Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s...

Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s Bakalou je cestou do pekel. Babiš může na podzim sahat i po ústavní většině v parlamentu!

Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s Bakalou je cestou do pekel. Babiš může na podzim sahat i po ústavní většině v parlamentu!

V české vládě se naplno rozjela koaliční krize [1] a můžeme ji nazvat vládním pučem proti Babišovi. Za celou akcí přitom stojí spojenectví lidí, kteří sami mají na hlavě másla tolik, že by se s ním dal namazat všechen chleba v republice. Kauza korunových dluhopisů, které Andrej Babiš nakoupil od svého Agrofertu a nějak se nedostalo na jejich zdanění, je přímo důsledkem reorganizace policie, kterou nyní plně ovládla ČSSD v čele s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Kauza skandálního odchodu Roberta Šlachty z ÚOOZ a následné sloučení elitních útvarů byla předehrou k tomu, co se právě teď odehrává ve vládě pár měsíců před volbami.

O tom, proč vypukl tak obrovský boj o reorganizaci policie, o tom jsme už dříve psali ve článku zde. A tento boj Andrej Babiš prohrál. Už tehdy jsem upozorňoval, že tato porážka povede ke snaze zlikvidovat Babiše. Jenže ČSSD neumí s takto třaskavou municí vůbec zacházet a hrozí, že celá kauza korunových dluhopisů vybuchne Bohuslavu Sobotkovi a Milanu Chovancovi v rukách, zatímco Babiš se stane národním mučedníkem a na podzim bude atakovat ve volbách ústavní většinu. Celá akce je stejně amatérsky připravená, jako byla připravená restrukturalizace ÚOOZ.

Babišovi stačí rozdávat koblihy a mluvit o tom, že všeci kradnů. Je stále na vrcholu popularity.

Kauza korunových dluhopisů je po Čapím hnízdě druhá a zdánlivě závažná kauza. Hlavní stránky médií plní již od začátku roku, ale pokud se podíváme na volební preference ANO, nebo dokonce na popularitu osobností, tak hnutí ANO suverénně vede [2] a Andrej Babiš si stále drží první místo v oblibě mezi politiky [3]. A teď pozor. Nemůžeme průzkumům přikládat bůhví jakou kredibilitu, ale faktem je, že Bohuslav Sobotka, i Milan Chovanec, jsou v oblibě někde na 38 až 39 procentních bodech, zatímco Babiš suverénně vede s více než 56 procentními body.

Babišovi skandály neubližují, naopak mu posilují preference

Když se podíváme na grafy v odkazech průzkumů výše, Babišovi kauza nijak v oblibě neuškodila a vzhledem k tomu, že o korunových dluhopisech se mluví už tak dlouho, tak toto je velmi alarmující signál, kterého by si měla ČSSD všimnout a zjistit, čím je to způsobené. Vzpomínáte na rok 1997 a na Sarajevský atentát? Tehdy se provalilo, že ODS má velmi zvláštní netransparentní financování od podivných dárců a vedlo to k demisi Klausovy vlády a popularita Václava Klause silně poklesla, ale tady v případě Andreje Babiše k ničemu takovému nedochází. Ani v kauze Čapí hnízdo, ani teď v kauze korunových dluhopisů. Co to znamená?

Korunové dluhopisy pro Babiše nic neznamenají. Jeho kritici mají totiž sami máslo na hlavě.

Andrej Babiš podle mého názoru získal v očích veřejnosti status “otloukánka”, který je v defenzivě a pořád na něho někdo útočí. U voličů v Česku tohle funguje. Doslova se dá říct, že v očích veřejnosti vzniká z Andreje Babiše mučedník a ten to umí obratně využít. Není to ani těžké, protože proti Babišovi stojí zoufalá galérka lidí, které si Babiš kdykoliv může namazat na chleba. Kauzu korunových dluhopisů nejvíce rozvířil časopis Respekt, jehož vydavatelem je Zdeněk Bakala. Ten za podivných okolností nakoupil od českého státu OKD v době, kdy ministrem financí byl dnešní premiér Bohuslav Sobotka. Není proto divu, že Respekt a ČSSD teď společně a v jednom šiku střílí do Babiše a na vnitru to operačně kryje Chovanec, pro změnu turbostudent z Právnické fakulty z Plzně. Nikdo z nich tak nemá z pohledu voličů morální kredit k tomu, aby mohli vyvrátit Babišovu nadčasovou mantru “Všici kradnů, iba ja makám…”.

Babišovi nejvíce vyčítají nezdanění dluhopisů ti, kteří sami jsou namočeni v kauze OKD

Kdykoliv dojde na lámaní chleba, Andrej Babiš vytáhne na Sobotku munici a požadavek na vyšetřovací komisi k prodeji OKD. Dodnes je nade vše jasné, že ten prodej nebyl v pořádku, smlouvy nebyly v pořádku, cena nebyla v pořádku a pokud jde o byty OKD, které Zdeněk Bakala převedl na firmu RPG namísto odprodejů nájemníkům, tak to je kauza sama o sobě takového rozsahu, že někdo by za ní měl nést zodpovědnost. Zatímco OKD krachovalo, Zdeněk Bakala z peněz horníků financoval (a financuje dodnes) ztrátové vydavatelství Economia, které vydává časopisy jako Respekt nebo Hospodářské noviny, které potom píšou proti Babišovi, že nezdanil korunové dluhopisy.

Economia jen za rok 2015 hospodařila se ztrátou přes tři čtvrtě miliardy korun [4]. Z čeho asi tak Zdeněk Bakala financuje ty ztrátové rozpočty Economie? Horníci OKD asi sami netuší, kdo všechno za jejich peníze píše v různých Bakalovo časopisech, Respektech a novinách. Dámy a pánové, kdo z vás to má? A právě tato Bakalova periodika píší proti Babišovi. Proboha, to je jako kdyby zloděj křičel: “Chyťte zloděje!” Divoká privatizace OKD a tehdejší role Bohuslava Sobotky je daleko větší kalibr, než dluhopisy. A podle mého názoru tohle Babiš ví moc dobře.

Babiše vyšetřují útvary, kterým šéfuje ministr s turbodiplomem z Plzně

Úplným vrcholem absurdity je potom situace, kdy ministrem vnitra je člověk, který v Plzni vystudoval práva za 6 měsíců [5] a nyní dohlíží na činnost policie a řídí ministerstvo. Je tohle normální? Česko snese opravdu fšecko? Kromě toho, Chovanec dokonce i opsal úvod své bakalářské práce. A tohle všechno je zkrátka nejen Babišova munice, ale tohle všechno vědí i voliči. To je právě důvod, proč kauza korunových dluhopisů nemá vliv na Babišovy preference, proč neovlivňuje volební preference ANO.

Opsaný úvod bakalářské práce Milana Chovance.

Korunové dluhopisy jsou sice závažná kauza, ale v rukách lidí, kteří sami nemají čisté štíty, představuje taková munice jenom nebezpečný šrot, o který se dokonce sami mohou pořezat. Dnes je naprosto jisté, že Andrej Babiš využije útoků ČSSD na sebe k posílení svých preferencí. Babišovi stačí opakovat jeho mantru o kradnutí, nic jiného v této chvíli ani dělat nemusí. Sobotka má na krku privatizaci OKD a Babiš mu jí kdykoliv hodí před nos, články Respektu bez problému potom Babiš zdiskredituje (a zcela oprávněně) Bakalou, jakýkoliv nález policie zpochybní účelovou restrukturalizací policie a zaujatým ministrem vnitra s turbotitulem z Plzně (a to také dozajista oprávněně).

Sobotka, ani turbostudent z Plzně, nemají proti Babišovi šanci

Andrej Babiš by rezignací na funkci ministra financí přiznal vinu, a to Babiš neudělá. Bohuslav Sobotka ho vyzval k odchodu, aby se k tomu postavil jako chlap. Už tady je vidět, že Bohuslav Sobotka nemá ani na to, aby Babiše odvolal z funkce, na což jako premiér má právo a nemusí nikoho k ničemu vyzývat, aby rezignoval. Prostě ho odvolá. Jenže to by bylo vyhlášení války a konec této vlády, protože ANO by opustilo koalici. Voliči Babiše by si to přeložili jako potvrzení toho, že Andrej je správný chlap, kterého se ČSSD bála, a tak ho vyhodili před volbami. Největším problémem s Babišem je, že proti němu nestojí nikdo na politické scéně, kdo by měl čistý kredit a na koho by Babiš nemohl nic vytáhnout. Andrejovi stačí, aby to dělal jako Donald Trump. Vystupuje proti establishmentu, mluví o tom, že všici kradnú, jenom on čerpá dotace, a když se nad tím jeho zblbnutí koblihoví voliči zamyslí, tak si řeknou, že Babiš vlastně nic tak fatálně špatného (na rozdíl od Sobotky a OKD) ve vztahu k voličům přece neudělal.

Zdeněk Bakala, bývalý majitel OKD.

Samozřejmě, že způsob, jakým Babiš přišel v 90. letech k majetkům, to byl Divoký Západ. Ale voliči Babiše nefungují na principu vrtání se v minulosti byznysmena, když v politice se chová jako svatoušek, kterému všichni ubližují. Jen se podívejte do USA na Donalda Trumpa, jak mu to pomáhalo ve volbách, když na něho všichni z establishmentu a z mainstreamu útočili. Američané to vycítili a z Trumpa si udělali ve volbách svého favorita a vítěze, který přinese změnu, protože je jiný člověk a všichni provaření politici proti němu útočí.

Pokud ČSSD nešlápne na brzdu a nezačne dělat sociální politiku, a ne ten neoliberalismus okopírovaný z Bruselu, tak přijde o další a další své voliče. Útočením na Babiše z něho udělají mučedníka, kterému stačí jenom rozdávat koblihy a připomínat lidem, jak proti němu ve vládě stojí lidé napojení na Bakalu, vytunelované OKD a turbostudenti z Plzně. A že on po volbách s tím udělá rychlý konec. Účelovost útoků ČSSD na Babiše je zoufalým pokusem, jak oslabit preference ANO, které stojí a padají s Babišem. Kdokoliv jiný by kauzu Čapí hnízdo i korunové dluhopisy bravurně využil k politické likvidaci Babiše, ale ta parta z ČSSD a kámoši z Bakalovy Economie to opravdu nevytrhnou. Naopak, pokud útoky na Babiše tohoto amatérského střihu budou pokračovat, na podzim Andrej sestaví pohodlně jednobarevnou vládu. A to potom Pánbůh s námi a zlé pryč.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
gabreta
Návštěvník
Thom
Návštěvník

de Niro už pár rokov poukazuje na súvislosť očkovanie a autizmus. Sám má postihnuté dieťa.

zvědavá matka
Návštěvník

Očkovvání:
Bobby Kennedy Jr. už před 9 lety veřejně varoval, že výskyt autismu ( a nejenom toho) u dětí roste úměrně k nárůstu očkování – před zavedením národních očkovacích programů v USA téměř autismus neexistoval! ( Stejně Ron Paul..)
https://youtu.be/zrIM2hwrLoc
Bill Gates mluví bez zardění o očkování, jako užívaném prostředku k depopulaci ( likvidaci – snížení počtu obyvatelstva…) ve své přednášce o potřebě snížení CO2 – pro ” záchranu životního prostředí”!
https://youtu.be/6WQtRI7A064
…a Senátor Rockefeller, už v r. 2009, se s tím vůbec nemaže: “Staré zabít, děcka otrávit!”
a zmiňuje, že do roku 2017 se zhroutí v US zdravotní systém, a že “těch pár let uběhne jako 2 týdny – je třeba neztrácet čas”!
https://youtu.be/C3t8BC8XyTg

A OPĚT DŮVĚŘIVĚ TLESKÁM TRUMPOVI, že si vybral jako poradce do zdravotní Komise – pro otázku očkování právě Bobbyho Kennedy:
https://youtu.be/FcssxFuboTM

Pro nás, kdy naše země je JEDINOU!!!, kde doprdelističtí soudruzi zavedli dokonce SANKCE! za nedodržení PŘEDEPSANÉHO očkování, je to další argument, jak ochránit naše děti. Nárůst autismu ( a jiných poškození dětí) stoupá geometrickou řadou.

Obzvláště MMR ( hexavakcína), aplikovaná dávka 6ti různých infekčních látek naráz!, v době, kdy dítě nemá plně vyvinutý imunitní systém, je pro dítě riskantní.
Ve většině “vyspělých” ( tj. Západních) zemí není očkování ani povinné – pouze “doporučené” a dobrovolné.
U nás musí rodiče navíc podepisovat “informovaný souhlas” – a tím jsou všichni – při výskytu “komplikací” z obliga! Zkuste nepodepsat!
Zkuste vyžadovat očkování každým virem jednotlivě, a až po roce života….
Nedávný rozsudek našeho Soudu dal za pravdu matce, a dovolil NEOČKOVAT, proto, že to bylo proti jejímu přesvědčení…

Jaris
Návštěvník

Zvedava matko, jeste bych dodala, aby doktor pisemne zarucil, ze dite nebude mit zavazne nasledky po ockovani. Vsadim se, ze nepodepise a tim je receno vse.

Vabio
Návštěvník

@Jaris

Ikdyž podepíše či nepodepíše, tak Vaše dítě bude mít problém … byť to nemusí být rovnou autismum. Pochopte, že tomu doktorovi je v zásadě zcela fuk osud Vašeho dítěte (čest vyjímkám) a je “spozorován” od farma firem. Takže, když je schopen dělat v současném systému doktora, tak podepsat je to poslední …

Nedávno tu padl odkaz [napsal Humanista v transu FM230] ohledně chemtrails.

Ale to video v podstatě o věcech, tak jak si je mnohý pod tímto názvem představuje, vůbec nebylo … a v jednom okamžiku tam pán odpovídal i na otázku očkování a bylo to to zasazeno do kontextu dalších věcí

Kromě již klasických informací ohledně rtuti v očkování tam je řečeno, že jsou tam i jiné látky, které vylučují měď z těla a je tam i vysvětleno, co se stane, když je mědi nedostatek.

… stojí to za shlédnutí.

gabreta
Návštěvník

HAF HAF,fešáci,pamatuji pruser semínkového generála Šejny, posledních skoro třicet let,co se po štěkotu usadí prach,zostřené zorničky ofce voličské NEVIDÍ nikdy padnutého politika k lopatě….

albatros
Návštěvník

Sledovat to zoufalství “standardních” stran je do určité míry příjemné, protože to oni nás dovedli tam, kde dnes sme a sledovat zoufalé straníky jak jim pomalu, ale jistě odjíždí vládní koryto je srandovní. Na druhé straně, ale čeká Babiš. To je opravdu volba 😀
Nicméně ústavní většinu nedá, to snad nedal ani svého času Klaus a to byl ještě větší führer než Babiš. Spíše bude zajímavé sledovat koho si veme Babiš do vlády.
Dokonce se tady otevírají vrátka Okamurovi, protože klasické havloidní strany by se s Okamurou nikdy nebavily, ale Babiš je obchodník/ pragmatik a navíc má plné zuby čssd a dalších krom komunistů, kteří drží tradičně bobříka mlčení a částečně Okamuri, který je taková bezvýznamná muška co občas zabzučí u řečnického pultíku. Pokud mu Okamura udělá dobrou nabídku, tak má šanci se do vlády dostat, ačkoliv samozřejmě s velkou mírou ústupků.

Mia
Návštěvník

Taky mi stále pvíce připadá Babiš jako nastrčená figurka určená k poslednímu vykradení a pokoření ČR-dostat nás tam,kam Němci chtějí,ještě více zotročit a ublbnout.Je mi z toho nepěkně,jen doufám,že ještě dost lidí používá zdravý rozum a kritické myšlení.Otázkou je,co udělají “vítězové “voleb s výsleky,jak si to poupraví a komu nás prodají…pořád je cvo prodávat! Tak bohatý stát jsme!

Burešův koblížek
Návštěvník

Okamura udělá cokoliv co mu přinese zisk bez odpovědnosti. Tzn. do deseti procent ve volbách a byl by hloupý, kdyby šel do vlády. To by se musel i zpovídat. Je to podnikatel jako Babiš. Odhaduji, že Babišovi slíbí nějakou podporu a tím jeho aktivní politika skončí. Bude mít poslanecký plat, bude moci podávat návrhy nových zákonů u nichž bude vědět, že mu stejně neprojdou. A možná ho ještě neopustila touha stát se prezidentem. SPD skončí jako SPO.

kladivo na jandu
Návštěvník

A není to všechno jedno? Vláda pod Babišem nás zavede do stejného EUROTOTÁČE stejně jako vláda pod Sobotkou.

nesehnutý
Návštěvník

90% lidí je proti přijímání migrantů, ale budou volit Babiše s těma jeho bruselskýma poskokama. Fakt neuvěřitelný. http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2017/01/kdo-voli-ano-voli-euro-bruselskou.html

Cvrnky-cvrnk
Návštěvník

Haličský rabín Babisch aka konfidnet tajné bolševické policie Stb Bureš volby možná vyhraje, ale vládu nesestaví a premiérem ČR se nestane.

bredly
Návštěvník

S tím že Babiš vůči voličům hraje fér se nedá souhlasit, ale aspoň tu programovou bídu co nabízí nijak neskrývà a pánům Koblihům to zdá se stáčí, a v tom je ta tragédie.

mickey 21
Návštěvník

mna mrzi to, ze kvoli takemuto presibanemu oligarchovi bude narastat negativny postoj voci slovakom v cechach, ktory dost vzrastol…..

.B.
Návštěvník

S tím negativním postojem to tady není tak horký, spíše naopak.
A Babiš není Slovák, nýbrž Chazar. Akorát mluví podinvou směsicí češtiny a slovenštiny.

.lak
Návštěvník

Oligarcha je synonymum pro vydřiducha a penězokazce protože na vyvolávaných krizích kvete bussines i když si zaplatí lháře, rozuměj seriózní oblbováky naivů. https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jak-babisova-utopila-kozacky-za-40-tisic-a-zemanuv-pritel-ztratil-cely-zivot-30288?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp

gabreta
Návštěvník

Mně mrzí,že jsem ŔODILÝ PRAŽÁK z VINOHRAD a náplavy z Prahy nám dělají vizitku s oblíbenou nálepkou SVINĚ Z PRAHY..

.B.
Návštěvník

Já jsem cynik. Lidé okolo Bohouška (Pokorný…) nejsou tak blbí. Já v tom vidím kšeft:
“hele, Andreji, my víme, že to ve volbách projedeme famózním způsobem. Tak poslouchej: uděláme z tebe mučedníka a pomůžeme ti alespoň ke 40% a naoplátku ty se pak vysereš na naše průsery jako OKD a tak dále. Ruku na to?”

Forever
Návštěvník

Opravdu tohle chcete lidi, co volíte Babiše?

Žena znásilněná imigranty se rozhodla vystoupit z anonymity a promluvit
https://stredoevropan.cz/2017/04/30/zena-znasilnena-imigranty-se-rozhodla-vystoupit-z-anonymity-a-promluvit/comment image

Karoľ
Návštěvník

Jediná spravodlivosť je okamžite pozabíjať všetku čiernu arabskú spodinu, čo to urobila! Na sráž!

P.Soupal
Návštěvník

Čelsí je opravdovou hrdinkou anglie. Rázně vkročila na stanici a nahlásila své odpuzující orálně-vaginálně-anální znásilnění. Vždyť byla tak čestná a pracovitá. MATKA až 3 dětí! Úctyhodná osoba. Jen se vydala s maminkou a přítelem, co ji pomáhá v domácnosti, na nevinnou návštěvu místních nočních barů. Po těžce odpracovaném dni, kdy pečlivě dbala o výchovu svých až 3 dětí, by na to snad mohla mít nárok, ne? Manžela si sebou ovšemže nevzala, neb ten úspěšně posloužil jako pulec, jen v počátku vztahu, než se to narodilo. Manželství – tento buržoazní přežitek tato moderní a emancipovaná žena již dávno radostně zavhrla. Sociální stát se stará. Navíc – manžel by ji mohl omezovat v osobním rozletu – jako třeba dnes, kdy jde s maminkou do baru. Mohl by mít urážlivé a genderově nekorektní protesty o tom, proč vdaná žena má zapotřebí absolvovat degustaci nápojů zrovinka v noci, že by pak v očích některých mohla budit zdání whore. Čelsi rozhodně taková není, po celodení vysilující a stresující práci v domácnosti se potřebuje jen trošku psychicky uvolnit a odreagovat. To, že má na to čas až teď v noci, je dáno tím, že usilovně pracovala po celičký den až do pokročilého večera, kdy teprve tehdy 3 plody její lásky usly. Pravda, v baru byla rovněž také její přes čtyřicítku stará maminka. Aby ji hlídala. Ale vlastně toho nebylo ani třeba. V barech bylo totiž zoufale prázdno, samá nuda. A tak každou nepovedenou návštěvu zapila alespoň douškem vodky a jablečného vína. Náhle ji napadla spásná myšlenka: co tak zajít do nějakého baru přímo v centru města. Tam by snad mohlo být trochu veseleji. A skutečně! Bylo tam plno. Konečně trefa! Ale jak čelsí získávala s počtem vypitých doušků stále lepší a lepší náladu a zbavovala se té otravné denní deprese, začala zjišťovat, že se ji kupodivu začínají strašně líbit opálení mládenci, kteří ji během dne nechávají normálně lhostejnou. Nyní k půlnoci však cítila neodolatelnou, vřelou a nutkavou touhu exotickým mladým mužům sdělit své sympatie. Vždyť byli tak bezvadně upraveni, ověšeni těžkými zlatými řetízky, mužní, sebevědomí, plni testosteronu. „Jak překrásně jsou tito samci rostlí a statní!“ povzdechla si v duchu. Když tu náhle projel jako nůž jejím křehkým růžovolícím tělem nezvládnutelný pocit vášně. Právě se v ní probudily léta dřímající a potlačované atavistické instinkty. Vytryskly nečekaně, přímo z duše, jako sopka. Neovládá se, ztrácí nad sebou kontrolu, šílí. Její tělo se zběsile třese, nedokáže se bránit. Má jedinou nespoutanou touhu – podlehnout té úžasné zvířecí kráse, která s ní tak žertovně flirtuje. V tom se zarazí. Ne, to nejde. Je tu maminka. Co by si o mě jen pomyslela. Ta však zřetelně vidí její lesklé oči, které ohnivě plápolají jako dva majáky v temné noci. Ne, jako matka nemůže stát v cestě jejího štěstí. Láskyplně na ni pohlédne, pohladí po její ani ne třicetitelé tvářičce a šeptne „Běž, neboj se dceruško, dobře to dopadne“ Všech 6 Arabů z Iráku a Sýrie, uprchlíků, kývá souhlasně hlavou. A sborově ujišťují natěšenou Čelsí : „Tvá maminka mluví svatou pravdu“

M.C.
Návštěvník

Jestli to měl být pokus o vtip, tak se nepovedl.
Že se některé ženské chovají jako … víme co … a lezou do míst kam bych nevlezl ani já je pravda, ale to není podstata problému. Ten problém je jinde.

.B.
Návštěvník

Takto si Týden ze “zemanovy” Empresa media připomene výročí osvobození

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rudoarmejci-znasilnili-tisice-ceskych-zen_427934.html

comment image

Forever
Návštěvník

Zločiny Rudé armády? Wtf? V těchto případech šlo zločiny jednotlivců, nikoli kolektivní vinu celé armády. Vedení Rudé armády navíc tito zločiny trestalo, když se na ně přišlo. Např. vzpomínám na jeden příběh, popisovaný v dokumentárním filmu “Habermannův mlýn”, kdy jeden voják Rudé armády, mongolského vzhledu, se pokusil znásilnit jednu dívku. Matka dívky vyběhla před konvoj Rudé armády a poprosila jednoho ruského důstojníka o pomoc. Důstojník slezl z koně, šel na dvůr a vojáka bez milosti zmlátil.

Ale zdejším mainstremovým médiím nejde o to vylíčit odborně a neutrálně jednu historickou událost, jde jim jen čistě o pošpinění ruské armády, jež měla významný podíl na porážce nacismu, a v co nejhorším světle vylíčit Rusy jako nějaké “barbarské mongolské hordy”, “požírající malé děti”. Jde o snahu pošpinění samotného odkazu Velké vlastenecké války, jež zachránila ruský národ před likvidací ze strany nacismu i bolševismu a pomohla Rusům přežít zbytek let komunistické diktatury.

.B.
Návštěvník

Souhlas. Je to nechutné: dozvíme se o “zločinech” Rudé armády, zatímco po celé ČR jezdí Jeepy s US vlajkou a všude se píše, jak nás osvobodili Američané a kolik rozdali žvýkaček a punčoch.
Nedozvíme se ale moc o bombardování X měst, o chování US Army v Plzni atd.
Přepisuje se historie.

wpDiscuz