Das neue Europa je tady! ČNB zrušila regulaci koruny a Berlín nachystal...

Das neue Europa je tady! ČNB zrušila regulaci koruny a Berlín nachystal zákon na masivní pokuty sociálním sítím, které nebudou odstraňovat “fake news” výroky opozičních politiků. Farage už mluví dokonce o mafii!

Das neue Europa je tady! ČNB zrušila regulaci koruny a Berlín nachystal zákon na masivní pokuty sociálním sítím, které nebudou odstraňovat “fake news” výroky opozičních politiků. Farage už mluví dokonce o mafii!

Před několika okamžiky ukončila Česká národní banka regulaci české koruny [1]. Ta začala ihned posilovat. Zatímco spotřebitelé v ČR se lehce radují s reálným výhledem nižších cen dováženého zboží do ČR, které by se mohly projevit na trhu už okolo Vánoc, na alternativě je tento krok sledován s předtuchou kroků, které tuto zdánlivě nevýznamnou událost budou následovat. Posílení koruny je totiž reakční mechanismus Berlína na neudržitelnou situaci v oblasti nízkých mezd v Protektorátu Čechy a Morava. Je naprosto vyloučené, že by české firmy začaly zaměstnancům platit více, protože nasmlouvané zakázky s německým průmyslem jsou pevně stanovené na velmi dlouhou dobu. Existuje tak de facto jediná možnost, jak posílit českou koupěschopnost a neriskovat procesy, které by mohly vést k mohutné anti-EU náladě, která po Brexitu a po Trumpexitu obchází tento rok Evropu jako strašák. Češi si za silnější korunu koupí více německého zboží, Berlín na posílení koruny neztratí.

Pokud se podíváme na silnější korunu z makroekonomického hlediska, tak musíme konstatovat, že posílení koruny zlevní půjčky českého státu. Podle včerejších uniklých informací se příjmová strana státního rozpočtu propadla o 40 miliard korun a je to nejhorší propad za posledních 5 let. Babišova ekonomická politika sdírání živnostníků z kůže a zavádění EET tak má tady své první ovoce, v březnu se rozpočet propadl o 40 miliard a podle ČSÚ za minulý rok nebyl rozpočet v účetním zisku, ale v deficitu 20 miliard [2]. Deficit se tak po zavedení EET prohlubuje a ekonomové dávají mezi EET a propady výběrů daní rovnítko. Jak už dříve se na toto téma hovořilo v ekonomický rozborech, EET zafungovalo jako granát hozený do rybníka. Exploze pozabíjela malé rybky, které vyplavaly na vodní hladinu břichy vzhůru, ale velkých ryb se EET nedotklo. Ovšem velké ryby si uvědomily, že Babiš příště může do rybníka hodit leteckou pumu a odnesou to i ty největší ryby. Proto se velké ryby začaly daňově optimalizovat a přesouvat z ČR do ciziny, např. Zdeněk Bakala, který oznámil, že z ČR pod vedením Babiše odchází [3]. Odchází ale podle všeho jen daňově (do Holandska), ne fyzicky.

Konec intervencí ČNB proti koruně zlevní půjčky pro státní rozpočet

Samotné EET přitom za propad příjmů rozpočtů nemůže, EET je ovšem Babišovo dítě, je to symbol a reakce velkých ryb se netýká jenom uhlobaronů, ale zejména průmyslu, který při slovech Bohuslava Sobotky o progresivním zdanění mezd a platů nad 40, resp. 50 tisíc korun hrubého měsíčně chytá osypky a spolu s posledním vývojem situace v Evropě se velké nadnárodní firmy stěhují dále na východ. Ideální je dnes Ukrajina. Právě dnes Evropská unie schválila pro Ukrajince bezvízový styk [4]. Není to sice povolení pro práci Ukrajinců v EU, ale je to propustka pro evropské investory na Ukrajinu. Je to něco za něco. Andrej Babiš si neudělal domácí úkoly a nespočítal si, že utažení výběru daní a špehování živnostníků přes EET zafunguje na velké investory doslova jako ta zmíněná letecká puma padající z nebe, kterou už velké ryby vidí, ale ještě nedopadla. V Babišově království se sice může stále zpívat, ale Babišovi drábové a výběrčí daní sdírají z kůže už i prodavačky květin takovým způsobem, že bohatí kupci ve zděšení utíkají do země krále Miroslava.

Andrej Babiš ve svém tažení proti malým rybám – EET.

Uvolnění kurzu koruny tak zlevní půjčky pro ČR na kapitálových trzích, a to je dobrá zpráva pro Babiše i Sobotku. Jeden si potřebuje půjčit na zalátání propadu rozpočtu, druhý si chce půjčovat prvoplánově, protože je socialista. A silná koruna tak pomůže do ČR nasunout vyšší zadlužení státu, ale i firem, protože zahraniční kapitálové půjčky se zlevní i pro firemní sektor velkých podniků. Posílená koruna může být impulsem pro modernizace firem a pro nákup nových strojů ze západu, to by byla ta pozitivní varianta. Propadající se státní rozpočet však ukazuje, že podojená kráva potřebuje kromě dojení také dostat nažrat, jinak pojde a chcípne. A propad příjmů ČR po 3 měsících po Novém roce ve výši 40 miliard je katastrofální výsledek pro hospodáře, který podle svých slov “maká”. Česká montovna tak není lékem na ekonomickou prosperitu, stejně tak EET není zázračnou pilulkou na léčbu malých příjmů do rozpočtu. Hospodští, hokynáři a holky z ulice s kasičkou napojenou na EET opravdu nejsou ti, kteří dělají rozpočet státu. To by musel Babiš udeřit na velké ryby.

Velké ryby vyvádějí z ČR stovky miliard ročně. Těch si ale Babiš nevšímá

Musel by zdanit banky, musel by zdanit supermarkety, zahraniční subjekty, které za loňský rok vyvedly z ČR na dividendách kapitál ve výší přes čtvrt bilionu korun [5]. To jsou ty velké ryby z onoho českého rybníka. Na ty si ovšem Babiš nemůže dupnout, protože by mu ukously nohu, nebo spíš hlavu. Takže látání státního rozpočtu obstarává veřejná komedie s pokladničkami připojenými online na ministerstvo, kde úředníci hlídají správně započtené počty knedlíků a gramáž zelí na talíři v hospodě, zatímco velké firmy vyvádějí rok co rok z ČR stovky miliard. A co to má všechno společného s Novou Evropou a Berlínem?

Posílení koruny ihned po oznámení konce intervencí ČNB.

Česko se bude muset zapojit do Eurozóny a přijmout Euro. Narovnání kurzu koruny je proto nezbytností. A v Německu se na Das neue Europa už připravují s velkou vervou. Německá vláda schválila návrh zákona na pokutování sociálních sítí až do výše 50 milionů EUR, pokud nebudou odstraňovat fake news německých opozičních politiků [6]. Všechny výroky, které nebudou označeny německou vládou za pravdivé, budou muset sociální sítě a jejich provozovatelé mazat, jinak je čeká pokuta. Návrh musí ještě schválit německý Bundestag, ale to je pouze formalita. Takže německá opozice už nebude moci na sociálních sítích působit, protože Facebook a Twitter jim bude všechno mazat a označovat za fake news. Nová Evropa potřebuje stát na pevných základech, opoziční názor je nežádoucí.

Nová Evropa ukazuje Británii zuby, Farage označil EU parlament za mafii

A naprostou ukázkou síly a brutality je současné projednávání Brexitu v EU parlamentu, kde minulý týden skupina poslanců předložila Velké Británii požadavky a ultimátum, které Londýn musí splnit, jinak poslanci v EU dohodu o Brexitu zablokují [7]. Nigel Farage tak během svého proslovu přirovnal EU k mafii (viz. video v úvodu článku) a po upozornění předsedajícího se opravil, když označil EU za gangstery. Válka v EU o vznik Nové Evropy zuří na všech frontách a procesy v EU se kopírují i do České republiky. V pondělí ČNB oznámila, že regulace koruny pokračuje a že konec regulace může přijít kdykoliv, ale už po 3 dnech regulace koruny opravdu končí.

Nigel Farage označil EU parlament za mafii a gangstery.

Hospodářský propad ČR 40 miliard, procesy v EU parlamentu a uvolnění víz s Ukrajinou staví českou ekonomiku do zcela nové pozice. Andrej Babiš si bude muset začít dělat domácí úkoly, jinak mu hrozí, že nepochopí procesy, které Berlín řídí v celé Evropě. Jak zaznělo už na summitu EU v Římě před 2 týdny směrem k premiérům členských zemí: “Evropa pojede dvourychlostně a v té pomalejší rychlosti integrace nikdo z vás nechce zůstat!” Uvolnění koruny, bezvízový styk s Ukrajinou, pokuty a mazání názorů opozičních politiků v Německu na sociálních sítích a mafiánské loučení s Londýnem v Bruselu jsou jasnými příklady procesů nasunování Nové Evropy do evropského prostoru.

*Titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
Mikulás P.
Návštěvník

Euro má na kahánku. Jestli ve Francii vyhraje Le Penová, tak je konec EU a Euro na dohled.
Pro zeme jizní Ervropy (Recko, Italii, Portugalsko) by byl prechod na vlastní menu resením, které EU nechce dovolit. Cesko Euro nepotrebuje, ba naopak.

Brunero
Návštěvník

Domnievam sa, že sa už papaláši nenechajú nepríjemne prekvapiť a nedovolia Le Pen vyhrať.

mirek
Návštěvník
Jaris
Návštěvník

To je sice falesna nadeje, ale davam plus.

WatchDog
Návštěvník

Intervence měly změnit strukturu české ekonomiky. Jde o to, že různé země založily model své konkurenceschopnosti na různých faktorech. Například země jako Švýcarsko či Německo produkují zboží drahé, současně ale považované za kvalitní až luxusní. Tyto země přes vyšší cenu svých produktů nemají problém s prodejem na zahraničních trzích. A při výrobě používají vysoký podíl technologie a mají vysokou přidanou hodnotu. Naproti tomu země jako Čína spoléhají hlavně na méně kvalitní a levné výrobky s vysokým podílem manuální práce. Konkurují tedy nízkou cenou. Tento druhý model bude s příchodem 4. průmyslové revoluce stále méně životaschopný. Bohužel česko je tímto zařazeno do škatulky montoven.

4321
Návštěvník

Pokud si v následujících volbách zvolíme špatně a nesemkneme se dohromady s Polskem a Maďarskem, abychom vytvořili na východě hradbu a zabránili 4. německé říši v rozpínavosti, tak bůh s námi!

Proti Berlínu sami nic nezmůžeme. Východní státy musí vytvořit nějakou společnou alianci a uvalovat na Berlín společné odvetné sankce, opatření. Východní prostor není zase tak malý. Pokud se semkne v alianci, kde každý stát přitom bude o sobě rozhodovat sám na základě svých vlastních dohod s každým, tak Berlínu odolá.

4321
Návštěvník

Z intervencí ČNB těžily pouze exportérské firmy (tedy hlavně jejich majitelé a snad ještě nějací zaměstnaci, které si z toho zaplatili). Zrušením intervencí dojde k jiným jevům. Poroste-li kurz koruny vzhůru, bude to znamenat levnější energie – benzín, plyn a veškerý zahraniční tovar se bude za koruny nakupovat levněji – minimalně tedy aspoň pro někoho a současná proberlínsky naladěná vláda na tom budue získávat body před volbami. O nic jinýho zde nejde. Odkloní-li se volič od tradičních stran = hrozí odklon ČR od EU a to Berlín nechce připustit.

Trump stojí za Izraelem a my bychom měli také. Izrael postaletí byl spojencem křesťanství v Evropě. Budeli silný Izrael, bude na východě chránit Evropu silná hradba proti islámu. Bude-li posilovat Irán a nebo i všehoschopné Turecko, islám poteče do Evropy proudem.

Eva
Návštěvník

Izrael po staletí neexistoval a Sýrii bombarduje občas taky. Navíc těžil z ukradené syrské ropy a léčení těžce zraněných isiláků je taky dobře známo.

4321
Návštěvník

Izrael po staletí neexistoval. A jak ta Evropa taky pak vypadala? Turci obléhali Vídeň a jejich nájezdy jsme pociťovali i na našem moravském území – viz. Hostýnský zázrak, kde turci chtěli vyplenit jedno svaté místo, ale na poslední chvíli se na ně z oblohy sesypaly blesky. Je to podle mne nejseverněji lokalizovaný vpád těchto barbarů u nás.

Sýrii bombarduje každý, kdo tam má nějaké svoje zájmy. Kde kdo se tam plete. Američini, rusové, izraelci, turci. Sionisti mají prsty všude po světě a včetně Izraele, ačkoliv jsou sami proti Izraeli. Já jen podporuji to neislámské.

Můžeme být ale všichni stejně hloupí, jako třeba švédové a posílat pak na ně akorád neozbrojené policistky. Video je zábavné i když s hořkou příchutí, když se nad tím člověk tak zamyslí.

http://www.hlavnespravy.sk/svedska-policia-v-akcii-scena-s-nahnevanym-migrantom-ktoreho-prislo-spacifikovat-nezne-pohlavie-bavi-cely-svet/957638

https://www.youtube.com/watch?v=qGiJl59Ldsk

zvědavá matka
Návštěvník

4321 hezky jste se odkopal…
+ Extra pro Vas informace:
POUZE RUSKO je v Syrii pritomno LEGALNE!

4321
Návštěvník

S prominutím pouze hlupácí a nebo zrádci fandí Velkému Iránu.
Rusko chce mít v Sýrii pouze svůj vliv a bude ho na Evropu pak uplatňovat přededevším bohužel skrze islámský Irán a nějaký nárůst islámu v Evropě je Rusku bohužel zatím celkem jedno.

Jen si ten islám podporujte. Podle mne tady žádný takový atomový inženýry nepotřebujeme …. ale komu není rady … tomu ….. zkrátka Velkému Iránu zdar!

A co je vlastně “legální”? Oni si dělají i v Evropě taky, co chtějí (!)

PS: Pokud neposílí Irán a ani Izrael, tak posílí akorád Turecko. A to je taky pro Evropu špatně – viz. historie.

U nás se musí skončit se sebedestrukční politkou. Musí být střeženy hranice a islám vypuzen. O co víc se Izrael v Malé Asii rozroste o to větší území od Islámu osvobodí. Čím méně islámu bude ve světě, tím bude na světě líp.

Jaris
Návštěvník

4321, Ty jsi zrejme spadl z visne! Izrael nebyl NIKDY spojencem krestanstvi, ba naopak ho infiltroval, aby bylo zniceno a dilo se bohuzel povedlo. Krestanstvi bylo metlou zidovstva a dokud byla Evropa krestanska, drzela zidy pod kontrolou. Dnes prevazuje ateismus, ktery dokonal dilo zkazy dnesni dekadentni spolecnosti. Ze v tom ma prsty Izrael/zidi, na to muzes vzit jed. Pornografi, feminismus, prosazovani homosexuality, atd, to jsou domeny, ktere prosazuji zidi.
Vsichni prozapadni politici MUSI podporovat Izrael, jinak by na svych kreslech nesedeli. Izrael je nelegalni a ukradena zem Palestincu, ktere vrazdi, nici jejich vesnice a svet temto zidovskym parchantum dava podporu. Dokonce jsou lidi jako Ty, kteri nabadaji, aby byl Izrael ve svych vrazednych umyslech podporovan! A ze Izrael bude chranit Evropu pred nelegaly? Kdepak! Zidi vzdycky mysli jen a jen na sebe. To jsi jeste nepochopil? Vzdyt on spolupracuje na odvozu nelegalu do Evropy! Dokonce jsem na vlastni usi slysela zidovskeho politika, ktery o tom mluvil. Je propojen na Merkelovou, Hollandeho jine zidovske politiky, kteri cernou emigraci podporuji. Ja jsem naopak presvedcena, ze svet bez Izraele by rozhodne byl klidnejsi. Nebyly by valky na BV, nebyla by emigrace.

Nežid
Návštěvník

Téměř bez výhrad,souhlas. Škoda,že je málo lidí,kteří se nebojí říkat pravdu!!!!!

Harmon.
Návštěvník

Než budeš psát takové hovadiny, nejprve se PŘESVĚDČ, jak to vše bylo doopravdy – včetně založení Izraele!

Brutopýr
Návštěvník

Ta rezoluce VS OSN z r. 47, kterou sionisti prohlašují za “právní základ Israele” byla jen doporučení, jako všechny rezoluce VS OSN. Závazné jsou jen rezoluce RB OSN.
Čili. sionisti měli jedinou legální možnost – dohodnout se s Araby. Pejzatí Khazaři však nenabídli Arabům nic akceptovatelného, zvolili krvavý teror, vyhánění celých měst a krádeže půdy – a to jim NIKDY nebude na BV a v celém muslimském světě zapomenuto, a pejzatí to dobře vědí.

Tolik k “založení Israele” v okupované Palestině.
A dodnes soukromý Rotšildland v okupované Palestině nemá pevně stanovené mezinárodně uznané hranice, neboť “kde je žid, tam je Israel”.

CML
Návštěvník

comment image

.B.
Návštěvník

Nechápu. Nedávno jste psal, že ČR bude vyjmuta z Nové Evropy, což měla potvrdit chystatná stopka intervencím.
Teď to znamená podřízení se Nové Evropě?

A z jiného soudku – jak jsem psal kolem poledne, syrská opoziční televize avizovala na zítřek reportáže z chemického útoku v provincii Hama.
https://twitter.com/WithinSyriaBlog/status/849240804556242944/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.almasdarnews.com%2Farticle%2Fjumping-conclusions-something-not-adding-idlib-chemical-weapons-attack%2F

A co se právě děje? V provincii Hama se objevil žlutý mrak. Trump říká, že zvažuje vojenský zásah proti Assadovi.

Je to ještě stále ten fajn Trump, co vysouší bažiny?

mirek
Návštěvník

Nikdy ani nebyl, jen další divadýlko ovcím. M. Pence mu vyhrál kampaň a Preetu Bhararovi Trump slíbil už v listopadu 16 že zůstane prokurátorem. Byla jen otázka času, kdy se skutečný Trump vybarví.

Svatopluk Čech
Návštěvník

Bylo by fajn, pokud by si lidé v České republice všechno postupně srovnávali ve svém myšlení a v dohledné době třeba ignorovali NĚMECKÉ obchodní řetězce typu Kaufland, Lídl a Penny Market.
Také by bylo moc dobré, pokud by se čeští zaměstnanci NĚMECKÝCH firem začali bouřit proti managmentu těchto firem ( byť českému ), jakýmkoliv nenásilným vzdorem.
Oprávněných důvodů, kdy Němci pošlapávají zaměstnanecká a lidská práva českých zaměstnanců se najde vždycky dost.
Začínáme být NĚMECKO – (do budoucna ) – ISLÁMSKOU kolonií.

Jarek*
Návštěvník

Milý pane, to jste se probudil dosti pozdě. Tím německem jsme se stali v roce 1989.

RRR
Návštěvník

Iq většina se už postará u voleb, aby jsme byli staženi ke dnu.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Koblihu přežvykující tupý dobytek s IQ ředkve souhlasně bečí a mučí 😀 Pokud potkám někoho z rodiny a je schopen jen klepat druhý a pak drmolit cosi o vztazích nějakých úplně cizích lidí, aby mi následně došlo, že mluví o nějakým kktským seriálu v TV, tak to je jen další střípek do obrázku reálné situace: RRR má pravdu.

RRR
Návštěvník

Vždycky když je vidím v MHD, jak se to tam hemží otevřenými novinami Aha! jak spokojeně vejraj, tak nemám pochyb o tom, že i následující volby dopadnou jako ty předchozí.

styx
Návštěvník

keby mohli volby nieco zmenit uz ich davno zakazu.

zvědavá matka
Návštěvník

RRR, možná by nebylo od věci tisknout speciální noviny velkého formátu, s palcovými titulky a velkými ilustračními obrázky našich témat – speciálně pro čtení v MHD 😉
( třeba “OUHA!” )

zvědavá matka
Návštěvník

Další důsledek Babišovy fízlácké EET – mizí Farmářské Trhy, Bio trhy a Trhy vůbec…
Agent Bureš: Budete žrát jen to, co vyprodukuje Agrofert
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14140/

Pořád nechápu, že lidem nedochází, že zemědělství ( púda + osiva + “fertilizanty”) a potravinová výroba ( maso, drůbež, vejce, mléko, pečivo …) soustředěné v rukou Bureše s Monsantem, je genocidní glyfosátový, steroidní a antibiologický koktejl!
Prostřednictvím EET navíc striktně pod Babišovou kontrolou.

Navíc už léta probíhá cílevědomá likvidace národních pěstitelů ovoce a zeleniny přes program “GREENING” (viz stránky MinZem) , zahalená do “biodiversity” s dotacemi z “božské” EU!

Na čí zakázku probíhá “Pozemková Reforma” je více než evidentní.

mirek
Návštěvník

A na místě zlikvidovaných malých prodejců v Horníchdolních (díky EET) už jezdí Burešovy pojízdné prodejny.
Shrnuto a podtrženo “volaaké TTIP” u nás naplní Bureš do puntíku a Monsanto si přijde na své.

Brutopýr
Návštěvník

Na samotných pojízdných prodejnách není nic špatného, druhá věc je co za žrádlo prodávají – ale nic jiného než co prodávají hokynáři a večerkáři to ale není, zvlášť Rákosníci když skupují v “akcích” za hotové bez účetnictví ze suprmárkýtů ty nejhorší sračky.

Suchoj
Návštěvník

Včera jsem šel se psem na dluhou procházku a šel jsem i okolo řepkového pole, bylo to k zblití, ten smrad je už v tuhle dobu

Brutopýr
Návštěvník

Kdyby putykáři a Rákosníci nekradli tak okatě a suverénně DPH do svejch kapes, tak by Rabiš EET neprosadil. To je zas pro to, že finančák putykáře a Rákosníky na pokyn zhůry nekontroloval – jestli zákazníkem zaplacenou DPH nestrkají do svej kapes. A nekontroloval pro to, že z živnostníků udělala Klausiáda vyšší kastu těch lepších “žádných socek”, a na provoz státu ať podle tohoto náboženství platí z výdělků zaměstnanci ty socky, – takové je náboženství živnostníků, kterých je v Gottlině více jak v celém Rajchu: “Ať nám dá stát pokoj, staráme se o sešbe a svou rodinu, jinak půjdem na pracák a bude nás stát muset živit přes sociálku (což je h:rubý omyl protože dostanou stejné hovno jako zaměstnanci, když jdou na pracák). Rabiš jen využil situace a EET prosadil snadno jak malinu, protože těch očividných zlodějin putykářů a Rákosníků mají lidi už dost.

zvědavá matka
Návštěvník

DPH jsou vyhradni prostredky na provoz Bruselaparatu!
DPH pred nasim vstupem do BRUSEL(BERLI)SVAZU neexistovala.
Odvadely se pouze dane z obratu.
Nikdy jste se nezamyslel, proc zeme mimo EU Svaz a US Svaz nemaji?
A nas nejvyssi vyberci s propagacnimi transparenty prosadil v PSP zavedeni EET, aby soudruhum z “EP” prostrednictvim jejich dozorce NIC nechybelo, a navic meli pod dozorem VESKERE NARODNI SOUKROME PODNIKATELSKE AKTIVITY.
Nadnarodni firmy maji vse “osetreno” – stejne jako Babis – pres “fondy” a “off shore”.

Forever
Návštěvník

Ultimátní Anti-Globalistické video 2017
https://youtu.be/g5UQJIjgdsU

Emil
Návštěvník

Kissinger, který údajně kdysi řekl: „Získejte kontrolu nad ropou a budete ovládat národy; získejte kontrolu nad potravinami a budete ovládat lidi.“

http://czechfreepress.cz/blizky-vychod/kissingerova-potravinova-okupace-iraku-pokracuje-v-devastaci-urodneho-pulmesice.html

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Moc dobře nechápu, proč německá opozice dávno nepoužívá tento model: Pokud chtějí napsat něco závadnýho, ať to napíšou na vk.com a na facefuck a shitter dají jen odkaz na článek! Zůstávat na těhle žido-zápaďáckých projektech je bláznovství.

wpDiscuz