneb, Ostaňme VKontakte 🙂

paa tal czechia
Návštěvník
Čert 17. kategorie
Návštěvník

Pjakin se mýlí (to je drzost, co). V letech 1996 – 1998 se také v Čechách projevil v tvrdé krizi skutečný lídr. Byl jím Václav Klaus. Celá mediální fronta se vůči němu spikla, aby ho vytlačila z veřejného prostoru. A on udělal přímou linku. Začal komunikovat přímo a intenzivněji s lidem. A ten ho potvrdil. Ano, to dokáže jen skutečný přirozený lídr. U nás je to celou tu polistopadovou mizérii duo Klaus/Zeman. A proto po nich mediální otroci jdou. Ale má recht analytik, že teď je velké břímě na Putinovi. I on ale nemusí mít strach. Ani ten lid…

Michael Chertoff
Návštěvník

Tak nějak – to jsou ty pravé “euroatlantické hodnoty” svobody projevu. Takže ať si pan Kurvadrát, nebo jak se ten havloň z Respektu jmenuje, vyjede do Londýna, bojovat za lidská práva Juliana Assange, který je též vykonstruovaným obviňováním buzerován a čtyři roky se skrývá na tamní ekvádorské ambasádě. Pan Kurvadrát tak udělá něco užitečného, namísto ilegálního lustrování cizího bankovního účtu, na který lidi posílají pár korun, aby podpořili skutečnou demokracii, ne tu cenzurní havloňskou fašistickou prasárnu typu Respektu / ČT apod.

“Podle komise OSN je Assange svévolně zadržován, měl by být svobodný…”
http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/podle-komise-osn-je-assange-svevolne-zadrzovan-mel-by-byt-svobodny–1580959

Holy
Návštěvník

Porad se budu opakovat, dokud to nedojde i dalsim .Nejedna se stale o nic jineho nez o sionisticky komplot a bandu jejich prisluhovacu, vlezdoprdelku a lokaju.

rafael
Návštěvník

Zemrel jeden z mych nejoblibenejsich kytaristu-muzikantu, bavicu. Prince. Typek. Delal cernochum cest. V podstate jeho hudbu uz sledovali ponejvic muzikanti. Plebs zna leda purple rain, kterou teda jsem nikdy nemusel. Najdete si treba pisen GOLD.

romgator
Návštěvník

Stačí mi pohled na ten snímek s paní Snopovou a nápesem Fórum kvalitní české žurnalistiky.
Trochu mi to připomíná dobu, kdy si některé země daly do názvu ,,lidově demokratické” a výsledek známe všichni. Te demokracie lidové tam nebylo ani za mák. Takže Fórum kvalitní české žurnalistiky je ten stejný případ. Žádná kvalitní žurnalistika.

wpDiscuz