Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od...

Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od CNN! RRTV se odhodlala k přelomovému verdiktu. Něco se děje a pohledy míří za moře!

Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od CNN! RRTV se odhodlala k přelomovému verdiktu. Něco se děje a pohledy míří za moře!

A je to tady. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vynesla přelomový verdikt, který nemá obdoby. Podle nálezu RRTV prý Česká televize během pokrývání americké volební noci z 8. na 9. listopadu jednostranně nadržovala Hillary Clinton. Stejně tak se ČT provinila tím, že za jediný zdroj z USA považovala americkou stanici CNN, kterou na AE News jsme celý minulý rok obviňovali z jednostranného zaujetí proti Donaldu Trumpovi a sám Donald Trump dodnes kvůli tomu odmítá stanici poskytovat rozhovory.

My bychom jenom dodali, že to nebyla jenom jedna zmíněná relace, ale celý rok 2016, který byl ze strany České televize prostoupen jednostrannou agitkou ve prospěch Hillary Clinton. Níže je uvedený celý nález RRTV. Česká televize má 7 dnů na zjednání nápravy. Ovšem to nás bude velmi zajímat, jak bude vůbec možné něco takového napravit. To se v Událostech televize omluví za nevyváženost? Tak to bude opravdu platné jako mrtvému zimník. Strukturální změny a reforma statusu České televize jsou jedinou cestou, jak udělit tomuto médiu určitý charakter nezávislosti.

1786937-rtsly9v.jpg
Česká televize stranila Hillary Clinton, rozhodla RRTV.
Vyjádření rady k vysílání Americké volební noci na ČT24

Rada v rámci své působnosti dané ustanovením § 5 písm. a) a f) a § 59 odst. 1–3 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů (dále jen zákon č. 231/2001 Sb.), v platném znění, upozorňuje provozovatele Česká televize, IČ: 00027383, sídlem Kavčí hory, Praha 4, PSČ 14070, na porušení ustanovení § 31 odst. 2 a 3 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že v rámci pořadu, charakterizovaném provozovatelem jako zpravodajský pořad s názvem Americká volební noc, dne 9. listopadu 2016, v časovém úseku 03:00 – 08:00 hodin, na programu ČT 24, odvysílal nevyvážené a neobjektivní zpravodajství, během něhož docházelo k nadržování jedné straně, zejména soustavnou a zcela jednostrannou kritikou jen jednoho z kandidátů na amerického prezidenta. Porušení ustanovení § 31 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb. se provozovatel dopustil zejména těmito konkrétními momenty ve vysílání:

  1. V čase 4:35 hodin (reálný čas – SEČ) došlo k manipulativnímu spojení obrazu a slova během reportáže o postoji amerických celebrit k oběma kandidátům – v okamžiku, kdy v komentáři zněla informace, že „proti Donaldu Trumpovi už mezi hvězdami vznikla i petice, připojilo se k ní na 70 tisíc lidí s heslem: zastavte nenávist“, byly v obraze zařazeny fotografie osobností, čímž mohl být u diváka vytvořen jednoznačný dojem, že se jedná právě o osoby, které se připojily ke zmiňované petici. Mezi těmito zobrazenými osobami přitom figurují mj. i Clint Eastwood nebo Chuck Norris, tedy herci, kteří naopak v kampani otevřeně Donalda Trumpa podpořili. Toto podsouvání obrazové informace do falešného kontextu s komentářem tedy vytvořilo nepravdivý a zavádějící obraz reality.
  2. V čase 7:15 se moderátor v rámci otázky pokládané americkému velvyslanci odvolává na výrok Trumpova potenciálního ministra Newta Gingriche, který řekl, že si není jist, zda stojí za to riskovat jadernou válku kvůli takovým předměstím Petrohradu, jako je Estonsko. Moderátor však vztáhl tento výrok na všechny baltské státy a položil otázku v tomto znění: „Jak si vysvětlit výroky, že baltské státy jsou předměstím Petrohradu?“, čímž se dopustil nepravdivého tvrzení a hrubým způsobem zveličil a překroutil realitu.
  3. Ve studiu nebo v rámci rozhovorů natáčených na kameru mimo studio (v živém přenosu nebo předtočených) dali autoři pořadu široký prostor k vyjádření celkem čtyřem zainteresovaným respondentům – občanům inkriminované země, tedy USA. Všichni tito respondenti byli transparentními příznivci Clintonové a odpůrci Trumpa (jeden člen administrativy demokratické strany – Andrew Schapiro, druhý ideový a finanční podporovatel Clintonové – Brady Clough, třetí republikán angažující se v hnutí NEVER TRUMP – Tom Nichols, a čtvrtá lidskoprávní aktivistka – Anne Petráková). Byli tedy pozváni hosté zastupující výhradně jen jednu stranu, a to v poměru 4:0. Tento výběr respondentů výrazným způsobem ovlivnil vyznění pořadu. Provozovatel se tedy v uvedených případech dopustil porušení povinnosti poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů.
  4. V rámci pořadu došlo opakovaně k situacím, kdy nebyla respektována zásada, že názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru, když od moderátorů nebo reportérů např. zaznělo: „Jako jednoznačného nepřítele vnímá Donald Trump islám. Plošně. (čas 5:31); „Ženy jsou velkým břemenem muže, který dvacet let vlastnil soutěž Miss Universe.“ (5:32); „Trumpův sexismus korunovala nahrávka z roku 2005.“ (5:32); „I tohle se snažil obrátit ve svou přednost jako efektivní práci pro firmu v souladu se zákony.“ (5:34); „Američané se postupně smiřují s tím, že budou mít jako nového prezidenta Donalda Trumpa.“ (6:36); „Outsideři uspěli.“ (zdůvodnění Trumpova úspěchu, 6:37); „Nakolik se (Trump) oprostí od těch dosavadních zvyklostí, kdy on měl opravdu ve zvyku se lidem, kteří mu zkřížili cestu, kteří se mu nějakým způsobem postavili, i mstít. (7:52); „Je otázka, nakolik ta bizarní někdy až divoká kampaň se přenese do výkonu funkce Donalda Trumpa.“ (7:53).

Porušení ustanovení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb. se provozovatel dopustil zejména těmito konkrétními momenty ve vysílání:

  1. Soustavným jevem ve vysílání bylo bezprostřední verbální spojování potenciálního vítězství Trumpa s pocitem ohrožení, interpretace jeho vítězství jako negativního jevu, a to jednak za použití emočně zabarvených výrazů odkazujících na živelné pohromy (červená barva značící pro Trumpa hlasující státy je nazývána „tsunami“), nebo účelovým řazením informací: po zprávě, že už je pravděpodobné, že se Trump stane prezidentem, následuje informace, že mnoho Američanů sděluje na sociálních sítích, že budou raději z USA emigrovat. Stejný účinek mají emočně zabarvené dotazy moderátorů: „Nakolik, tedy podle názoru některých expertů, může být Donald Trump v Bílém domě ohrožením bezpečnosti, světové bezpečnosti možná můžeme říci? nebo „Jak funguje ta pojistka, jak zabránit řekněme extrémnímu prezidentovi v extrémním chování?“
  2. Jako hlavní a kromě několika okrajových zmínek jediný zdroj informací přímo z mediálního prostředí USA byl vybrán televizní kanál CNN, z něhož byly opakovaně zařazovány i několikaminutové přímé vstupy. Jedná se o televizní program, který před volbami otevřeně sympatizoval s kandidátkou Clintonovou. Tento výběr zdroje informací přispěl rovněž k celkově jednostrannému vyznění pořadu Americká volební noc.

V těchto případech tedy došlo k porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti. Rada stanovila lhůtu k nápravě 7 dní ode dne doručení tohoto upozornění.

Zdroj: [1]

K převleku kabátů připravit, tři, dva, jedna…

Je naprosto jasné, o co se jedná. V USA se schyluje ke střídání stráží a současný proti-trumpovský éthos Pražské kavárny, se kterou jsou Kavčí hory spojené doslova pupeční šňůrou, nebude v budoucnu již akceptovatelný. Miloš Zeman je prvním politikem, který dostal od Donalda Trumpa pozvání do Bílého domu po své inauguraci a toto samo o sobě je signálem, jak důležitý vliv bude mít Donald Trump na Českou republiku. Nebude od kavárníků tolerovat útoky proti své osobě, ani náznakem. To, co předvedl Donald Trump ve středu při tiskové konferenci, to je jasnou ukázkou toho, že Trump se s nikým mazat nebude a novináři, kteří nebudou informovat pravdivě a nezaujatě, bude hluboce opovrhovat.

maxresdefault.jpg
Kvalita zpravodajství CNN… Hillary podle průzkumu stance vedla nad Trumpem o 11 procentních bodů.

V těchto souvislostech je jasné, že RRTV nasadila záchranný kruh a zařadila zpátečku. Nastává období čistek. Kdo šel proti Trumpovi, musí se honem rychle překabátit, anebo bude odejit. Hillary Clinton je zapomenuta, okolo Vánoc zmizela z amerických médií, odstěhovala se na venkov. Pokusy o zabránění Trumpovi v cestě do Bílého domu selhaly a Česká televize si bude muset změnit naraci, protože jinak přijde ze shora befel na výměny židlí. A ze shora není myšleno z české vlády, ale z vyšších procesů nadnárodního řízení. Je absurdní a ironické, že to dosud je Česká televize, která AE News označuje neustále za proruský server, ale přitom je to ČT, která byla nyní shledána jako neobjektivní, zatímco my jsme na AE News celý minulý rok správně upozorňovali na manipulace a zaujatost CNN a také českého mainstreamu proti Trumpovi. No řekněte, není to paradox?

CTnoc-moc.png
Česká televize zrušila v archívu přístup k záznamu svého vysílání z americké volební noci, takže nikdo už nemůže vidět ten koncert redaktorů ČT a hostů se zelenými obličeji. No jo, raději to stáhli… sami se přesvědčte zde.

A když o tom mluvíme, kde jsou lidé z Chovancova CTHH? Jak se k tomu vyjádří, že ČT šířila dezinformace během volební kampaně v USA? Není to tak, že teď by měla paní Romancovová sledovat ČT místo Aeronetu? Že by stavěla informace vypadávající z ČT na pravou míru? To by bylo celkem absurdní. Z peněz daňových soustrastníků placená ČT by byla korigována CTHH, který je také placený z daní. Občané si tak de facto platí dezinformace ČT a navíc si platí “vysvětlovače” z CTHH, kteří budou uvádět dezinformace ČT na pravou míru. Komedie. Kocourkov. U blbejch na dvorku. Anebo svět podle zelináře? Rozhodněte se sami.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
sibolet
Návštěvník

A nyní něco zcela jiného https://www.youtube.com/watch?v=t9I-eU6UQUs

.B.
Návštěvník
NoName312
Návštěvník

K tomu bych chtel jen dodat, ze stale D.Trump NENI prezidentem USA a podle toho se on i jeho budouci pracovnici museji take chovat. To ze nekdo vyklada neco a pak je realita uplne jina – nerikam ze to tak musi byt, ale take nerikam, ze to tak nebude – je u politiku celkem skoro jistota 🙂

Uvedomte si, ze ted je v USA rozehrana divoka karta Rusko a nikdo si dnes nemuze dovolit vypadat jako slaboch. Jak to bude ale v realne politice, to ted nikdo nemuze vedet.
Proto nechapu zdejsi diskutery, kteri jiz dnes maji jasno.

S pozdravem
NoName312

Pozorovatelka
Návštěvník

Rozladění z Tillersona sdílím i já, jen bych jej upřesnila v tom, že je to mnohem mazanější a ocituj svůj včerejší komentář

Zvědavá matko, za zlého má být Trumpův viceprezident Mike Pence, který je přítelem nově jmenovaného šéfa tajných služeb Dana Coatse (ten je na seznamu lidí, co mají v rámci antiruských sankcí od roku 2014 zákaz vstupu do Ruska) a ti oba vystupují silně antirusky.

Tillerson naopak má být k Rusku ten hodný, on je označován za přítele Putina.
comment image
FILE- In this Aug. 30, 2011, file photo, Russian Prime Minister Vladimir Putin, right, and Rex Tillerson, ExxonMobil’s chief executive smile during a signing ceremony in the Black Sea resort of Sochi, Russia. President-elect Donald Trump selected ExxonMobil CEO Rex Tillerson to lead the State Department on Monday, Dec. 12, 2016.

Tillerson se podle agentury Bloomberg poprvé setkal s Putinem už v roce 1999 na ostrově Sachalin a od ruského prezidenta obdržel ruský Řád přátelství. Tillerson osobně lobboval na americkém ministerstvu zahraničí za zrušení protiruských sankcí. Podle Trumpa je ale Tillerson „prvotřídní světový hráč“. Trump dále říká, že „velká výhoda je, že Tillerson zná všechny velké hráče. Uzavřel s Ruskem spoustu obchodů. A nedělal tyhle svoje obchody pro sebe, ale pro firmu.“
http://www.lidovky.cz/machacek-tillerson-putinem-vyznamenany-sef-americke-diplomacie-p8c-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A161213_131205_monitor-jana-machacka_ele

Že nyní hovoří tak, jak hovoří, může opravdu být jen rétorika před kongresem ještě před ianugurací Trumpa. Nejpodstatnější je ovšem toto:
„Trump dále říká, že „velká výhoda je, že Tillerson zná všechny velké hráče (v Rusku)“ Tím je sděleno, o co jde – úkolem Tillersona bude vyměnit v Rusku podpindosníky Clintonové (Pax Americana) za podpindosníky Trumpa (globalisty). A o to půjde všude, včetně Česka.
Význam Tillersona podporuje fakt, že je to jediný člen příští vlády, kterého Trumpovi doporučil Kissinger v plánu vražení klínu mezi Rusko a Čínu.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-12-14/kissinger-at-93-expounds-on-rex-tillerson-one-china-and-trump

K tomu si přidejte P.C.Robertse – psala jsem o tom v článku o Robejškovi a cituji:
„Kissinger, můj letitý kolega z Centra pro strategická a mezinárodní studia, si je vědom proamerických elit uvnitř Ruska a vypracovává pro ně „čínskou hrozbu“, kterou mohou použít v jejich úsilí přivést Rusko pod křídla Západu. Pokud se jim to podaří, ruská svrchovanost bude ta tam, stejně jako svrchovanost jakékoliv jiné země v alianci s USA. “ Z toho plyne: Tillerson = cesta k proamerickým elitám uvnitř Ruska, které Rusko potáhnou proti Číně a tím ho dostanou na stranu Západu a tím globalisté (Trump) Rusko zničí (chtějí zničit) .

4321
Návštěvník

No, ještě těm trotlům na Kavčích horách raďte, co mají dělat. Teď stačí, že si náhodou přečtou zase AE News a najednou ti hlupáci budou díky Vám ještě osvíceni – namísto toho, aby reagovali nadále hloupě a zarytě ve svojí již pěkně zajeté koleji. Já osobně bych byl nejraději, kdyby je odtamtud prostě vyklidili.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Kreml doporučuje: http://www.nwoo.org/2016/10/12/jak-prestat-platit-koncesionarske-poplatky-ceske-televizi/

Jinak odpovědným psycho-havloidům v ČT by nejvíc sedly elektrošoky nebo fyzická práce pro společnost, třeba ekologický pohon rypadla hnědého uhlí.

Jewrej
Návštěvník

Che che che che che!

C:UsershomeDesktopj5uvkf.gif

V ČT se nikdo nebude překabátovávat, z ČT se bude vyhazovat na hodinu!

J.K.
Návštěvník

Ano, ale až po letošních parlamentních volbách, bohužel dřív k tomu nebude odvaha.
Nynější posranci na to nemají koule.

DžeiDžei
Návštěvník

CTHH (Cenzurní Trast Hybridních Hlavounů) má samozřejmě úvádět na pravou míru dezinformace na webech uvedených týmem špičkových analytiků Evropských hodnot.
Vlastníci mainstreamových médií přece nebudou nechávat analyzovat své komentáře, které nazývají zprávami. Zvlášť když tyto média široce sponzorují, protože by si svým provozem nevydělala ani na slanou vodu.

Jewrej
Návštěvník

Vylepšil bych to na CTHH (Cenzurní Trast Hybridních Havloidů). Hehehe.

comment image

Do roka si všichni budou hledat novou práci!
Checheche.

Kazatel
Návštěvník

Vše o CNN jak lžou celému světu.
CNN zachytil produkovat falešné zprávy během Sandy Hook a Bostonský maraton “bombardování”
http://humansarefree.com/2014/02/cnn-crisis-actor-exposed.html
4 Příklady Mainstream Media výroby News Push pro válku
http://humansarefree.com/2015/11/4-examples-of-mainstream-media.html
CNN ulovených vyrábějící falešné zprávy během války v Perském zálivu
https://www.youtube.com/watch?v=98JDKB-Qmxs
CNN zachytil produkovat falešné zprávy během syrského konfliktu
https://www.youtube.com/watch?v=3lWB5ssifTg
Fake videos about Syria (CNN,Al Jazeera,BBC)
https://www.youtube.com/watch?v=l46dbY3dGic
Teroristé v Sýrii připravit další falešné video zobrazit na CNN a Aljazeera.
https://www.youtube.com/watch?v=YrPdL63g1f8

Kazatel
Návštěvník

Dostal sem mínus za FAKTA, ach jaj nebo se to dotklo nějakého Redaktora s ČT.Ficova slova sou to prasstitutky mediálné.

Kandelabr
Návštěvník

Jsou to kurvy

Stara mama
Návštěvník

Osobne nejsem fanynka Donika Trumpa, takze nebudu pristi excelovani tohoto prasaka a krupana hrubeho zrna in, nicmene lide si ho v USA zvolili, no, lepsi, nez Clintonova, ze. Blahopreji Spojenym statum k tomu, ze se diky zvoleni svych debilnich a idiotskych prezidentu propadly az na uplne moralni (a temer i financni :- ) dno, a preji jim, at to u nich dobre dopadne, a at vsechno vydrzi, protoze co je nezabije, to je posili. ☺

Finist
Návštěvník

welcome to the real kocourkov, neo

Kazatel
Návštěvník

CNN je tak smíchu njn,ale ČT tá je až moc k smíchu a redaktoři také.
FAKE NEWS ALERT – CNN created staged fake Syria Aleppo video!
https://www.youtube.com/watch?v=ddzzqpPeP38

wpDiscuz